Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MiNiM


MiNiM
tag

szép leírás, én trackmaniával kipróbáltam, és király volt.:R

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#3) Phvhun válasza MiNiM (#1) üzenetére


Phvhun
őstag

Trackmania féle megoldás a játékba van építve, atisok is kipróbálhatják.

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Majd jól megköveztek érte, hogy ezt így most leírom, max majd töröltetjük a hsz-em innden, de igaziból én nem értem ezt a nagy 3D őrületet most, hiszen ez a technológia az Nvidiánál elérhető több mint 10!!!!!!!! éve :U
Ugyanígy csinálja.. Rátolod a speckó Asus 3D-s szemüveget, szépen a kártya szoftvere "megcsinálja" a képet hogy érzéklhesd 3D-be a szemüveg segítségével, és adj neki...

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nem a legjobb ötlet egyenként 4MB-os képeket feltölteni egy cikkhez. Javaslom a png-t vagy a 99%-os tömörítésű jpg-et. Gondolni kell azokra is, akik esetleg mobilnettel interneteznek.

Harrrr!!!!

(#6) Boxi88 válasza bacsis (#4) üzenetére


Boxi88
őstag

Ugyan ez jutott eszembe... akkor felhajtás lett belőle, csak nem tudom miért van újdonság hatása? Nekem amúgy állatira fáj a fejem 10 perc után tőle....

De a cikkhez grat, bár a képek picit nagyméretűek,nem? amúgy jó lett!

[ Szerkesztve ]

(#7) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Igaz nem a legjobb ötlet lett ilyen nagy méretű képeket feltölteni, átírom őket.

PS4

(#8) BiP válasza mrhitoshi (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha már átírod, a helyesírást is nézd át, van mit.

Amúgy jó kis áttekintő írás, külön örültem az FPS összehasonlításoknak, a belinkelt videókért és 3D képekért pedig :R

[ Szerkesztve ]

(#9) MiNiM válasza Phvhun (#3) üzenetére


MiNiM
tag

igen, ezért játszottam vele.:DDD de amúgy szerintem még hülyeség az egész és drága.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#10) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Jó kis cikk :K
Annyi hiba van benne ami elsőre kitűnt hogy mw2 dx9-es nem dx10-es.
Mivel a cod4 engine-re épül még mindig.

(#11) JoolsNOS válasza bacsis (#4) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát azért nagy szám, mert a piros-kék verzió az sz*rt sem ér. Csak a durva 3d effektek jönnek ki a képből, illetve tényleg agyhalál 10 perc után. (attól függetlenül egy próbát megér, pár hónapja énis kipróbáltam pár játékot) A régebbi aktív 3d szemcsik szintén nagyon fárasztják a szemet és sok a kompatibilitási probléma. Most is van nálam egy régebbi típus, de a tesztképet kivéve nem bírom működésre bírni sajna.
Erről van szó:

Úgyhogy ha erre van valakinek ötlete várom szeretettel.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#12) superecneB válasza bacsis (#4) üzenetére


superecneB
őstag

Geforece 3Ti? Vagy rosszul emlékszem?

(#13) 9950es


9950es
aktív tag

Na én az ilyen teszteket betiltanám, méghozzá azért mert esélytelen hogy normálisan beállítsd. Screenshotokat raknék össze egyhalomba, setupfüggően . Kékpiros az egyáltalán nem szabadna hogy témalegyen, az LCD-s meg szimplán fosch, szellemképezik (pont úgy ahogy a tévék is). Jelpill a DLP projektor ill. tévé az egyetlen elfogadható 3d, ne egyétek meg a 3dTV-s marketingmaszlagot.

A 3d minden esetben 50% frémet eszik, ha nem 50%-ot eszik akkor nemvetted figyelembe hogy 2d-ben VSYNC lekapja 60fps fölött. Kivétel : Crysis2, algoritmikus 3d, 1.5% teljesítményigény.

Igazándiból 1 percre se gondoljátok hogy ezzel kifújt a 3d, kezdőként kb esélyetek sincs beállítani rendesen, nemhogy szélsőséges értékekkel játszadozni. Nemlátom hogy depth , ill. convergence értékekkel játszadoztatok volna egyáltalán.

Szem,fejfájás:

A legjobb aktív setupokkal is 1 - 1.5 hét megszokás kérdése utána 10 óra egyhuzamban lemegy csontnélkül.

Ok: olyan mozgást végez a szemed amit hétköznap nem. Extrém túlmunkát jelent , ezt szokni kell , ha autóversenyző vagy hamarabb megszokod.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#14) 9950es


9950es
aktív tag

http://logout.hu/tema/nvidia_3d_vision/hsz_1-200.html

-ajánlom magamat! :D

Továbbá, Sanyi bácsi elmondja neked, miért ne erőltesd a fullHD-t stereoban:
itt ni

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#15) aram01


aram01
nagyúr

pár kérdés a samsung 3d-s szemüvege jó lenne e célra? másik multiban is lehet használni?pl:bc2

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) Phvhun válasza 9950es (#13) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem feltétlenül lesz a framerate fele akkora.
Pl fizikai számítások ugyanannyi időt vesznek el, és nem duplázódnak, tehát nem 50%al, hanem csak pl 40%-al esik a játék teljesítménye összesen.

(#17) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mafia 1 f-el írandó.

(#18) 9950es válasza Phvhun (#16) üzenetére


9950es
aktív tag

Csak annak a GPU-hoz nem sok köze van (sajnabajna). 2x kell renderelni, ergó 2x-es "hit". A fizikát jelenleg inkább ilyen olyan limitként lehetne belekeverni a témába ( sajna #2).

Samsungos illetőnek mondanám hogy DLP projektorokhoz 20 ezer forint a szemüveg (sőt manapság már 40 eur ), de az DLP exkluzív technó.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#19) 9950es válasza 9950es (#18) üzenetére


9950es
aktív tag

Ha már ennyit beszéltem róla, magyar nyelvű DLP teszt.

A lelke, a DLP chip, nem szokott tönkremenni, de főleg nem öregszik egyáltalán nem veszt a kvalitásaiból semmit , semmikor. Izzó kb 30.000 ft / 3000 óra, azaz lehet számolgatni mennyibe kerül óránként.

120 fps or GTFO :D

(#20) kpal


kpal
veterán

Jó irás gart ;) . De én kicsit várnék a 3D-vel hogy kiforrja magát .

(#21) BiP válasza 9950es (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Már korábban is akartam kérdezni, Te mennyiből tudtad összehozni ezt a rendszert ?
(projektor, szemüveg, vászon (?), stb. )
ill. a shutter szemüveg mivel szinkronizál? A képmegjelenítés késleltetése (lcd-ken nevezzük input lagnak), nem zavar be?
A projektort lehet mindig 120Hz-en küldeni (játék fps-étől függetlenül) ?

[ Szerkesztve ]

(#22) blacky36


blacky36
tag

Ezt már én is próbáltam, de az én szemüvegem nem pont ehhez való azt hiszem, mert a bal szememmel azt is látom halványan amit nem kellene, szóval kicsit szellemképes! Van viszont az iZ3D driver amivel tökéletes, ez a funkciója ingyenes és Ati kártyával is müködik!

(#23) bacsis válasza superecneB (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

például, de annál régebbi kártya is megy 3D-vel... az első a Asus V3800 volt azaz a TNT2 Ultra :K szal cirka 11 éve 99 körül már hasznáűlható volt... Én pl a 3Dmark2003-at szoktam nézni vele, és tök jól néz ki :R
Igaz egy TI4400 Deluxe-val hajtottam, hogy legyen már a kártyába erő, hogy fusson a 3Dmark03 de régebbi játékok persze akár a TNT2 ultrán is kiárlyul mutatna

(#24) 9950es válasza BiP (#21) üzenetére


9950es
aktív tag

igazán pontokba szedhetted volna, így nem sok kedvem van válaszolgatni
1. nincs lag, ill. elhanyagolható

2. nincs desync

3. dlp link szabvány érdekes, szerintem olvass utána

4. 150 + áfa

120 fps or GTFO :D

(#25) BiP válasza 9950es (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Bocs, közben folyamatosan jutottak eszembe a kérdések :)
1. Nem is a késleltetés miatt érdekel, csak ugye ha 2x60hz-en megy a szemüveg, nem mindegy, hogy pont akkor aktív az adott oldali szemüvegrész, amikor a kép is.
Vagy én vagyok eltévedve a működést illetően? Igazából ha működik a szemüveg téma, akkor nem érdekel, hogy hogyan :)

2-3. Tehát ha 35fps a játék, akkor a projektor is 35Hz-en nyomja a képet?
(nekem az lenne a logikus, hogy ugyanúgy 120Hz-en nyomja, csak mp-enként 35x változik a tartalom) Igazából nem értem a válaszod, elég rövid. De majd utánaolvasok.

4. Na, az nem is drága. Egy közepes lcd-tv ára, kicsit több potenciállal.

[ Szerkesztve ]

(#26) 9950es válasza BiP (#25) üzenetére


9950es
aktív tag

Najakkor. 3d-ben a VSYNC mindig aktív.
Alapvetően 30 többszöröseit várja. Tehát vagy 30-at fog kirakni , vagy 60-at , a VSYNC miatt.

Tehát vagy stabil 30 közeli fps-t akarsz, vagy stabil 60-at. Ha szabályos időközönként beesik 25 vagy épp 55-re az nem jó, észreveszed ( átkattan 30-ra), de amúgy alapvetően nem gáz, nem esik szét tőle a kép, csak bereccen, pont úgy mint monitoron. Szóval az ha nem éred el a 60-at sosem , az alapvetően nem gáz. Azt még nempróbáltam hogy 30-ra rakok neki egy limitet (valami config átírogatással), bár lehet kikéne, mert a metro az bezony qrvajó 35-el is , meg 60-al is.

Állítólag valami béta driver van már ATI-hoz is , megy vele a DLP-Link, de eléggé szopás van úgyhallottam driverügyileg arrafelé.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#27) Phvhun válasza 9950es (#18) üzenetére


Phvhun
őstag

Épp ezt mondom, hogy nem csak a gpuhoz van köze a dolgoknak.

Nagyon magas lóról beszélsz.

(#28) 9950es válasza Phvhun (#27) üzenetére


9950es
aktív tag

Jó akkor beszéld meg Abuval , én már kérdeztem erről, szia. :P

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#29) stevve


stevve
nagyúr

A piros-kék megoldásnál rosszabb nem kell, szóval aki azzal "3D-zik", az rosszul jár és könnyen lehet, hogy csak csalódás éri.

Más. Az ugyanez szót miért írja mindenki következetesen külön? Egybe írandó, mert csak így van értelme. :B

(#30) BiP válasza stevve (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem csak egyben jó, bizonyos jelentésben külön kell írni. (ez egy másik példa ugyanerre a témára - nemcsak/nem csak). Ha az azonosságra utalsz (ugyanez), akkor egybe kell írni. De van ilyen formája is : "Ugyan ez jobb, mint a másik, viszont drágább is."

ON: a piros-kék 3d arra jó, hogy belekóstoljon a 3d-be az ember, viszont használni nem jó.

(#31) stevve válasza BiP (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt a kontextus adott volt: hasonlóság. Így a különírásnak semmi értelme. Erre utaltam. :) Az "ugyan ez jobb" már három külön szó...
Azért írtam, mert a fórumon és cikkekben is visszaköszön. Olyan ez, mint a muszáj vs. muszály.
Majd mindjárt jönnek a nyelvtannácizók úgyis és jól megmondják... :D

[ Szerkesztve ]

(#32) BiP válasza stevve (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

OFF: Nem kerestem vissza, mire írtad, azért írtam általános választ. Azóta megtaláltam.
Amúgy azt vettem észre, siralmas az emberek helyesírása (nyelvtannácit kiáltókra meg no comment). De ez már tényleg nagyon off.

Hogy ON is legyek: sima 100Hz-es (vagy 200-400, mik vannak még) megy a 3D, ha vennék hozzá shutter szemüveget? Vagy direkt 3D ready cimkés tévé kell ? Szóval a tévével is szinkronizál a shutter vagy csak a PC-vel?

[ Szerkesztve ]

(#33) mrhitoshi válasza ADAM1337 (#10) üzenetére


mrhitoshi
veterán

De nem dx10-ben futtatja a játékot ? :F

Amúgy ez a cikk csak egy ajánlás. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit akar. Abban egyet értek, hogy ez a kétszínű 3D megoldás nem olyan hiper szuper, de majdnem ugyan azon az elven alapul mint a másik, szóval ebből le lehet vonni a következtetéseket. Én úgy gondolom, hogy egy ilyen cikkek is kellenek Logout-ra, még ha nincs is ki forrva a technológia.

(#15) aram01: ehhez nem kell semmilyen samsung vagy akármilyen szuper szemüveg, hanem egy egyszerű két színű szemüveg, és persze multikban is működik a 3D.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#34) stevve válasza mrhitoshi (#33) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, a cikk kell és jó lett és nagyon jó, hogy van, aki kipróbálta és megírta, milyen, én inkább azon vagyok kicsit fennakadva, hogy a színeltolás még a gyártók részéről opció... az aktív shutter sem az igazi, ahogy látni lehet, de a színeltolás még rosszabb. Valahol igazat adok azoknak, akik szerint ez nem az a 3D, amire mind vágyunk.

[ Szerkesztve ]

(#35) 9950es válasza stevve (#34) üzenetére


9950es
aktív tag

kieditáltam, semmi kedvem vitatkozni,provokációnak elmegy amit folytattok.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#36) stevve válasza 9950es (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#37) stevve válasza 9950es (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha nem haragszol, idézek, nehogy sima flame-nek tűnjön, amit írok - mert nem az, helyesbítés:
""az aktív shutter sem az igazi, ahogy látni lehet, de a színeltolás még rosszabb. Valahol igazat adok azoknak, akik szerint ez nem az a 3D, amire mind vágyunk."

Félelmetes hogy még mindig az anti 120hz FUD megy.
Szóval mit is láttál mesélj ? :D
No, hát elmondanám hogy a 120hz aktív az egyetlen 3d amivel foglakozni érdemes jelen pillanatban, és a profik is erre voksolnak, nem csak a kommersz gyártók. Korrekt 120hz-re pedig a DLP alkalmas, nem pedig a plazma (foszfor miatt nem jó) v az LCD (lassú)

Talán majd lesz egyszer megfizethető mikroprojektoros fejdisplay is széles FOV-el."

Mit meséljek? Láttam egy baró filmet ma, de már elfelejtettem, hogy mi volt a címe és hogy kik szerepeltek benne. :D

Félelmetes, hogy még mindig a write-only megy. :D

Írtam, hogy van jobb és hogy eleve szar, meg ilyenek? Nem. Az anaglif megoldás a legrosszabb, az aktív shutter már jobb, de az borzasztóan fárasztó sokak számára és a CRT érzetét hozza vissza. A mozikból ismert passzív még nem megoldott. Ez most a legjobb, de lesz ez még jobb is. A 3D most van felszálló ágon, biztosan lesz még sok érdekesség otthonra is.

[ Szerkesztve ]

(#38) 9950es válasza stevve (#37) üzenetére


9950es
aktív tag

Ha egyszer laikusok vagytok hozzá akkor ne legyen má eldöntve hogy mi a jó technika meg mi nem az. Én ismerem az általad áhítattal szemlélt passzív hátrányait is, a 120hz jobb kompromisszum.
És ha csöppnyit is értenél megjelenítőkhöz tudnád hogy a DLP-s 3d kevésbé vibrál mint a plazma, a gyomorforgató színkódolt 3d -vel egy lapon emlegetni pedig enyhén szólva "botorság" (csúnyábbat írnék szívemszerint).

Szóval akinek a CRT érzetét hozza vissza az max LCD-n nézte, ahol a hold time-ot megtizedeli a szemüveg, hogy az LCD defektjeit elrejtsék.

DLP-n nincs mit elrejteni, ott felváltva futnak a képek,és hosszabb kitöltési ideje van mint a plazmának . Szóval ha neked az vibrál akkor gratulálok a szemeidhez. Csá.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#39) stevve válasza stevve (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyébként nem tudom, miért érzed provokációnak... nem az eszmecsere a fórum lényege? inkább ezt kellett volna kiszedned a hsz-ből, hogy ne legyen flame. :R

Látom, elszálltál és már szavanként kellene megmagyaráznom, amit írtam, mert nem vagy hajlandó érteni.

Szóval:
"csöppnyit is értenél hozzá tudnád hogy a DLP-s 3d kevésbé vibrál mint a plazma, a gyomorforgató színkódolt 3d -vel egy lapon emlegetni pedig enyhén szólva "botorság" (csúnyábbat írnék szívemszerint)."

Nem írtam DLP-t, de szerintem ne is dobálózz vele, mert sem a cikkben, sem a háztartások zömében nem találsz ilyet... nem a cikkről beszélünk a topikjában amúgy javarészt?

Egy lapon említettem? Írtam, hogy milyen sorrendben gondolom a minőséget. A cikk nem erről szól szintén?

"Szóval akinek a CRT érzetét hozza vissza az max LCD-n nézte, ahol a hold time-ot megtizedeli a szemüveg, hogy az LCD defektjeit elrejtsék."

Írtam mást? Nem. :N

"Szóval ha neked az vibrál akkor gratulálok a szemeidhez."

Ismét: írtam DLP-t? Nem. Amúgy köszi, remekül szolgálnak a szemeim. Agyammal összekötve értelmezik is, amit olvasnak. Bámulatos bonyolultságú a szervezet.

Szerintem inkább most aludj egyet te is válasz helyett, mert erre a stílusra itt semmi szükség - főleg ilyenkor. :R

[ Szerkesztve ]

(#40) 9950es válasza stevve (#39) üzenetére


9950es
aktív tag

"Írtam, hogy milyen sorrendben gondolom a minőséget."

Mi alapján ? Milyen minőséget? Az ilyen önjelölt frankómondással nem lehet , nincs értelme vitatkozni mint a tietek.

Ismét elmondanám, DLP-s 3d-nek hosszabb kitöltési ideje van , mint a plazmás 2d-nek. Gondolkozz el ezen mielőtt általánosítasz, és hülyeségeket írkálsz.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#41) stevve válasza 9950es (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

"Mi alapján ? Milyen minőséget?"

Te tényleg nem olvasol és jegyzel meg 3 hsz-nél többet? Annyit írtam, hogy az anaglif a legrosszabb választás és hogy a gyártók elfelejthetnék, utána ott a shutter sorrendben. Ezen mit magyarázzak még neked? :U

"Ismét elmondanám, DLP-s 3d-nek hosszabb kitöltési ideje van , mint a plazmás 2d-nek. Gondolkozz el ezen mielőtt általánosítasz, hülyeségeket."

jajaja... ha olvastad, amit az előbb írtam: sem a cikkben nincs DLP, sem az emberek zömének otthon, így legtöbbünknek LCD-n kell sínylődnie és hát azon nem az igazi, na.

Ha nem tetszik, hogy más véleméynem van, mint neked, nyújts be kérvényt, de a magas lóról szállj le, azt javaslom. Engem nem zavar ez a stílus, de talán 1-2 modit fog. Amúgy a vita nem veszekedés... ez pedig a részedről már nem vita. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) 9950es válasza stevve (#41) üzenetére


9950es
aktív tag

Így idézgess be máskor kieditált szöveget, lehet hogy akkor is modikhoz fogsz futni utólag ? :O

Vicc.

120 fps or GTFO :D

(#43) stevve válasza 9950es (#42) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem futok, ha erre járnak, észreveszik - ez nem óvoda, hogy szaladni kell megmondani. A vicc ez: Link :D

Megnyugodtál végre? Idézni csak szabad, nem?

[ Szerkesztve ]

(#44) 9950es


9950es
aktív tag

No lássuk, ezeket nem szedi elő senki rajtam kívül, mert csak a kinyilatkoztatás, és az önjelölt frankómondás megy állandó jelleggel (elég gáz ... ezért megy el a kedvem a kommenteléstől). :U

CRT - minden egyes frémre 1.5 mS hosszúságú látható képkocka jut (rövidke, ezért tekertük föl a frissítést)

LCD 60hz - minden egyes frémre 16.7 mS ( kivan töltve a teljes frame hossz , nincs mit feltekerni, nem is lehet, [rettenetesen rossz motion resolution érték társul mellé])

Plazma 60hz - minden egyes frémre ~ 4, ~6 mS (nincs kitöltve a teljes frém, jó motion resolution )

DLP 120hz 3d - minden egyes frémre ~8 mS ( 16.7 mS félbevágva, motion resolution a plazmáéhoz közel)

LCD 120hz 3d, na ezt meg inkább nézzétek meg, így takargat ill. mutat a szemüveg....

120 fps or GTFO :D

(#45) Flashback


Flashback
addikt

Na most ez kicsit elentmondásos...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#46) BiP válasza 9950es (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

1. Az ábrát elmagyaráznád? Azt látom, hogy minden egyes képkockákra 1.6ms jut, ami baromira kevés. Csak az nem látom, hogy a kék az most mi? A szemüveg aktív állása, vagy mire az LCD monitor frame-je beáll?
2. DLP-nél nem korlátoz ugyanúgy a szemüveg? (Annak ellenére, hogy a képmegjelenítésben nincs korlát?)

(#45) Flashback: szerintem ott lesz a gond, hogy bekorlátoz az XP (dx9, shader 3), de dx10 (sp 4.0) kellene neki, de így nem tudja kihasználni a GT-det. Az oprendszer részt amúgyis elbukod az XP-vel, szerintem a kártya is emiatt bukik. Tegyél fel Vistát vagy Win7-et.

[ Szerkesztve ]

(#47) Márton


Márton
nagyúr

"Egy gond van ezzel az egésszel"
majd később:
"A másik nagy probléma..." :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) mrhitoshi válasza stevve (#34) üzenetére


mrhitoshi
veterán

na ezzel teljesen egyet értek. :) Szóval van hová fejlődnie még ennek a 3D valaminek

[ Szerkesztve ]

PS4

(#49) 9950es válasza BiP (#46) üzenetére


9950es
aktív tag

1. 3d vision topicba már leírtam, ez tulajdonképp nem felváltva takargatás hanem mindkét szemedet kilövi, bal , sötét, jobb, sötét, Left Black, Right Black -> L B R B , L B R B.
Két csúcs közt szaggatott vonallal odaképzelheted a másik szemedet, ez így gyakorlatilag nem normális. *

Tévék is ugyanilyenek. Plazma a kitöltése miatt ( 120hz frém hossz 8.3mS ugye , a plazmának alapból nincs annyi), LCD meg azért mert ugyanígy takargatják előled mint a monitort. Plussz, szellemképezik mindkettő . :DDD
Jó mi? :N

2. nem bizony, ez hozza az elvárható működést , amikoris felváltva bal,jobb,bal,jobb,LR LR LR
Mint mondtam, profi helyeken...

* azért van merszük megcsinálni mert az LCD eredendően polarizált fényt állít elő. Ezt a szemüveg elméletileg szívesen átengedi. Gyakorlatilag nem . És nem is elég gyors hogy korrekten 120hz-ezzenek vele. OCB LCD típusú panellel lehetne 120hz-ezni, de azzal 240ezni is, mindegy mert nem kapható. A sony, samsung féle 240hz 3d, nem erről szól, gyakorlatilag az extra takarást keresztelték el ŐK 240-nek. Ugye emlékszünk még "dez" is elhitte hogy az valódi 240hz , a sony pedig az extra hz-eket akarta kiharcolni pedig nem. :DDD

120 fps or GTFO :D

(#50) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Az az igazság, hogy a sztereoszkópikus 3D kihalófélben vagyon, pontosan az előbb említett "agyra" gyakorolt hatásai miatt. Jelenleg a polarízációs technológia igen drága, fogalmazhatnék úgy is, hogy NEM éri meg az árát. A jelenlegi 3D-s tévék és monitorok a technológia kiforratlansága, újdonsága miatt drágák. Én kb 5 évre teszem azt az időpontot amikor piacra dobják az olyan termékeket amihez nem kell szemüveg. Én egyébként gyanítottam, hogy többet esznek így a VGA-ból, hiszen két képet rajzol ki a monitor 60 Hz -en egyszerre.
A szereó 3D jó buli volt fizikaórán a sztereoszkópban, illetve most is jó családi fotókat megcsinálni buliból 3D.be, de mozgóképre semmi esetre sem. A vége legtöbbször egy alapos rosszullét.... :R

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.