Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) oriic válasza twollah1976 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem igazán értem, hogy most mire gondolsz? Drágább lett a belépő, most már 2500 Ft lesz, diákoknak, nyuggereknek meg 1250Ft.

Live-Die-Respawn

(#3) BiP válasza oriic (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Most azok szívják meg, akik csak nézelődnének.
Én nem értem a NAV-ot. Strandon vagy a vidámparkban (most az állatkertben) is vannak különféle belépők aszerint, hogy hova mehetsz be, mit használhatsz. Itt ez miért szúrta a szemüket, hogy volt egy alap meg egy advanced belépő?!
Á, meg sem akarom érteni őket.

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nagyjából a régi árképzés az egyetlen, amibe érdemben bele lehet kötni, bár akkor javaslom az Vidámpark felülvizsgálatát is, a belépőn túl ott is mindenért fizetni kell.

Örülök, hogy döntött a józan ész, elejétől fogva abszurd volt, hogy belekötött a NAV. Bezzeg amikor valakit egyik munkaközvetítő cégtől a másikhoz pakolgatnak negyedévente, megkapja a bérpapírjait rendben, de közben kiderül bevalláskor, hogy az elmúlt évet fizetetlen szabadságon töltötte, akkor nem járnak el hivatalból. Bár most megfogtak egy ilyen bűnbandát, de biztos nem a nyíregyházi volt az egyetlen kicsiny, becsületes hazánkban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) MCGaiwer válasza Dilikutya (#4) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azért illő lenne feltűnnie egy munkavállalónak, hogy negyedévente új szerződést iratnak vele...

Szerintem a flipper szépsége a játékban van, most legalább nem hagyja ki senki az élményt holmi skótság miatt. Reklámnak meg nagyon jó volt ez az egész ügy.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6) leeate válasza BiP (#3) üzenetére


leeate
senior tag

A NAV meg az állam szerint igazából ki se kellene nyitni, elég lenne, ha csak az adókat és járulékokat utalnák minden hónapban. Ne akarják már a tulajdonosok mindenféle saját elképzeléssel bonyolítani a dolgot, örüljenek, hogy üzletelhetnek ebben a szép országban! Ha meg nem lenne elég a védelmi pénz, hát bezáratják.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#7) mirci18 válasza MCGaiwer (#5) üzenetére


mirci18
addikt

azért illő lenne feltűnnie egy munkavállalónak, hogy negyedévente új szerződést iratnak vele...

Miért szerinted mindenki jóhiszeműségből ír alá negyedévente új szerződést?
Nem azért véletlenül mert belekényszerítik?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8) #79335424


#79335424
törölt tag

Sztem most kéne ráküldeni a NAV -ra a NAVABB -at, hogy kivizsgálják, mennyibe került ez az egész hercehurca az adófizetőknek és a flippermúzeum üzemeltetőjének. Aztán megnéznék, hogy kiknek az aláírása szerepel a különböző határozatokon és lehet kezdeni beköhögni a lét a kasszákba. Sztem jelentősen csökkennének az ilyen hivatali túlkapások. A flipper, mint nyerőgép. Agyrém. :W

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Attól, hogy a bíróság döntött, még a NAV nem fogja feladni. Máskor is volt már példa arra, hogy nagy ívben tettek a bíróság határozatára...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) #79335424 válasza Syl (#9) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ezt az egészet nem értem. Mit nem ad fel? Hogy nyerőgépnek nyilvánítsa a flippert? De hát ordít az ügyről a dilettantizmus. Láttál már flippert pénzkiadó tálcával? Mert én még nem, pedig láttam már párat. Ez az egész ügy a NAV egyik szégyene.

(#11) UnA válasza Syl (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Például? :F

(#12) Syl válasza #79335424 (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

>Mit nem ad fel?

Hogy megbüntesse, ellehetetlenítse a múzeumot. Valamit biztosan találni fognak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) mirci18 válasza Syl (#12) üzenetére


mirci18
addikt

Na ne fárassz már.
Ne legyél ennyire negatív.
Tipikus magyar szokás ez.
Ezt megszívta a NAV ennyi és pont nem lessznek fejlemények.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14) Syl válasza mirci18 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem fárasztalak.
De legyen neked igazad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) mirci18 válasza Syl (#14) üzenetére


mirci18
addikt

Remélem is mert nem szeretném hogy NAV megtorpedózzon egy ilyen érdekes múzeumot.
Sajnos szomorú hogy látogatói jegy nincs de ezt be kellett áldozni az ügy érdekében.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16) Youri válasza mirci18 (#13) üzenetére


Youri
veterán

A NAV és a beletörődés?
Szép álom :)

RTX ON

(#17) #79335424 válasza mirci18 (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem mertem elmenni, de a látogatói jegy hiánya biztos nem zavarna. Ha meglátnék egy Locomotion -t, vagy egy Twilight Zone -t, akkor nekem inkább a nonstop nyitvatartás és a heti bérlet hiányozna. :D

(#18) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Vida Ildikó tolmácsa biztos félrefordított valamit, és a nyerőgép fogalmát összemosta a játékautomata fogalmával. ;]

Ennyi erővel inkább a MÁV-START és a BKK automatát kellene elszállítani, mindkettő adott már vissza többet, mint ami járt (mondjuk el is nyelt korábban).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) #79335424 válasza 04ahgy (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem szoktam vonatozni, de pár hete használnom kellett ezt a MÁV-START nevű rettenetet. Ez tényleg nyerőgép. Mármint annak, akinek sikerült átvinnie a MÁV -nál, hogy ezeken keresztül lehessen jegyhez jutni. Aki erre bólintott a MÁV -nál, na, arra küldeném rá a NAV -ot. Jegy megrendel, azonosító vonalkódként/QR kódként átküld, telefon kijelzőjéről kalauz lecsippantja, oszt csókolom. Milyen automata? Milyen jegynyomtatás?

[ Szerkesztve ]

(#20) 04ahgy válasza #79335424 (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minden nap használom, tényleg rettenet. 3000-nél többet nem ad vissza (be sem veszi ilyenkor a pénzt). Ha ott szállsz fel, ahol ilyen van, viszont megbüntetnek, ha nincs jegyed. A pénztárak nyitvatartását (Albertirsán pl. 4:00-23:00 helyett 04:40-10:10 10:30-15:10 15:35-17:10, benne van ugyebár a 2*20p munkaközi szünet) megnyirbálták, mert kijött a statisztika szerint, hogy mennyi "üresjárati" ideje van egy pénztárosnak.

Jah, a pénztáros 10 másodperc alatt ad jegyet az automatával meg percekig szütymörögsz.

Arról nem beszélve, hogy egy ilyen automata telepítése 18M Ft-ba került, erre jön a fenntartása és karbantartása (a pénzt rendszeresen üríteni, papírt tenni bele, stb.).

De a vasút már csak ilyen... Valaki valakijének jól jött a biznisz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) #79335424 válasza 04ahgy (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt az oldalát nem is ismertem, mert én neten fizettem a jegyet valakinek, aki a kód alapján, az automatából vette át. Úgyhogy készpénzes szerencsétlenkedés nem volt. 18 milla egy ilyen szar? Nem semmi! Nem is csodálom, hogy utánuk már nem futotta egy Androidos kliensre, hogy ne webes felületen kelljen szerencsétlenkedni egy pici kijelzőn.

(#22) VIC20


VIC20
őstag

,,Ez praktikusan nagy örömünkre"

Jó lenne megtanulni magyarul...

(#23) simonzé


simonzé
addikt

Innen kívánok valami hosszan tartó, és nagyon kínos betegséget a NAV csapat azon tagjainak, akinek a legfőbb örömforrás az, hogy egy ilyen kiváló kezdeményezést a törvény betű szerinti betartatásával igyekeznek megfojtani. Kívánom, hogy semmiféle más jellegű örömük ne lehessen az életben.

A flippermúzeumnak meg gratulálok, a diktatúra egyik bástyáján sikerült lyukat ütnötök! Nagy dolog ez, nagyobb mint hinnétek!

I don't fit in. I fit out.

(#24) #79335424 válasza simonzé (#23) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Sőt! +csilliárd! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.