Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dani993


dani993
senior tag

Kidobott pénz. Én is láttam ennyi pénzért, de sütött róla hogy nem tud semmit.

(#2) vadkörte


vadkörte
addikt

Sajnos nálam már ott "megbukott" a teszkós karperec, hogy a GetFit+ csak 4.3-tól felfelé kommunikál. Csak ez miatt nem fogok másik telefont venni.
Ha a karkötő kompatibilis lenne mondjuk a Google Fitness-szel, és 4.2 alatt is képes lenne kommunikálni a telefonnal akár még értelmét is látnám. Viszont amire nekem kellene egy ilyen karperec arra csak a komolyabbak alkalmasak. 40-60E-et egy vacak karperecért nem áll szándékomban adni. Így lejjebb adtam az elvárásokból és vettem egy 6E Ft-os Crivit fitness órát mellkasövvel.
Edzés és kerékpározás közben ez is tud jelezni, ha épp az infarktus szélén állok. Ha komolybbak lesznek az igények beszerzek valami csatlakoztatható Polar cuccot...

Üdv. V. Körte

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Konkrét akkuidőt írhattál volna. De amúgy ja, a Xiaomi Mi Bandhez képest eléggé harmatos.

***

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Az a 4-6 nap valójában 2. Megvettem, de egy kalap x@r. Időt mutatni jó max.

(#5) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Ráadásul tegnap már megint 18k volt, legalábbis a Fogarasi úton.

(#6) Tin


Tin
veterán

ez a cikk egy hsz-be belefért volna, egyszerűen nulla az információtartalma. ne haragudj, szerző...

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

18 ezer a rendes ára? Annyiért vicc, eddig a Xiaomi MI Band tűnik a legjobbnak a nagyon olcsó kategóriában.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Milyen IP védelemmel rendelkezik?

(#9) atike


atike
nagyúr

....gazdaságos...? :U

Na ez sem olyasmi, amit szaladok megvenni.... :DDD

(#10) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Az egéaz opendott dolognak a vezérelve az hogy olcsón szart... 2 tabletet vittem vissza (karácsonyi ajándék volt sógorom gyermekeinek,nem picit volt égő kibontás után hogy bedöglött,legszívesebben a tesco bejárattól hajítottam volna be), és irigykedve olvasom azoknak a szerencséseknek az írásait akik kifognak egy működő használható tipust, komolyan mint egy szerencsejáték pici befektetéssel lehet hogy nyersz egy jót ☺

(#11) Degeczi válasza vadkörte (#2) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez viszont nem a gyártón múlt, hanem az Androidon: csak a 4.3-től létezik a BT Low Energy támogatás (ami érthető módon alapvető ilyen jellegű kütyükhöz)

Ezzel együtt valóban kidobott pénz a 4.5e is, hiszen egy buta lépésszámláló az egész, semmi más (és mivel minden okostelefonban van g-szenzor, azokra akár ingyen is telepíthető lépésszámláló)

Pl. az általad említett Lidis/Aldis óra sokkal többet ér, mert a mellkasövvel mért pulzusszám alapján jól tudja saccolni a kalóriaégetésed bármilyen sport alatt - míg ez a Tesco-s óra csak futáshoz használható (mivel pulzust nem tud mérni, csak a lépéseket)

(#12) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Vettem,használtam,csalódtam,visszakaptam az árát.... Nekem a program csak a napi adatokat töltötte le,heti havit nem és az alvás figyelés sem volt rendben. 4,5e sem ért...viszont alternatívaként tudom ajánlani a német Technaxx(13000,-) és a Beurer(25000) karperecek,ezek jók. Van a madarasnak is Qilive,de a progit lepontozták rendesen(16000).

[ Szerkesztve ]

(#14) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A 4.5k egy nagyon akciós ár volt (mint ahogy a tablet is 15k-ért volt kapható) valószínűleg ki akarták söpörni a készletet, mert a normál áron senki nem vitte, igaz most ismét visszaállt a valós árra, valószínűleg a tablet és a karperec bukása után a tesco inkább felhagy a saját márkás eszközök árusításával.

https://vertigostore.eu

(#15) Quqesz válasza kelzsoca (#14) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A tablet nagyon megérné az árát,ha nem lenne sok hibás. Az enyém eddig jó és szeretem is,ezért sajnálom a sok selejtet. A karperec is jó lenne,ha nem lenne hibás sok és a progi is komolyabb lenne.

(#16) orion1025


orion1025
őstag

Mi ez a nagy karperec mánia manapság? Vagy lehet én vagyok ennyire szocializálatlan, de nem látom létjogosultságát az ilyen ketyeréknek!? :F Ha futni akarok, akkor futok amíg azt jónak látom, vagy az erőnléti szintem meghatározza, ellenben a megtett távhoz és hasonlókhoz ne egy karperec legyen placebó és amiatt veregessem meg a saját vállam. Arról nem is beszélve, hogy sok sportnál akadékok ezek a holmik, olyan, mint zsebes gatyában vízbe ugrálni.....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17) Halkow.


Halkow.
senior tag

ébreszen rezegjen jelezze a dolgokat stb.
másra nem hiszem hogy használnám...

(#18) Degeczi válasza orion1025 (#16) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És az is milyen kuruzslás már, h a kar csapkodásából (hiszen a lépésszámláló mást nem tud érzékelni) meghatározni az alvásminőséget...

(#19) orion1025 válasza Degeczi (#18) üzenetére


orion1025
őstag

Ez már csak részletkérdés :DDD

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20) ollie válasza Degeczi (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kuruzslás. Ha mélyen alszol, egyáltalán nem mozogsz. Ha felületesen alszol, akkor meg öntudatlanul mozogsz. Utóbbi a test védelmi mechanizmusa a felfekvések elkerülése ellen.

***

(#21) Degeczi válasza ollie (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha mozogsz, igen.
Ez azonban csak egy csuklódra helyezett pánt, ami fene tudja mennyire megbízhatóan érzékeli a nem hirtelen mozgást, különösen, ha pont nem azt a kezed érinti (sőt: arra is olvasni panaszt, h a kéz megrázását sem mindig veszi észre, amikor az időre vagy kíváncsi, tehát még akkor sem biztos)
Ráadásul még az alvási időszakot is csak egy előre megadott beállításból veszi, nem tényleges ágybakerüléstől.
Ezekre alapozni egy "alvásminőségmegállapítást" finoman szólva önámítás, ha úgy jobban tetszik (de inkább kuruzslás).

[ Szerkesztve ]

(#22) ollie válasza Degeczi (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem Mi Banddem van, és az nagyon pontos az alvásidő mérésében úgy, hogy semmit sem kell kézzel állítanom.

***

(#23) Degeczi válasza ollie (#22) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A cikkben szerepel ez a kép:

(#24) ollie válasza Degeczi (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, de én Mi Bandről beszélek. Az egész onnan indult, hogy kuruzslás az alvás, meg a mély alvási időszak megállapítása. A Mi Band meglepően pontosan készít statisztikát az alvásról úgy, hogy nem is kell állítani semmit. Vagyis nem látok benne semmi kuruzslást. Aztán már elmentünk más irányba is.

***

(#25) Degeczi válasza ollie (#24) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rágugliztam, és bizony vastagon kuruzslás:
"Experts say that while most trackers can in theory tell when a person is awake versus asleep, they are prone to mistakes. And as far as distinguishing sleep stages, trackers that include only an accelerometer as their sensor, can't do what they claim," said Hawley Montgomery-Downs, a sleep researcher and associate professor at West Virginia University, who has studied the accuracy of sleep trackers.

That's because although an accelerometer monitors your movement, "you move the same amount whether you're in deep sleep, or lighter stages of sleep," Montgomery-Downs said."

(#26) ollie válasza Degeczi (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, én ezt elhiszem, de valahogy pihentebb vagyok, ha a karperec szerint négy órát töltök mély alvásban, mint amikor kettőt.

***

(#27) M3aN válasza ollie (#3) üzenetére


M3aN
senior tag

A xiaomi terméke nem csak brand-en belül kompatibilis?

(#28) ollie válasza M3aN (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, én egy ideig Nexus 5-tel használtam.

Ezek a kritériák a használathoz (androidhoz):

- Bluetooth 4.0 (ez a minimum BT verzió!)
- Android 4.4 (de 4.3-on is megoldható)
- Mi Fit nevű app telepítve a telefonra

És ennyi.

***

(#29) TK36


TK36
aktív tag

orion1025 (#15): a futópadokba is hasonló ketyerék vannak amik ezeket tudják mutatni.

A múltkor a BBC Click műsorában teszteltek 6 ilyen karperecet.
Az eredmények eléggé eltérőek lettek - tán két azonos nem is volt.
A lényeg ezeknél az algoritmus, ami alapján megpróbálja a szerkezet megsaccolni az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#30) d@vee


d@vee
őstag

Lenne egy hülye kérdésem :) Az időt hol álltom be rajta? :O

Ja

(#31) Fr0z3n válasza d@vee (#30) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szinronizáld a telóddal. Magától beállítja.

(#32) Barito


Barito
csendes tag

Mennyi idő alatt állítja be kb az órát?Fél órája szinkronizáltam és még mindig nem a megfelelő időt mutatja...

(#33) Turcy086


Turcy086
tag

Tegnap este láttam, XVII. kerületi tescoba 5995 forint! Vadi új bontatlan csomag, van több féle, több színben. Egy hete 10 ezer körül volt.

(#34) ttt1


ttt1
őstag

Valami változott azóta? Most megint akciós és látom a progit frissítették áprilisban. Azóta is nehezen szinkronizál vagy javították a hiányosságokat?

(#35) Tom43


Tom43
újonc

Hátha érdekel valakit, mától kapható a Tescoban az Op3n dott GetFit okosóra- fitneszkarkötő, mobiltelefonnal Bluetooth-on kommunikál (iOS és Android is), és az ár/értékarány figyelemreméltó, csak 3000 Ft…

http://tesco.hu/akcios-termekek/auto-otthon-szorakozas/mobilkommunikacio/op3n-dott-okoskarkoto

Nekem működik jól, google account-tal belépve gyors, idővel rögtön szinkronizál, órának is jó, strapabíró...

(#36) ghostie válasza Tom43 (#35) üzenetére


ghostie
tag

Szia,

Vettem én is egy ilyen karperecet, de nem megy a szinkronizálás.
Ha simán bluetoothon keresztül próbálok kapcsolódni nem ismeri fel a telefon/tablet (3 féle készülékkel próbáltam, 4.4-es Androiddal). Be kell valahogy kapcsolni a bluetoothot a karperecen? Volt már olyan hogy megjelent rajta a bluetooth jel, de pár másodperc elmúltával a kijelző kikapcsolásával el is tűnt.

Próbáltam már az alkalmazásból is kapcsolódni (azt írja tartsam bekapcsolva a kijelzőt, szóval próbáltam ritmusosan rázni :)), de persze onnan sem megy.

Tudnál segíteni? :)

Köszönöm

(#37) kanyi51 válasza ghostie (#36) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nos én is ma vettem, de nem jutok vele előbbre,nem tud kapcsolódni, és nem tudom miért.

(#38) ttt1


ttt1
őstag

Ha valaki dülőre jut vele írja le nekem a párosítási kódnál elakad (0000 nem veszi be) szal lehet holnap megyvissza ...

(#39) peje


peje
tag

A kódot kiírja a kijelzője amikor párosítod. A szinkron pedig csak akkor megy ha világít a kijelző. Nekem nagy gondom, hogy nehezen találom azt a mozdulatot, ahogy mutatja az infókat.

[ Szerkesztve ]

Senki se lehet tökéletes... Belőlem is hiányzik a hiba.

(#40) ghostie válasza peje (#39) üzenetére


ghostie
tag

Nekem meg sem találja mint Bluetooth eszközt. Főként Op3ndott tablettel próbáltam, de telefon sem látja.

(#41) peje válasza ghostie (#40) üzenetére


peje
tag

Meg kell mondjam, nagyon kecsegtető volt az ára 2990 Ft -ért, gondoltam kiprobalom, de kételkedem abban, hogy ér-e ennyit. A Bluetooth eszközök között nem szerepel a listában, nem találja a telefon. Az app elinditasakor megy a szinkron, ha világít a kijelző. Bár akkor sem elsőre.

Senki se lehet tökéletes... Belőlem is hiányzik a hiba.

(#42) ttt1


ttt1
őstag

3 munkanap alatt vissza lehet vinni ..:)

(#43) rdt89


rdt89
addikt

Első alkalommal mennyit kell tölteni?
2 órát hagytam a töltőn, levettem teli volt a kijelző, onnantól meg össze-vissza jelzi a töltöttséget. Kiírja, hogy tele, aztán már lemerült állapotot mutat, majd félig feltöltöttet. Remélem beáll magától, nem szeretném visszavinni. Ma vettem 3 ezerért. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) tonerz


tonerz
aktív tag

Ma én is szereztem egy ilyet 3000 Ft-ért.
Egyből összehaverkodtak a smart prime 6-al és az app is működik, bár tényleg nem egy nagy durranás.

Aki most vette annak a tescoban a dobozban lévő garjegyet pecsételték, vagy azt mondták hogy a blokk a gar és 6 hónap. Nekem az utóbbit mondták.

rdt89

A leírásban az van hogy 30 percet kell tölteni.
Az enyém padlón volt, rádugtam a töltőre és 30 perc múlva fullon volt.

(#45) rdt89 válasza tonerz (#44) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem semmit nem mondtak, bár azok diák melósok, szegények honnan is tudnák, de a blokkal bármikor hivatkozhatsz a vásárlásra.
30 percet töltöttem, és annak ellenére ugrál a töltöttségjelzője, már 3-szor lemerült és töltöttem fel.

[ Szerkesztve ]

(#46) tonerz válasza rdt89 (#45) üzenetére


tonerz
aktív tag

Én kb 13-óra körül vettem le a töltőről és azóta használom és még full töltést mutat.
Nem tűnik egészségesnek amit nálad csinál :F
Vidd vissza mert ezt cserélni kellene inkább.

(#47) rdt89 válasza tonerz (#46) üzenetére


rdt89
addikt

Lehet az lesz, még egyszer feltöltöm és ha megint ugrál a töltöttség visszaviszem.

(#48) kanyi51 válasza tonerz (#44) üzenetére


kanyi51
senior tag

Csütörtökön vettem Cegléden, 1 év és a blokk a garancia, bármi van vigyem vissza.

(#49) rdt89 válasza tonerz (#46) üzenetére


rdt89
addikt

Visszavittem, szó nélkül már számolták le a pénzt, mikor szóltam, hogy én cseréltetni szeretném, és akkor mondták, hogy persze azt is lehet. :) 2 perc alatt meg volt mindennel együtt, ilyen gyors garancia ügyintézésem életemben nem volt. :)

(#50) tonerz válasza rdt89 (#49) üzenetére


tonerz
aktív tag

Hát ez komoly :C
Nem tudom mennyi ideje van nálad, de ez jónak tűnik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.