Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Olcsó pendrive

Hozzászólások

(#1) sonar


sonar
addikt

Badblocks-ot nem próbáltad?
Kíváncsi lennék, hogy a fake mit ad vissza.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A pendrive olyan sűrűn megy tönkre, hogy csak olyan helyről veszem, ami
- fizikailag közel van (ne kelljen messzire menni a cseréért)
- ad számlát a vásárlásól (bizonyítani a garanciát)
- gyorsan, leginkább azonnal cserél (mivel szükség van az eszközre)

Ha több ilyen hely van, akkor a legolcsóbbat kiválasztom.

Nagyjából kétszeres áron van, mintha kínából rendelném és másfélszeres áron, mintha itthon a szürkeimportos eladóktól.

De az érzés, hogyha tönkremegy, csak beviszed és azonnal kapsz egy újat, nekem megéri ezt a felárat.

(#3) Feketelaszlo válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ne haragudj a kérdésért, de mit csinálsz velük, hogy olyan gyakran mennek tönkre? Én még mindig a 2007/2008 táján (akkor 7-8 ezer forintért) vásárolt 4 gigás Kingstonom koptatom - nem állítom, hogy túlzottan gyötröm, de azért használva van, még mindig 100%-os és konstans 12-13 MB/s sebességgel olvas. Ezen kívűl csak TESCO-s pendriveok vannak a családban, de azoknak is kutya bajuk.

(#4) Krugszvele válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Pontosítok:

Amit itthon vásároltam, hivatalos üzletben, azok közül még egy sem ment tönkre soha.

Amikor viszont egy időben ebayről rendeltem mikrosd kártyát meg pendriveot, akkor az arány így nézett ki:
- tízből kettő be sem indult soha (térítették)
- kettő nem az a méretű volt, mint hirdették (térítették)
- három tönkrement egy éven belül (nem foglalkoztam vele, talán térítették volna?)
- a maradék hárommal nem jelentkezett még probléma

(#5) saelin


saelin
veterán

Az ilyen tarolokat csak vadiujan szabad venni. Nekem meg a 9 eve vasarolt kingstong 1gb-os pendriveom is mukodik, amit a kulcstartomon hordok (szoveges fajlok, kepek, jatek mentesek es meg sok kis apro dolog van rajta). Koszoni szepen jol van. :)
Akad egy 32 gb-os is, meg nem tul regi - 1eves -, de remelem kibir vagy 5-6 evet.

Egyszer kaptam ajandekba egy hasznalt pendrive-ot, 4 gb sandisk... 1,5 evet birt, majd varatlanul meghalt.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ilyesmiket én ezért sem veszek kínából. Bár itthon ugyan így vagyok a Kingstonnal, nálam eddig 2 purcant ki 1 éven belül. Az egyik még garanciás volt, így bevittem, és vettem helyette egy Sonyt. Azóta is hibátlan. Viszont most Kingston SSD-m van a gépben (V300), és az hibátlan.

(#7) Balathruin


Balathruin
veterán

Ezért nem fogok kínából behozatni occóé hasonló cuccokat. Inkább megveszem drágábban garanciával egy megbízható eladótól, mint ahogyan a microSD kártyákkal tettem.

(#8) Doki16 válasza Balathruin (#7) üzenetére


Doki16
addikt

Kínából is lehet jót venni csak tudni kell, hogy kitől. Ha tőle vásárolsz nem lesz sok gondod az egyik leggyorsabb és legmegbízhatóbb eladó. Már pár dolgot rendeltem tőle és még semmivel se volt gond. Mondok egy példát. kb. 2és fél éve vettem egy 32 gbos Sandsik kártyát tőle ami állandó használtban van a mai napig. Már több mint 2 hónapja minden napi használatban egy sportkamerában van ami 1080p videókat rögzít. A fórumról már nagyon sok emberről lehet tudni aki tőle rendelt.

Kerülni kell a kétes helyeket. Értelemszerűen csodák nincsenek, nem fogsz megkapni egy 32 GB-os pendrivot 2000 Ft-ért.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#9) Balathruin válasza Doki16 (#8) üzenetére


Balathruin
veterán

Behozatni ilyenektől van értelme, de a lényeg a megbízhatóságon volt. Ha tudod, hogy jó helyről/embertől veszed, akkor nem sűrűn lesz gondod.

(#10) kmisi99 válasza Doki16 (#8) üzenetére


kmisi99
addikt

+1 sinceritytrading a flash tárolók legjobb árusa kb a világon.

(#11) Rimuru


Rimuru
veterán

sonar: Eszembe nem jutott ilyen, na majd legközelebb. :D

ДарСтав: Eddig az összes Kingston cuccom meghalt, egyedül a telefonomban lévő microSD bírja még. Pendrive-ot tőlük soha többet, a többit is erősen megfontolom majd.

Vigyázat, csalok!

(#12) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nekem egy Corsair pendriveom van, de már a harmadik. Évente hal meg, hordom gariztatni. Pedig nem filléres cucc. Még víz- és ütésálló is. Ezek ellenére kímélem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#13) zdanee


zdanee
őstag

Azért elég durva, hogy még mindig mennyien dőlnek be ennek a trükknek... Pedig ez már olyan alaptudás, mint a "csupa nagy betűvel nem írunk, mert kiabálás", meg a nigériai herceg a kétmillió dollárjával, amit neked akar adni, csak küldj előtte neki kis pénzt.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) pprod94 válasza pulutodurumo (#12) üzenetére


pprod94
aktív tag

Flash Voyager? Az nekem is szépen megadta magát, ketté is törtem hirtelen felindulásomba.. :)

(#15) Penguin95 válasza Rimuru (#11) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezek szerint nem én szúrtam el valamit. Egyébként SSD-ben jók. Bár ott meg volt egy igen pofátlan húzásuk, mikor 3x lassabb SSD-t adtak ki ugyan abban a szériában, ugyan azzal a típusjelzéssel, és az eredeti sebesség volt feltüntetve a csomagoláson.

[ Szerkesztve ]

(#16) Rimuru válasza zdanee (#13) üzenetére


Rimuru
veterán

Mindig lesznek olyanok akik bedőlnek, egy újszülöttnek minden vicc új. Inkább az a baj hogy néhányan gondolkodás nélkül megteszik azt amit írnak neki.

Vigyázat, csalok!

(#17) pulutodurumo válasza pprod94 (#14) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az biza! :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18) Peterson_ válasza kmisi99 (#10) üzenetére


Peterson_
addikt

Én is vettem tőlük ezt azt, eddig minden tökéletesen ment.
Ja, és persze Ding-Dong Feng a király:DDD
-Remélem valaki tudja miről beszélek.:B

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#19) kmisi99 válasza Peterson_ (#18) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem egy memóriakártya megdöglött, vissza is postáztam, de az örökké elveszett, de szerintem az a posta hibája.

(#20) zdanee válasza kmisi99 (#19) üzenetére


zdanee
őstag

Magyar postán csak ilyen pendriveot küldenék, hátha bedugja a gépébe a lopós parasztja! :))

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) Graphics válasza kmisi99 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha gyorsan kell akkor MyMemory, penteken megrendelem, hetfon a kezemben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) kmisi99 válasza Graphics (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Onnan én is rendeltem de nem volt különbség az ebayes között, csak drágább volt. És sincerelytradeing küldeménye is megjön kb 1 hét alatt.

(#23) Graphics válasza kmisi99 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi :R

Lehet onnan rendelek most mar

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Rimuru válasza zdanee (#20) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezért nem fogok talált pendriveot saját gépbe dugni.

Vigyázat, csalok!

(#25) Tomcat válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


Tomcat
őstag

Nekem is ez a tapasztalatom. A régi 1-2-4GB-os Kingston-okkal soha sem volt gondom. Van ami már kb. 10 éves és még mindig működik. Van egy nagyon régi 256 MB-os Sandisk is ami talán több is mint 10 éves és a mai napig hibátlanul működik.
Viszont a 8GB-os kiadások környékén valami elszabadulhatott mert egy időben sorra horduk vissza a nagykerbe gariidőn belül a hibás 8-16 GB kapacitású darabokat márkától függetlenül. Még a hologrammos Kingston-t és a Sandisk-et is, aztán volt hogy a cseredarab is hibás volt, de volt olyan is hogy egy másik szériából cseréltek más termékkóddal de azonos kapacitással és az már rendben volt.

Tomcat

(#26) lionhearted


lionhearted
őstag

Nem adtam össze, de mintha a mérete a híres 2,3TB felett lenne, szóval gyanúsan valamit az MBR-rel trollkodtak.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Olcsó pendrive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.