Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ja és e miatt, a ZTE tiltólistára került nálam.... :(((

All→M8

(#2) Joci93 válasza callmeakos (#1) üzenetére


Joci93
senior tag

Custom rommal nem próbálkoztál még? Sokat szoktak dobni a telók teljesítményén.

[link]
[link2]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3) callmeakos válasza Joci93 (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De nagyon sokszor gondolkoztam azon, hogy felpakoljak egy ilyet. De aztán mindig visszatántorít az, hogy ez garanciagyilkos húzás, és mi van ha úgy mondja be a csődöt a telefon, hogy már nem fogom tudni bekapcsolni, azt a Costum ROM marad fenn, amit ha meglátnak a szervízben, azonnal a fejemhez vágnak :U

Ezt egyenlőre nem mertem meglépni :(

All→M8

(#4) Keeperv85 válasza callmeakos (#1) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tévedések sokaságában élsz fél éve a cikk szerint:

- A készüléket nem a ZTE gyártotta, csupán a neve alatt került ki
- A szoftvert sem a ZTE írta rá, soha nem is fogja. Egy repo-ból fordul 3 forrás, amihez nekik pont semmi közük.
- JB nincs pr2-es modellre, soha nem is volt, nem is ígérték. Arról volt szó, hogy a Grand X kap JB frissítést. Kapott. Csupán nem az Inteles verzió. A T82-es eleve JB alapon jött, a V970-es pedig JB-re frissült. A többi Grand X (a Tegra 2-es modell és a Qualcomm procis) pedig soha sem került európai forgalomba. Az első pr2-es modell még GB-t futtat. Még ICS-re akarják frissíteni...
- A hangerő értesítés EU-s előírás, nem validálja másképp a szolgáltató a szoftvered. Ezért dobta vissza a T a B05-öst.

A készüléknek jelen pillanatban két elismert hibája van: lockscreen fagyás és WiFi. A WiFi-nél van nagyobb gond, ugyanis egynél több titkosított hálózatot nem tud megjegyezni....

A hálózati problémáknak nincs közük a szoftverhez. Simán jelentkezik 3 teljesen más készüléken is, mióta a T elkezdte felszerelni az LTE hálót...

Hogy miért nincs több frissítés erre, arra az a magyarázat, ami a 3 gyártó üzletpolitikáját jellemzi: nem kérték. Ha a szolgáltatók kérik, akkor lett volna JB, vagy akár KLP is. Nem kérik. Nem kérik a javításokat sem, így a GXI megfelel az elvárásoknak ebben a formában. A készletek elfogytak, másra nincsen szükség.

szerk:

Ez a következő tévedés. Ha nem kapcsol be a teló, akkor semmit sem fognak a "szervizben" meglátni. Egyrészt mert nem kapcsol be, másrészt mert nincs szerviz. Nincs bevizsgálás. A visszavitt készüléket (még bekapcsol) pedig annyi visszaszoftverezni gyárira, mint feltenni a másik romot...

[ Szerkesztve ]

(#5) Samus


Samus
addikt

Sajnos egyet kell értsek veled. Azt hittem a "hol van mobilnet, hol nincs" az az én telefonom hibája, de látom nem, és a Wifi kezelés sem (irdatlan lag van böngészés közben, olyan, mintha 800-1000 lenne a ping...), a rendszer sebességével alapvetően nincs bajom, a hivásindítási késleltetés csak új bekapcsolás után kb. egy percig, de ezt a háttérfolyamatok betöltése okozza. Viszont képernyőfagyás tegnap előjött megint (átlag három havonta egyszer), és ilyen még nem volt, de utána tíz perccel újra...akkor harmadik feloldásra észhez tért (ha össze-vissza húzod az ujjad, néha megjön a kedve működni). A kikapcsoló gomb viszont hosszas nyomással működésre bírható, kikapcsolható úgy is, hogy a kijelző nem működik.

Az biztos, hogy jelenleg Xperia SL-t vennék helyette, de még egy évet legalább ki kell húznom (most járt le a tizedik hónap, a törlesztés vége), mire újra válthatok...Anno nagyon vacilláltam Xperia P-n, csak a +40k elriasztott..., és mikor megláttam, hogy ilyen bivaly erős vas ennyiért....

Jelenleg már nem is cserélik a szervizben (anno ha bármi baja volt, azonnal cserélték, pár hónapig, utána gondolom nem érte már meg nekik...), ha bedöglik és nem javítható, Xperia SP-t adnak cserébe, ha jól tájékozott vagy, és igényled (mert ezt elfelejtik közölni sokszor).

És sajnos az új SoC rányomja a bélyegét az egész telefonra. A zárt bootloader pedig gyakorlatilag el is temette a készüléket, nincsenek új ROMok, új kernellel, van pár, amit az úgynevezett "custom" MOD orvosolt, de nem a sebességgel van a baj alapvetően...

Szerk.: nekem még azzal az egy titkosított hálózattal is baja van...körülbelül minden ötödik alkalommal újra be kell vésnem a jelszót, amit persze nem közöl, el kell ballagnom a beállítások közé, hogy megtudjam, miért nincs hálózat...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) Keeperv85 válasza Samus (#5) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A zárt bootloadert gondolom az Xperiara írtad. Mert a Grand X In pont az egyetlen Inteles modell, ami teljesen nyitott...

(#7) callmeakos válasza Keeperv85 (#4) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kössz a korrekciót, azonban jelen esetben oly mind1 hogy most ki a felelős az SW miatt, bajom van vele, rossz és kész.

Sajnálatos hogy ilyen a hozzáállás. Ha nincs készleten, nem kell több javítást eszközölni. :(

All→M8

(#8) Mr X válasza Samus (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Ezt a touch fagyást én eddig pont SE modelleken tapasztaltam, szóval nem csak ZTE-nél létező hiba.

(#9) Keeperv85 válasza callmeakos (#7) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezt a szolgáltatók harcolták ki maguknak. Nem kell supportálniuk, amit nem forgalmaznak. Nem kell OTA-zni.. stb. Csupán lehet. A ZTE meg nem hülye, hogy megrendelje a javításokat, ha nem kéri senki. Ezek szerint a telefon rendben van, akkor is, ha tudjuk hogy nem 100%-os, ők pedig nem fogják javítani, ha nincs mit. Pedig lenne: pl. a nem működő FM rádió ugye, amit mostanában nem emleget senki...

De mondom: ne hidd, hogy csak a ZTE hozzáállása ilyen. Nézd csak meg a koncepció modellt, a Lava Xolo x900-ast. Majdnem egy évig vártak az ICS-re. Ráadásul azt nem lehetett GB alatt még rootolni sem. Nem volt lehetőséged belenyúlni. Ha a gyártó nem adott volna ki ICS-t, soha sem készül rá még egy vacak custom rom sem.

A Grand X In ott vérzik el, hogy túl későn jött. Addigra már bevásárolt a többség az x900-asból és lemondott egyben minden fejlesztésről...

(#10) callmeakos válasza Samus (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ugyan ebben a helyzetben vagyok.
Egy ideig nem lehet váltani mert köt a rablánc :O
Talán annyi mákom van hogy anyura rásózom ezt a telefon, én meg ő általa beruházok egy Xperia SPre. Amúgy is akar új telefont venni, neki meg oly mind1 milyen telefont használ. Nekem meg annyira nem :(

(#9) Keeperv85
Tényleg sajnálatos. A :(

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#11) zeg


zeg
senior tag

Appok: Nova Launcher,ExDialer, GoSMS, Android Tuner, Android Tweaker, mind megvásárolt + CallDelayPatch.
-Nincs telefon belassulás, optimalizálatlanságot sem értem, nálam minden esetben hasít a telefon
-Hívásnál nem történik semmi dolgot sem értem, nálam azonnal tárcsáz exDialerrel, azonnal tudok fogadni és nincs 1mp-nél több késés miután felvettem a telót
-Nem működő programok: A Nexus S, vagy épp a HTC tulajok is panaszkodnak nemzetközi szinten a programokra, amennyi hiba van az intel procikkal, azt az ócska applikációk garmadája ugyanúgy előhozza a többi készülékből
-Nálam egyik helyen a T-mobile cisco wifi routere van, másik helyen valami Technicolor a Digi-től. Mindkét jelszót megjegyzi, jelszó elfelejtősdivel még soha nem találkoztam
-Wifi fagyás: NINCS
-Képernyő fagyás: nem használok lockscreen-t főleg nem a zte tákolmányát, így 8 hónap alatt talán ha 2X találkoztam vele.
-Mint utólag kiderült, napfényre érzékeny képernyő láthatósági probléma nálam is van, de ennyi pénzért ennyi volt, decemberben nem érdekelt mi lesz majd esetleg kapható a jövőben.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#12) Samus válasza Keeperv85 (#6) üzenetére


Samus
addikt

A GXIN nyitott? Nem arról ment mindig a vita, hogy zárt, és emiatt nem lehet rá más kernelt tölteni?

Kijelzőfagyás Xperia modelleknél? Van/volt az ismerőseim között S/P/J tulaj, egyik sem panaszkodott emiatt soha.

Ha tudnám, hogy olyan hibája lenne, amire azt tudom mondani, hogy gyári hiba, és a szerviz is azt mondja rá, hogy nem javítható, verném az asztalt a csere miatt, mert az SP elkeni a száját, hiába az erős Intel CPU.

Alapvetően nincs bajom a vassal, mert az 1080p-s filmeket is probléma nélkül viszi (az más téma, hogy a kijelzőn nézve semmi értelme), játszani nem nagyon játszok, bár sajnos a nagy kedvencem, a Sky Safari épp nem fut (töltés közben kifagy, egy régi verziója megy), jól pörög a téma, nincs baj a kezelhetőséggel, bár a kijelző érzékenysége a béka segge alatt van, a csúsztatást jobban szereti, mintha böködik, van, hogy harmadszorra, negyedszerre tudok rábökni valamire, nem mondom, hogy a rezisztív GT540 érzékenyebb volt (pedig de...).

Akku üzemidő borzalom (ha használom, másfél nap, elég sok jóindulattal, folyamatosan bekapcsolt Wifi és mobilnet mellett), töltés közben durván melegszik a bal felső rész, random eldobja a hűlózatot, majd változó, hogy 3 vagy 15 másodperc, mire újra visszatér a jel, a mobilnet hol megszakad, hol jó.

Nagy dobás lehetett volna, de a szoftver, és a támogatottság, és az x86 rendszerból adódó közösség hiánya miatt gyorsan elfelejtődött...

Pedig nem hirtelen ugrottam bele a vásárlásba, jó fél évig nézelődtem, hogy a pénzemért a legjobbat kapjam...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) Keeperv85 válasza Samus (#12) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dehogy is. A kezdet kezdetén, mikor még nem ismerték a srácok ezt a fajta boot binárist, akkor felvetődött a téma, hogy zárt lehet, de nagyon korán kiderült, hogy ez nem igaz.

Azért nem lehet rá másik kernelt rakni, mert egyszerűen nincs. Nincs kernel forrásunk ugyanis. Nem is lesz soha...

Az a másfél napos akku üzem pedig több mint jó. Nehogy már az legyen borzalmas az én 9 órám mellett, amiben ki van kapcsolva a WiFi...:U

[ Szerkesztve ]

(#14) Samus válasza Keeperv85 (#13) üzenetére


Samus
addikt

Ja hogy úgy, akkor tényleg nem szólok...

Nem nagyon értek a droid gépház alatti részéhez, de a régi kernelre nem lehet felépíteni tiszta forrásból egy új rendszert?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Keeperv85 válasza Samus (#14) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak ha a kernel forrása is megvan. A JB alatt követelmény a netfilter (netd) támogatás, ami még meg csak-csak megoldható, de ettől magában még a 3.0.8-as kernelverzió nem éppen JB kompatibilis módosítás nélkül....

Egy tiszta rendszert... oké... miből? Az Intelnek egyedi kódútja van, amibe be kéne illeszteni a Grand X In drivereit. Nincsenek meg. Nincsenek átírva JB alá. Miből építsem fel? Kéne pl. kapásból egy ALSA driver, mert megfogja a JB-t a mostani. Nincs. Kéne a két kamera drivere, amik megfogják a JB-t. Kitalálhatod: nincs. Kéne a touch driver. Nincs. WiFi: nincs. BT? Az sincs. FM rádió? Nem is volt soha kész... Nincs miből dolgozni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.