Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

"IFPI norvég képviselője épp ezért büszkén jelentette ki, hogy öt év alatt gyakorlatilag megszüntették"
Biztos jó sok közük volt hozzá. :D

"fiatalok számára sokkal vonzóbbak lettek a legális streamszolgáltatások"
Mert 5éve volt ilyen szolgáltatás úgy egyáltalán? Már akkor azt szajkózta mindenki, hogy a zeneipar valami olyasmihez ragaszkodik, ami már őskövület és lám az online nyitás következtében hirtelen "kifehérel" a piac. Nagy elemzői tudás kellett ehhez.

(#2) ldave


ldave
félisten
LOGOUT blog

Emlékszem, hogy Gabe Newell arról beszélt még 2011-ben, hogy a kalózok ellen a legjobban úgy lehet harcolni, ha a legális források is képesek lesznek 24 órában bárhol és bármikor szolgáltatni:

"We think there is a fundamental misconception about piracy. Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem. If a pirate offers a product anywhere in the world, 24 x 7, purchasable from the convenience of your personal computer and the legal provider says the product is region-locked, will come to your country 3 months after the US release, and can only be purchased at a brick and mortar store, then the pirate's service is more valuable."

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#3) doooo


doooo
veterán

Fantasztikus.. tehát max. 1,5 millió norvég leállt az illegális zenével. Más téren is jó útra tértek (mert nem csak zenével kalózkodnak)? És vajon mi az a millió mondjuk egy Kína méretű országhoz viszonyítva? Ahol 600 millió 30-on aluli ember garancia, hogy él.. :F

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Norvegia top 5-ben van a vilagon az egy fore eso GDP-ben. Gondolom ehhez is lehet nemi koze a majdnem teljes legalitasnak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) vicze válasza Csapoati (#4) üzenetére


vicze
félisten

Nincs. 5éve is ugyanott voltak GDP-ben.
Továbbra is a zeneipar paradigma váltása és a Online szolgáltatások elterjedése a különbség.

(#6) Szabtom válasza vicze (#5) üzenetére


Szabtom
senior tag

Nincs köze hozzá? Tehát Romániában vagy Bulgáriában (netalán Magyarországon) ugyanezt el lehet érni ugyanezennyi idő alatt?

[ Szerkesztve ]

(#7) E770


E770
senior tag

a cikkben leírt jelenséget kezdem én is tapasztalni önmagamon, mert - bár igény lenne rá - de okom sajnos már nincs zenét letölteni, mert nem találok letöltésre alkalmasat :(((
(s ami időtálló érték a múltban született, azt már ott pihen a vincsiken)

apropó, hogy is állunk mi ezzel itthon?
nem rég szerettem volna megvenni egyik kedvenc magyar együttesem új lemezét, de sajnos online nem lehet megvenni+letölteni csak rendelni a fizikai adathordozót :((
amikor feladtam, fél perc alatt letöltöttem - majd megveszem egyik koncertjükön

így nem lesz könnyű itthon :(((

(#8) djculture


djculture
félisten

Vicc, az egész statisztika... Ott is megvan minden embernél a letöltött mp3 vagy flac abban is biztos vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#9) dabadab válasza vicze (#5) üzenetére


dabadab
titán

En azert elkepzelhetonek tartom azt is, hogy a dolog nem csak egyetlen parametertol, hanem tobbtol is fugg, tehat a GDP nagysaga meg a streaming szolgaltatasok elerhetosege kozul nem csak egyet lehet figyelembe venni, hanem mindkettot, sot, akar meg tovabbi tenyezokat is bevehetunk ide.

(#8) djculture: konkretan hany norveg fiatalt ismersz?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) vicze válasza Szabtom (#6) üzenetére


vicze
félisten

Nem értek el semmit, mert nem csináltak semmit. Kb. mintha arról lenne diagram, hogy decemberben hideg volt, de sikerült elérni, hogy 6hónappal később melegebb legyen, valóban nem kis teljesítmény, valószínű sok munkája volt ebben is az IFPI-nek. :)

Még egy szer egy teljesen azonos gazdasági szinten lévő ország változását jellemezték, mi köze ehhez más gazdasági helyzetben lévőknek?
Amúgy itthon és más országokban is a letöltés szerepét átváltotta a Youtube, mert sokkal egyszerűbb mint letölteni és ugyan úgy ingyen van. Tehát a változás nálunk is ugyan úgy tapasztalható, nem ennyire drasztikus de jelen van. Gondolkodás nélkül váltottam korlátlan zenei előfizetésre, amint lehetőségem volt rá és tették ezt nagyon sokan, akik korábban letöltöttek, tehát egy réteg ugyan úgy váltott.

@dabadab: Nyilván könnyebben váltasz streamingre, ha nem napi 3$ a fizetésed, de ez nem igazán van összefüggésben azzal, hogy 5éve nemigazán volt elérhető streaming szolgáltató, így nem volt mivel kiváltani a letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#11) Bici


Bici
félisten

Van olyan zenebolt, ahol CD, esetleg HD minőségben lehet letölteni zenét?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) vicze válasza Bici (#11) üzenetére


vicze
félisten

A lossless piac iszonyat gyér sajnos, van de nagyon szűk réteg igényli.

[ Szerkesztve ]

(#13) tatararpad


tatararpad
őstag

Hát ez fantörpisztikus, de mi számít a kérdés szempontjából illegális fájlmegosztónak? Pl. egy YouTube-ról lementett zene, vagy egy erre specializálódott mobilos alkalmazás is annak számít? Mert ma már kb. mindkettő egyszerűbb az átlagfelhasználónak, mint a torrentezés.

(#14) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

ja egy felmérés amiben az ember azt mond amit akar

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15) E770 válasza Bici (#11) üzenetére


E770
senior tag

régebben lelkesen használtam CD minőség adott [link]

HD minőséggel (SACD, DVD audio, ...) még nem találkoztam letölthető formátumban itthon (bár csak lennének olyan dobozaim és láncom, ami miatt kellene :U )

(#16) Bici válasza vicze (#12) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!
Amíg ez így marad, addig én a CD/sacd mellett vagyok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) xmaas


xmaas
őstag

Ez komplett hulyeseg, attol hogy csinalnak ilyen felmereseket meg nem ez a igazsag mondani/irni lehet barmit nem sokan fogjak beismerni hogy illegalisan hazsnalnak ezt meg azt.

Amig ilyen arak lesznek mindig is lesz kalozkodas ennyi , majd amikor lesz lehetoseg elofizetni szolgaltatasokra ahol par centert lehet megvenni/letolteni egy jo minosegu zeneszamot vagy esetleg havonta 10-15-20 dollarert korlatlan zeneletoltest adnak na majd akkor fog visszaesni a kalozkodas

(#18) ldave válasza UnSkilleD (#14) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Vagyis 5 éve még igazat mondtak a norvég fiatalok, de azóta megtanultak hazudni.

A Slime draws near! Command?

(#19) rt06 válasza xmaas (#17) üzenetére


rt06
veterán

csak finoman jeleznem, hogy van par szolgaltatas (pl spotify) es site (pl mixcloud), meg webradio (di), ahol ingyen tudsz hallgatni zenet
a letoltes van ahol ingyen van, van ahol minimalis osszegbe kerul (spotify havi $10, ezzel letolthetsz, hogy offline is hallgathasd, es a minosege is jobb)

szoval ezt a megelhetesi kalozkodas suletlenseget lassan el kellene felejteni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20) djculture válasza dabadab (#9) üzenetére


djculture
félisten

Egyet a steam-en de az ilyen felméréseknek akkor sem hiszek. Itthon is van olyan felmérés ami azt mondja nincs szegénység. Kb ez is ilyen lehet aztán odamennénk elkérnénk pár fiatal mobilját meg csodát látnánk, hogy ja mégis hülyeség ez a felmérés konkluziója.

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza djculture (#20) üzenetére


dabadab
titán

Ja, ertem, akkor ez tenyleg megalapozott velemeny.

DRM is theft

(#22) rt06 válasza UnSkilleD (#14) üzenetére


rt06
veterán

mi oka lenne hazudni?
foleg azok utan, hogy mint ldave ravilagitott, 5 eve nem tettek?

erdekesek egyebkent az ilyen bemondasos felmeresek, a magyarok nyelvtudasa pl sajat bevallasuk szerint is a beka segge alatt van (valahol europa vegen kullogunk)
nem mindenki akar folyton hazudni, fuggetlenul attol, van-e barmi kovetkezmenye

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) Snoop-y válasza vicze (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hogyne volna:
Sima pelda evekkel ezelott elkoltoztem Mo-rol UK-be.

Az eletszinvonalam jelentosen megemelkedett. Evekig top leecher voltam Ncore-on ( ha valaki meg emlekszik mikor a top letolto is megnezheto volt ) de ez mar a multe.
Valahogy az embernek nincs kedve mindenfele rilizekkel bajlodni feliratot hangsavot/idoziteni ha ugyanakkor full eredeti Blu-ray minosegu cuccot megkapja egy hamburger araert.

Nem azert valtozott ez mert tobb szolgaltatas lett elerheto. Azert valtozott mert van penzem megvenni a kicseszett lemezt a boltban ( ahol a kiadas utani hetekben a csillag hullasanak sebessegevel megy le a filmek ara nem ugy mint Mo-n)

Szoval Mo-ra cipelhetnek barmilyen streamet meg online "olcso" szolgaltatast szamottevoen nem fog csokkenni a warez amig az emberek fizetesenek 3-5%-at is kiteheti egy frissen megjelent Blu-ray film ara.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24) rt06 válasza djculture (#20) üzenetére


rt06
veterán

hazudsz, stream-en nem ismerheted, mert aki zenet lop, az a jatekot is lopja (kb pont ennyire valid a te ervelesed is - sot, meg ennel is kevesbe, az enyemben legalabb minimalis logika van, a tied teljesen legbolkapott)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#25) Ombre85 válasza vicze (#5) üzenetére


Ombre85
tag

Természetesen van köze hozzá, csak nem az okot, hanem az alapot szolgáltatja.

(#26) Bici válasza Snoop-y (#23) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem sokan örülnének itthon, ha egy 10-11ezer Ft-os film a fizetésüknek csak 3-5%-át tenné ki. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) E770 válasza rt06 (#24) üzenetére


E770
senior tag

kérlek szépen ne fogalmazz ilyen szavakkal, ne kezdjük el a tolvaj-lopás világnézeti eszmefuttatást újra itt el
maradjuk a nem minősítő szavaknál, pl. letölt, lemásol, stb.
köszi szépen!

(#28) alevan


alevan
őstag

Unprecedented Music Piracy Collapse Fails to Boost Revenues

A survey carried out by music industry group IFPI has revealed that just 4% of Norwegians under 30 are now using illegal file-sharing platforms to obtain music, down from 70% in 2009. But while that achievement is unprecedented, overall music industry revenues have remained static.

Hiába mindenki fehér, a zeneiparnak nincs belőle több jövedelme.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#29) rt06 válasza E770 (#27) üzenetére


rt06
veterán

elnezest, csak igyekeztem megkozelitoleg akkora suletlenseget osszehordani, mint a forumtars, akinek reagaltam

meg gyorsabb is volt mint azt leirni, hogy: aki illegalis forrasbol masok szerzoi jogat megsertve zenet tolt le, az jatekot is illegalis forrasbol, masok szerzoi jogat megsertve tolt le

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30) VaniliásRönk válasza vicze (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Magyarul ha elerheto lesz is a messzi-messzi jovoben egy tavoli galaxisban, akkor is meg lesz fejve az a keves marha, aki igenyesebb az atlagnal. Elvileg legalabbis, gyakorlatilag meg marad a letoltes. :P

#15 E770: Nem kell elborult audiofil cucc ahhoz, hogy hallani lehessen a kulonbseget egy sima 16/44.1-es CD anyag es egy 24/88.2+ kozott...

#28 alevan: Nem meglepo, tovabbra sem azt adjak, amit a fogyasztok akarnak, igy penz sem lesz belole sok.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) dabadab válasza alevan (#28) üzenetére


dabadab
titán

Ja, igen.
Pont ezt szoktam felhozni, amikor egyesek azon keseregnek, hogy mennyien kalozkodnak: hogy az alkotokat nem az erdekli, hogy hanyan warezoljak le, hanem az, hogy hanyan (es mennyit) fizetnek erte. Onmagaban a kalozkodas lete vagy nem lete abszolut nem erdekes.

DRM is theft

(#32) azbest válasza alevan (#28) üzenetére


azbest
félisten

Végül is logikus. Ha van egy összeg, amit hajlandó vagyok ilyesmire költeni, akkor ezt korlátlan szolgáltatásba fizetve szinte minden általam igényelt tartalmat elérek, míg adathordozón csak egyet kapok érte.
Persze van aki mindenképpen birtokolni akarja zenét, de nekem például jobban megéri, hogy bármit hallgathatok a szolgáltatás kínálatából :)

(#33) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem meg csak a nagy piratebay üldözés miatt nem merik bevallani hogy torrenteznek.

(#34) Csapoati válasza vicze (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez oké, de én nem a tendenciára értettem. Nálunk is van Spotify meg ezek, és vajon mennyi lehet a legális zenehallgatók aránya? Én egy nagyon max. 10%-ot tippelek. Nyilván 5 éve a majdnem teljes legalitásra nem volt esély Norvégiában sem, ezen segítettek a zeneszolgáltatók. De a tőkét hozzá nem ők adták. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) rt06 válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


rt06
veterán

azok a svedek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#36) debrejo válasza azbest (#32) üzenetére


debrejo
senior tag

5 évvel ezelőtt a norvég fiataloknak 2 lehetőségük volt. Vagy elbattyognak a boltba és megveszik a cédét, esetleg megrendelik neten és várnak pár napot, vagy leszedik torrentként. Melyiket választották? Amelyik kényelmesebb volt. Manapság 3 lehőségük van: CD vétel, torrent vagy legálisan online szolgáltatótól (számukra) piti havidíj ellenében korlátlan mennyiségben letölteni. Melyiket választják? Ami kényelmes mint a torrent ÉS legális is. A cikkben említett szervezetnek ehhez a szemléletváltáshoz vajmi kevés köze van/volt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr. Akula válasza rt06 (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szomszédok. Nálunk se jó jel ha franciák 3 csapásoznak, mert a hülyeség ragadós, azt meg az adóemelést mindig átvesszük. Lehet ők is ettől félnek.

[ Szerkesztve ]

(#38) rt06 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


rt06
veterán

ez kb olyan, mintha nalunk megszunne az adocsalas, mondjuk a szlovak afatorveny miatt
a harom csapas meg bedolt, de ha nem igy lenne, nalunk akkor is pont hogy enyhul az eziranyu torvenyi szabalyozast

es igen, a hulyeseg ragados, kerlek pont emiatt ne is terjeszd

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39) zseko válasza xmaas (#17) üzenetére


zseko
veterán

Csak halkan megsúgom, pl. a Telenornál is megtalálható Deezer kevesebb mint havi 10$... Mai árfolyammal számolva pl 5.46$. Korlátlan zenehallgatás, offline is elérhető zene mobilon, tableten, pc-n. Ja, hogy a zenét nem lehet kimásolni alóla? Kit érdekel, 64 gigás kártyán rengeteg album elfér. Engem megvettek.

HR24.hu

(#41) zseko válasza #32839680 (#40) üzenetére


zseko
veterán

Épp ezért jó az offline mód, nem függ a hálózattól. És nem kell semmit nekem másolgatni, csak egy 'kapcsoló' van amit átkapcsolok és tölti is le a teljes albumot, zenelistát a telefonra/tabletre(/pcre). Való igaz jobb az online mód mint a 'megszokott' zenelista, de így is rettentő kényelmes. És még kevesebb aksit eszik.
Anno 2013-ban a Telenor 4 hónapig korlátlanná tette a Hipernet kampányban a mobilnetet néhány díjcsomagnál, akkor fulladásig streameltem netrádiót, deezert, úgy találtam hogy 10GB adat már bőven jó használhatóságot eredményez bármire, pedig mellette még a dropbox és a g+ szinkronizálás is futott. Havi 2-3e-ért valóban jó lenne.

HR24.hu

(#42) azbest válasza #32839680 (#40) üzenetére


azbest
félisten

Az előfizetéses esetben jellemzően megengedett az offline használat is. Utazás előtt pár mozdulat bejelölni, hogy wifin letöltse a tartalmat (albumokat, playlisteket...). Az ingyenesen használók kénytelenek kizárólag a streamre hagyatkozni.

Persze tudom, megvan a varázsa annak hogy út közben szörfözz a tartalmak között.

(#43) Dr. Akula válasza rt06 (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:W

(#44) mikej95


mikej95
aktív tag

Normális árakon, normális minőségű és mennyiségű tartalomért én is kicsengetem az árát. Idehaza sajnos nem ilyen módon kezelik ezt a problémát. Ez a zenekalózkodás eltűnése pedig szép dolog, de a videojátékoknál nem fog megszűnni mostanában. Amíg ilyen AC Uttershit és Watch Doges szennyekkel rukkolnak elő a legnagyobb cégek, addig had próbáljam ki előre, hogy milyen pöcegödörbe akar belelöki a marketinggépezetükkel! :(

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#45) vicze válasza Snoop-y (#23) üzenetére


vicze
félisten

Látom a magyar nyomortól mocskos nehéz elvonatkoztatni...
Pontosan te vagy a legjobb bizonyítéka, hogy hogyan változik a felhasználói szokás, hisz te magad is inkább az egyszerűbb fizetőst választottad, az ingyen helyet. Képszeld és a mgyar nyomorban is gondolkodás nélkül az első napon fizettem elő Google Music-ra, és nem letöltök hanem törölgetem le a fenébe az MP3-aimat mert már nem kell. Ha lenne itthon Netflix ugyanezt tenném, sajnos amik vannak szolgáltatók nevetségesek.
Miért? Mert ár/érték arányban sokkal jobbak az ingyenes torrentnél.

Akkor még egyszer mindenkinek Norvégiában, Norvégiában ezek szerint szerintetek az életszínvonal olyan nagyon nőtt az utóbbi 5 évben, hogy sikerült elérjék az a szintet, hogy végre ki tudják fizetni a CD-ket. Ez az elméletetek valahogy nekem kicsit sántít valahogy. :U Vagy a zeneipar kampányai megfélemlítették az embereket. :U Ez is esélyes.
Vagy a norvégok megtehetik, hogy azt a minimális összeget kifizetik az egyszerűbben elérhető zenéért?

A magyar zenei valóság(nyomor) azaz, hogy 92-ben 100e eladott volt platina album, 2012-ben pedig 4000(nem hiányoznak a 0-ák, pont ennyi) után már platina albumot kapsz. Ez vagy azt mutatja, hogy 92-ben nem másolták kazettára és árulták a piacon bagóért, vagy a fizikai adathordozók helyett, egy egyszerűbb formáját találták meg a felhasználók a zenehalgátasnak. Itt most a zeneipar totális stratégiai kudarcára szeretnék utalni. (aka. drágán szart)

De hogy még valamit mondjak. nCore-on kicsit megnézve a zene kategóriát, a Top500-ban 18db 2014-es album van, és ahogy csökkented az évet, úgy nő a gyakoriság, az igazán népszerű zenék pedig nincsenek a listán úgy egyáltalán hanem inkább válogatások(többnyire magyar) és magyar előadók vannak elöl. (A mulatós elég népszerű, szóval van egy demográfiai réteg, aki valóban erre hagyatkozik.)
Tehát vagy szar lett a zene és inkább nem hallgatják az emberek, vagy kussban ülnek, esetleg találtak egyszerűbb ingyenes alternatívát.

Szeretném felhívni a figyelmet, hogy 3 azaz 3db teljesen ingyenes zenehallgatási alternatíva is van itthon bárkinek, aki internettel rendelkezik (Youtube, Deezer, Spotify). Még Googel Music előtt is ha valamit meg akartam hallgatni fogtam magam és felmásztam Youtubra és bizony letöltés helyett ott hallgattam meg, Mért? Mert egyszerűbb... Az irodában mindenki Youtube-on hallgat szenét egész nap.
Nem azt mondom, hogy nem torrentezik senki, mert sokan csinálják, és elég nyilvánvaló, hogy arányaiban jóval magasabb mint nyugaton, de igenis van alternatíva és ha lassabban is, de terjed. Igazából az a hülye aki ezeket a lehetőségeket nem használja és inkább torrentezik, és itt a nagy nyomorba senki se tud belekötni, mert még egyszer ingyen vannak...

Szeretnék megragadni a zenénél, és nem elkalandozni egyéb tartalmak fele.

[ Szerkesztve ]

(#46) Rick4 válasza vicze (#45) üzenetére


Rick4
félisten

Egy adatot nem láttam a hozzászólásodban: Mennyi jogdíjat fizetnek a norvégok 8-16-32GB-os memóriakártyára, telefonok beépített szabad tárhelye után, illetve pl egy 3TB-os merevlemez után, és ezeket mekkora mértékű áfa terheli odakint?

Persze az is érdekes még, hogy egy norvég család hány cd-t tud megvenni a havi megspórolt pénzükből? Számoljunk csak egyszerűen, 2 fő fizetés és ebből a 4 fő (2 felnőtt 2 gyerek) költései, kaja, pia, lakás, egyebek lejöhetne. Aztán kérlek számold ezt át magyarra is, hogy arányaiban is látható legyen az, amit előtte 40 sorban írtál le. ;)

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#47) Vesa


Vesa
veterán

Hagyjuk már az ilyen baromságokat!
Nem azért nem töltenek le torrentről, mert hirtelen mindenki venni akar, hanem azért, mert már nincs erre szükség. A youtube-ról szedik le azt kész. Csak egy plugin, és már tölti is le amit akar olyan formátumban, amilyenben akarja. Megváltoztak a szokások, ennyi történt.

A tudomány a valóság költészete!

(#48) Vesa


Vesa
veterán

Ráadásul YT-n feliratkoznak a kedvenceikhez, és azonnal -értsd: Azonnal!!!-, hallhatják a legújabb dalokat, hiszen az előadó maga tölti fel amiről a rajongó is azonnal értesül. Minek szarakodjon a torrentekkel? Más világ van...ennyi. Filmeknél nincs így, mert azt nem teszik ki az alkotók youtube-ra. Ennyi a különbség...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#49) Rick4 válasza Vesa (#48) üzenetére


Rick4
félisten

Kb annyi, hogy megkérdeznél itt 100 ember, ki mikor küldött utoljára szülinapi- újévi- karácsonyi képeslapot... 20 éve még menő volt, mostmár nincsenek is kitéve a postán. Ennyi.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#50) vicze válasza Rick4 (#46) üzenetére


vicze
félisten

Látom átjött a mondandóm lényeg, örülök. :)
Inkább hagyjuk... Lovagoljuk a magyar nyomoron, mert a stream elterjedésének semmi köze hozzá...

ÁFA 25%, adó 47% a minimum (nálunk 16%, csak hogy viszonyíts), vállalati adó 25%(nálunk 10-19), jogdíj passz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.