Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a laptop testre szabhatóság egy üdvözlendő dolog, én is kinéztem egy számomra megfelelő laptopot csak a hdd miatt nem veszem meg, igaz van 256 GB SSD-vel is de az önmagában nekem meg kevés, 480 GB meg nincs. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) deja vu


deja vu
addikt

Már többször kitárgyaltuk a milyen számítógépet vegyek topicban, hogy ezek a PCX akciók nagy kamuk, akció nélkül is hasonló áron vannak a termékek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#3) foodlf


foodlf
csendes tag

namivan!?
az usákiainotebookos összeszerelő nem írja ki az árat, nehogy véletlenül kritizálja azt valaki?
vicc kategória!

ami még vicc kategória:
notebook: 4gb ram, HDD, TN panel, gari elvesztése nélkül nem lehet bővíteni

nem mintha megvenném.
notebookot nem érdemes venni, vagy túl drága, vagy túl szar.
ez a két kategória van.

[ Szerkesztve ]

(#4) ciao


ciao
senior tag

Az usanotebook, hogy nem írja ki egyből az árat, és csak e-mail+tel. megadása után küldik el ultra szánalom gagyi! Mint valami fos facebookos kamu játék oldal, aminek csak az elérhetőségeid kellenek.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#5) Clay


Clay
senior tag

Végre normális árú monitorok.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#6) b.


b.
félisten

Végre elérhető áru monitorok, ráadásul a Lenovo nagyon szép, elegáns.

Steelseries Rival 100 szerintem az egyik legjobb ajánlat most a gamer egerek között,ezért az árért. Igazi Steel minőség, simán alkalmas profi szintű játékra is. Én nagyon szeretem, mind a fogása, súlya, pontossága számomra hozza azt az arany középutat, ami kell a jó játékteljesítményhez.
Volt már rengeteg gamer egerem- és van is,- de most ez a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) deja vu válasza b. (#6) üzenetére


deja vu
addikt

Itt a PH-n az a divat, hogy megveszik a 200 ezres VGA-t, és rákötik egy 30-40 ezres fos monitorra. :D

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8) rudi válasza ciao (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez azért van, mert minden gépnél egyedileg állítják össze az ajánlatokat nem magyar, hanem európai központ kínálatából dolgozva, ahol ugye forintos ár sincsen. Ez neked, aki hobbiból árakat nézegetne, meg összehasonlítgatna lehet, hogy para, de aki komolyan akar egy T460p-t egy kifejezetten konkrét összeállításban az be fogja klikkelgetni és megvárja míg pár napon belül felkeresik. Aztán vagy elfogadja az ajánlatot vagy nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Az a P70-es Thinkpad nagyon kemény, ráadásul NBC szerint 6-7 órát is elketyeg átlagos felhasználással. :Y
Kőne'.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) Joci10 válasza deja vu (#2) üzenetére


Joci10
őstag

Egyrészt nem tudom miért kell szinte minden második héten ezt kiírni; másrészt meg akit érint, annak a 7%-os kedvezmény is számít(hat).

Egyébként a cikkhez: már nem 15% kedvezményt adnak (az egyébként korábbi 10%-os internetes kedvezménnyel szemben), hanem áttértek a 7%-os kedvezményre. Talán megérné javítani a cikket...

(#11) próbakocka válasza deja vu (#7) üzenetére


próbakocka
senior tag

Az olcsóbbik Lenovo monitor hiába (AH-)IPS paneles, ezer szempontból sem tudom azt gondolni róla hogy alkalmas lenne bármilyen pro alkalmazásra. (bár ezt nem is állította azthiszem senki) Eleve minden olyan fullHD monitor, ami nem 1200 pixel magas (azaz nem 16:10-es arányú) jelentősen ki tud baszcsizni a dolgozni vágyó felhasználóval... vertikálisan Archicadből, és PS-ből komplett menűsávok hiányoznának ha 16:9 monitort kellene használnom.... (persze lehetne, meg lehet 19"-es TN monitoron is dolgozni. Meg lehet 15"-ös laptopon is dolgozni. Meg lehet csomó mindent csinálni, ami úgy néz ki mintha dolgoznánk ...de közben nem dolgozunk, hanem kínlódunk gyengye, alkalmatlan hardverekkel.)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az a Lenovo 24"-os, IPS, FHD monitor ennyiért nem is lenne olyan rossz, csak 1 baj van vele: Lenovo. :D :N Nem tudom, de valamiért, ha legalább egy LG lenne már inkább elgondolkodnék rajta.

Amúgy rémesek ezek a mai ??"olcsó"?? monitor állványok, pl. a CRT korszakban bármelyik nevesincs, legalja SVGA monitornak volt rendesen, fel-le és oldal irányban is elforgatható talapzata. Persze a technológia és méret miatt teljesen más megoldással, de tényleg funny, hogy 50K-s kategóriában is ilyesmivel spórolnak, szerintem teljesen alap kéne, hogy legyen.

(#13) #20655360 válasza SunMount3r (#12) üzenetére


#20655360
törölt tag

Lehet pont abban is LG panel van. Nem vagyok egy monitor guru, de tudtommal az LG és Samsung szállítja a legtöbb panelt.

(#14) Killer01 válasza #20655360 (#13) üzenetére


Killer01
őstag

+AUO HP-nak és Lenovo-nak szerintem többet gyárt az auo mint a samu/lg páros.

(#15) deja vu válasza próbakocka (#11) üzenetére


deja vu
addikt

Aki dolgozik az gondolom sokszor ennyiért vesz profi Quato, LaCie, Eizo, NEC monitort.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) macilaci78 válasza Joci10 (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Deja vu? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) bambano válasza rudi (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mostanában annyiba kerülnek a jobb teljesítményű thinkpadek, amennyiből kijön egy 10 éves kombi autó, aminek a hátuljába belefér az asztali desktopom kompletten, vagy egy rendesebb eseries x szerver.

szóval "Aztán vagy elfogadja az ajánlatot vagy nem." ez jó eséllyel "nem" lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) bambano válasza próbakocka (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Rózsaszín párduc van?
van.
és fehérben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Értem én hogy Quadro, 4K, Xeon, meg több ssd

de kinek kell ilyen teljesítményt hurcolnia, ha mondjuk azokat az eseteket nem számoljuk ahol két hely között ingázik az illető?

(#20) dlaj válasza deja vu (#2) üzenetére


dlaj
őstag

Most lebuktattad őket.

(#21) villamos válasza bambano (#17) üzenetére


villamos
őstag

Ez lehet hogy így van, de a zautó esetén vannak még további költségek, üzemanyagot kell venned, anélkül nem indul, ha elromlik szervizbe kell vinni, ilyen-olyan adók, biztosítás stb.
Egy notebook -kal fel tudsz pattanni buszra, vonatra bámire... :DDD

Viszont most legalább voltak megfizethető árú deszkák, bár én egy kicsit idegenkedem az mAtx -től, egy-két foglalat van csak, nem igazán bővíthető. Bár mostanság nincs is igazán mivel bővíteni, VGA-nak van hely, minden más szükséges a deszkán van már igazából.
Most már csak valami jóárasított CPU kellene, meg egy nem túl drága VGA amivel azért el lehet játszogatni...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#22) DrojDtroll válasza villamos (#21) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Egy notebook -kal fel tudsz pattanni buszra, vonatra bámire...

villamos-ra is ;]

(#23) Praston válasza b. (#6) üzenetére


Praston
tag

Ne is mond az egeret. Már bánom, hogy Logitech G303-at vettem. Ekkora fos kapcsolókat nem hittem, hogy lehet csinálni. MX518 után gondoltam maradok márkahű.... pedig SS-el szemezgettem. Ez már a 2. G303 fél év alatt is ez is hibás. Pedig a szenzor jó lenne. :(((

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#24) Akula


Akula
őstag

Bizony jó vétel lehet az a HP monitor! Jól lement az ára az IPS paneleknek. Egy-két éve még megfizethetetlen volt. Érdemes volt kivárni, most lehet, hogy beruházok.
Ez a P70-es ThinkPad viszont mindent vitt. Mióta ad a Lenovo 5 év garit a notikra?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#25) b. válasza Praston (#23) üzenetére


b.
félisten

Én adtam Loginak még esélyt, vettem a héten 2 egert tőlük, egy G300 S-t ( már hirdetem az aprón pár napos egér ) és egy 302 - Hihetetlen gagyi szar mind2. nem is tudom, hogy juthatott ide a Logi, ahol most tart. G400 oda vissza veri mind2 egeret a Steel, Zowie egereiről már ne is beszéljünk. Bazári csicsa az van ,de mögötte semmi.( ilyen jitterrel kb a 2 ezer forintos egereknél szoktam találkozni).
7 egerem van Logitól, 4 Steeltől. AZ mellett több apróság, 1 razer, 2 Zowie+ zalman,Nem szeretem eladni őket, mert ez nálam ilyen mánia, gyűjtöm és szeretem őket, de ezt a 2 egeret szó nélkül eladom. Bár a 302 még nincs hirdetve, azon még gondolkozom. 300 S optikája szánalmas, mind a kialakítása. Írok róla Logouton egy tesztet, de nagyon nem lesz objektív , az biztos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) #16939776 válasza Praston (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Cseréltesd ki a kapcsolókat hozzáértővel japán omron-ra. Meg fog táltosodni, min.100X jobb lesz mint újonnan, a dobozból kivéve :K

(#27) gab1ka válasza b. (#25) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha valóban nem vagy elégedett valamely vételeddel, akkor szimplán sétálj vissza vele a boltba és visszafizetik az árát (14-30 napos vásárlástól való elállás).

(#28) Praston válasza #16939776 (#26) üzenetére


Praston
tag

Ilyesmin még nem gondolkoztam, de ha lehetséges lehet megérné. A formát megszerettem, a szenzor is nagyon jó. DE! A kapcsoló ezzel a feszített módszerrel valami szánalom. Az első g303-nál valami eltörhetett 3 hónap alatt! és a bal egér duplán / triplán clickelt. Kaptam vadi újat cserébe, ennél meg az van, hogy a jobb egérnél a rugó (gondolom valami ilyesmi lehet ott) elmozdul és úgy érzi mintha elengedném, de nem, ami vicces mikor Rainbow6-ben az ember épp céloz majd elkezd ugrálgatni a célkereszt mint valami fogyatékos... ilyenkor meg kell kopogtatnom kicsit a buksiját a jobb egér gombnak, hogy álljon a helyére és onnantól megint jó. Na most ezt majdnem minden nap eljátszom akár többször is. A bal egérgomb meg mintha megint kezdene rakoncátlankodni de még nem vészes. Nevetséges ez a minőség úgy, hogy itt van az MX518-am amit még bő fél éve használtam, még LAN-ra is vittem magammal! és máig működik (kábelt kellett egyszer forrasztani csak rajta mert megtört), csak már az oldal gomb kezdett meghülyülni meg hát nem mai.
Probléma meg mind a 2 egérnél kb 2-3 hónap után jelentkezett, szóval az elállás nem opció.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#29) b. válasza gab1ka (#27) üzenetére


b.
félisten

25.-én vásároltam személyesen AQUA ban. Akkor is áll ez a dolog ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) #16939776 válasza Praston (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mind kettő kapcsoló problémára utal, lehet hogy a rutinos szaki berakja az új kapcsolót, húz kettőt a reszelővel és jó is lesz.
Nálam mindkét egeremet szét kellett szedni és megjavítani új korában (G5, G500). Mikor kicseréltem a kapcsolót japán omron-ra, ki kellett venni azt az alátámasztást, amit a kínai kapcsoló pontatlansága miatt beleraktam, hogy ne lötyögjön a gomb, és úgy volt pont jó a japánnal :)

Kérdezz utána az egeres topikban, hogy érdemes-e..

[ Szerkesztve ]

(#31) Mice_007 válasza deja vu (#2) üzenetére


Mice_007
tag

Nem feltétlenül, pl. én a napokban vettem egy MasterCase5-öt náluk, ami akciós volt, ennyiért sehol máshol nem volt ilyen ház.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#32) gab1ka válasza b. (#29) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Persze, 14 napon belül sértetlenül eredeti csomagolásban kell visszajuttatnod a boltba, utána vagy levásárlod/beszámíttatod az árát valami másba, vagy kerek perec visszakapod a kp-t.Sokan nincsenek tisztában ezzel a joggal,a boltok pedig érthető okokból nem verik nagy dobra.Bezzeg az "akciós" árak.

https://www.aqua.hu/aszf.html 6. pont.

(#33) b. válasza gab1ka (#32) üzenetére


b.
félisten

Ah köszönöm. Mondjuk ott van egy kis kikötés: "az eredeti blokkal vagy számlával, ha még nem használtad,"
Én már használtam.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) MeszesKPT válasza gab1ka (#32) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A 14 napos elállási jog online vásárlás esetén érvényes.

(#35) gab1ka válasza b. (#33) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Használhatod, én ezen a héten intéztettem el egy másik cégnél szintén egy egér visszavásárt.Ez egy jog ami illet, nem kell indokolnod, ha annyit mondasz nekik 10 nap után hogy nem tetszik a színe, akkor is kötelesek visszavenni.A kitétel az hogy a termék sértetlen legyen.

Szerk.: Ha MeszesKPT-nek igaza van, akkor viszont sajnos tárgytalan amiket tanácsoltam, "szerencsémre" én online webshop-ból vásároltam, mindössze a postadíjat buktam visszaküldéskor.

[ Szerkesztve ]

(#36) fateless válasza Akula (#24) üzenetére


fateless
veterán

A Latitude-nél és az Elitebook-nál biztosan volt eddig is lehetöség a kibővítésre (ezeket hadználjuk, ezeket ismerem), nehéz elképzelnem, hogy a hármas harmadik tagja ne élne ilyen lehetőséggel már egy ideje.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) Lacok


Lacok
őstag

Az Msi alaplapról a kép 2x van beillesztve a cikkbe vagy nekem van kettős látásom :U

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#38) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

26k egy sima "mikroszoft kompatibilis" dizájnú egérért? Ami ráadásul csak madzagos. Ennyiért már csúcs wireles Logitechet lehet venni. Ki ad ezért pénzt?

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"az USAnotebook nagyon érdekes szolgáltatást fejleszt: Lenovo ThinkPad vállalati gépeit egyedi konfigurációkban kínálja"
Mit kell ezen fejleszteni? A Lenovo eleve így (is) árulja, ők csak közvetítenek. Megkérdezik tőlük mennyibe kerül, és visszaírják neked. Aztán ha rábólintasz, megrendelik. Sima postások.

(#40) vlevi válasza Lacok (#37) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy sztereó a monitorod :)
Nézegetem ezeket az itx lapokat.
Szépek.
De, ha rax bele egy VGA-t, akkor nemhogy a Sata csatlakozókat, de mintha a memóriaslotot is betakarná a videókátya.
Nemek microatx asus lapom van, és sajnos csak beszerelés közben szembesültem ezzel a problémával, vagyis, hogy a Sata csatlakozók közvetlen a Pci-E végénél vannak.

(#41) #16939776 válasza vlevi (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nincs back-plate a VGA hátán, akkora használható a bal szélső port is, nem blokkolja.
Amúgy ez egy ugyan olyan "olcsó" lap mint amire panaszkodsz az eggyel jobban felszerelt modellben már jobb a helyzet, el vannak forgatva a csatlakozók fele, a többi el van tolva két irányba.

Szintén mAtx-eztem Asus-sal, ők ezekkel az apróságokkal állítják be a termék "értékét". A kapcsolatunk végére, már a legjobban felszerelt közép kategóriás mAtx lap is annyira vissza volt korlátozva használhatósában, hogy nem érte meg az árát. Mert a GENE széria alatti dolgokat szándékosan visszafejlesztették, hogy jobban fogyjanak a csomó felesleges extrával teleszórt drága lapok. :(((

[ Szerkesztve ]

(#42) #20691712 válasza próbakocka (#11) üzenetére


#20691712
törölt tag

Szerintem az, hogy min tudsz dolgozni csak tehetseg kerdese....

#7:
Aha.
Szoval aki nem egy felmillios monitoron jatszik hanem mondjuk egy 120 ruppos tv-n annak tilos eros videokartyat venni, jatszon geforce 2 mx-el vagy rohadjon meg.
Ertem.
Gondolom ez sertodesbol fakad mert nem telik ra, csak osztod az eszt...

[ Szerkesztve ]

(#43) BiP válasza #20691712 (#42) üzenetére


BiP
nagyúr

Tipikus ló túloldala.
De valóvan az a többségnél a gyakorlat, hogy ott a félmilliós bika hardver a gépben, és mindez rá van kötve egy 30ezres tn monitorra, 1500ft-os egérre, meg valami régi gépből maradt billentyűzetre.

Nem kell félmillás monitor, meg 30ezres gémer egér, de létezik megfelelő középút, hogy kicsit kiegyensúlyozottabb legyen az összeállítás, ill. ha már ott a 200ezres vidkártya, akkor értelmesen legyen kihasználva.

(#44) deja vu válasza #20691712 (#42) üzenetére


deja vu
addikt

"Gondolom ez sertodesbol fakad mert nem telik ra, csak osztod az eszt..."
Ez milyen kocsmai stílus, azért nem kell taplónak lenni mert valamivel nem értesz egyet. Kulturáltan ember módjára is meg lehet ezt vitatni. Osztom az észt? :F
Nem lehet mindenki olyan gazdag mint te, kellenek az olyan csórók is mint én. :P

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#45) szebe válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


szebe
őstag

"csak madzagos"
Játékra nem is való a wireless.

Az ár tényleg érdekes, vannak olcsóbb alternatívák is játékra.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#46) Dr. Akula válasza szebe (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Játékra nem is való a wireless."
Dehogynem.

(#47) hallador


hallador
addikt

a kiválasztott konfigurációk szállítása pedig 5-6 hetet vesz igénybe.

Mi van b+ , hol élnek ezek a szocializmusban? Ez USA-ban egy sima konfigurátorral 3 nap, de nyugat Európában sem több egy hétnél, HP,Dell, de gyanítom Lenovo esetében is.

6 hét, na ne szórakozzatok már :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) Ed_007 válasza próbakocka (#11) üzenetére


Ed_007
aktív tag

+1

(#49) SunMount3r válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bocs, de ugye ezt te sem gondolod komolyan...?!

(#50) Dr. Akula válasza SunMount3r (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

lol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.