Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Nem akarok részre hajló lenni, de a magyar válogatottnak élvezetes meccsei voltak. Még a belga-magyar is az volt annak ellenére, hogy a válogatott kikapott.

Cseles kidobás, aztán cseles kirugás, szürke mackónadrág. :) Nagyon jól szerepeltek és felfigyelt a világ erre a feltörekvő csapatra.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Ofanaht válasza buherton (#1) üzenetére


Ofanaht
csendes tag

Én csak a portugál végénél csatlakoztam be, meg az előtte lévő főbb mozzanatokat néztem vissza. Most ezt a meccset az elejétől néztem, nekem kedvencem volt a bal szélen sarkas továbbadás, az szép volt. A meccs pedig tényleg jó volt, sok helyzettel, lehetett izgulni. Az egyetlen amit sajnálok, hogy egyetlen gólt sem sikerült rúgnunk.

Én már csak azt remélem, hogy itt nem áll meg és nem lesz felesleges ez a nagy összetartás. Vesztettünk, barátomtól mégis hallom, hogy ünnepelnek kint az utcán. Ahogy írtam, szerintem ez is egy bizonyos győzelem, már csak az számít, ebből mit tud szerezni a válogatott, amivel előre mozdulhatna.

(#3) EczkE válasza Ofanaht (#2) üzenetére


EczkE
addikt

[link]

Asszem mindenféleképpen!

(#4) Ofanaht válasza EczkE (#3) üzenetére


Ofanaht
csendes tag

Köszönöm, erre gondoltam.

(#5) R3wind


R3wind
csendes tag

Nem mondhatom, hogy foci rajongó vagyok de azért események alakulását nyomon követtem. Már az szép volt a csapattól, hogy ennyi év után sikerült kijutni és még egy picivel tovább jutni is. Utoljára úgy voltam vele, hogy nem is rossz, csoport elsők lettek a srácok, de aztán a sok facebookos csoda poszt felébresztett. Szép eredmény, nem tagadom, DE, az eredmények is azt mutatják, hogy annyira szépen nem játszottak. Ausztriát megverték, a többi döntetlen. Itt jönnek képbe a csoda posztok, amikor mindenféle divat drukker azonnal kiírta, hogy DÖNTETLENNEL győztek a magyarok. Nem vagyok sport szaki, kövezettek meg ha rosszul tudom, pontok ide vagy oda amik kellettek a továbbjutáshoz. A döntetlen az én szótáramban nem győzelem. Győzelem akkor van ha egy gól különbség van a javunkra, na az már győzelem.
Mindenesetre szép volt ez az egész, tényleg. Csodálkoztam is a portugálok elleni döntetlenen. Mindkét csapat összekapta magát és a végsőkig küzdött, na az egy szép meccs volt szerintem. 2 év múlva VB ha jól tudom. Remélem tovább fejlődnek a srácok, keményebben dolgoznak és ezúttal kijutnak. Bármennyire is nem tartom magam foci rajongónak, azért nekem mégis a VB, az a legnagyobb valami.

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem nem érdemeltük meg a 4-0-ás vereséget, de inkább lett volna igazságos egy 1-0 vagy 2:1. Jobbak voltak a belgák ez tény, de nem ennyivel. De hát ebből (is) látszik, hogy ők egy világklasszis csapat, mi meg inkább a formánkon felül játszottunk, a 2. gól után már szellemileg és fizikailag sem bírtuk tartani a lépést.

Nem vagyok focis, de szép volt fiúk, gratulálok az eddig elértekhez!

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) szupermacs


szupermacs
veterán

Lehet dicsérni a meccset, de szerintem szörnyű volt. Nem érdemeltük volna meg, hogy ilyen játékkal továbbjussunk a legjobb 8 közé. Majd legközelebb talán sikerül, de nagyon sokat kell még edzenie a csapatnak, nagyon sokat kell fejlődnie.

Viszont ami kiborított, hogy a szurkolóknak (azok alapján amiket olvastam a neten) semmi alázata nem volt az ellenfél csapat felé. Trollfocin még azzal poénkodtak, hogy a belga szurkolók között egy törpillának beöltözött fickó is volt és, hogy a mi szurkolótáborunk legalább jobb az övéknél.
Alázat kell! Rosszak voltunk, 4 góllal megvertek minket. 1 becsületgólt sem szereztünk, Szalai pedig a legrosszabb formáját mutatta. Nem is játszottunk tisztán, rengeteget szabálytalankodtunk.
Lehet utálni engem.

(#8) Viszlát válasza szupermacs (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Utálni nem fog senki, ez nem az óvoda, még ha te úgy is viselkedsz, akkor sem. A baj az, hogy a saját kis gondolataid közé bekeversz egy ténynek tűnni akaró hazugságot. 12 szabálytalanságot követtünk el a hivatalos statisztika szerint (a belgák 10-t), ami nagyon-nagyon kevés, ráadásul nem volt egyetlen durva sem, nagy részük apró, taktikai szabálytalanság volt. Sosem értettem azokat az embereket akiket egyrészt a tények nem zavarnak, másrészt még a fáradtságot sem veszik, hogy legalább utánanézzenek mielőtt ostobaságot írnak...

És nem, nem játszottunk rosszul, egyszerűen a belgák csapata ennyivel jobb, de ezen meg nincs mit szégyellni. A tudás- és képességbeli különbség ellenére nem fagyott le a csapat, nem adták fel, mentek és tették ami kifért a csövön, ennél többet senkitől nem lehet elvárni. Igen, sok volt a hiba, de óriási nyomás alatt voltak egy olyan csapattal szemben, amelyikben majd mindegyik játékos egymaga többe kerül mint a komplett válogatottunk.

Arról nem is beszélve, hogy amikor egy Gary Lineker, Thierry Henry és Rio Ferdinand hármas hosszasan méltatja a Magyar csapat játékát, hozzáállását és teljesítményét, akkor elég nehéz elmenni egy ilyen buta, minden szavából érezhetően rosszindulatú hozzászólás mellett, de ígérem, a jövőben ezt fogom tenni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) Nordic válasza Viszlát (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem rosszindulatból mondom, de simán jobbak voltak 4 góllal. És pont azt kaptam a meccstől amit vártam. Pont olyan volt a válogatott is, amilyenre emlékeztem régről, rossz védelem, rengeteg eladott labda főleg az első félidőben, gyatra helyezkedés. Nem tudom hova lett az a lendület, ami az előző meccseken ott volt, de ahogy most játszottak, az meg se közelítette a korábbi meccseket. A portugál 3-3 is szerintem mázli volt, mert 3 gólunkból 2 mák volt.

(#10) tope válasza Nordic (#9) üzenetére


tope
addikt

A portugál meccsen is a 3 kapott gólból 1 tuti egy jobb védelemmel védhető lett volna, a tegnapi meccsen is az első gól egyértelműen védelmi hiba, de a 2. is, a utolsó 2-t nem is láttam. Szóval először a védekezésünk legyünk jobb, utána/közben a támadást is erősíteni kell, de potenciál van a csapatban.

(#11) Viszlát válasza Nordic (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Én sem állítottam, hogy nem voltak jobbak, ez egy másodpercig sem volt kétséges. :) Viszont gyengébbnek lenni nem egyenlő azzal, hogy rosszak voltunk...

A gond az, hogy az érzéseidnek ellent mondanak a tények, ami abból fakad, hogy nem objektíven nézed te sem a különböző összetevőit a játéknak, így például minden eladott labdát a világ végének érzel. Miközben többet is passzoltunk mint a belgák és nagyobb arányban voltak pontosabbak a passzaink mint nekik. A védelem valóban több komoly hibát is vétett, nem is mosdatom őket, az első gólt nagyon csúnyán benézték a srácok. Jómagam kíváncsi lettem volna a játék képére Kleinheislerrel, iszonyúan fontos kulcsembert veszítettünk el vele, meg is látszott keményen.

Szerinted mázli volt, de aki valaha rúgta a bőrt akármilyen meccsen is az tudja, hogy a "mázlihoz" is ott kell lenni, támadni, lőni, hibára kényszeríteni az ellenfelet. Mint ahogy Ronaldo első góljához is kellett egy alattomos szabálytalanság, ritkán fekete-fehérek a dolgok...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) buherton


buherton
őstag

(#7) szupermacs és (#9) Nordic

Nem sok csapatnak volt jobb/hangosabb/bíztatóbb szurkolótábora. A sok bekapott gól ellenére sem csitult a tábor! Más csapatoknál ilyenkor a szurkolók néma csendben állnak és a válogatott teljesen szétesik. Ezzel szemben a szurkolók tovább drukkoltak és a csapat töretlenül ment előre és próbálkozott. Szép volt látni a küzdelmet, kár hogy nem esett gól.

Pont olyan volt a válogatott is, amilyenre emlékeztem régről, rossz védelem, rengeteg eladott labda főleg az első félidőben, gyatra helyezkedés.

Szerintem te egy másik csapatra emlékszel. Ez a válogatott egy hosszú, kemény, és diadal ittas fárasztó menetelés után volt ilyen az EB nyolcaddöntőjében! Amire te emlékszel csapat az a selejtezőn volt ilyen.

A portugál 3-3 is szerintem mázli volt, mert 3 gólunkból 2 mák volt.

Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa! Azokhoz a gólokhoz kellett a csapat is.

Nem voltak 4 góllal jobbak a belgák. Max 3:1 lett volna reális a mutatott játék alapján. Az már más kérdés, hogy így sikerült.

Egyértelműen látszódott a csapat játékán, hogy elfáradtak szellemileg és fizikailag is. Gondold el, hogy a csapat ilyet még soha nem élhetett át. Teljesen új lelki állapot, teljesen új helyzetek. Ott vannak(voltak) az EB-n! Eddig azt se tudták, hogy a magyar válogatott létezett, de a mostani játékukkal már a belgák is komolyan vettek minket. Látszódott, hogy nagyon felkészültek a válogatottból és tudták, hogy ki mit szeret játszani. Ettől függetlenül is többször tudtak kapura rúgni és jó pár veszélyes is volt.

Várható volt, hogy előbb-utóbb a csapat szembe találkozik egy gyakorlott/edzett/jó formában lévő világklasszis válogatottal. Valóban csúnya volt a 4:0, na de előtte mit is csináltak? Szépen és jól játszottak.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) szupermacs válasza Viszlát (#8) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem aztán mindegy, a belgák mellett amatőrnek tűntünk. Én így látom, lehet leszólni és hülyének feltüntetni, de engem nem vigasztal, ha 4 gólt is bekaptunk és egyet sem tudtunk lőne a helyzeteinkből. Magyar focit legközelebb majd 2 év múlva a VB-n, vagy 4 év múlva az EB-n nézek. Addig lehet felzárkózni, hogy a szurkolók ajnározásának alapot adjanak.

(#12) buherton: ,,Nem sok csapatnak volt jobb/hangosabb/bíztatóbb szurkolótábora. A sok bekapott gól ellenére sem csitult a tábor! Más csapatoknál ilyenkor a szurkolók néma csendben állnak és a válogatott teljesen szétesik. Ezzel szemben a szurkolók tovább drukkoltak és a csapat töretlenül ment előre és próbálkozott. Szép volt látni a küzdelmet, kár hogy nem esett gól."

Ugye nem haragszol, ha azt mondom, hogy nem a szurkolók miatt kapcsoltam a meccsre? Nem érdekel, hogy mennyire drukkoltak, hogy mit vertek szét vagy éppen nem rongáltak. Az sem, hogy mi ment a belvárosban. A meccs a pályán dőlt el. Ezen az sem segített volna, ha nagyobb stadionban, több magyar szurkolóval lépnek fel.

Ugye megengeditek, hogy ebben az eufórikus hangulatban én legyek az egyetlen negatív hang? Ugye? :B

U.i.: Egyébként még több ilyen kemény meccs kellene, nem a pontokra hagyatkozni legközelebbi kijutásnál, de ez nehéz lesz. Az ilyen meccsekből lehet talán tanulni és ilyenekkel kellene edzeni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Viszlát válasza buherton (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Valóban csúnya volt a 4:0

Kikapni nem jó érzés, de semmi szégyellnivaló nincs egy ilyen eredményben egy ilyen csapat ellen. Sőt, mindent figyelembe véve én elégedett voltam, abszolút kihoztak magukból mindent a 4 meccs alatt, azt számonkérni, hogy ez mennyire volt elég meg szimpla butaság. :)

Iszonyú sokat fejlődött a válogatottunk, leginkább hozzáállásban és mentális felkészültségben. Olyan játékot és dolgokat láthattunk tőlük amiket az elmúlt 25-30 évben soha. és hihetetlen jó érzés ez. Remélhetőleg elindít ez végre valamit klubszinten is.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) Ofanaht válasza szupermacs (#13) üzenetére


Ofanaht
csendes tag

Én már annak is örülök, hogy értelmes vita megy itt, egy negatív hang pedig mindig kell.

Az egyértelmű, hogy minden a focistákon dől el, hogy ők mit tudnak nyújtani, de az szerintem nem elfelejthető, hogy nagyon sokat hozzá tud adni a játékukhoz ha tudják, hogy nekik szurkolnak.

Annak pedig teljesen igazat adok, hogy a belgák mellett amatőrnek tűntünk, mert hozzájuk képest azok is voltunk. De leginkább minden szempontból lassabbak. Én is egy gyakorlókörnek vettem ezt az egészet, megtudta nézni a csapat hogyan játszanak a nagyok, kikhez kell felérni. Innentől pedig már rajtuk és az akarásukon múlik mi lesz, mert láthatóan a háttérben a szurkolók nagyja már mellettük fog állni.

[ Szerkesztve ]

(#16) szupermacs válasza Viszlát (#14) üzenetére


szupermacs
veterán

Azért nem bánná senki, ha jobb meccseket látnánk a jövőben. Sokan most oda voltak ettől az EB szerepléstől, de ne szálljunk el és valljuk be, hogy többet kell teljesíteni, ha akarunk is valami komolyat a magyar focitól.

(#15) Ofanaht: Pontosan! Ez az EB tanulópénz volt, nem kell elszállni magunktól, hogy mennyire királyok vagyunk. :) Nem vagyunk azok. Erős közepes csapat, de ha akarják, jobbak is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#17) kenwood


kenwood
veterán

En szeretem a focit,de ennek a produkcionak nem tudok orulni.

Egy gyozelem a 10 fos harmatgyenge osztrakok ellen.
Egy utolso pillanatban kiszenvedett x a 330 ezer fos izlandi nemzet ellen.
Egyedul a portugal 3-3 ,ami korrekt eredmeny.
Egyetlen focista van a csapatban,a 37 eves Gera Zoltan.
A tobbiek mind vicc kategoria.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18) szupermacs válasza kenwood (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

,,A tobbiek mind vicc kategoria."

Szalaival az élen.

(#19) gooool


gooool
őstag

Én csak annyit tennék hozzá a 4:0-hoz, hogy ha netán valaki közben követte a Copa America-t, akkor láthatta, hogy a bajnok Chile (aki tizenegyesekkel Argentínát múlta felül a döntőben) az elődöntőben 7:0-val alázta meg Mexikót...Az földbetiprás volt, ez a mi 4:0-ánk bár csúnya és voltak benne hibákból elkövetett gólok, de szerintem közel sem érdemes egy lapon említeni egy elődöntőben bekapott ekkora cumihoz. :)
Lesz ez még jobb is, ám ha mégsem, akkor legalább láttunk valami sokkal szebbet az eddigieknél. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#20) Viszlát válasza gooool (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, némi tájékozottság nem árt a helyzet reális értékeléséhez. :)

Lesz ez még jobb is, ám ha mégsem, akkor legalább láttunk valami sokkal szebbet az eddigieknél.

Így van, nagyon jól összefoglalja az én véleményemet is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) szupermacs válasza gooool (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Szomorú lenne, ha nem tanulnának a vereségből és ezentúl nem jutnának ki komolyabb tornára.

(#22) buherton válasza szupermacs (#13) üzenetére


buherton
őstag

Miért kapcsoltál el a szurkolók miatt? Jobb lett volna, ha szomorúan ülnek a székeken vagy már a vége előtt elmennek, mint a románok esetén? Végig tapsoltak, énekelték a rigmusokat, és a végén sem léptek le, hanem ott maradtak a válogatottal. A másik, hogy a szurkolók igenis hatással vannak a játékosok teljesítményére.

Megengedjük, de akkor támaszd is alá valamivel, mert oktalanul negatívnak lenni elég buta dolog.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) buherton válasza kenwood (#17) üzenetére


buherton
őstag

En szeretem a focit,de ennek a produkcionak nem tudok orulni.

Ne is menjen akkor a válogatott se EB, se VB selejtezőre. Teljesene felesleges, mert Ő kelme elvárja, hogy ha egyszer bejut, akkor a döntőig meg se álljon a válogatott hibátlan foci teljesítménnyel természetesen.

Egy gyozelem a 10 fos harmatgyenge osztrakok ellen.

Csoport győzelem volt nem? De! Az első gólt még a 11 fős osztrákok ellen rugták, nem? De. Hol a probléma?

Egy utolso pillanatban kiszenvedett x a 330 ezer fos izlandi nemzet ellen.

Mi köze a lakosság számnak a játékos teljesítménynek? Érdekes mód egy kínai vagy indiai válogatott sem nyert VB-t. Vagy szerinted ők már túl sokan vannak? Nem beszélve, arról, hogy az izlandiak ugyanolyan teljesítményt nyújtottak eredmény terén, mint a magyar válogatott.

Egyedul a portugal 3-3 ,ami korrekt eredmeny.

Ebben nem találtál hibát? :F

Egyetlen focista van a csapatban,a 37 eves Gera Zoltan. A tobbiek mind vicc kategoria.

Érdekes, mert én láttam még másik 10-t is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#24) kenwood válasza buherton (#23) üzenetére


kenwood
veterán

Alacsonyak az igenyeid.
Egy Guzmics Angliaban meg a harmadosztalyban sem jutna jateklehetoseghez.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#25) szupermacs válasza buherton (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Azt hittem, hogy fontosabb a játékosok felkészülése, de a te hozzászólásod nem erre alapult, hanem csak a szurkolókra. Az utolsó 2 gólt már meg sem néztem, nekem rettentő nagy pénzkidobás és csalódás lett volna ezért a meccsért kimenni. De aki ennyit kiad érte, nem teheti meg, hogy kimegy a meccs vége előtt a stadionból. Szükség van a szurkolók lelkesítésére, ebben igazad van, de ne körülöttük forogjon a meccs.

(#26) Nordic válasza buherton (#23) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Igazából én sem tudnék Gerán illetve Király Gabin kívül kiemelni senkit. :U Sajnos van egy olyan érzésem, hogy mindkettő vissza fog vonulni a Vb előtt.

(#27) buherton válasza kenwood (#24) üzenetére


buherton
őstag

Akkor csak ismételni tudom magam:

Ne is menjen akkor a válogatott se EB, se VB selejtezőre. Teljesene felesleges, mert Ő kelme elvárja, hogy ha egyszer bejut, akkor a döntőig meg se álljon a válogatott hibátlan foci teljesítménnyel természetesen.

Egy ilyen válogatottnak semmi keresnivalója ezeken.

Nem Angliában vagyunk. Észak-Ír válogatott tele van másod és harmadosztályos játékosokkal mégsem megy a sárdobálás, hogy mit keresnek ott egyáltalán, ahogy tőletek jön.

Tipikus példája, ahogy a viccben is van, hogy nyuszikát azért verik meg, mert van sapkája, vagy azért mert nincs.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28) buherton válasza szupermacs (#25) üzenetére


buherton
őstag

A jövőbeni felkészülésnek mi köze a jelenkori történéseknek? :F

Na látod, de jól tetted, hogy nem mentél ki. Mindenki jól járt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) buherton válasza Nordic (#26) üzenetére


buherton
őstag

2 év elég sok idő. Ha igazak a pletykák, akkor pár játékost igazolhatnak pár komolyabb csapathoz, ahol lesz lehetőségük mást is tanulni a fociról.

Izland is épített négy fedett stadiont pár éve és komolyan elköteleződtek a futball mellett. Meg is lett az eredménye!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) szupermacs válasza buherton (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Személyeskedést fejezzük be, nagyon ciki dolog. ;)

Mi köze a mostani történéseknek a jövőbeni felkészülésekhez? Gondolom minden meccs után tanulnak és okulnak. Tévedek? Reméljük, hogy nem.

(#31) buherton válasza szupermacs (#30) üzenetére


buherton
őstag

No, mert az oktalan és végtelen negatív hozzáállás nem az, amikor semmi sem jó. Ilyenkor örültem volna, ha ki sem jutott volna válogatott, mert akkor hozta volna azt a színvonalat és eredményeket, amiket az átlag magyar elvár tőlük, de csúnya mód mégis kijutottak, így hát most ekézni kell mindent és mindenkit, hogy visszasüllyedjenek az "elvárt" színvonalra, mert mi az már, hogy ők vitték valamire "én" meg nem?

Az már egy más tészta. Meccsek közben nincs igazán idő komolyabb változtatásokra.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) Nordic válasza buherton (#29) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ehhez a stadionos dologhoz inkább nem szólok hozzá, nálunk jó ideje nem arra kellene költeni. :U

2 év valóban sok, bármi történhet, viszont a korábban említett két játékos akkor is hiányozni fog, ha visszavonulnak.

(#33) szupermacs válasza buherton (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is örültem volna, mert ugye csak a keret növelésével és a pontozásokkal jutottunk ki. Ezen nincs mit szépíteni, nem a teljesítményük volt szép, hanem a selejtezőkön a többi csapat szerencsétlenkedése segített minket. Kikerültünk és 1 meccset nyertünk meg. Másik kettő döntetlen lett.
Ha nem emelik a keretet, akkor ki sem jutunk. A csoportból is az 1 győzelemmel jutottunk ki és a két döntetlennel, nem azzal, hogy 3 meccsen végigvertünk mindenkit. Túl van misztifikálva ez az egész válogatott. Meg úgy az EB alatt minden, ami a magyar csapatról szólt.

(#32) Nordic: ,,2 év valóban sok, bármi történhet, viszont a korábban említett két játékos akkor is hiányozni fog, ha visszavonulnak."

+1

[ Szerkesztve ]

(#34) Dilikutya válasza nemlehet (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

A fociban az a jó, hogy az egy egyszerű játék. Az nyer, aki több gólt lő. A gól pedig mindig megérdemelt, hisz a védelem nem tudta megakadályozni. Egészen konkrétan 4 góllal voltak jobbak a belgák, hisz ennyit lőttek. A 4:0 teljesen igazságos. Ez ellen csak egyet lehet tenni, kevesebbet kapni, és többet lőni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) bagkri01 válasza buherton (#29) üzenetére


bagkri01
őstag

A stadiontól még senki nem fog jobban focizni, ahogy Hofi mondta, a szar kaja zepter edényben főzve is szar lesz.
Na de a lényeg, hogy az első komolyabb válogatott a földbe tiport minket és nincs is ezzel semmi gond szerintem, a válogatottunk most itt tart, kitartással,türelemmel egyszer majd tovább is eljutunk. Bár az egy kicsit érdekes számomra, hogy a csapatunk x 10 év után le tesz valamit az asztalra és sokan hasra vannak esve. ....de kérdezem én a moszkvai kajak-kenu eb-n elért sikerekről pl miért nincs így hypolva.....4 arany,4ezüst és 3 bronzot hozott el a kajak-kenu válogatottunk.Szvsz ez így nincs rendben, nem dühít, csak igazsá gtalannak tartom. Ja, hogy a kajak-kenuból nem lehet akkora bizniszt csinálni, mint a fociból, de ez már legyen az én véleményem

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#36) Viszlát válasza bagkri01 (#35) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy sportág népszerűsége semmi mást nem jelent, csak annyit, hogy mennyire népszerű, teljesen felesleges beleolvasni bármit is. A kajak-kenu számomra érthető és egyszerű okokból meg sem közelítheti a focit. Ettől még óriási teljesítmény, hogy ilyen szépen szerepeltek.

A lelkesedés nem egyenlő a hasraeséssel, márpedig nagyon sok ember azért lelkes, mert nagyon régóta vártunk már egy ilyen szereplésre. Nem, nem döntöttek meg semmilyen csúcsot és még csak esélyesek sem voltak semmire, de korábbi önmagunkhoz képest abszolút túlteljesítették a várakozásokat, szívüket kitették a pályán és komoly tartást tanúsítottak. Sok pozitív hozománya van már most a szereplésüknek közösségi szempontból is. Persze lehet a negatívumokra koncentrálni, mint ahogy meg is teszik itt is többen, én meg őszintén sajnálnám őket ha nem tanított volna meg az élet, hogy az ilyen embereket magasról le kell szarni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#37) szupermacs válasza Dilikutya (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Ebben úgy minden benne van. :C

(#38) Dilikutya válasza bagkri01 (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Már az első, osztrákok elleni győzelemnél tele volt a Facebook mindenféle baromsággal, sőt, még elemzést is olvastam, ahol le volt vezetve, mitől volt olyan zseniális a győzelem. Kicsit elszálltak egyesek, a megosztásokat nézve persze a lájkvadász bohócok tolták kicsit túl. Miközben csak azért voltunk kint, mert másfélszer annyi csapat mehetett ki, a 16-os keretbe nem fértünk bele. És volt egy győzelmünk egy gyenge csapat ellen, meg két döntetlen. Portugália ráadásul kiszámíthatatlan, hol szarok, hol jók, most épp nem voltak csúcson.

De ahogy láttam az ilyen gyökérségeket már az első meccs után, hogy a gyerekeink most nem Messi pólót és játékkártyát akarnak, hanem Királyt, Gerát... kicsit túlspilázták ezt az egészet.

Majd, ha nem megemelt számokkal, a pótselejtező pótselejtezője pótselejtezőjének a visszavágóján jutunk ki, és épkézláb csapattal is elbírunk, elhiszem, hogy a magyar focival történt valami.

Pl. idén a VB-selejtezőket, ha ragaszkodunk ahhoz a szinthez, amit a facebook-os megosztós baromságok sugalltak, akkor természetesen mindet meg kéne nyerni olyan csapatok ellen, mint Feröer-szigetek, Litvánia, Svájc és Andorra, hisz ezekkel eddig is illett elbánni, Portugália későbbre marad, ellenük is kéne valamit villantani. Már csak azért is, mert nem egy erős csoport.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) szupermacs válasza Dilikutya (#38) üzenetére


szupermacs
veterán

A realitás nem elég magyarosch módi.

(#40) Ribi válasza Dilikutya (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

Vicces, hogy ha ellenünk nyer valaki akkor az megérdemelt, de hogy mi a csoport elsők vagyunk az mázli, meg nem is miattunk, hanem az ellenfél miatt történt. :W
És a legszebb, hogy igazából a faszbuk bejegyzéseket fikázod, de eközben a válogatott eredményét fikázod. Siralmas hogy milyen fröcsögés megy a saját csapatunkra. Mintha 0 lett volna amit elértek.
Ki a pöcsömet érdekli hogy a faszbukos trollok mint nyavajognak? Nincs saját véleményed?
Neked az fáj, hogy most Messi helyett magyar lesz a példakép? Nektek minden fáj amit elérünk?
Azt miért nem írod le, hogy Messi is olyan szinten van mint C Ronaldó a fürdős p*csa nyavajgásával? Ígyszar úgyszar nemjátszom brühühü.
Szedjétek már össze magatok és örüljünk az elért sikereknek!

(#41) Viszlát válasza Ribi (#40) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerinted hat arra bármilyen szó is akinek az nem esik le, hogy amikor a facebookon olvasott tartalmat szidja, akkor a saját ismeretségi és baráti körén önmagáról fogalmaz meg kritikát? :D

Ne mérgelődj, egy része tudatos trollkodás, kár vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42) Dilikutya válasza Ribi (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olvass, abból baj nem lehet!

Két külön dolog az eredmény, meg az, hogy mindenki a megváltást láttam ebben az EB-ben. Szóval se mondtam, hogy nem volt megérdemelt a csoportelsőség, a tények makacs dolgok, a számok is, több gólt lőttünk, mint kaptunk, ha egyszer így teljesített a csapat, meg amúgy a többi, jogos az elsőség. Csak azért egyik sem volt egy hű de jó csapat.

A Facebook-bejegyzésekkel arra gondolok, amit te is csinálsz, hogy volt egy győztes meccs, és egyből mindenki sikerről beszél. Holott Ausztria ellen ez nem egy történelmi győzelem volt, nem is példa nélküli a történelemben. Portugália már érdekesebb lett volna, bár inkább csak presztízsből, az a csapat ugyanis tele van meglepetésekkel, kiszámíthatatlan, mikor lesznek jók, mikor nem, hiába vannak tele sztárokkal.

Nem értünk el sikert. Kijutottunk volna, ha 16 csapatos az EB? Nem. Majd ha kijutunk a következő EB-re (bár ilyen keretszámokkal már nem kizárt), VB-re, és ott megverünk végre egy erősebb csapatot is, akkor elhiszem, hogy történt valami. Bár az indokolatlan költekezést a focinkra akkor se fogom elfogadni, és az utánpótlásnevelés is elég gyenge.

Viszlát: vannak emberek, akiket nem válogathatsz meg. Ilyenek volt iskolatársak, munkatársak stb. A baráti köröm rá se néz a focira, hála a zégnek. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) buherton válasza Nordic (#32) üzenetére


buherton
őstag

Próbáltam nem efelé terelni szót és igyekszem nem párhuzamot vonni a két ország között, de ez tény, hogy az izlandiakat ez - is - erősen hozzá segítette.

A jó játékos mindig fájó pont ha kilép a csapatból. De ez igaz mindenre nem csak a focira.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44) Chaser


Chaser
titán

én nem néztem meg nem is érdekel már rég, igazából soha nem is érdekelt komolyabban, de azért jó látni h valamit fejlődik a magyar válogatott és nem mindig csak ez a kis kép poén jut eszembe a magyar fociról amin maradona és m. kálmán vív szócsatát

gálmán' pádzsi'! tudok egy jó vitce'
mi az?
magyar válogtaott', haha
én is tudok egyet! kopp-kopp
ki azs'?
a kurfa' anyád
:D

pesti faluban voltam a spanyol-portugálnál, volt hangulat a városban:)
belgánál is ott voltam csak akkor nem városban, az passz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Jó edző Storck nagyon, de a mérkőzés előtt lesajnált belga edző most nagyon jól nyúlt bele a játékba. Jól felkészítette a játékosaikat ellenünk. Az első gól is begyakorolt figura lehetett, tudta, hogy a magyar védelem egy ilyen támadást nehezen tud megakadályozni és igaza is lett. Technikailag is jobbak voltak a belgák, de főleg játékintelligenciában magasodtak fölénk. Ez a mérkőzés arra mindenképpen jó volt, hogy a magyar válogatott többször visszanézheti ezt és láthatja, tanulhat belőle, hogyan is kell focizni. Roppant magabiztosan játszottak a belgák, ez tényleg egy jól focizó generáció, remélem a továbbiakban is eredményesek lesznek, szépen játszanak. A helyzeteinket a továbbiakban (vb előkészítő csoportmeccsek) nagyobb százalékkal kell értékesítenünk. Nyolc-tíz méterről egyszerűen nem lőhetünk ennyiszer fölé és a tizenhatoson belüli kapura lövéseknek is erősebbeknek és pontosabbaknak kell lennie. Egy gólt azért megérdemeltünk volna a belgák ellen.

Az is nagy eredmény, hogy kijutottunk, majd csoportelsőként végeztünk a csoportmeccseket követően. Ilyen nagy összetartást rég véltem felfedezni az országban, ami ennek a csapatnak köszönhető.

(#46) kenwood


kenwood
veterán

Az is fontos kerdes,hogy akart-e a portugal csapat csoportelso lenni?
A horvat is eros csapat,de megsem a fifa ranglista masodik helyen vannak ...

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) G-Guts válasza kenwood (#46) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Dehogy akart. A harmadik hely kellett nekik. Igaz C. Ronaldo azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy az elsők szerettek volna lenni, de ha elsők nem is, akkor a másodikak a csoportkörben, de ez nem fedte a valóságot. Meg lett neki mondva, hogy mit kell nyilatkoznia. Szerintem legalábbis.

(#48) Kisgépkezelő válasza kenwood (#46) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Persze és a cetlin amit Ronaldo kapott az volt, hogy Izland a 94. percben gólt fog rúgni a párhuzamosan zajló mérkőzésen és ezzel a portugálok csoportharmadikként zárnak. Egészen addig úgy tűnt, hogy 3-3-as döntetlennel a portugálok csoportmásodikként mennek a sz..póágra a németek, az olaszok, a spanyolok és az angolok mellé.

[ Szerkesztve ]

(#49) Doze válasza Dilikutya (#42) üzenetére


Doze
aktív tag

Az a baj, te szerintem nem láttál egy román magyar 3:0-át, egy holland magyar 8-1-et, vagy csak úgy alles zusammen az utóbbi 10 évből 1-1 válogatott mérkőzést.

A magyar játékosok mindig is adottak voltak.... sőt talán még jobbak is egyénileg (a jelenlegihez képest), de csapatban összezuhantunk... mindig... Volt 1-2 kiemelkedő mérkőzés az olaszok/angolok ellen de az semmi volt. A lényeg (ami meglepő) hogy folyamatosan hoztunk most egy erős közép szintet, harmatgyenge játékosokkal, mert végre csapatban jól tudtunk gurigázni. A Románok meg a Hollandok hol voltak ez EB ről? Ki sem jutottak b*szus... ennek fényében mérlegeljétek már a dolgokat, keretbővítés mi?

A mi csapatunk nem jó volt, hanem összeszedett/tudatos, hála a taktikának és pozitív (antimagyar) szemléletnek... ami ahhoz kell hogy ne rosáljunk be egy portugál válogatottól. Tehát a pszichikai felkészülés is nagyon fontos. Már az megrázta a közvéleményt tavaly hogy jött egy dárdai pali, aki fiatal, meg pro licence sincs, kiáll és azt mondja ennyi és ennyi pontot fogunk hozni.... és láss csodát hajszál pontosan annyit értünk el. Ez hiányzott, de nagyon...

Ha kijutunk a VB-re és ott is legalább a csoportkörből továbbjutunk én leszek a legboldogabb a világon... Mert a következő cél ez, aztán a távlati cél az hogy új játékosok kellenek a csapatba... Korrekt mérlegelés után, nem pofára....

pl jellemző a magyar futballkultúrára hogy aki tud, azt elnyomják a picsába:

Nagy Ádám: Eltanácsolták a focitól mert "vékony"
Kleinheisler: a videoton megszopatta mert nem volt szimpatikus, nb3-ban is csak a kispadon ült 2015-ben.

Meg ezen kívűl ezer dolog, ami a magyar fociban eddig elbaszott volt, urambátyámozás, senki nincs számon kérve stb..

Remélem elindultunk egy olyan úton ami fejlődést fog hozni, és nem megint 44 évet kell várni.

(#50) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A probléma az, hogy az egész túl lett miszitfikálva és az emberek hirtelen elfelejtették az eddigi emlékeiket és elhitték, hogy jó csapatunk lett.
És ez az egész tegnap este csúcsosodott ki, amikor az emberek ordibáltak a tv előtt és nem értették, hogy miért nem nyertünk, úgy mint eddig, hiszen eddig annyiszor győztünk.

Nem.

A csoport, amibe kerültünk volt siralmas és csak egy meccset nyertünk.

4 lejátszott meccsből 1 győzelem, és így lettünk csoportelsők, amit mindenki hú de nagy élményként élt meg, úgy, hogy a 2 döntetlenből az egyik meccsen nem is volt magyar gól, hanem az izlandiak "jól eljátszottak magukkal", másnap a sajtóban meg mindenhol azt lehetett olvasni, hogy "a magyar gól"..
A micsoda?!

A portugálok elleni teljesítményt tényleg lehetne dicsérni, ha nem a mostani szégyenteljes portugál válogatottról lenne szó, ami így egy pindurkát aláássa a teljesítményt, viszont még így sem sikerült nyerni, de persze ez is győzelemnek lett elkönyvelve.

Ezek után indult a tömegpszichózis, hogy nekünk igenis van helyünk ezen az eb-n, sőt, még akár tovább is juthatunk, meg a fesztiválozás a körúton.
Bocs, én már voltam olyan országban, ahol éppen akkor nyertek vb-t, kicsit máshogy megy nyugatabbra az ünneplés, pindurkát kulturáltabban.

Igen ám, csak aztán végre kaptunk egy komoly csapatot, akik megmutatták milyen az igazi foci.
És nem, nincs olyan, hogy "jaj, legalább 1-et berughattunk volna, megérdemeltük", nem.
A belgák tudtak focizni, profik alkották a csapatot és összeszedettek voltak.
Majdhogynem azt kell megköszönni, hogy csak 4-et vágtak be.

Értem én, hogy Király hirtelen mekkora hős lett (miért is, a mackója miatt?), de a tegnapi meccs után mégiscsak el kell gondolkodni azon, hogy lehet talán nem egy 40 évest kellett volna a kapuba állítani.
Biztos nagyon jó kapus, de valahol elszomorító, hogy az egész ország felhozatalában ő a legjobb, hogy a többi játékos mb1 vagy esetleg "nevesebb" csapatokból (értsd: ex mahalacskás, jelenlegi bursasportos) való származásáról ne is beszéljek, akik hirtelen szembe találták magukat profi csapatokból származó játékosokkal (belgák játékosai pöppet nevesebb csapatokban játszanak).

És akkor most jön a nagy álmodozás, hogy majd a vb..
Persze, majd ha esetleg ott is kibővítik a keretet úgy, hogy még pont beférjünk, de azért maradjunk a realitás talaján.

A szomorú az egészben az, hogy nyilvános fórumokon meg egyes körökben nem lehet leírni a véleményt, mert egyből "hazaárulónak" lesz kikiáltva az ember.

Igazából talán nem lenne ebből akkora gond, ha bizonyos körök most nem látnák annyira igazoltnak a fociba "eddig befektetett pénzek megtérülését", és a már eddig is hatalmas összegekkel nyakon öntött magyar focit további pénzekkel nem jutalmaznák.
Ja, és persze nálunk továbbra is megtűrt az ilyesmi, mert ez számunkra a normális.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.