Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoja™


Zoja™
őstag

Jó kis bemutató, köszönjük. :R

Csak két kérdés: A micro usb csatlakozónál van egy műanyag betét, vagy az a szürkés dolog mi lenne a csatlakozó és a hátlap között? Így fényképről nem nagyon tudtam kivenni, mi lenne az, de elég csúnyácska.

A tesztképek az AOSP kamera programmal készültek? Ha igen akkor, érthető, hogy mocskosul zajosak a képek és az autofókusz sem áll a helyzet magaslatán.
Ki kellene próbálni egy másik kamera app-ot, mert ezek képek, hát, hogy is mondjam... :U

(#2) beritib válasza Zoja™ (#1) üzenetére


beritib
csendes tag

Szia. Köszi.
A micro usb körül van egy ezüst színű én úgy nézem hogy fém keret.
A képek igen a gyári kamera appal készültek, nem próbáltam még mással. Viszont azóta már volt firmware frissítés és javult a dolog. Jelenleg 1.42-es verzió van rajta, amikor a cikket írtam még csak 1.20 volt.

(#3) 426os válasza beritib (#2) üzenetére


426os
őstag

A teszt jó volt, tetszett, de Téged nem értelek. Etotalk? Nemár. A saját romjukért kár fizetni, te magad is tudod törölni a felesleges appokat, illetve a fordítás, amit végeztek az is egy sima jBart-os munka lehet, ami otthon szintén elég egyszerűen megoldható. De ok, a kényelemért van aki kiad plusz pénzt, ezt elfogadom. Bár én minden esetben azzal kezdem, hogy hogy felrakom a hivatalos gyári romot, mert nem bízom a kis kínaiakban, ki tudja milyen adatgyűjtő appot mókolnak bele a saját romjukba. Nem jellemző, de szeretek tiszta lappal indítani. Viszont a jelöletlen dobozért plusz pénz kiadását végképp nem tudom feldolgozni. Fizetsz azért, hogy ne kapjál hozzá gyári dobozt? :F

.

(#4) beritib válasza 426os (#3) üzenetére


beritib
csendes tag

Na igen részben jogos a felvetésed, így utólag sok értelme nem volt az etotalk romnak, mentségemre szóljon első alkalommal rendeltem tőlük. A firmware frissítéssel kicsit trükköznöm kellett mert a saját romjukkal nem működött a frissítés, így most már a gyári van fent rajta ami full angol, egyáltalán nem bánom, nekem angolul is tökéletes.
Viszont a jelöletlen dobozért igenis fent tartom, hogy fizetek, mégpedig azért hogy ha ezzel megúszom 15-20e Ft -os Vámot, akkor naná hogy adok érte 2 dollárt.

(#5) 426os válasza beritib (#4) üzenetére


426os
őstag

Vám nincs, Áfa van. Viszont ha DHL-el rendelsz, akkor 99,99999%, hogy fizetni fogsz ÁFÁ-t, így totál értelmetlen a dolog. De még sima postával is, mert ott is 95+ %, hogy fizetsz. A jelöletlen doboz semmit nem ér, hiszen ha a saját dobozában van a telefon, akkor is még körbetekerik bubis cuccal és belerakják egy nagyobb dobozva, hogy védve legyen (jobb helyeken legalábbis). A röntgennek meg teljesen mindegy, hogy mi van a dobozra írva. Máskor olvass, mielőtt rendelsz :)

[ Szerkesztve ]

.

(#6) Zoja™ válasza beritib (#4) üzenetére


Zoja™
őstag

És sikerült megúszni?

(#7) nextman


nextman
aktív tag

Ez mitol mini?

(#8) beritib válasza 426os (#5) üzenetére


beritib
csendes tag

Nos DHL-el rendeltem és sikerült megúsznom. Ennél az árnál már ÁFA is és VÁM is van. A jelöletlen doboz pedig azért jó, van hogy ki is bontják a csomagot. Azon a 2 dolláron meg már nem múlik semmi.

(#9) kcsa válasza nextman (#7) üzenetére


kcsa
veterán

a "normál" az 5.5", így ez tényleg mini. Ha fáj akkor is :D

@beritib: a cikkben meg azt írod hogy jelentkeztek áfáért. Akkor most?

[ Szerkesztve ]

(#10) beritib válasza nextman (#7) üzenetére


beritib
csendes tag

Attól mini hogy a szériából ez a legkisebb típus, mint processzora mint pedig kijelzőre.

(#11) 426os válasza beritib (#8) üzenetére


426os
őstag

Akkor te vagy a 0,00001%. De egyébként igen, a cikkben mást írtál....

.

(#12) Mottie válasza Zoja™ (#6) üzenetére


Mottie
őstag

A leírás alapján nem :)

Engem az akkuidő tart vissza a készüléktől. Erről van valami bővebb info (kijelzőidő, bármi), kibír-e egy napot cca 1 óra játékkal, 1-2 óra Wifi-s netezéssel, zenehallgatással?

Be Victorious!

(#13) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hardver alapján jó kis telefon. :K

Az hogy a ROM csak félig Magyar szerintem változni már nem fog. Nekem volt már ZTE telefonom és a kiadást követ 1.5 év alatt egy ROM jött csak ki hozzá, az is az alap 4.2.2-höz valami javítás és kb. ennyi. Google keretrendszer gyárilag nem volt rajta, az alap ROM nem is engedte ennek meglétét. Valami orosz buhera ROM-al sikerült rávarázsolni a keretrendszert, nem kis szenvedéssel.
Annak a telónak is a hardvere erős volt, de a szoftvere valami kegyetlen rossz. Illetve olyan értelemben rossz, hogy nem Európába szánták (nincs google, kínai appok, cenzúra, programok telepítésének tiltása, nincs frissítés és terméktámogatás, stb).

Ettől függetlenül a tiéd még jó lehet és a fent leírtak nem vonatkoznak rá. :R

Szerk.: kiszámolva az árat viszont sokallom egy kicsit. Mostani dollár árfolyam szerint (kb. 240Ft) majdnem 90eFt volt, ami azért nem kevés. :U

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#14) Flind


Flind
senior tag

Nem rossz telefon, de én sokkal inkább vettem volna egy Xiaomi Mi3-at, jobb kamerával, MIUI-al, sokkal jobb támogatással, és még 53 dollárral jobban is járok.

(#15) Mottie válasza Flind (#14) üzenetére


Mottie
őstag

És hova teszem bele a 2. SIM-emet?

Be Victorious!

(#16) Flind válasza Mottie (#15) üzenetére


Flind
senior tag

"Nem rossz telefon, de én"
És a cikkíró kritériumaiban sem volt benne a dual-sim, különben nem írtam volna. Nyilván ha valakinek dual-sim kell akkor az nem játszik.

(#17) citkar válasza Flind (#14) üzenetére


citkar
addikt

Én meg egy Meizu MX4-t (előrendelnék), ha két SIM-es és olcsóbb lenne :)

(#18) kcsa :

OPPO? Kipróbálnám, azt is, bár nekem a dual sim szükséges, így ezek többsége nem csak az ár miatt marad el...de a Meizu zenei képessége miatt jobban érdekelne, azt reméltem a 6595 esetében bekerül a dual sim, de mégse...

[ Szerkesztve ]

(#18) kcsa válasza citkar (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Nagyon várom az árát. Sikerült az első körben előrendelnem, már csak az árától félek. Viszont a OPO is nagyon csábító...

(#19) Joker88


Joker88
őstag

nem tudom,hogy a Youtube hibája volna-e ,de mintha a videóknál a hang nemigen lenne rendben.. mintha valami kád mellől,víz alatt lenne a telefon..

amúgy tényleg tetszik a telefon,külsőleg. :K
sokáig szolgáljon :)

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#20) vicze válasza beritib (#8) üzenetére


vicze
félisten

Ez most nem teljesen értehető. A cikkben azt írtad, hogy kértél a mailcímed a vámoltatáshoz, illetve a 6napos szállítási idő is azt mutatja hogy elvámolták. Akkor mi is volt pontosan?
Nem mindegy, hogy most 90e vagy 120e volt az végösszeg. (Utóbbiért nem feltétlen érte meg.)

(#21) gghrtz


gghrtz
őstag

Jó kis telefon, bár a mini jelző egy kicsit muhahaha feelinget keltett bennem.
Egyébként nem tudom, hogy csinálják az etotalkos srácok, de én is rendeltem már tőlük tabletet DHL-lel, és akkor se kellett ÁFA-t fizetnem. (Ugyanúgy giftes jelöleltlen doboz volt)

(#22) kcsa válasza citkar (#17) üzenetére


kcsa
veterán

OPO = OnePlus One ;)

@vicze1: vagy ezzel a kis kommenttel derült ki hogy kummantott a vámérték tekintetében :D

[ Szerkesztve ]

(#23) beritib válasza vicze (#20) üzenetére


beritib
csendes tag

Nem kellett fizetnem semmi. Vámolták vagyis a kezük közé került, kértek papírokat, de át engedték. Itt a fórumban nem részletezném hogyan milyen módon.

(#24) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszi szépen a tesztet, nem gondoltam volna, hogy a ZTE idáig is eljut :U

Finn the human

(#25) Dealer95 válasza beritib (#23) üzenetére


Dealer95
őstag

Leírnád nekem privátban hogy iskerült megúszni?
Köszi :B

(#26) citkar válasza kcsa (#22) üzenetére


citkar
addikt

Ja...nem rossz az, tetszik, de nem fogott el a "kell" érzés, nem mintha egy rossz szót is lehetne rá szólni, teljesen szubjektív alapokon mondom ezt :)

Inkább ez a Z7 mini, nem is néz ki rosszul, de az Iocean X8 (vagy a mini pro) külsőre jobban tetszik és megfelelő is lenne...bár, ha olcsóbb lenne a ZTE kipróbálnám, nem azt mondom, hogy drága, csak nemhogy nincs rá szükségem, de túllépi a lélektani határ(oma)t, amit ésszerűnek tartok kiadni egy telefonért.

[ Szerkesztve ]

(#27) kcsa válasza citkar (#26) üzenetére


kcsa
veterán

Én meg egyszerűen nem találok olyat, ami minden szinten megfelelne nekem:

Legalább 5" de inkább nagyobb (Honor6-rezeg a léc)
Jó minőségű hangszórók, fülhallgatókimenet (OPO állítólag telefonálásban gyenge)
Fizikai gombok, ne a kijelzőből vegyen el (Meizu MX4 és Honor6 itt elvileg kiesett)
Nagy akku (OPPO Find7A itt esett ki)
Korrekt szoftverezés - kínai karaktereket pl. ne lássak (Honor6...)
Hangszóró ha lehet alul legyen, de semmiképpen sem hátul
Jó GPS (MX4-től tartok, mégiscsak MTK)

Amit még szeretnék: Qi (kínaiak egyáltalán nem tudják), esetleg vízállóság.

Ez így együtt egy csomagban nem létezik. Galaxy S5 vagy Sony Z2 valószínűleg megfelelne, de azok meg az ár miatt esnek ki. Így jártam :D

(#28) Dealer95 válasza kcsa (#27) üzenetére


Dealer95
őstag

'Galaxy S5 (120-140k) vagy Sony Z2 (120-130k)valószínűleg megfelelne, de azok meg az ár miatt esnek ki"

10-20.000-el drágábbak mint a Find 7a (110-120k) vagy egy OPO (95k és 115k) és itthoni garancia lenne rájuk.

(#29) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Jó cikk!
Köszönjük

Üdv Hgovi

(#30) kcsa válasza Dealer95 (#28) üzenetére


kcsa
veterán

A neppergaranciánál egy megbízható kínai webshop garanciája is többet ér... Nekem :)

(#31) citkar válasza kcsa (#27) üzenetére


citkar
addikt

Jiayu G6 ? Mindenben nem felel meg, de talán némi kompromisszummal? Én gondolkodtam rajta:5,7 col, MT6592, 2/32GB, vezeték nélküli töltés elvileg, 3500-as akku (elvileg). Sajnos sok tapasztalatot nem tudok róla (gyakorlatilag semmit...az X8 megjelenése lila ködként elfedte számomra :) ).

A Meizu esetében a GPS szerintem ne tartson vissza, biztos vagyok benne, hogy minőségi készülék lesz, minden téren...a gombok...azok így maradnak :)

(#32) kcsa válasza citkar (#31) üzenetére


kcsa
veterán

Nagyon szemeztem vele, Qi csak tokkal megy mondjuk. És igen, én is azért nem lépem meg, mert semmi valós tapasztalatot nem láttam még. OnePlus One lesz ebből, ha MX4 jelentősen 400$ felett lesz.

(#33) csabi236


csabi236
tag

Gratulálok a remek teszthez és a szuper telefonhoz, én is szemeztem vele egy darabig. :D

(#34) Dealer95 válasza kcsa (#30) üzenetére


Dealer95
őstag

HA-n vannak ennyiért hibátlan, sokszor új 1-2 napos, gyári garisak is. ;)

(#35) kcsa válasza Dealer95 (#34) üzenetére


kcsa
veterán

Meglátjuk, leghamarabb jövő hét utáni héten lesz aktuális ;) De köszi a megerősítést, ti sem tudtok mást :DDD

(#36) kriver


kriver
tag

Én is szemeztem a Z7 minivel. Benne volt a kalapban. Végül (és ebben a teszted is megerősített) nem bántam meg, hogy nem ezt választottam. Ok, egy SIM slot, és nem bővíthető a memória, de ennyi bajom legyen. :)
Köszi a tesztet!

(#37) Dealer95 válasza kriver (#36) üzenetére


Dealer95
őstag

Ugyan így vagyok vele.
G Flex lett, imádom.

70-75 körül jó ajánlat lenne ez a Z7 Mini, de 90-ért van más alternatíva már.

kcsa:
KingZone K1 Turbo
Wireless töltés, dual SIM, gombok :)

Ennek nézz utána.
Hardveraprón is van egy.

[ Szerkesztve ]

(#38) Maegoss válasza kcsa (#35) üzenetére


Maegoss
tag

HTC E8? Az egy dual SIM-es, műanyag házas M8 ugyanazokkal az ütős hangszórókkal, Snapdragon 801-el és 13 MP-es kamerával. Sajnos tudtommal csak Kínában árulják a dual SIM-es verziót.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dominó85


Dominó85
veterán

A ZTE úgy tűnik soha nem lesz képes kinőni a betegségeit... Ez a kamera harmat gyenge 13MP ide vagy oda. A videó képe teljesen rendben van, viszont a hangja borzalmas. Hardveresen tök faxa a teló, de tipikus ZTE sebekből vérzik. Valahogy nem érzem a prémium hatást. :F

* Péter - 06302461862 *

(#40) wwenigma válasza Dominó85 (#39) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szvsz nem a ZTE betegsége a ROM amivel kuldték, én annak tudom be ezeket a hibákat. Legalabbis remélem mert sokkal tobbet vártam ettől a telótól. Fel kéne tolni rá az utolsó gyárit.

Gyk. most örülök hogy a V5 Red Bull-t vettem...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41) HKorn


HKorn
addikt

Én mindig elcsodálkozok, hogy van aki képes kiadni 90 (vagy akár több) ezret látatlanban Kínából rendelni egy nehézkes jótállású telefont.

Ennyi pénzért nem lenne egyszerűbb inkább itthon venni valamit? Vagy az már túl snassz? Annyira nem mozgok az android világában, de ennyiből már egy G2 is majdnem kijön nem?

Btw, a fénykép minőség az valami rettenet, ennél azért többet kellene tudni egy ilyen árú telefonnak szerintem :(

Run&Ride

(#42) ncc1701


ncc1701
veterán

Kár az akkuért, mmint h azon spórolnak.

Mostanában még bejön a telefon vám-áfa nélkül, vagy teljesen esélytelen? Egy thl5000.et nézegetek.

(#43) Dealer95


Dealer95
őstag

"Átlagosan 500 MB-nyi szabad RAM terület mindig van"
A 2GB-ból? Az elég kevés.

Nekem az LG G Flex-en újraindításkor 1,1-1,2GB szabad, utána lemegy 950-100-re, ha játszok, netezek akkor 600-700 mega szabad.
Ha 2 játék fut egyszerre akkor is van 300 szabad.

(#44) ncc1701 válasza Dealer95 (#43) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy OS akkor működik jól, ha a rendelkezésre álló összes memóriát felhasználja. Ha más nem, cache-re. És felszabadítja, mikor kell. Nézz meg egy linuxos gépet, akármennyi memóriát teszel bele, alig hagy szabadon...

(#45) #79335424 válasza beritib (#2) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi a bemutatót!
Lenne egy kérdésem. Azt írtad, hogy dualband a wifi. Választani kell a két hálózatmód között, vagy képes párhuzamos dualra? A routerem tud párhuzamos módot, de ez semmit sem ér, ha a csatlakozott készülék nem képes rá.

(#46) Maxximus


Maxximus
őstag

Ez a telefon nem dual active ugye?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#47) whYz


whYz
addikt

En oppomarttol rendeltem az enyemet es dhl-el. Afat, vamot nem kellett fizetnem. 80 ezer Forintbol kijott.

Ahogy masok is irjak, kar volt ezt a ramot megvenned, inkabb rakd fel a gyarui kinai/angolt. Nekem most az van fent, a 1.42-es verzio es antutu 38600 pont, szabad ram 1200MB max es olyan 700-800 korul szokott alakulni atlag.

A tesztbol hianyolom az extra funciok/beallitasok emliteset mint pl duplakopp felkeltes, rarakod tobb ujjad a kepernyore es elalszik, harom ujj felfele screenshot, harom ujj oldalra app valtas, ujj lefele notification bar, kepernyo ketfele osztasa, kapacitiv gombok felcserelese, egykezes mod stb...
Kicsit jobban belemehettel volna a gyari appok bemutatasaba es a fenykepezo funciokba.

Illetve recovery-t is fel lehet rakni es mar most elerheto par rom pl cm vagy miui. Community eleg nagy csak sajnos meg fokepp kinaiakbol all, de remelem ez valtozni fog idovel. :)

Maxximus: Csak dual stand-by es wifi vagy 2.4Ghz vagy 5Ghz.

[ Szerkesztve ]

(#48) #79335424 válasza whYz (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!

(#49) bromi84


bromi84
tag

A képen látható hálózati átalakító áramütés veszélyes, nézz meg otthon, egy hasonló fejű dugóvillát és láthatod a különbséget!

(#50) letepem válasza kcsa (#27) üzenetére


letepem
aktív tag

Akkor a te telefonod szerintem egy lenovo k910! Folyamatos frissítés magyar kéz által készített rom!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.