Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Anno volt egy Samsung X820-am.
Már az is elég vékony volt,de ez...
Szívesen kipróbálnám,de nem kellene ;]

(#2) pilu85


pilu85
őstag

villogni lehetne vele a kis vékonyságával. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#3) Massmurderer


Massmurderer
őstag

antutu pontszámon jót röhögtem :DD 8magos hardverhez nagyon gyenge

(#4) pilu85 válasza Massmurderer (#3) üzenetére


pilu85
őstag

szerintem nem kell röhögni. az mtk 8 magos 1,7 es is az elephon p5000 ben 30k-t ad és teljesen jó.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

200 euróért meg is érte volna ☺

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) weiss


weiss
addikt

Feldobnál pár teljes felbontású nappali tesztképet?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#7) valaki654


valaki654
tag

Egy bend test-et megnéznék erről a telefonról.

[ Szerkesztve ]

(#8) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hajlik?

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#9) noisia


noisia
aktív tag

Nincs 3,5-es jack? Az milyen már? :D

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#10) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Ennyi pénzért szerintem korrekt ajánlat.

no fate but what we make

(#11) maximilian4 válasza weiss (#6) üzenetére


maximilian4
addikt

Természetesen. Megpróbálom még ma pótolni.

noisia

Sajnos nincs. :(
Csak átalakító van. De általában rajtahagyom a fülhallgató végén és nem kallódik el.
Nyílván akkor van baj, ha otthonhagytad az átalakítót stb., mert akkor egy kölcsönkért fülest nem tudsz csak úgy beledugni.
De be is írtam a negatívumok közé.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#12) kelekyle válasza maximilian4 (#11) üzenetére


kelekyle
őstag

Nincs is ezzel baj, hogy egy 4,85mm vastagságű telefonba miért nem raknak egy ~3,6mm átmérő lyukat és akkor durván fél mm maradna alul, felül ami nem túl biztonságos. Kényelmetlen, de a vékonyság (ami szerintem full felesleges) kierőszakolja ezt a lépést, mert fizikailag nem megoldható.
Kár, hogy eldobtad az Alphat ezért :D
Nekem az Alphaba ezek a plusszok közül egyedül a manuális kamera beállítások, az acél keret és a vooc kéne ;]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#13) maximilian4 válasza kelekyle (#12) üzenetére


maximilian4
addikt

Sajnos az alphat nem önszántamból dobtam el. Elég hosszú sztori, és ha nem történt volna ami történt valószínűleg még ma is azt használnám.

Maxi

(#14) alkatraz3000 válasza maximilian4 (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az egy érdekes blog bejegyzés lenne akkor! Sztorit a népnek!!!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) Kasya


Kasya
nagyúr

Az a fules tiszta Piston 3. Nem lepodnek meg rajta, ha tenyleg az lenne, csak atszinezve.

Szuper kis telefon :)

(#16) pilu85


pilu85
őstag

Ez a vékonyság igen is kell. Egyedi disegn-t és kecsességet kölcsönöz a telónak.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#17) alkatraz3000 válasza pilu85 (#16) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Van az a szint, amikor mar nagyon is a használat ró vásárol megy a vekonysag. Jack dugó, gyenge akku...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) #15419392 válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


#15419392
törölt tag

meg szerintem lehet akármilyen anyagból, ilyen vékonysàgnàl nagyobb eséllyel sérülhet a telefon

(#19) alkatraz3000 válasza #15419392 (#18) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ezt hívják fizikának :D az csak az en automban nincsen, olyan öreg, hogy nem járt hozza. Tehát ha belemegyek egy pocsolyaba, akkor képes bevagodni a víz a hátsó szélvédő belsejébe!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#20) #65577472


#65577472
törölt tag

Szép telefon, használd egészséggel!

No offense, de egy Find 7a nem lett volna jobb választás? Az is 399 EUR (+VOOC töltő 39 EUR, bár ez szerintem nem létszükséglet). Powerbank-ot ugyan nem kapsz hozzá, cserébe ott a cserélhető 2800 mAh-s akksi, bővíthető tárhely, S801 + Adreno 330, a vastagságot vékonyságot leszámítva gyakorlatilag ugyanakkora készülékházban 5,5" kijelző, etc. A végszóban felsorolt hátrányok közül egyiket sem kellett volna lenyelned :B

(#21) bagly


bagly
tag

Ismerős a vásárcsarnok :)

(#22) maximilian4 válasza #65577472 (#20) üzenetére


maximilian4
addikt

Engem nem zavarnak a hátrányok. Nem nyomogatom túl sokat a telót, szóval általában kibírja a nap végéig. Ha esetleg nem bírná ott a power bank a táskában.
Azért a find7 készükékháza más, nekem ez jobban tetszik. Tetszik hogy unibody, vékony és fém. Nyílván nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az tetszik. Az én tetszésemet a képek alapján ez nyerte el, és nem bánom h megvettem. A hardveres rész se érdekel annyira. A lényeg h a a rendszer gyors legyen alatta, és amiket használok alkalmazások, játékok, azokat kiszolgálja.

bagly
Haha. :D
Most a 33 fokban már olvadnak a panel ablakai itt a 3.-on.
De ha minden igaz hamarosan költözünk a Holt-Tiszához. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#23) #65577472 válasza maximilian4 (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

Persze, nem vagyunk egyformák. Csak kíváncsi voltam, hogy mi billentette a mérleg nyelvét az R5 felé :)

(#24) ncc1701


ncc1701
veterán

Maradok a jó kis lenovo p70-es telómnál. Pont 2x ekkora akku van benne. :) De tőlem lehetne vastagabb is, még nagyobb akkuval.

(#25) M5Norbi válasza maximilian4 (#22) üzenetére


M5Norbi
őstag

Jó cucc használd egészséggel! :R

Antutuban nem egy erőgép de ez már jó szint a gyors töltés meg igazán hasznos dolog.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#26) maximilian4 válasza M5Norbi (#25) üzenetére


maximilian4
addikt

:R

Maxi

(#27) Dominó85 válasza Kasya (#15) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért közel sem azonos már ránézésre sem az anyagminősége. És azzal is vitatkoznék, hogy Piston 2 hangminősége van. Kellene ebből is egy példány, de a végeredményen nem lepődne meg senki. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#28) maximilian4 válasza Dominó85 (#27) üzenetére


maximilian4
addikt

Van piston 2-öm, és nem sokkal marad el tőle (javítom is a cikket). Szóval elég jól szól és elég minőségi is a füles, ahhoz képest hogy a többi gyártó milyeneket pakol a telefonok mellé (ha egyáltalán pakol).
Igaz nem vagyok egy nagy zene hallgató, biztos van akinek a füle jobban le tudná tesztelni. :)

Maxi

(#29) Dominó85 válasza maximilian4 (#28) üzenetére


Dominó85
veterán

:R Pl a Lenovo jobb is, hogy a K3 Note-om mellé nem tette be azt a "szégyen" kategóriás 0,5USD értékű szitázott szutykát. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#30) PHM


PHM
addikt

A powerbankról:
"6000 mAh kapacitású, tehát az Oppo r5 esetében 3 teljes feltöltést bír."
Ez azért így nem igaz.
A powerbankokra ugyanis a bennük lévő akkuk kapacitását szokták írni,
mert így nagyobb számokkal lehet villogni.
A lítium akkuk névleges kapocsfeszültsége 3,7 V, ebből csinál a bank
elektronikája 5 V-ot. Ez az 5 V szolgál a belső akku töltésére.
Mivel az energia nem vész el és nem is keletkezik, valamint az
átalakítás sem veszteségmentes, kicsit optimistán én azt mondom,
hogy az a powerbank pont 2 teljes töltésre való energiát tárol.
Ez persze semmit sem von le az értékéből, csupán azért jegyeztem meg,
mert sokan hiszik úgy, hogy a powerbankra írt mAh kapacitás egyenlő
a belőle kivehető energia mennyiségével.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#31) maximilian4 válasza PHM (#30) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem értek a külső akksikhoz, de ez nem olyan mint az előző külső akkumulátoraim voltak. Úgy ahogy a vooc gyorstöltő sem olyan mint egy szokványos töltő. Teljesen más technológiával készül, és eleve nem is lithium-ion. Kimeneti- bemeneti feszültség/áramerősség: 5V/3,5A
A két teljes feltöltés meg inkább pesszimista. Azon felül a harmadikba is bőven belekezd, és emlékezetem szerint a 60/70% a harmadik töltésnél is megvolt, de ki fogom próbálni.
Ja és ez is fél óra alatt feltölti a telót 75%-ra, 1 óra alatt 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#32) Dominó85 válasza maximilian4 (#31) üzenetére


Dominó85
veterán

A kérdés az is, hogy 0%-os aksit tolt-e 2x 100%-ig vagy ahogy a userek szokták 5-15% körül már töltésre lett téve. A kollégának meg igaza van a gyártási technológiát figyelmen kívül hagyva is. A Xiaomi 10400mAh powerbank ténylegesen valahol 8500-9000mAh-nak felel meg. És mindezt több mint egy év használat után a.kolleginámnak hála tudom. 3000mAh telója van és 3x tudja 10%-ról 100-ig feltölteni vele. Én pár hónap után mondom azt, hogy a tabletem 5000-es aksiját bő 1,5x tudja feltölteni. És a Xiaomi powerbankjai nem a gagyi kategóriát képviselik. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#33) PHM válasza maximilian4 (#31) üzenetére


PHM
addikt

De Li-ion. Illetve lítium-polimer, de ennek nincs jelentősége.
Jelenleg nincs jobb mobil energiaforrás kereskedelmi forgalomban.
Az pedig, hogy 5 V a bemenő feszültség természetes, hiszen a
töltő elektronikának szükséges némi feszültség többlet.
Hasonló van a telefonban is az akku előtt, neki is 5 V-ra van szüksége.
(A lítium akkuk teljes feltöltéséhez 4,2 V kapocsfeszültség kell.)
Az pedig, hogy a harmadik feltöltésre is marad energia a bankban,
egyszerű: nem 0%-ról 100%-ra töltődött a belső akku.
(Ennek fizikai okai vannak, de most nem boncolgatnám.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#34) maximilian4 válasza PHM (#30) üzenetére


maximilian4
addikt

De egyébként valóban 3at nem bír teljesen. De a 2 nagyon kevés. Nagyjából a 6000mAh ~80%-át (valamivel kevesebb) adja át. Ami kb. 2 töltés, meg egy fél az én telefonom esetében. Nyílván ha az ember töltés közben nyomkodja a telefont stb. akkor más lesz az eredmény.
Nem akarok vitázni, meg nincs is értelme erről, igazad van, de a 2 inkább 2 és fél. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#35) Fkris


Fkris
őstag

Inyencseg ez a telefon, koszonjuk a tesztet!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#36) maximilian4 válasza Fkris (#35) üzenetére


maximilian4
addikt

Én köszönöm, hogy elolvastátok! :R

Maxi

(#37) Dominó85 válasza maximilian4 (#36) üzenetére


Dominó85
veterán

Azt esetleg elárulod nekem, hogy a fenébe lehet új oldalt/oldaltörést csinálni sima saját logout bejegyzésnél? Szeretném a cikkeimet kicsit tördelni. :R

* Péter - 06302461862 *

(#38) petipetya


petipetya
nagyúr

Tetszik a cikk, külön gratula a korrekt műszaki adatokért. :R

A készülék is príma, simán elfogadnám. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#39) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ne szégyeljük a magyar valutát! mondjuk ki bátran kicsivel több mint 124K volt ebbe benne van az ajándék power bank ami 18k

Jó teszt lett :) , a kamerát majd a hozzá értők kivesézik.
Neked gondolom egy egyedi telefon kellet amit nem látsz minden szembe jövő suhanc kezében kész ez is érthető, néha én is így vagyok ezzel.

Mondjuk ha nekem egy note 3 után egy Oppot R5-t nyomnak a kezembe, rögvest nemet mondanák. Számomra inkább többet ér egy nagyobb aksival szerelt vastagabb phablet mint egy ultra vékony gyorsan merülő penge.

(#40) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én személy szerint hülyét kapok ezektől a fél mm vékony telóktól. Sokkal kényelmesebb fogni egy olyat számomra, amelynek megvan a megfelelő vastagsága. És itt most nem 3cm-re gondolok.

(#41) maximilian4 válasza SkyLine3000 (#40) üzenetére


maximilian4
addikt

Kinek mi. Én úgy gondolom ennek is megvan a szépsége, és néha a szépség oltárán fel kell áldozni bizonyos dolgokat. Gondolok itt most pl. a kényelemre, ami egyáltalán nem vészes, hozzá lehet szokni.

Maxi

(#42) ronson


ronson
őstag

Én kiváncsi lennék hétköznapi, nem válogatott képekre, kézből lőve. Pl. borús időben.

(#43) ronson


ronson
őstag

[link]

Itt illetve más tesztben is elnézve, nem egy kiemelkedő a kamera point and shot helyzetben, ami legfontosabb egy mobilnál. Dinamikát sem érzem túl jónak.
Szép és jó a RAW, illetve a hosszú záridő, lehet vele művészkedni, de legtöbb embernek szvsz, nincs tripod a zsebében áltlában.

(#44) maximilian4 válasza ronson (#42) üzenetére


maximilian4
addikt

A kutyás kép egy kézből lőtt point and shot kép, de amint lesz rá alkalmam rakok fel még képeket. Csak gyakorlatilag mostanában semmi időm fotózni a vizsgaidőszak miatt. Itt a környéken meg nem sok olyan tárgy van ami érdemes lenne fotó alanynak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#45) maximilian4 válasza ronson (#42) üzenetére


maximilian4
addikt

Illetve itt is egy kézből lőtt kép, nem is lett a legjobb mert bemozdult, de a dinamikatartomány szerintem nagyon rendben van. Volt aki azt hitte hdr, pedig nem az.

#46 ronson
Én azt mondom próba cseresznye. Veszíteni valód nem lehet. Nagyon odafigyel a készülékeire az oppo. Az r7-nek 92% mettalic body ratio lesz, ami nem rossz. Gondolom az összeszerelés is príma lesz. Érdekesség h abba ha jól tudom 13 mp ISOCELL samsung modul kerül, ugyanezzel a képfeldolgozó algoritmussal. Valamint 3 giga ram, color os lollipop. Elvileg az ára is hasonló lesz, ami nem vészes egyáltalán

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#46) ronson válasza maximilian4 (#44) üzenetére


ronson
őstag

A kutyás képpel az a baj, hogy makró. Legalább is én nem szeretem összehasonlítás képpen, mert abban a legtöbb telefon jó.

Egyébként meglátom, milyen lesz az R7, mert ez a gyorstöltés ez zseniális. Lehet, hogy az lesz a következő telóm.

(#47) SkyLine3000 válasza maximilian4 (#41) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Biztos szép, de ez engem nem érdekel. Én nem áldozok fel semmit a szépség oltárán. Inkább legyen benne egy bika akksi, legyen normális vastagsága, minth nézegessem, h jaj, de szép, aztán töltögessem félnaponta.

(#48) Dominó85 válasza SkyLine3000 (#47) üzenetére


Dominó85
veterán

A "szépérzet" is az emberi igények része. Nálad ez ezek szerint konvergál a nulla felé. Az hogy te jelen stílusjegy esetén igénytelen vagy, azért még nem kell idejönni trollkodni. Vegyél Thl T5000-et vagy Elephone P szériát, Lenovo P szériát, de csak azért kommentelni, hogy idegesíts másokat... :U Emberek vagyunk, különbözünk, ez a szép az egészben. :R

* Péter - 06302461862 *

(#49) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Alapvetően szimpatizálok az Oppo márkával, de ez a készülék ... hát ... egy igazi állatorvosi ló.

"A telefon fogása eleinte egészen kényelmetlen volt, később hozzászoktam. Tény, hogy nem ennek a telefonnak van a legkényelmesebb fogása."

Számomra ez a teszt lényege. Lehet akármilyen jó a kamera, szuper a kijelző, prémium az anyaghasználat, ha egyszerűen kényelmetélen használni. Meg lehet szokni ... ja, persze :(((

Feleslegesen vékony, "dudor kamera", kis akksi .... és akkor ott ez a füles átalakítósdi. Az hiszem almáékat eszi a méreg, hogy ez nem nekik jutott hamarabb eszükbe.

(#50) maximilian4 válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


maximilian4
addikt

Megértem hogy egyes embereknél ezek kizáró okok, és meg is értem. Más felhasználói szokások, más igények. Van akinél ezek még beleférnek, van akinek már nem. Direkt ezért sem köntörfalaztam a cikkben, megpróbáltam minnél inkább objektív alapokra helyezni.

[ Szerkesztve ]

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.