Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Nagyon is jogos a kritika, ez is egy androidos szifon. Nem csak szoftveresen igazából, bár ott még inkább szembetűnő. De nem ők az egyetlen kínai cég, akiknél ilyen problémák merülnek fel, csak ahol van magyar képviselet, ott nem szabad ilyesmit nyíltan leírni gondolom.

(#2) Space marine


Space marine
aktív tag

remélem a Zuk Z2 Pro is lesz tesztelve :R

(#3) Fall-N válasza #16820480 (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hiszem el, hogy nincs kínában valami szoftver bérgyártó csapat, aki nem ontja magából ezeket az app drawer nélküli MIUI, EMUI, Color OS, Cool UI vagy az iOS utánzatokat. Majd az összes kínai gyártó egy kaptafára ezeket használja. A Play Store is tele van ilyesféle launcherrel (Zero, Hola stb.) és az EMUI is gyakorlatilag egyezik pontról pontra a MIUI-al.

Inkább hagynák módosítatlanul a gyári Androidot és mindenki jobban járna. Ők is könnyen tudnának frissítéseket csinálni - már ha akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#4) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Elölről inkább a Szamszungokra hajaz, a hóm gomb alakja miatt.

(#5) #16820480 válasza Fall-N (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztos egyetlen designer cég van, és mindenki tőlük kell vegye a szoftvert :))

Amúgy tökéletesen egyetértek, vicces, hogy ilyen gigacégek képtelenek (inkább nem akarnak) normális, egyedi designt.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Miért választaná ezt valaki a OnePlus 3 helyett, amikor ugyanannyiba kerül a 2 készülék? De amúgy tehettek volna bele egy Snapdragon 650-et, azzal még talán jobb üzemidő érhető el, és a sebességgel sem lenne gond.

***

(#7) Sebhelyes válasza Space marine (#2) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az mi? A kis Vuk testvére?

(#8) GIJoe


GIJoe
addikt

jó teszt nekem pedig a Vernee Apollo Lite teszt a várós, biztos az az EUstock...

(#9) Fall-N válasza Sebhelyes (#4) üzenetére


Fall-N
veterán

Az összes fém telefon ugyanúgy néz ki. Lehet az HTC vagy iPhone vagy LeTV stb. A P9 lóg ki a sorból pár nüansznyi eltéréssel a hátlapon a kamera kialakítással, meg talán kicsit szögletesebb.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sebhelyes válasza Fall-N (#9) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

A hóm gomb alakja szempontjából irreleváns, hogy fém, vagy műanyag-e a telefon.

(#11) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

80000 maximum, hazai garanciával.

(#12) Space marine válasza Sebhelyes (#7) üzenetére


Space marine
aktív tag

Zuk ;)

(#13) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A ColorOS régen nem volt ilyen szintű iOS-MIUI keverék koppintás emlékeim szerint, a hivatalos oldal alapján elég kellemesnenk tűnik, gondolom most csak ezért a készülékért csinálták meg ilyenre, mert miért ne...

Ez így, ebben a formában kifejezetten szánalmas. Hogy nem érzi cikinek ezt senki az Oppo-nál? Egyszerűen nem bírom elhinni hogy egy Oppo-méretű cég nem tud Weibón vagy akármilyen másik kínacentrikus oldalon normális, kreatív designert találni. Ha a Xiaomi tudott, akkor nehogymár ők ne tudjanak...

(#9) Fall-N: Ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nem esett messze az almafától" - találó;] :R

Féltucatnyi kínai ontja már a nettó hamisított szifonokat-galaxykat, a nagyok (hüjevej, Csáómi) se teljesen tiszták sajna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) batai15


batai15
félisten

okádék ez az ios koppintás.
Nem is értem hogy lehet az oppo az eggyik legjobb.

(#16) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Uniboy fémház? Ammegmi :F

(Első oldal alja.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) ollie válasza Fitzgerald (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért 80k-ért milyen készüléket kapsz itthon, ami hasonló ehhez? Amoled, 4GB ram, B20, 64GB tárhely, fémház, ami ráadásul nem a xiaomi és meizu féle gagyi megoldás, hogy egy kisgyerek is kettétöri a telefont.

[ Szerkesztve ]

***

(#18) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kínában ha megrázzák az almafát, ilyenek potyognak.

(#19) t72killer válasza Fejvadi (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, akkor megyünk "szedd magad" akcióba :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Mathiassa válasza ollie (#6) üzenetére


Mathiassa
tag

Nyiván a OnePlus 3 jobb választás a népszerűsége miatt, de pl nekem nagyon nem tetszik hátulról. Lehet, hogy ez egy iPhone klón, de szebb. Persze ez teljesen szubjektív dolog. :R

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#21) eustock válasza Space marine (#2) üzenetére


eustock
tag

A ZUK befejezte európai pályafutását, a ZUK Z2 hivatalosan nem fog megjelenni az eu-ban, és nemzetközi verziós szoftvert sem kap. (hivatalos, gyártótól származó információ)

[ Szerkesztve ]

(#22) ollie válasza Mathiassa (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a népszerűsége miatt írtam, hanem hogy szinte mindenben jobb a hardver, ami az OP3-ban van, az a készülék abszolút a csúcskategóriában foglal helyett, ez meg nem. Elölről amúgy mindkettő ugyanúgy néz ki, valszeg ugyanaz az ember tervezte a készülékházakat (ami nem meglepő, mert a OnePlus az Oppo leányvállalata). Ettől függetlenül nem fogok leszólni senkit, aki ezt választja, ezt sem tartom rossz ár/érték arányú készüléknek, csak megjegyeztem, hogy hardveresen az OP3 a jobb választás és annak e miatt még jobb az ár/érték aránya.

***

(#23) nickedez89


nickedez89
senior tag

Olyan kösz, de kösz nem kategória..!

A vékonyítasi hullám meg újra elkezdődött? :(

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#24) Space marine válasza eustock (#21) üzenetére


Space marine
aktív tag

ohh.. akkor mást kell néznem :( köszi az infót!

(#25) Fejvadi válasza t72killer (#19) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Már elő is kerestem a legnagyobb fonott, vesszőkosaram. :D

(#26) Örni válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


Örni
senior tag

Bisex :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#27) no more


no more
addikt

Na, még egy kínai szemét... Szánalmas, amit ezek művelnek! Az olyan gyártók, amelyek tesznek is le valamit az asztalra (HTC, BB, Sony) meg kínlódnak ezek miatt.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#28) Mathiassa válasza ollie (#22) üzenetére


Mathiassa
tag

Minden szavaddal egyetértek. :R
Csak azért emeltem ki a népszerűséget, mert amiatt fog szerintem a OnePlus3 eldöcögni még 3 év múlva is főzött ROM-okkal, míg ezt az Oppo F1-t már régen elfelejtik addigra.
Én is a OnePlus3-at választanám, hiába csúnya a szememben. :K

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#29) jociolaszi


jociolaszi
tag

Nem értem hogy minél nagyobb a tárhely annál nagyobb a rendszer. 20 Gb-ot foglal el!Az rengeteg felesleges appot tartalmazhat.

(#30) citkar


citkar
addikt

Jó kis készülék ez, csak az Oppo szeret többet kérni, mint amit rászánnék, főleg, ha jobbat kapni ennyiért.

(#31) Fitzgerald válasza ollie (#17) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az amoledet nem emelném ki előnyként, egyéni preferencia kérdése hogy kinek melyik kijelző technológia jön be. Bár csak 32GB-os (bővíthető), de 75-ért ilyet kapsz itthon 4GB ram-al, B20-al, full HD Sharp IGZO kijelzővel, 6.0-ás Androiddal, fémházzal. Jah, és Helio X20-al, ami egy jóval erősebb chipset.
Nem vagyok benne biztos hogy egy készülék anyagminőségének az a mércéje hogy mennyire könnyen tudja a gyerek kettétörni, de csak kíváncsiságból melyik Meizuról vagy Xiaomiról ban szó?

(#32) #80439296


#80439296
törölt tag

Max. 50.000.-, többet egy fillérrel sem ér.

A mellédumára nem vagyok kíváncsi.

(#33) atike


atike
nagyúr

Durván drága ahhoz képest amit "nyújt"...

De hogy előlap 16, hátlap 13 mpx.... :DDD Valami csudajót szedhettek be.... :DDD

Nekem nem tetszik sem a külalak sem a belbecs, az árát mellérakva meg végképp nem. Na de hát ilyen is van, tuti lesz akinek ez lesz álmai telefonja...

(#34) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Találó a cím.

A térerő veled van!

(#35) janeszgol válasza no more (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is haragszom ezért. Amúgy a Samsungot is odaírhattad volna, első helyre. :)
Meg az LG-t.

Viszont ez a telefon nekem tetszik. Jól néz ki, mégha koppintás is. A szoftver felület uncsi. De lehet maga az egész az.

(#36) #16820480 válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Mi5-ről volt ilyen videó, ahol a csávó simán kézzel kettéroppantotta, ahogy a Nexus 6p-t is, meg valamelyik HTC-t.

(#37) no more válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


no more
addikt

full HD Sharp IGZO kijelzővel

Leírás alapján nem igazán lehet ezt egy lapon említeni az AMOLED-del.

(#35) janeszgol: Nyilván több gyártót is oda lehetett volna még írni, csak hirtelen, amik eszembe jutottak, azokat soroltam fel. Azért a Samsung nincs olyan rossz helyzetben, továbbra is első a gyártók között! :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#38) Juhaszatti válasza jociolaszi (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Írják a cikkben hogy nincs sok felesleges app.
Kezdhetnek izgulni a kínai kémszoftverektől rettegők. :)

(#39) atike válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


atike
nagyúr

Már ha a kémszoftver külön appot jelent és nem egy beépített backdoort akár a rendszerbe, akár egy alap programba... ;] :P :U

(#40) Fitzgerald válasza no more (#37) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze hogy nem, mert kevesebbet fogyaszt mint az amoled, és jobb a színhűsége.
De nincs is szükség ilyesmire, ahogy írtam ez preferencia kérdése.

(#41) tixem


tixem
addikt

Újabb tucat, futottak még gagyi telefon gagyi hardverrel arany áron. És van aki ezt megveszi.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#42) no more válasza Fitzgerald (#40) üzenetére


no more
addikt

Biztos, hogy nem fogyaszt kevesebbet (főleg, ha AMOLED-en fekete témájú hátteret használsz + témát), színhűségről meg felesleges beszélni egy kínai telefonban lévő IPS-nél, ami valószínűleg vagy 9ezer kelvinre van kalibrálva. Már az is elég gáz, hogy milyen alacsony a kontrasztaránya, szóval IPS-ből is egy gyengébb fajta van benne.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#43) Potrien


Potrien
senior tag

Nekem kifejezetten tetszik.
Ha nem lenne meg az Op3 lehet vennék is egyet.

(#44) ollie válasza no more (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért szemét ez a készülék? Ebben az árban nehezen találsz jobbat.

***

(#45) ollie válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor vegyél olyat. Csak ne csodálkozz, hogy tele van buggal, és soha nem jönnek majd az update-k...

Amúgy bármelyik fémházas Xiaomit simán ketté lehet hajlítani, beleértve a Mi 5-öt is, ami gáz egy csúcstelónál. A középkategóriában ezt még elnézem.

(#32) djkakukk: sőt, ők fizessenek neked, nem?

(#40) cr33p: a színhűség a kalibrálástól függ. Az OP3 amoledje sRGB módban a legjobbak között van a piacon.

[ Szerkesztve ]

***

(#46) Potrien


Potrien
senior tag

Úgy tudom ennek is egy tömbből marják ki a házát, mint au Op3-nak!
Azért az nem préselt lemez mint a xiaominál.

(#47) #16820480 válasza ollie (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk pont most volt a hír, hogy az Oppo bevallottan nem nagyon fókuszál a frissítésekre, mert a célcsoportjukat ez nem annyira érdekli.

A Mi5 pedig nem fém házas, csak fém kerete van, de amúgy üveg elöl-hátul.

(#48) Fitzgerald válasza ollie (#45) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nekem nem kell, tökéletesen elégedett vagyok a Sharp kijelzős Mi Note Pro-val. Jövő nyáron váltok majd, de még nincs meg mire.
Ez a soha nem jönnek update-ek dolog is egyre kevésbé állja meg a helyét a kisebb gyártók esetében, nem egy kis kínai gyártó készülékére jöttek meg hamarabb az update-ek mint az LG G3-amra anno.

"Amúgy bármelyik fémházas Xiaomit simán ketté lehet hajlítani, beleértve a Mi 5-öt is, ami gáz egy csúcstelónál. A középkategóriában ezt még elnézem."

És az mennyire életszerű, hogy az ember majd a mindennapi használat során hajtogatni fogja a telefont?
Most ennyi erővel akkor pl. a Meizuval meg jobban lehet mittomén kenyeret vajazni.

(#49) Hallosz


Hallosz
senior tag

Olyan mint a(z) . . . . , hasonlít, de nem az. Ezt megszoktuk a kínai utánérzésektől, ez is egy ilyen.
Ennek a méretnek bizonyára megvan a felhasználói tábora, én nem tartozom közéjük.

Mert lakni, muszáj.

(#50) Fitzgerald válasza no more (#42) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Biztos, hogy nem fogyaszt kevesebbet (főleg, ha AMOLED-en fekete témájú hátteret használsz + témát), "

Ez mitől olyan biztos? A fogyasztás miatt meg nem hiszem hogy sokan fognak fekete hátteret használni, ezt sem tartom életszerű helyzetnek.

"színhűségről meg felesleges beszélni egy kínai telefonban lévő IPS-nél, ami valószínűleg vagy 9ezer kelvinre van kalibrálva."

Vagy nem. A második ilyen telefonomat használom ezzel az ótvar Sharp kijelzővel, meglepődnél ha látnád.
Sosem cserélném le egy émelyítően túlszaturált amoledre.
A Note 5-ben láttam életemben először olyan amoledet, amire azt mondtam hogy oké, ez jól néz ki.
De tényleg nem érdemes ezt tovább ragozni, mert olyan szinten szubjektív a téma, hogy ejj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.