Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Ennyi?

szerk.: gyaaaaaaa, látom.

[ Szerkesztve ]

(#2) EczkE válasza DEJVID (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Kell ennél több?

Szerk.: én is látom már.

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#3) myteve válasza DEJVID (#1) üzenetére


myteve
csendes tag

Ez ilyen esti "húzd le a hsz-ekhez" troll?

(#4) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Gyerekek. Szeretnék kibontakozni. Nagyon nagy volumenű meló.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#5) myteve válasza olbaidhun (#4) üzenetére


myteve
csendes tag

Aki kicseréli a képet... :U :P

(#6) olbaidhun válasza myteve (#5) üzenetére


olbaidhun
őstag

Időnként frissítsétek a lapot. Ugyanis fejlődni fog, ezt verziókkal is fogom jelölni. Ha eléri az 1.0át, akkor kiteszem címlapra.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#7) RootRulez válasza olbaidhun (#6) üzenetére


RootRulez
félisten

Van még mit fejlődni... ;]

═════════════════════════════════════════

(#8) olbaidhun válasza RootRulez (#7) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hogy én mennyire örülök a figyelmes éjszakai baglyoknak! Mi a helyzet kolléga?! Ezer éve nem beszéltünk! Dobsz rám egy privit :F

Igaz így nem fog haladni a meló.. :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) DEJVID


DEJVID
őstag

Nekem tetszett a harmadik és a negyedik film is, a sorozatot vagy háromszor végignéztem.

(#10) danih válasza DEJVID (#9) üzenetére


danih
addikt

Riszpekt, én nem bírtam végignézni a sorozatot...
Az új T-khez is úgy viszonyulok, mint az új Star Warsokhoz - kólával elmegy, de...

(#11) Flashback


Flashback
addikt

A 4. rész pár dologtól eltekintve tényleg nem lett rossz! Az abszolút beszt az a 2. rész mint ahogy az Alienből is... :)

Imdb ratingek:

Terminátor - A halálosztó ---> 8.1
Terminátor 2. - Az ítélet napja ---> 8.6
Terminátor 3. - A gépek lázadása ---> 6.6
Terminátor 4. - Megváltás ---> 6.8

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12) olbaidhun válasza Flashback (#11) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nem szabad egy lapon említeni az első két résszel a folytatásokat. Azt még a Mester alkotta, sajnos a folytatások teljesen hűtlenül viselkednek az eredeti sztori logikájával és ez több baki során szembetűnő..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13) DEJVID válasza Flashback (#11) üzenetére


DEJVID
őstag

Ehh. A második rész 8,6 pont? Nevetséges ez az imdb...

(#14) RootRulez válasza DEJVID (#13) üzenetére


RootRulez
félisten

Sokallod vagy kevesled?

═════════════════════════════════════════

(#15) DEJVID válasza RootRulez (#14) üzenetére


DEJVID
őstag

Természetesen keveslem.

(#16) RootRulez válasza DEJVID (#15) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor jó. :D

═════════════════════════════════════════

(#17) Flashback válasza DEJVID (#13) üzenetére


Flashback
addikt

Hidd el ez nagyon jó érték! Összesítettben "a világ" 41. legjobb filmje.
Sci-Fi kategóriában pedig az ötödik!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18) olbaidhun válasza Flashback (#17) üzenetére


olbaidhun
őstag

Vissza a jövőbe 11.hely? Wall-e pedig beelőzte? hm..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#19) Flashback


Flashback
addikt

Tzar (Cár) bomba durva!
50 Mt hatóerejű többfokozatú termonukleáris fegyver, amit eredetileg 100 Mt-ra terveztek!

Roppant méretei voltak: tömege 28t volt és egy átalakított Tupolev (akkori legnagyobb) orosz gép húzta fel. A raktérkabin ajtajait le kellett szerelni hogy beférjen a bomba!

2 darabot készítettek belőle, az egyiket fel is robbantották a föld felett 4 kilóméterrel! És így is ütött a talajba fél kilóméter átmérőjű krátert!! Robbanáskor 4,6km-es tűzgömb jött létre, a lökéshullám 3x kerülte meg a földet. A gombafelhő a robbantás után 67km magas volt, és végül 58Mt robbant!!! Az utánna keletkező elektormágneses kisülés miatt a rádiókommunikáció pár száz kilométeres körzetben 40 percig használhatatlan volt!
A másik darabbal nem tudni mi történt, lehet a Skynet már intézte... :Y

Összehasonlítás képen amit a japcsikra dobtak az csak 21kt volt ami = 0.021Mt és az is elég nagy pusztítást végzett.
Bomba előtt és a bomba ledobása utánn.

Számítások szerint egy ilyen Cár bomba 35km körzetben mindent eltüntet...
Erről bezzeg mennyit tudok...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20) Flashback válasza Flashback (#19) üzenetére


Flashback
addikt

END OF THE WORLD :U

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21) Воланд válasza DEJVID (#15) üzenetére


Воланд
titán

Ha kevesled, akkor szavazz rá. Tudod, így működik az imdb, a nézők szavazhatnak a filmekre. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) olbaidhun válasza Flashback (#19) üzenetére


olbaidhun
őstag

"ha a világ 10 legnagyobb városa kap csak ilyet, a világgazdaság akkor is összeomlik"

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#23) eddie17


eddie17
addikt

Most kezdtem el olvasni a Hasonmás című könyvet, eddig nagyon tetszik!
Régen olvastam ilyen hangulatos könyvet.

(#24) olbaidhun válasza eddie17 (#23) üzenetére


olbaidhun
őstag

Szerezd be a kemény fedeles újra kiadásokat is:

Halálzóna (Halálzóna - Ellencsapás - Invázió)
Tűzvihar (Tűzvihar - Esélytelenek)

Esetleg a folyékony fémeket.. epikus sztorik! Legalább olyan jók mint a Stirling Trilógia! Most a Ragálykommandó Antológiát olvasom és nagyon hangulatos sztorik vannak benne. Sokat jelent, ha hozzáértő kezekben van a történet.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#25) ColemanV


ColemanV
csendes tag

Ahoj Olbaid kolléga!
.
Örvend a kicsi szívem, hogy ilyen szép keményvonalas T-univerzumos dologgal bővíted a szegényes információtárát a hazai fanoknak és író kollégáknak! :R
.
Ugyanakkor szeretném megragadni az alkalmat, hogy megkérjelek, plíz ne tessék a Ragálykommandót úgy feltüntetni, hogy "én és a többiek.."
A többieknek ugyanis több munkája fekszik benne, és a MI történetünket pedig szigorúan Tim Morgan kollégával hoztuk össze, nélküle ahogy mondani szokták "nem jöhetett volna létre"
.
Remélem majd láthatom a CyberdineSystems - Skynet FAQ téma szép felívelését ;)
Ha segedelmet igényelsz, csak sikíts és jövök ;)
.
További jó munkát!
.
baráti üdvözlettel:
Virgil Coleman

''A jövő az, ahol leéljük még hátralévő életünket...''

(#26) olbaidhun válasza ColemanV (#25) üzenetére


olbaidhun
őstag

Reméltem, hogy felfigyelsz "A" bug-ra! Dobok is rád egy privátot gyorsan!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#27) madarasz92


madarasz92
őstag

Érdekes kis irás !
Nekem tetszett :C :C

(#28) trufa12


trufa12
addikt

UP

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#29) Victoryus válasza trufa12 (#28) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó összeállítás! Szeretem a Terminátor filmeket én is. Viszont van valami, ami hiteltelenné teszi őket: az atombombák. Az elektromágnese sugárzás tönkretenné a skynetet is, plusz nem kapna áramot se. Sőt semmit. Amikor a 3. részben elszabadul, akkor még alig volt pár robot, simán kilőtték volna őket a katonák. Azért minden katonai eszköz nem távirányítható, se a tengeralattjárók, se a tankok, se a repülők, helikopterek. Szóval itt nagyon el van szúrva a sztori. Lehet a kommunikációt átvette a skynet, de van urh is a világon :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30) olbaidhun válasza Victoryus (#29) üzenetére


olbaidhun
őstag

Javaslom a Stirling Trilógiát. Sok mindenre választ kapnál..

A skynet útjai kifürkészhetetlenek!

Infiltrator - Hasomás
Rising storm - Közelgő vihar
The future war – A jövő háborúja

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#31) olbaidhun


olbaidhun
őstag

T-800&T-1000

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#32) olbaidhun


olbaidhun
őstag

(#936) Keeperv85

Esett szó az egyik OFF topikban a T-1001 modellről. Kifejteném a részletes véleményem:

Ezek a "női vágányok" túl egyértelműek lennének a jövőben... a veterán gerillák, akik évek, év tizedek óta a föld alatt és időnként a felszínen az árnyékok között bujkálnak, nyilván nem hisznek egy ártatlan nő megjelenésében... A biztonság kedvéért megkínálják egy kézi gránáttal... majd tárgyalásba kezdenek! :B

Ráadásul a folyékony fém az utolsó prototípus volt, amit a skynet "beszivárgó egységnek" tervezett, (volt még egy folyékony alkotás, de az más jellegű) a háború végéhez közeledve. Ekkor már belátható időn belül volt a géparcok bukása, ostromolták ugyanis a Skynet főépületét és világszerte felvették a fegyvert az addig elpusztíthatatlannak tűnő gépekkel szemben.

...ezért még ezt is a múltba küldte a T1-ben látható Swarci után. Hiába várta a másodperceket, a történelem nem változott, végül a kígyó önmagába harapott és a második résszel a gépek korszaka befejeződött.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#33) Keeperv85 válasza olbaidhun (#32) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Amennyire én látom azért arra figyeltek, hogy a női entitások ne a csatatérre kerüljenek át, hanem a beszivárgó szerepét töltsék be és hatékonyan, gyorsan végezzenek a kelepcébe sétált áldozatokkal.

Ám ha csak a filmeket vesszük figyelembe és kihagyjuk a sorozatot: szerintem a 3. rész gyengéje, hogy a női terminátor (T-X) szerethető karakter. Ráadásul logikátlan is, hogy miért marad abban az alakban végig. (Persze hogy jól néz ki, csak ebben a filmben pont nem érdekel...)

Ezért is szeretem a második részt a többinél jobban. A T1000 pont úgy viselkedik, ahogy egy gép azt tenné: végrehajt, de sorozatosan ráfut arra a hibára, hogy csak végrehajt, nem gondolkodik.

Hisz mikor pl. belefolyik a csempébe, akkor megvárhatná így a kis Johnt is... de nem teszi, mert ott csak pillanatnyi döntést kell hoznia, majd visszatér a főprogramhoz és folytatja a végrehajtást.

(#34) olbaidhun válasza Keeperv85 (#33) üzenetére


olbaidhun
őstag

Az univerzum egyetlen jelentős női karakterét (és változását) elnézve szerintem nyilván való, hogy ez a vidék nem való mindenkinek.

Természetes, hogy előfordul pár mellékszereplő hölgy, vagy gyerek, de a skynet logika szerint különösen veszélyeztetik a jövőt... így a legtöbbjük a föld alatt gubbaszt.

Ez a jövőt illeti, a múltba vissza küldött "csodálatos" kreálmányokat, sorozatot és mellék vágányt nem sorolom a fő vonalhoz.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#35) lowzor válasza Keeperv85 (#33) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem a T-X inkább irritáló, mint szerethető. Ráadásul a T1000-reshez képest 1 vicc.

(#36) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv , biztos hogy aki látta, már levonta a tanulságot de aki nem annak belinkelem :
http://www.cyberdyne.jp/english/ készítsétek a bunkereket :D
petman
wildcat
és még soksok más fejlesztés várja hogy a jövőben kiszolgálja majd az öntudatra ébredt MI-t :O

(#37) Diniboy válasza Diniboy (#36) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Lejárt a szerkesztés, bocsi, de ezt még be akartam szúrni. Persze vannak jó oldalai is a fejlődésnek.
Ki az akinek nem a deus ex jut eszébe erröl :P

(#38) olbaidhun válasza lowzor (#35) üzenetére


olbaidhun
őstag

"egyetlen jelentős női karakter" Sarah Connor-ra gondoltam..

A videók jók, de kissé napi régész, már sokkal előrébb tart a technológia. Viszont nem ér el a youtube-ig.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#39) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Nekem anno bejöttek a középkorba visszaküldött terminátoros könyvek is, 1 kis fantasy beütéssel... Szerintem a maga kategóriájában fantasztikus volt. Amikor üvegből csiszol magának a titánium vázon optikai lencsét ... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.