Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

buta kérdés: a teljes másolási procedúrát egy közönséges kártyaolvasóval is el lehet végezni, töredék annyi idő alatt? ;]

(#2) sto1911


sto1911
veterán

:C

(#3) ollie válasza azbest (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó kérdés. :)

***

(#4) bazsade


bazsade
tag

:) :C

(#5) KGeri válasza azbest (#1) üzenetére


KGeri
csendes tag

Igen, kipróbáltam, működik úgy is.
Amúgy miért ne működne? :-)

(#6) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Istenfaszacsászár vagy :DD

naggyon köszönöm az írást :R
Még annyit hadd kérdezzek meg, hogy akkor utcanevekre nem lehet rákeresni?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#7) stvnppp


stvnppp
senior tag

Szerintetek ez működne Samsung SGH-D600-on is?

(#8) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Én egyenlőre Samsung U600-on próbálom beizzítani, de semmi, valszeg meg se találja a memóriakártyát, de mint tudjuk sajnos a Samu nem nagy javamobájl :( ...na azértmég nézegetem hátha, de jó pont hogy legalább a progi elindul :D

(#9) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Ááááááá sikerült!!! :DD Ez az első térképes progi ami elindul az U600-on. Ezer köszi a szerzőnek, kicsit lassú de megy! Ja és az U600-nál "M" meghajtó a memóriakártya nem "E"....mily meglepő :DD

(#10) Stiky


Stiky
senior tag

"Lehetőleg fullon legyen az aksi"

Főleg ugye ha Nokiánk van ami 2008-ban nem tud tölteni az usb -ről :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#11) Sequadon


Sequadon
tag

Nagyon jó leírás. Megcsináltam K850-en, és működik. Csináltam hozzá saját térképet, az sem túl bonyolult.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#12) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Halálra van ítélve a dolog. SE K310i-m van 15Mb hellyel és nem bővíthető. :DDD
Jó írás! ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#13) bob011 válasza Stiky (#10) üzenetére


bob011
tag

Előfordulhat hogy az aksi és adatkábel nem ugyanaz a csatlakozó jó esetben. :K

Ugyanakkor valóban nem jellemző, hogy töltenének usb-ről sajna.

Grat hasznos írás. Thnx :R

[ Szerkesztve ]

(#14) ttower


ttower
aktív tag

utolsó bekezdésben az avvalt azzal-ra javítsd légyszi.

nem biztos hogy órákig tart a másolás. az n95-öm közel 8-10mb/s-el szokott másolni. egy dvd ~10 perc alatt van fent.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#15) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

No, akkor a kérdésekre válaszolva...

Természetesen működhet kártyaolvasóval is, csak én nem rendelkezem ilyen kütyüvel, ezért nem is gondoltam rá, de teljesen jogos a felvetés! :DDD

Az utcanevekre való rákeresésről meg annyit, hogy ha jól emlékszem, a Mobile Gmaps fórumán írták, hogy ez esetben a telefon fölcsatlakozik WAP-ra (ezt amúgy a cikk alján a megjegyzés rovatban is írtam), ezért én ezt a funkciót nem próbáltam ki, messziről kerülöm a WAP-ot. Nem azért, mert nem érdekel, hanem mert egy ilyen progi elég nagy adatforgalmat produkál, és elég borsos árral jön ki a WAP használata.

Sandormaster, köszi az infót! A párom U600-asán nem sikerült beüzemelnünk. Gondoltam, hogy a meghajtó nevével van a gond. Köszönöm a tippet! :R

ttowerIgazad lehet, de ebben sajnos nem vagyok kompetens, sosem volt százezres mobilom, úgyhogy nem tudtam letesztelni hogy megy egy felsőkategóriás telón. De legalább jó hír azoknak, akik ilyennel rendelkeznek.

Köszönöm az észrevételeket mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Enclave


Enclave
aktív tag

Grat a cikkhez és nagyon ötletes a dolog de én nekiálltam mindent úgy csinálni ahogyan itt állt és nekem kb. egy 105 megás mappát csinált a térképből...

Normális ez? Vagy valamit elnéztem? :F

Köszi!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#17) Sandormaster válasza Enclave (#16) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Nekem is 105 Mbyte lett,épp ezért gondolkodom rajta fel kéne rakni a komplett Magyarország térképet, csak be kéne lőni a koordinátákat...mondjuk az már lehet több lenne mint 2 Gbyte :D

(#18) attisx


attisx
addikt

Csak halkan jegyezném meg, hogy az "Adattárolási mód" a Nokia PC Suite telepítése nélkül is működik. ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19) petij


petij
tag

Én u600-on kivettem a pipát a Low Memory elől és mindjárt nem szaggat a telón a progi. Valamint a Cache-t is átállítottam 512 kB-ra. Mondjuk ez nem tudom hoz e rajta.
Nekem úgy tűnik, hogy a 13-as nagyítás bőven elég és így nem foglal sok helyet a térkép.

(#20) Sandormaster válasza petij (#19) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Bazz, tényleg mennyivel gyorsabb lett így hogy kivettem a Low Memory-t, a Cache-t meg felnyomtam, köszi :R

(#21) Sandstorm


Sandstorm
tag

Sziasztok!

Tudom ez csak Nokia specifikus (nekem E51 van), de ha Nokia Map Loadert használsz a Nokia Maps progihoz (ami nekem alapból volt a készüléken, de amúgy le lehet tölteni a Nokia honlapról - 2.0-t érdemes) akkor a teljes Magyarország térkép ~15MB. Talán nem annyira részletes, de mint térkép tökéletesen megfelel. A keresési funkció is működik benne WAP nélkül :))

Amúgy jó írás, érdekes téma! :)

(#22) DeltaPower válasza stvnppp (#7) üzenetére


DeltaPower
őstag

D600-ban van egy csomó korlátozás, javaból nem látja a kamerát, bt-t, és valszeg a memkártyát se.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23) Enclave


Enclave
aktív tag

Még egy olyan kérdésem lenne,h. nem tudja esetleg valaki,h. létezik ilyesmi program pc-re is?
Mármint olyasmi alkalmazásra gondolok mint ez a java-s csak laptopra...(tudom létezik google maps de nekem szigorúan net nélkül kellene...)
Csak ebből gondolom ha mobilra létezik ilyesmi akkor biztosan kell valami Windows-os változatának is lennie ami a lementett térképeket meg tudja jeleníteni net hozzáférés nélkül...

Köszönöm!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#24) #37745920


#37745920
törölt tag

Nekem is nagyon tetszene a progi/térkép, de sajnos már az első körben elbuktam....
A számítógépre feltelepített gMapMaker-t sem tudtam elindítani csak egy hibaüzenetet dob (nem tudta inicializálni, alkalmazáshiba, bizonyos memóriaterületen..bla-bla...)
Más is járt így vajon? :(

(#25) ALI_G válasza Sandormaster (#17) üzenetére


ALI_G
veterán

érdekes mekkora adatmennyiségről van szó.
egy igo-nak a full magyarország utcaszintű térképe 15 MB (2007).

(#26) Wise


Wise
tag

Köszönöm a leírást. :)

(#27) drizzt1666


drizzt1666
tag

Nos kipróbáltam és ugyan sok időm nem volt kisérletezgetni, de egyelőre u700-al nem müxik. Mivel ez a teló nem hajlandó memkarira telepíteni a java cuccokat (amiket hivatalosan nem is lehet felhasználónak telepítenie) ezért nem éri el a memkarit, csak a saját systemfs mappáját. Beraktam oda is Bitpimmel, valami mintha már fénylett volna az alagút végén, de a teló állandóan rákérdezett h engedélyezem e az olvasást a saját adataimnak. Szinte másodpercenként. Ezt pedig ellentétben a nokiákkal, nem lehet kikapcsolni. Szóval ez van. De azért még majd körülnézek a fórumon, hátha :F

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#28) drizzt1666


drizzt1666
tag

sorry, mod idő lejárt, de kiderült, h az u700 esetében a memkarit így lehet elérni
MMC:/<térképek>
azaz a kártya hívóbetűi "MMC"
Azonban a probléma még fennáll, signed vagy sem, u700-nál nincs olyan opció, h csak 1x kérdezzen rá arra, h hozzáférhet e dolgaimhoz. Szívás :(((

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#29) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Megcsináltam az e51-emre, de sehol nem találom azt, ahol ki lehet kapcsolni, hogy ne kérdezzen rá állandóan, hogy használni akarja a memóriát, ezt e51-nél (vagyis symbiannál) hol lehet kikapcsolni?
Köszi

(#30) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Műholdképek nélkül hogyan foglalhat ekkora helyet?

(#31) sza2 válasza KilgoreTrout (#30) üzenetére


sza2
csendes tag

Talan az "utcas terkepet" is kepkent menti le, mint a muholdasat...

Az iGO-s terkep meg azert olyan kicsi, mert vektoros (es tomoritve is van, bar a kepek is).

/sza2

(#32) Jag


Jag
senior tag

Nem egész 100Mega lett az egész Cache mappa... :F
Most nem szedett le mindent, vagy mi a helyzet?

(#33) #53246592 válasza Mr. Teddy (#29) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem tudom pontosan az E51-nel hogyan muködik... az N78-nal az alkalmazakezelöben megkeresed a programot, opciok, beallitasok, es ott lehet beallitani hogy minden hozzaferesnel vagy futtatasonkent egyszer kerdezzen ra (avagy ne is kerdezzen ra, siman tiltsa le). a futtatasonkent egyszeri rakerdezest talan el lehet viselni...

(#34) Sequadon


Sequadon
tag

És ha olyat szeretnék, h váltogathassak az utcás és a műholdas térkép között? Pl ha lementem ugyanazt a területet utcásan és műholdasan is. Működhet ez így? Hova másoljam h tudjak közöttük váltogatni?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#35) DarkByte


DarkByte
addikt

Köszi a leírást! Nagyon szépen elfut a k750i -men, tök jó a készítőnek hogy van pénze digitális aláírásra így elég egyszer engedélyeznem a memóriakártya használatot. Ritka ez az ingyenes programoknál. Kár hogy net nélkül nem tud keresni/útvonalat tervezni, bár gyanítom hogy az ehhez szükséges adatokat a Google Maps -ból külön nem is lehetne kinyerni. Szeged térkép három nagyítási szinttel (14-16) 3,5MB :)

[ Szerkesztve ]

(#36) alitak


alitak
senior tag

Jó cikk, szeretnék én is izzítani egy térképet.
Viszont van egy kérdésem: ilyen térképet hogyan lehet gyártani? Hogy kell körbejelölni a területet?

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#37) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Győr térképe nincs valakinek??? Megkösszönném!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38) DarkByte válasza alitak (#36) üzenetére


DarkByte
addikt

Benne volt a link a cikkben: [link]
Itt van a gMapMaker letölthetősége és az első link a map fájl készítő [Shustrik's .map Creation Tool for MGMaps]. Rázoom -olsz, jobb klikkel le tudsz tenni jelölőket, körbejelölöd a területet amit szeretnél látni, utánna alul beállítod hogy milyen nagyítási szinteket akarsz magadénak tudni (jelzi az aktuális nagyítási szintet is, szóval lehet mihez viszonyítani). Ezután Generate és voila megkapod a saját .map fájlodat, amivel utánna a gMapMaker -el már létrehozhatod a szükséges fájlokat.

(#39) alitak válasza DarkByte (#38) üzenetére


alitak
senior tag

Köszi a segítséget!

cellpeti: hétvégén megcsinálom a Győr térképet, majd linkelem.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#40) hudyfiu válasza #37745920 (#24) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ez akkor fordulhat elő ha nincs feltelepítve a gépedre Net Framework 2.0.
Akkor nem indul el a progi.

(#41) Jag válasza hudyfiu (#40) üzenetére


Jag
senior tag

Nokia 6233-ra melyik verzsünt kell leszedni?
Nekem sehogy sem akar maga a javas progi futni a telón...

(#42) KGeri válasza Jag (#41) üzenetére


KGeri
csendes tag

Szia!

Elsősorban neked, de a többeiknek is válaszolok.

Én is 6233-asra izzítottam be, és ehhez a Generic verziót tölöttem le belőle, és ebből telepítettem a Nokia PC Suite "Install applications" részével a programot a telóra. A .zip-ben 4 db fájlt talász, ebből az mgmaps.jar-t fogod tudni kiválasztani a telepítésnél, és a hozzá való mgmaps.jad 1:1 ugynaz, mint a mgmaps-signed.jad, szóval ezzel sem kell trükközni.

Aztán letöltöd a .map fájl segítségével a térképet magát, majd átmásolod a memóriakártyádra. Nekem az MGMapsCache mappa mérete 104 473 565 byte lett, ezt én kártyaolvasóval is kb csak 15-20 perc alatt tudtam átvinni, mert iszonyatos mennyiségű apró fájlról van szó. Egyébként, ha nem a kártya gyökerébe rakod az MGMapsCache-t, akkor is megtalálja a program, ha megmutatod neki.

A telefonon első indításkor valóban érdemes beállítani a Low memory módot, és a Memory Cache-t is levenni 256 Kb-ra, de miután sikerült összelőni mindent, én kivettem a Low memory-t, beállítottam az Enhancen panning-ot, majd a Memory Cache-t is felnyomtam 512 Kb-ra, és az eddigi tapasztalatok szerint gyönyörűen megy, és még el sem szállt memóriahiba miatt. Valószínűleg ki kell kísérletezgetni, melyik telefon milyen beállítások mellett stabil még, és hol fekszik már meg.

(#43) KGeri válasza Enclave (#23) üzenetére


KGeri
csendes tag

A program felküzdhető Xp-re is:
WEME - mirror of the IBM Websphere Micro JVM for Windows-Mobile devices and for Windows XP — the latter allows you to run MGMaps on your PC.

[ Szerkesztve ]

(#44) #37745920 válasza hudyfiu (#40) üzenetére


#37745920
törölt tag

Köszi... közben utána olvastam kiderült valóban ez volt a hiba, sikerült telepítenem a net framework-öt előtte.
Azonban még mindig folyamatosan hibába ütközök. A számomra érdekes térképet (Szeged és környéke) letöltöttem --> mapcatcher, majd gMapMaker (az sem volt két perc, és nem is 20..:)...) lett egy 15 megás könyvtár tele kis fájlokkal a zoom level-nek megfelelően. Na ezt feltoltam kártyaolvasóval a memóriakártyára, majd 3/4 óra volt. A java program fut a telefonon, de nem tudja megjeleníteni a térképet, pedig mindent a leírás szerint csináltam, minden beállítás megfelelő, sőt egy sony ericsson fórumon is találtam segítséget (K800i-m van: http://forum.se-portal.hu/viewtopic.php?f=43&t=7416&st=0&sk=t&sd=a) Szóval térkép sehol pedig - elviekben működnie kell....
Szomorú vagyok, hogy ennyi pöcsölés után sem akarja az igazát, pedig hasznos lenne egy ilyen alkalmazás a telefonon...

(#45) Kimmuriel válasza #37745920 (#44) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Arra is ügyelj, hogy helyesen állítsd be a kezdőkoordinátát! Lehet, hogy nálad a ténylegesen letöltött térképen kívülre esik.

(#46) hudyfiu válasza #37745920 (#44) üzenetére


hudyfiu
senior tag

A program beállításainál nézd meg hogy jó helyre mutat-e a térképek mappája, inkább böngészd ki az alatta lévő gombbal.
zoomolj le teljesen a programban mert lehet hogy olyan helyre zoomoltál rá ahol nem tud megjeleníteni térképet.

(#47) #37745920 válasza hudyfiu (#46) üzenetére


#37745920
törölt tag

sajnos próbáltam ezeket, mármint a koordinátákat megkerestem a neten és jól írtam be, biztos, hogy a letöltött térképen belül esik.
A mappa elvileg a gyökérben van--> e:/MGMapsCache de próbáltam más meghajtójellel is, hátha az a baj (na jó az abc összes betűjével nem volt dolgom....) de idáig semmi pozitívum. Amúgy a netről hibátlanul leránotta a térképet, ha engedtem enik, de ugye itt a lényeg pont ennek az elkerülése....

(#48) Sandormaster válasza #37745920 (#44) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Alul lehet választani a térképek közül a "0"- gomb segítségével, hogy yahoo meg a fene tudja milyen map, én rendszeresen elnyomogattam ezért nem hozta be a google-s térképet, nézd meg a tiéden is a google legyen beállítva....csak egy tipp, hátha :B

(#49) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

E250-en próbálta valaki? Alkalmazás fut, de a térképet nem tudom feltölteni, m nem enged könyvtárakat másolni a telefon memóriájába. Próbaképpen pár megás mapot csináltam csak. MicroSD-t vennék bele, de jó lenne tudni hogy működni fog-e? Gondolom ha java fut, akkor már menni fog a térkép is.

(#50) MoVieFaN


MoVieFaN
tag

Köszönet a jó kis leírásért!!! :C
Szépen fut nekem is 6233-on. :DD

Már csak azt kellene megoldani valahogyan, hogy a sok kis apró fájl miatt ne lenne az mSD kártya megnyitása 30-40mp. Néztem kb 40.000 file van rajta. Nektek ez mennyi idő?

Milyen nagy királyság lenne a fejlesztők részéről, ha csak egy nagyobb fájlt használna.

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.