Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Воланд válasza gabor94 (#36) üzenetére


Воланд
titán

"A nokiának nyereséges lesz ez a negyed év,figyeljétek meg."

hat persze, a tegnapi profit warning csak egy trukk volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52) Gabesz77 válasza gabor94 (#36) üzenetére


Gabesz77
senior tag

"...+ a csengőhang és ébresztés hangot nem tudod beállítani..."

Ez sem igaz, mert be lehet állítani. Nekem sem szerepelt gyárilag GN'R a telefonban. :)

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#53) NGA válasza gabor94 (#36) üzenetére


NGA
addikt

(#54) gabancs válasza Воланд (#50) üzenetére


gabancs
addikt

Úgy tűnik, hogy nem ugyan azt olvassuk. Másról se szól a média, csak a WP8 ez évi megjelenéséről. De ha te nem hallottál róla, az más......

(#55) Воланд válasza gabancs (#54) üzenetére


Воланд
titán

nincs bejelentve hivatalosan, ergo az ms nem fogja kommentalni a pletykakat (frissithetoseg, a rendszer neve, uj funkciok, stb). egyebkent az osszes tobbi nagyobb mobil oprendszernel lehet tudni, hogy kb. evente jelenik meg uj verzio.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56) Gabesz77 válasza gabancs (#54) üzenetére


Gabesz77
senior tag

A média erről szól, de hivatalos MS bejelentés még nem történt. Jövő héten, 20-án várható hivatalos infó.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#57) gabancs válasza Gabesz77 (#56) üzenetére


gabancs
addikt

Ebben az esetben teljesen mindegy, hogy hivatalosan be van e jelentve! Miután már az asztali rendszerből is kint van a próba verzió, az emberek ezt várják. Mármint a WP8-at. És kivárnak, nem veszik a WP7-es telcsiket. A kérdés csak az, hogy a WP8 elhozza e a várva várt sikert, vagy továbbra is utálatos lesz a nép szemében.
És itt erről van szó, az embereket a WP8 árnyékában nem érdekli a mostani felhozatal.

Még valami! Ha egyáltalán az MS/Nokia akar valamit, akkor még ebben az évben meg kell jelenniük, már nem várhatnak a jövő évre. Így is eszméletlen nagy veszteséget produkáltak, így borítékolható, vagy ha jobban tetszik, nem kell jós tehetségnek lenni ahhoz, hogy tudjuk, meg fog jelenni a WP8.

[ Szerkesztve ]

(#58) negyedes válasza gabancs (#54) üzenetére


negyedes
addikt

Hol lattal te hivatalaso wp8 bejelentest??? :F 20-an fog lenni valami. Addig semmi.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#59) Воланд válasza gabancs (#57) üzenetére


Воланд
titán

azok utan, hogy az emberek kozul sokan ugy reagaltak a telefonomra, hogy "jee, vettel egy iphone-t", szerintem pont leszarjak, hogy jon a wp8. sot nem is tudnak rola. nem a szakmai forumokat latogatokbol kell kiindulni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60) ak76 válasza neooen (#48) üzenetére


ak76
senior tag

1-2 év múlva?
Esetleg nézd üzleti szemszögből a dolgot:
A wp7 részesedése wm-el együtt momentán 2,azaz KETTŐ százalék világviszonylatban,a rendszer 2 éve létezik,és ennyit voltak képesek kipréselni magukból.
Magát a WP7-et elnézve nem ez a csoda,hanem az hogy egyáltalán ennyit is sikerült...
Lehet hogy a WP8 majd kijavítja azokat a hibákat amik miatt momentán a rendszerre nyugodtan tekinthetünk,mint BÉTÁRA,de addig rengeteg olyan user fog elpártolni,akik csalódtak a hetesben,pláne hogy a nyolcas frissítést borítékolhatóan igen kevés készülék fogja megkapni.
A nokia pedig rossz lóra tett az MS-el,ez egyértelmű,régi készülékeik miatt szerettem a márkát,de az elmúlt 2 év termése a konkurencia produktumait figyelembe véve a siralmas jelzőt sem érdemli meg.

(#61) gabancs válasza negyedes (#58) üzenetére


gabancs
addikt

Nézd! Ha nem jelentik most be, akkor gyakorlatilag lehúzhatják a rollót. Eddig hibát hibára halmoztak, ezt már nem szúrhatják el. És ezt ők is nagyon jól tudják, nem győzi az MS anyagilag támogatni a Nokiát. Ha nem lenne az MS, már nem is lenne Nokia. Ebből a szempontból viszont lehet, hogy csak a WP volt az egyetlen kiút. Sokan mondogatják, hogy ha Android lett volna.... Baromság! A Google-t nem érdekli, hogy egy nokia kiesik vagy sem, ők nem támogatták volna anyagilag. Más meg nincs! Ja, a sokat hangoztatott MeeGo. Nem tudom, de arról nem igazán hallottam, hogy az Intel mennyire viselte a szívén a Nokia sorsát, de valószínűleg semennyire. Emiatt történhetett meg az, hogy nemes egyszerűséggel a Nokia kihátrált a MeeGo mögül.

(#62) Gabesz77 válasza gabancs (#57) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Jövő héten okosabbak leszünk, addig minden csak találgatás. Mondjuk ennyi erővel droidos telefont se venne senki, mert nem tudja, hogy lesz-e rá ICS, aztán őszre már a JB van emlegetve. Sőt, a vásárlói réteg nagy része azt sem tudja, hogy ezek mik.
(Amúgy szerintem sem jó a Microsoft kommunikációs stratégiája, de ez van.)

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#63) gabancs válasza Воланд (#59) üzenetére


gabancs
addikt

Aki nem tudja megkülönböztetni az Iphone és a Nokia bármelyik telefonját, az igen ostoba ezen a téren, és neki tényleg mindegy, hogy mit vesz, csak legyen elég pénze.

(#64) Воланд válasza gabancs (#63) üzenetére


Воланд
titán

nem ostoba, csupan nem erdekli a technika ezen aga, ilyen egyszeru (mellesleg omniam van). mondom, nem a forumokbol kell kiindul. menj oda egy par lumia tulajhoz (ha talalsz ;] ) es kerdezd meg toluk, hogy mit hallottak a wp8-rol. a nagy reszuk azt sem fogja tudni, hogy mirol beszelsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65) gabancs válasza Gabesz77 (#62) üzenetére


gabancs
addikt

Nagyon nem ugyan az! Mert a droidnál ez csak egy fajta hiszti! Nekem ugyan 2.3.4 fut a telefonomon, és marhára nem érdekel, hogy lesz e 4.0. Miért? Mert most is tökéletesen tudom használni!
A WP7 és WP8 viszont nagyon különböző. Ugye a nagy okosok kitalálták, hogy lekorlátozzák a lehetőségeket, se felbontás, se hozzápiszkálás a gyártók részéről, se SD kártya.....sorolhatnám. Az ember meg már csak olyan hülye, hogy ezt zokon vette. Nehogy má' egy paraszt az író asztala mögül eldöntse, hogy nekem elég a 8-16 GB. Majd én eldöntöm, hogy elférek e rajta......
Az idióták belátták, hogy fel kell szabadítani ezeket a lehetőségeket, mert akkora bukta lesz....
Így a WP8 ugye már támogatja a nagyobb felbontást, a több magos procit az SD kártyát....

Így a felhasználónak nagyon nem mindegy, hogy WP7-est vesz vagy a következőt. Androidnál ilyen megkötés sose volt.
És én meg sokan mások nem azért vettem a telefonom, hogy majd egyszer talán lesz rá 4.0, hanem mert úgy döntöttem, hogy ez így gyári állapotában is kielégíti az igényeimet.

Óriási különbség!

(#66) vicze válasza Liudvikas (#49) üzenetére


vicze
félisten

Jó nagy bulshit "teszt".

(#67) Gabesz77 válasza gabancs (#65) üzenetére


Gabesz77
senior tag

A hiszti része ugyanaz, ebben nincs különbség. Hogy a WP7 és a WP8 mennyire különböző, azt egyelőre nem tudja senki, találgatások, pletykák vannak. Mert utóbbi még nincs bejelentve, ugye.
Azzal egyetértek, hogy a Nokiának össze kell kapnia magát, és szerintem is sok, symbianban megszokott funkciót bele kéne építenie a rendszerbe, mert a régi felhasználóik ezt hiányolják. Tapasztaltam a munkahelyen, amikor Lumia 800-akat vett a vezetés, aztán ötből hárman kínlódnak, mert nem értik, hogy miért nem lehet addig alapvető dolgokat végezni vele.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#68) Misály válasza vicze (#66) üzenetére


Misály
addikt

Miert bullshit? 3 gep azonos wifin azonos oldallal.

(#69) #13260800 válasza Misály (#68) üzenetére


#13260800
törölt tag

Én úgy láttam mindhárom készüléken meglehetősen "szar" netezni. Sajnálom azokat akik arra kényszerülnek, hogy okostelefonon netezzenek.

(#70) jacis válasza gabor94 (#36) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez aztán a megnyilvánulás.....
Gratulálok hozzá.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#71) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Szerintem igazak lehetnek a hírek, és egy éven belül tényleg vége a cégnek. Amíg ellop a vezető, és ezt a borzalmas windózt nyomatják, addig csak tovább romlik a helyzet. Ott kezdődtek a bajok, amikor ez a senkiházi színrelépett. Mit csinált azóta? Kinyírta a Symbiant, kinyírta a MeeGo-t, bezáratta a román és finn gyárat, leépítette a komáromit, bevezette a szar wp7-et, és teljesen elértéktelenítette a márkát. Azonnal ki kéne baszni ezt a senkit a francba, elfelejteni a vindózt, rendbetenni a Symbiant, és a Nokia újra a régi lesz. Mert wm-et soha nem fogok venni, ha nem lesz Symbian, akkor androidos htc lesz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#72) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Teljesen logikus lépések. Épp tegnap olvastam egy másik portálon, hogy a Nokia tízszer annyi (124 000) embert foglalkoztat mint a HTC, kétszer annyit mint az Apple, de még a Microsoftnál is 30%-al többet. A múltat nézve még érthető is lenne, de jelen helyzetben ez brutálisan magas szám. A vezetőváltások meg a hatékonyságnövelést szolgálják.

[ Szerkesztve ]

(#73) Cyberpunk válasza Sztbeni (#71) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 a szívemből szólottál.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#74) gabancs válasza =Mentor= (#72) üzenetére


gabancs
addikt

Itt csak az a kérdés, hogy a NOKIA alatt mit értesz? Mert nem csak telefonokat gyárt, így érthető a magasabb létszám.

(#75) #13260800 válasza Sztbeni (#71) üzenetére


#13260800
törölt tag

Én is hajlok erre. Stephen Ellop egy Amerikai - Kanadai csóka. Nem Európai. A Nokia Európai cég. Más kultúra más világ. Ami ott sikeres az Európában egyáltalán nem biztos, hogy az. Pár év múlva tanítani fogják, hogy kell elsüllyeszteni egy olyan céget mint a Nokia. Symbiant ha nem zuzzák be ki tudja mennyi elment volna még akár idén is. Erre tálcán kinálták a piaci részt az Androidnak. Sok user aki most átállt Androidra ugyan ki tudja valaha vissza vált-e. Stephen Ellop. Katasztrófa amit csináltál a Nokiaból. Hihetetlen, hogy ilyen történhetett. A végén természetesen fel fogják őket vásárolni. És majd lehet mondani, de hát nem ment a szekér. Borzasztó.

[ Szerkesztve ]

(#77) jacis válasza Sztbeni (#71) üzenetére


jacis
nagyúr

Teljesen jól látod és 100%-ban egyetértek Veled!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#78) NGA válasza Ricardo (#76) üzenetére


NGA
addikt

(#79) gabancs válasza #13260800 (#75) üzenetére


gabancs
addikt

Arra nem is gondolsz, hogy eleve ez volt a terv? Az MS-nek kell egy mobil cég minden licenszével együtt? Szándékosan tönkre tették a Nokiát, hogy aztán olcsón bekebelezhessék? Persze a fejlesztőkre, ötletekre továbbra is szükség van, csak most már nem Nokia név alatt.....
Mert egyébként teljesen logikátlan, ha azt nézzük, hogy miért ölne dollár milliókat egy olyan cégbe, amit az Ö (volt) embere tett tacsra. Ha csak nem azért, mert kell neki a Nokia.

(#80) Sztbeni válasza gabancs (#79) üzenetére


Sztbeni
őstag

erre én is gondoltam. Mi van ha elop azért ment, hogy lerohassza a Nokiát, és megvehesse az ms kilóra

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#81) NGA válasza Sztbeni (#80) üzenetére


NGA
addikt

Ezt minden évben egyszer szóbahozza minden "szakértő":

[link]

(#82) =Mentor= válasza Sztbeni (#71) üzenetére


=Mentor=
őstag

Tévedés a bajok ott kezdődtek amikor az előző vezetés böszme módon nem reagált az Iphone/Android okozta kihívásra, pedig 2007/2008 óta lett volna rá több évük, Elop kinevezése már a bajok kellős közepén történt meg, a szövetségre meg többek között a MS pénze miatt volt szükség. A Symbian/Meego vonatra való felszállás úgy 2009 környékén elúszott, ha akkor gyökeresen újítanak még lett volna esély kinevelni egy versenyképes rendszert, így viszont maradt a WP.

[ Szerkesztve ]

(#83) Liudvikas válasza Sztbeni (#80) üzenetére


Liudvikas
tag

lehet.

(#84) MR007RM válasza Sztbeni (#71) üzenetére


MR007RM
addikt

:R Én is így gondolom.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#85) Karma


Karma
félisten

Pénzügyi eredmények után vizslattam a minap, amikor belefutottam ebbe a doksiba. A "3D. Risk Factors" szakasz különösen érdekes, aki írta elég jól belátta az összes veszélyforrást a Nokián belül.

Csak azt nem tudom, van benne olyan rizikó ami végül nem teljesült be?

“All nothings are not equal.”

(#86) roypapa válasza Karma (#85) üzenetére


roypapa
tag

A Nokia hajója akkor kapott léket amikor az iphone-ra egy 5800"iphone killer" :D volt a válasz.

S III

(#87) Cyberpunk válasza roypapa (#86) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem volt az annyira rossz, kis illesztési hézagok voltak, meg hangszóró problem, és persze csak rezisztív kijelző, de akkortájt mi volt a többinek?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#88) gabancs válasza Cyberpunk (#87) üzenetére


gabancs
addikt

(#89) fednick válasza Cyberpunk (#87) üzenetére


fednick
csendes tag

Azt hiszem ezzel le is írtad, miért volt rossz. Vagy ha nem is rossz, de közelében nem volt egy iphone minőségének. Én speciel nem komázom az apple-t, de azt el kell ismerni, hogy a termékeik jól össze vannak rakva.

i need money, he's a mute.

(#90) Napfénysüti válasza fednick (#89) üzenetére

Én sem komálom az Applet de valamit azért tudnak. És milyen érdekes hogy az is zárt rendszer amiben vannak korlátok, szintén nem bővíthető micro SD-vel és mégse hozzák fel neki hanem veszik mint a cukrot. Itt a topikban meg ezen rugózik 10 ember hogy jajja a WP-nél ez mennyire gáz.
Na most akkor gáz vagy nem ha az Apple-höz hasonló akinek jelenleg iszonyat megy a biznisz? :F

Més que un club!

(#91) Ricardo válasza Napfénysüti (#90) üzenetére


Ricardo
félisten

Az Apple-nel is gáz.

(#92) h3lios válasza Napfénysüti (#90) üzenetére


h3lios
addikt

Azért vannak különbségek, például a felbontás, amíg az apple a legjobb / egyik legjobb, addig a WP ezt n nem mondhatja el magáról, iOS-re több MINIŐSÉGI app van, mint az összes többi platformra együtt véve. Ráadásul az apple-nek ott az iTunes amivel azért többet kínálnak mint a WP a markettel.

B-tag: H3lios#2825

(#93) catroot válasza h3lios (#92) üzenetére


catroot
veterán

Azért a Zune-ban sem csak és kizárólag appok vannak (voltak), persze az más téma, hogy Magyarországon mi érhető el.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#94) jacis válasza Napfénysüti (#45) üzenetére


jacis
nagyúr

Próbálj ki egy új 4.0-val felszerelt droidos gépet megvàltozik pikk-pakk a véleményed.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#95) Napfénysüti válasza jacis (#94) üzenetére

Nem mondom hogy rossz az Android egy ideig azt szerettem volna. De nekem bejött a WP7 gördülékenysége meg a Metro felület.
Na majd ha barátom feldobja az ICS-t a SGS2-esére akkor meglesem. Kíváncsi vagyok mennyiben másabb.
Az is érthető ha valaki totál droidos és utálja a WP-t de azért abban bízom hogy akik annyira leszólják azok azért legalább használták is 1 napig és nem csak a vakvilágba beszélnek.
Mert az azért fura hogy akinek meg ilyen készüléke van az szereti. Sőt volt olyan barátom aki elkérte próbálgatta és pár héttel később adta is el az SGS-t hogy valami WP7-es telefont vegyen. :)
Persze ennek a fordítottja is elképzelhető ha valaki csalódik. Egy a lényeg mindenki olyat vegyen amivel saját magának a legkevesebb kompromisszumot kell megkötnie. Egyébként a kritikák egy része jogos (SD kártya, stb.) de ettől még nem "fos" a rendszer ahogy mondják. Azt hiszem sem az Android sem az IOS nem 1 év alatt jutott el oda ahol most tart. ;)

Abban azért bízom hogy egy ilyen nagy név mint a Nokia nem tűnik el a süllyesztőben de nagyon bele kell húzniuk ha ki akarnak innen lábalni. Családban több Nokia van amit elégedetten használnak, kár lenne ha az utódoknál már nem szerepelne a jelöltek között ez a név. :(

Més que un club!

(#96) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Azért én koránt sem temetném a Nokiát mint itt sokan. Tény, hogy elvesztette a piacának egy részét, a Samsung ügyesebb volt, több pénze is volt rá, így megszerezte a piac jó részét. De minek is kéne a Nokiának minden áron egy nagy, minden szegmenst lefedő gyártónak lenni? Simán megélnének mint egy prémium és "közép" telefonokat gyártó közpes nagyságú telefonos cég, kevesebb alkalmazottal és gyártó üzemmel, a munkák kiszervezésével (by Apple), stb.. Elég szabadalom, licensz, és kellő kreatív tervező gárda áll rendelkezésükre, hogy újra felfuttassák a Nokia brandet és az MS-ra alapozva remek telefonokat, tableteket gyártva újra meghatározó cég legyen. Csak a megfelelő ballasztokat kell levágni a cégről és szerintem most ez folyik. Én sokat várok még a Nokiától...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#97) #13260800 válasza Napfénysüti (#90) üzenetére


#13260800
törölt tag

Amit szabad az Apple-nek azt nem szabad a WP-nek. Aki zárt rendszert akar az Almát fog venni. Az almától akar piacot szerezni az MS? :D Ha ez a stratégiájuk akkor nagy bajban vannak.

(#98) h3lios válasza Napfénysüti (#95) üzenetére


h3lios
addikt

Ezzel az a baj, hogy az emberek negyede gondolkozik el azon, hogy egyáltalán vegyen-e ilyet a többieknek kapásból nem jön be a kötöttség és a kezelő felület és a többi hátrány.
A többi ember meg a cég hanyatlása miatt gondolkoznak el, illetve a frissítési kálvária is itt van, szóval ezek közel sem derűs kilátások. :U

B-tag: H3lios#2825

(#99) Misály válasza Karma (#85) üzenetére


Misály
addikt

Szép doksi nagyon jól össze van szedve, a risks alatt egész érdekes a symbian sorsa..

Mellesleg megjegyezném, hogy nagyon sok hozzászóló idealizálja egy multi működését, és egyszerűen szarik arra hogy mennyi tényező játszik közre, egy adott negyedév, platform, de akár készülék sikerességénél. Én amit látok ennél a cégnél, hogy takarítás van, már 2 éve megmondták, hogy nagy átalakulások lesznek és nem két nap alatt lépik meg...

[ Szerkesztve ]

(#100) Napfénysüti válasza #13260800 (#97) üzenetére

Azért az alma árban is más kategória. Nem mindenki engedheti meg magának. És ott ugye nincs olyan hogy akkor veszel márkán belül egy olcsóbb variánst.

h3lios: igen a felület az nagyon megosztó. Például az SGS2-es kollégám konkrétan kiröhögte hogy mi ez... Eleinte fura de amúgy ha az ember megszokja iszonyat jó. Én régen a WM 6.5-ön mindig babráltam és prbálgattam SPB Mobile Shellt meg Sense szerű felületet is. Tök jók voltak de mióta Metrot használok nem hiányzik egyik sem. Csak kicsit át kellett erre állnom de most már frankón be van állítva és mident kényelmesen elérek.
Talán azt mondanám erre a felületre röviden hogy letisztult és funkcionális. :K

Egyébként egy Nokia N800-at szívesen bevállalnék csak nem annyiért mint amennyibe kerül. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.