Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tjb007


tjb007
nagyúr

Nagyon ötletes ez a kábelelvezetős hub megoldás, jól jönne nekem is egy ilyen (főleg a 3.0-ás változat, nem kéne az asztal alá bújnom és keresni a 3.0-ás portokat, pont ezért szinte nem is használom őket, inkább bedugom az előlapi 2.0-ás portba), de nem ennyiért. Feleennyiért még azt mondnom egye fene, de ez nagyon sok érte. Persze értem én, meg kell fizetni az ilyen különlegességeket.

(#2) Kobaljov válasza tjb007 (#1) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Valamint ez helyhez kötött, egy külső USB hub szabadabban helyezhető el az asztalon, hogy a legkényelmesebb helyen legyen.

(#3) kpal válasza tjb007 (#1) üzenetére


kpal
veterán

az nekem is tetszik ;)

(#4) Kékes525


Kékes525
félisten

A Cooler Master ház nagyon jól néz ki, de ami még fontosabb nagyon jó a hűtése és a ventilátorok hangja is kicsi, továbbá a szerelhetősége is jó. Nagyon hasonló van nekem is és teljesen megvagyok elégedve vele. Legfeljebb a súlya nagy, ami viszont a használt anyag minőségétől van. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) radi8tor válasza Kobaljov (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, mert ezeket a furatokat általában a monitor mögé rakják az asztalon. Nem olyan kényelmes ez, mint a képen sugallják. :)

⭐ Stella

(#6) hengelhof


hengelhof
senior tag

Az a mini PC elég gáz. Ha megveszek hozzá mindent, akkor az árából szinte kijön egy alap Mac Mini oprendszerrel, szoftverekkel, stb.

(#7) janos1988


janos1988
addikt

Ha én gazdag lennék, sálálá lálá lálá... :U

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8) Apollyon válasza tjb007 (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért elmehetnek a rákba, amiért ennyiért kell adják csak azért mert USB 3.0. A licenszdíjat meg költsék gyógyszerre, akik ezt amúgy is szedik.

Remélem majd ha megjelennek a bármelyik oldalával csatlakoztatható USB eszközök majd azért is 10x-es árat fognak kérni. Aztán majd valamikor 10 év múlva nekem is lesz ilyen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) tjb007 válasza Kobaljov (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kinek milyen asztala van.
Nekem például ez a fajta megoldás lenne a legkényelmesebb, csak az a baj, hogy 60mm-nél nagyobb a furat az én asztalomon.

(#5) radi8tor1

Nekem pont előtte van. :)

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Jó mini pc-ket készít a Zotac és ez is tetszik csak az árát kicsit "erősnek" tartom :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) TK36


TK36
aktív tag

radi8tor1: Inkább a monitorokat rakják a furat elé, nem? ;]

Szerintem várjuk meg míg ezek a furatokba helyezhető kis elosztók elterjednek, mert így tényleg eléggé drágák.
De a kártyaolvasóval kombinált elosztós készülékbe nem száll be a por meg egyebek?

(#12) C$abi


C$abi
aktív tag

Elég furák ezek a Foramaxos konfigurációk, mert amíg AMD fronton a kisebbiknél meghagyják az alap M-Tech tápot, ami elég gatya, a Pro verziónál meg az AMD FX-hez az alap Cooler Master tápot ami szintén az ajtóékkel egyenlő. Itt meg pont a fordítottja van,
mert a 350-400W szükségletű helyett beletesz egy 450W-osat. De ezen kívül semmi gond(om) nincs ezekkel a konfigokkal.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A GT70 Dominator Pro-val vacsora közben a konyha asztalon el fészbúkoznék..... :))

Wasabi...

(#14) fi:zi'k válasza tjb007 (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ugyanerre gondoltam én is. Bő 4x-es árat fizetni az USB3.0-ért?! Hülyék ezek?!?!4?!
Az ötlet amúgy abszolút nyerő, meg kell várni, hogy a Delock matrica nélkül is kiadja vki, aztán mindjárt barátibb lesz az ára.
A kártyaolvasójára mondjuk kíváncsi lennék, hogy mit tud.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Zotac ZBOX nano ID68. Az apróság vételára nagyjából 140 000 forint, ami mellé 2 x 2 GB memóriáért és egy 500 GB-os merevlemezért pedig további 25-30 000 forintot kell kifizetni.

Ahogy olvastam a cikket, kb a felénél a szemem alsó sarkából már láttam a 25-30K árat, na mondom egy ilyen rögtön kell, persze akkor értem a 140 ezres alapárhoz, az nem tűnt ki ennyire! :DDD

A véleményem ezek után, ez gy túlárazott "izé"!

(#16) #19617792 válasza tjb007 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Delock címkét kell rajta megfizetni. ugyanis azt csinálják, hogy megveszik az occó noname cuccot, ráteszik a matricát és behozzák EU-ba.

[ Szerkesztve ]

(#17) tjb007 válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáltam keresni az eBay-en olcsóbb alternatívát, de egyelőre sajnos ott csak ez a Delock van még ennél is magasabb áron. :(

(#16) EarL 007

Tisztában vagyok ezzel én is, csak az a probléma, hogy egyelőre a nem matricázott változathoz sehol nem lehet hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

(#18) fi:zi'k válasza tjb007 (#17) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor sajnos még erre várni kell.
Remélem mire 1-2 hónap múlva aktuális lesz nekem, addigra lesz alternatíva is. Mondjuk egy olyat is el tudnék képzelni, amin csak 2 port van, így a továbbra is használható lenne a lyuk nagyobb része a kábeleknek.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19) Silentfrog válasza ΞΔGLΞ (#15) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért az I5 bármibe van belerakva az 30 ezres árral nem kompatibilis! :DDD Ezek sosem voltak olcsót én kb 4 éve akartam venni egy Zotac Zbox nano mini PC VIA Nano X2 az akkor cikk 26 ezrtől írta őket. Egy ideig néztem de 60 alatt sosem árulták. Megutam és végleg lemondtam a Zboxokról.
Egy ilyen 170 ezerért nagyon húzós.

(#20) ΞΔGLΞ válasza Silentfrog (#19) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen furcsállottam is, míg nem értem oda a 140K árhoz, addig csak az a 25-30K árat láttam valamelyik agyféltekémmel :DDD

Gondoltam is, hogy esetleg valami (atom)bomba árat durrantanak itt, de nem durran ez majd semmilyent.
Akinek van egy kis esze 170 ezret ezért nem fizet ki.

(#21) sirály69 válasza Lacok (#10) üzenetére


sirály69
őstag

Nem kicsit, hanem nagyon erős az árazás!

Szerver Hosting Debrecenben

(#22) Silentfrog válasza ΞΔGLΞ (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mivel a ZOTAC ZBOX nano AQ01 Plus is majd 100 ezer AMD A4-5000-el ,így én nem is gondoltam egy pillanatig sem, hogy 120 ezer alatt adnák. Ha félreolvastam volna akkor sem hittem volna el, hogy 30 ezer az ára! :DDD

(#23) pdev1811


pdev1811
tag

Ezeknek a pendrive-oknak kifejezetten kellemes az áruk.

(#24) Viktor81 válasza tjb007 (#1) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Parancsolj !
Minden gondod megoldva es csak 3000Ft (Ez nem tul szep, de gyartja mas is, csak most hirtelen...)

Udv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#25) fi:zi'k válasza Viktor81 (#24) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez kb olyan, mintha vkinek autó kellene, te meg motort ajánlanál. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) Viktor81 válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


Viktor81
senior tag

Kedves kollega !
Miert is ?
Olvastad a hozzaszolast, amire valaszoltam ? Tedd meg a kedvemert...
Ha lusta vagy odagorgetni, parancsolj: "főleg a 3.0-ás változat, nem kéne az asztal alá bújnom és keresni a 3.0-ás portokat, pont ezért szinte nem is használom őket, inkább bedugom az előlapi 2.0-ás portba)"
Tehat ez megoldas a problemara (szerintem). Amenniben rosszul ertem, kerlek, tanits, mert nem ertem az anyanyelvemet...

Udv.: V.

tjb007 (#1)
Kozben itt talatam ilyet olcsobban es van Delock is 3200-ert. (szerintem az kicsit szebb...)

[ Szerkesztve ]

(#27) Lacok válasza sirály69 (#21) üzenetére


Lacok
őstag

Próbáltam egy kicsit ironikusan megfogalmazni a véleményem, de való igaz, hogy kis hazánkban nem lesz slágertermék

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) lenox válasza Silentfrog (#22) üzenetére


lenox
veterán

Zotac ZBOX ID18 36k afaval, abban ivy celeron van. Szerintem best buy.

(#29) Silentfrog válasza lenox (#28) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy link lenne, hogy hol?

Megtaláltam! :P

[ Szerkesztve ]

(#30) lenox válasza Silentfrog (#29) üzenetére


lenox
veterán

Sok helyen, argepen talalni egy csomot. Amugy a 2955u hasonlo arban van elvileg, ha azzal lenne akkor meg kiralyabb lenne, de azzal nem hoztak ki Zotacek, csak giga meg asus van, de ok dragan adjak. Ezert is best buy az ID18. Mar kettot is vettem.

(#31) _Atesz


_Atesz
addikt

Az első konfig tetszik, végre nem raknak bele feleslegesen i3-as procit. Közepes vga-hoz bizony elég egy 3220. A táp viszont valóban gáz.

(#32) csendes


csendes
őstag

Nem értem a Zotax doboz árát. 153 ezerért [link] lehet márkás notebook-ot kapni, amiben RAM, HDD, optikai meghajtó és diszkrét grafikus kártya is van, ja meg billentyűzet és kijelző is. Vagy a design-t kell megfizetni, amivel HTPC-ként hozzájárul az otthon melegéhez? Akkor meg nem lenne elég valami olcsóbb CPU?.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#33) lenox válasza csendes (#32) üzenetére


lenox
veterán

Azt en sem. Viszont mint irtam id18 36k, de csak ezert nem irtam volna, de most latom, hogy mar van haswell celeronos is, 2957u-val 38k afaval. Szoval id18 elavult, most mar ez a best buy: Zotac ZBOX BI320.

(#34) fi:zi'k válasza Viktor81 (#26) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Feltételezem van annyira talpraesett tjb kolléga, hogyha egy ilyen/hasonló megfelelő lenne neki, akkor már megvette volna. ;)
A stílust meg nyugodtan tartsd meg másnak, én nem vagyok vevő rá. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) csendes válasza lenox (#33) üzenetére


csendes
őstag

A leírás alapján [link] abban nincs WiFi és BT?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#36) Rick4


Rick4
félisten

"5 dB-is antennái" Javítanám..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#37) bexy


bexy
csendes tag

"Zotac ZBOX nano ID68. Az apróság vételára nagyjából 140 000 forint, ami mellé 2 x 2 GB memóriáért és egy 500 GB-os merevlemezért pedig további 25-30 000 forintot kell kifizetni."

Ha jól tudom, csak 1 memória slotja van...
Megint olyan ajánl valamit amivel nincs tisztában...

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#38) Viktor81 válasza fi:zi'k (#34) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ne haragudj, de nem erdekel a feltetelezesed...
Arra valaszoltam amit O irt. Az alapjan az volt a gondja, hogy az USB3-at nem tudja hasznalni, mert a gep hatuljan van. En meg azt is tudom feltetelezni, hogy egyszerre nem kell atlagos felhasznalonak 3 db USB3 port a kezenel, de ennek semmi koze a temahoz.
A stilusom nem volt sertobb mint a reakciod a teljesen helyenvalo valaszomra...

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dani_kp válasza lenox (#33) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jól látom, hogy ebbe kell még ram meg háttértár is?

https://ingatlan.com/33821564

(#40) bbrain válasza tjb007 (#17) üzenetére


bbrain
tag

http://www.aliexpress.com/item/3pcs-lot-60mm-diameter-In-desk-3-port-USB-HUB-USB2-0-with-Audio-tidy-up/1598759813.html

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#41) lenox válasza Dani_kp (#39) üzenetére


lenox
veterán

Persze. Ez csak lap/proci/hutes/tap/haz. De 140k vs 36k az gondolom nem rossz.

(#42) tjb007 válasza bbrain (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt már én is megtaláltam, de ez csak az USB 2.0-ás változat, amit itthon is megkapsz 3000 forintért.

(#43) Taky


Taky
senior tag

ID68-ban ugy tudom, hogy 1 db so-dimm slot van.Pl Id88, id90, na azokban van ketto.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#44) Sn00k


Sn00k
veterán

Azért a GTX880M-es MSI gamer noti nem semmi, komoly cucc. Mondjuk a 4 kg-os súlya nem éppen nevezhető mobilnak ;]

3njoy the Lif3

(#45) Paul119 válasza Sn00k (#44) üzenetére


Paul119
addikt

Anno a qosmio x300am sem volt konnyebb..sot :D volt hogy egesz nap hurcoltam :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#46) Sn00k válasza Paul119 (#45) üzenetére


Sn00k
veterán

Legalább a napi gyúrásod meg volt... :DDD

3njoy the Lif3

(#47) davidsone


davidsone
addikt

azért azok az msi-k ott vannak :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48) HaZse válasza davidsone (#47) üzenetére


HaZse
őstag

..... a hulladék szintjén. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#49) subset


subset
senior tag

A Zotac mini pc-ért ki lesz az a hülye aki ennyi pénzt fog adni ? Ezt komolyan gondolták ?

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#50) Egon válasza tjb007 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha céges gép, akkor persze nem játszik, de otthoni gépnél szvsz a legegyszerűbb egy a 3.5 colos meghajtóhelyre beszerelhető USB 3-as panelt venni. Kb. 4K körül fogható, van belőle belső és külső USB portra köthető verzió is. Nekem is van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.