Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

komolyabb cégek mérése szerint meg nem: [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) oO7 válasza bambano (#1) üzenetére


oO7
őstag

egyrészről az IDC-nek nem hiszek azok után a marhaságok után amiket az utóbbi időben összehordanak...
másrészről pedig az ő mérésükből is kiderül, hogy egy csupán körülbelül 100 milliós nagyságrendű piac jelenleg a tablet piac, amin globálisan abszolút nem lehetetlen pillanatok alatt sok százalékos változásokat elérni, főleg pl a Microsoftnak, akik lényegében összekötötték a tabletkínálatukat a milliárods felhasználóbázisú PC piacukkal... nem tudom, hogy mi számít ebben a mérésben tabletnek, de ha az érintőképernyő a fő mérési szempont, akkor ezeket a számokat pár hónap alatt behozza az MS tabletekből meg érintőkijelzős notikból...
mellesleg lehet, hogy pontosan ezt támasztja alá az, hogy az általad linkelt hír március közepei, amit meg én írtam az tegnapi... ez azt jelenti, hogy egy bő hónap alatt elment ~5 millió érintőkijelzős eszköz... valóban olyan lehetetlennek hangzik ez?

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Matematika Microsoft módra. Minden érintésérzékeny kijelzővel rendelkező win8-cas gépet tabletnek számolnak. A wp telefonokat mikor fogják ideszámolni, a nagyobb legyen az e-penis? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Воланд válasza Syl (#3) üzenetére


Воланд
titán

itt tabletekrol van szo, nem erintokijelzos notikrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) oO7 válasza Syl (#3) üzenetére


oO7
őstag

ez nem Microsoft felmérés... nem tudom, hogy pontosan mi alapján történt a felmérés, amit mérni lehet az az OS, az érintőkijelző megléte, meg esetleg a kijelzőméret... ilyen módon még mindig belecsúsznak bőven a 10-12" kategóriába az Ultrabookok is, dehát ez volt a Microsoft célja, amikor összemosta a PC-t a Tablettel, szóval szerintem teljesen korrekt ez a metrika...
nameg ezek az értékek úgyis azoknak érdekesek akik fejleszteni akarnak a platformra, ott pedig eszköztől függetlenül a platform telepített bázisa számít, abba meg még a WP8-at is nyugodtan bele lehetne számítani mert az is lényegében egy Windows 8, sőt ha igazak a pletykák, akkor az új Xbox is ezt a számot fogja erősíteni... mondjuk JELENLEG a WP8 még nem 100%-ban kompatibilis a Win8-al, az Xbox meg még nem jelent meg szóval ezekre majd júniusban térjünk vissza...

(#6) bambano válasza Воланд (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindkét jelentés ugyanarra a kutatásra hivatkozik.

a csúsztatás az, hogy csak a branded tableteket veszi figyelembe, ezzel az androidos piac zömét ki is zárja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Blindmouse válasza oO7 (#5) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szerintem is amúgy összeszámolják a az RT-t a nem RT vel. Attól még szép eredmény, érdekes módon ellene megy annak, hogy mindenki bukásnak mondja. Mondjuk nekem a növekedés számok nem jönnek ki...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.