Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misály


Misály
addikt

Gyorsan megelőzöm a többieket:

- Az a mocskos szemét MS megveszi őket és ehhez Elop nagyban hozzájárul.
- Direk visszatartják a 808-at hogy a cég csődbemenjen és a mocskos szemét Elop segítségével megvehesse őket kilóra.
- Elop direkt rúg ki embereket, hogy lassuljon a fejlődés, szarabb készülékeket gyártsanak és az a mocskos szemét MS megvehesse őket kilóra.
- A mocskos szemét MS úgyis megveszi őket kilóra.
- Ez már a vég.
- Süllyed a hajó.
- Régen nagy Nokiás voltam, de most már nem is tudom van-e ennél lejjebb.
- Ha átálltak volna Androidra, a topon lennének.

Csak ennyi hülyeség jutott eszembe, kiegészítéseket szívesen fogadok.

(#2) ABal


ABal
őstag

Szerintem a befektetőknek már nincs hely az alsónadrágjukban ezektől a jobbnál-jobb hírektől. Én egyelőre nem látom, hogy mi fogja a Nokiát kirántani ebből a helyzetből, de drukkolok nekik.

(#1) Misály: Én is nagy nokiás voltam, nem is létezett más telefon a számomra évekig. Hol van már ez az idő...!

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3) zsarkov válasza Misály (#1) üzenetére


zsarkov
tag

Kihagytad azt, hogy: ha a Meego-t favorizálták volna a WP 7 helyett nem lennének ilyen helyzetben! :DD

(#4) gabancs válasza Misály (#1) üzenetére


gabancs
addikt

Szerintem szó nincs erről! Mint már írtam, véleményem szerint elkövettek egy óriási taktikai hibát azzal, hogy bejelentették a WP8-at. Ki a fene vesz így WP7-es telefont? Mint a példa is mutatja, senki. Mindenki kivár.
Másik óriási baki. Még mindig nem nyilatkozott a Nokia/MS, hogy hivatalosan megerősítik a mostani készülékek frissítését WP8-ra.
Az emberek nem hülyék!

(#5) hunter84 válasza Misály (#1) üzenetére


hunter84
aktív tag

Jó a stratégiád, ugyanis bunkósággal és támadással igyekszel elvenni azt a jogot, hogy a többi olvasó is kommentelhesse a véleményét, hiszen szerinted az úgyis hülyeség.

Megsúgom kispajtás, hogy miközben a gyűjteményedet olvastam, többnél egyszerűen csak bólogattam, mert nagy részével egyetértek. És ez nem hülyeség.

Igazából én csak egy dologra várok igazán, mégpedig Elop leváltására.

(#6) oneiros


oneiros
tag

Can i has Meltemi?NO!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#7) margithid válasza ABal (#2) üzenetére


margithid
veterán

Pont ezek a leépítések.
De tengap is durván esett az árfolyam, a piaci kapitalizáció csupán 2 milliárd $-al több mint a nettó készpénzállomány. Ami vicc.
Én a helyükben amint szinrelép a wp8 a symbiant is azonnal nyugdíjaznám és csak wp-re koncentrálnék, de szerintem ők is ezt fogják tenni. Az biztos, hogy jelenelg aprópénzért meg lehetne venni a céget. Én microsoft helyében nem is tétlenkednék.
Ez is sokatmondó cikk.
Ettől függetlenül van egy érzésem, hogy talpra fognak állni, de számomra megnyugtatóbb lenne ha a meego-t nem kukázták volna, wp mellett elfért volna és szerintem igy is lehetek volna fő partnerei microsoftnak, max nem kaptak volna reklámra annyi pénzt.

(#8) alevan


alevan
őstag

Jön a 808, csak legyen rá pénzed.

Jön a Fekete Nokia Lumia 909 Pureview gravírozott Batman: Feltámadás hátlappal, csak legyen türelmed kivárni.

http://static.ibnlive.in.com/ibnlive/pix/sitepix/09_2010/stephen_elop_100910.jpg

Komolyan, mi a bajotok vele? Még az mosolya is szimpatikus. :F

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) #76385920 válasza ABal (#2) üzenetére


#76385920
törölt tag

Az agresszív termékpolitika segítene rajtuk, főleg az alsó árszegmensben. Ideig-óráig az átszervezések, leépítések segítenek, de ettől még több készüléket nem fognak eladni. Sajnos ma már a Nokia név sok helyen nem elég ehhez.

Persze remélem, hogy sikerül a talpraállás.

[ Szerkesztve ]

(#10) littlelion21 válasza Misály (#1) üzenetére


littlelion21
addikt

az "úgy sajnálom", és a "csak maguknak köszönhetik" egy tetszőleges szomorú smiley-val kombinálva még befért volna.

(#11) hibavissza válasza Misály (#1) üzenetére


hibavissza
veterán

hány nokia részvényed van? sehány? gondoltam. szerencsétlen. :DDD

(#13) ClioRS válasza hunter84 (#5) üzenetére


ClioRS
őstag

A gúnyt kihagytad a felsorolásból, egyébként a hozzászólásoddal teljesen egyezik a véleményem :K

(#14) BobTail válasza hunter84 (#5) üzenetére


BobTail
őstag

+1, és (#3) zsarkov hozzászólásához is egy :K :)

(#15) negyedes válasza hunter84 (#5) üzenetére


negyedes
addikt

Koszonjuk Emese. :R Megint megmondtatok a tutit.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16) Misály válasza hunter84 (#5) üzenetére


Misály
addikt

Ó basszus Elop leváltását kihagytam...
A meego is jogos észrevétel...

"Megsúgom kispajtás, hogy miközben a gyűjteményedet olvastam, többnél egyszerűen csak bólogattam, mert nagy részével egyetértek. És ez nem hülyeség."

- Nem kispajtásozunk velünk egyen korú embert max ha 10 éve ismerjük egymást, de ez sajnos nem áll fenn.
- Addig hülyeség/spekuláció amíg nincs megerősítve, fotelmérnökök elcseszett találgatásaira nem adok alapot...
- Nem tudom melyik szakértő írta hogy elcseszték a WP8 bejelentésével, de úgy tudom az a Microsoft terméke, akkor jelentik be amikor jólesik...

(#17) Quasi_modo válasza margithid (#7) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én a helyükben amint szinrelép a wp8 a symbiant is azonnal nyugdíjaznám és csak wp-re koncentrálnék,
És esetleg korábban buknak mint gondolnánk. Én az Asha vonalat is azonnal kinyírnám, hogy semmilyen menekülési lehetőség ne maradjon. ;]

valami

(#18) andris1602


andris1602
aktív tag

szegény nokia.. de főleg szegény dolgozók. :( a részvényeseket nem sajnálom. rem az uj gárda kirántja a kátyúból a céget

(#19) jacis válasza Misály (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Bnőmnek egy Lumia 710 van kb. 3 napja. Nagyjából látom azt hogy a Nokia miről mire váltott....
Éppen emiatt nem is csodálkozom, hogy zsugorodnak.... fognak is egészen addig míg össze nem szakadnak.
Hoztak "egy" rossz döntést ami ezzel jár.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20) h3lios


h3lios
addikt

Szerintem a win8-as telefonok eladásától és főleg a tablet eladásoktól várnak majd sokat, de nem tudom elképzelni, hogy akkorát robbanjanak vele, hogy ez kihúzza őket a gödörből.
A konkurencia is ugyan úgy kiadja majd a saját tabjait arról nem is beszélve, hogy a MS annál jobban jár, minél több gyártónak adja el a win8-as táblák/telók gyártási jogát, ebből ők csak pénzt látnak, szerintem pont leszarják, hogy a Nokia csak 1 ingatag Windowsos cölöpön egyensúlyoz. :U

B-tag: H3lios#2825

(#21) cseremanus válasza andris1602 (#18) üzenetére


cseremanus
tag

A Nokia szerintem ott bukta el az egészet,hogy a Sybiant hagyta "lezűlleni"
Hol vannak már azok a szép idők,amikor még minden 2.-ik okostelefon Symbianos volt...

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#22) Misály válasza jacis (#19) üzenetére


Misály
addikt

Na te aztán... hagyjuk:)

(#23) catroot válasza Sztbeni (#12) üzenetére


catroot
veterán

Eeeezazzz! :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#24) #13260800


#13260800
törölt tag

Szomorú de nagyon. De amúgy miért nem jönnek a normális telefonjaik? Hol van a WP telók áradata? Vagy a 808 ami már fél éve kiadásra vár? Ennyi idő alatt a konkurencia már kifejleszti a saját megoldásait. Én ezt a tohonyaságot nem értem. A konkurencia dobálja kifelé a félkész Androidos hulladékokat jó részük hemzseg a szerencsétlenebbnél szerencsétlenebb hibáktól. A userek mégis elnézik nekik. Manapság már nem gáz szart kiadni . Szóval nem értem a pöcsölést. Tényleg mi a fenét csinál "El-lop"?

[ Szerkesztve ]

(#25) cseremanus válasza #13260800 (#24) üzenetére


cseremanus
tag

Na azért az igazsághoz hozzátartozik,hogy a Nokiának is voltak ilyen dolgai...
Pl az Anna sem az igazi...

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#26) h3lios válasza #13260800 (#24) üzenetére


h3lios
addikt

TROLL MODE ON:
Utánozzák a HTC-t, akik csak "minőségi" telefonokat adnak ki. :C
TROLL MODE OFF:

B-tag: H3lios#2825

(#27) tome.jr


tome.jr
addikt

A Nokia ezzel a WP vonallal egy B kategóriás kis garázscég lesz pár éven belül. :)

(#28) gabancs


gabancs
addikt

Ne felejtsük el azt se, hogy ez a töménytelen negatív hír is egy ön gerjesztő folyamat. Ki akar olyan cégtől venni bármit is, akiről az a hír járja, hogy egyre-másra zárja be a gyárait, elbocsátja a melósokat. Gyakorlatilag ez azt is sugallja, hogy a Nokia gyakorlatilag meg fog szűnni, így kerülni kell mint a pestist.

(#29) Quasi_modo válasza tome.jr (#27) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Vagy előbb...

valami

(#30) gerilee válasza gabancs (#28) üzenetére


gerilee
aktív tag

Pont ez jutott eszembe, ezt hívják önbeteljesítő jóslatnak. Minél több "gazdasági szakember" szajkózza, hogy a Nokia tönkre fog menni, annál valószínűbb, hogy ez be is következik.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#31) Quasi_modo válasza gerilee (#30) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mintha a Symbiannal is pont ez történt volna. Vagy hasonló.

valami

(#32) Napfénysüti

Itt mindenkinek volt már WP7-es telefonja hogy ennyire temetett rendszer? :F

Més que un club!

(#33) gabancs válasza Napfénysüti (#32) üzenetére


gabancs
addikt

Nem érted a lényeget! Nem az a kérdés, hogy volt e bárkinek is WP-s telefonja. Hanem az, hogy akar e egyáltalán bárki is ilyen telefont. És jelen pillanatban (jó ideje) úgy tünik, hogy az emberek nem akarnak. Hogy ennek mi az oka, ezen hosszasan lehetne vitázni, de nem érdekes, nem ezen múlik a siker vagy bukás.
Valami nagyon nem akar összeállni.

(#34) Napfénysüti válasza gabancs (#33) üzenetére

Nekem konkrétan egy éve van WP7-es telefonom (igaz nem Nokia) és ez az első készülékem aminél nem szokott semmi anomália előjönni hanem tökéletesen teszi a dolgát. Gyors és nagyon jó a rendszer.
Volt anno Symbianos Nokiám amit nagyon szerettem de akadtak hibái. Ja párom mióta meglátta a Lumia 800-at olyat szeretne. Csak éppen az ára nem a pénztárcájához van szabva. :(

Nekem csak az szúrta itt a szemem hogy sokan temetik magát a WP7-et is holott nem rossz rendszer. Persze nem mindnekinek megfelelő de számomra 100* inkább mint Android. A Nokia meg emellett döntött, ez van. Nyilván megvoltak az okaik. Viszont az tény hogy a készülék felhozatal a finn cégtől ezirányba elég gyenge. És ami van az sem épp olcsó.

Més que un club!

(#35) h3lios válasza Napfénysüti (#34) üzenetére


h3lios
addikt

A szubjektív véleményem az, hogy nagyon röghöz kötött a rendszer főleg ahol nem bővíthető a memória. Androidon tulajdonképpen azt állítasz amit akarsz (akár WP7-et is megoldhatod rajta). Emellett most ez a variáció a WP8 -al kapcsolatban...

B-tag: H3lios#2825

(#36) gabor94


gabor94
tag

A nokiának nyereséges lesz ez a negyed év,figyeljétek meg.

Attól h. a sok o* nem tetszik a WP, vegyétek a sok s* Symianos göncöket.
Álandóan ezt lehet hallani mindenkitől,persze akik t* symbianosok,h. ó* wpt nem veszek akkor se,HA még jobb is a rendszer

A WPnek az az előnye és a hátránya h. zárt a rendszer.

Előny mert állandó szoftverfrissítés van,úgy h. nem törlődnek a filok
Hátránya pedig h. nem tudod rárakni a warezos játékokat :)
+ a csengőhang és ébresztés hangot nem tudod beállítani,amit egy IPHONON SE.
és egy két apróság :)

Én is sajnálom azokat akik elvesztik a munkájukat emiatt,de sok olyan üzletága volt a nokiának,ami egyszerűen nagyzásból volt.

Symbiános barátainkat kérném h. menjetek és vásároljatok be ameddig lehet,mert a platform hál isten a kukába kerül. Symbián miatt került a kakiba a nokia (de persze a csúcsra is mellesleg :D ) , a WP fogja kihúzni.

A felvásárlásról pedig annyit, h. a Microsoft nem kevés pénzel segíti a Nokiát h. talpon maradjanak és nem az a céljuk h. egy tönkre ment híres vállalatot fillérekért felvásároljanak.

*[moderálva]
Kicsit finomabban fogalmazz ha kérhetem!

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#37) vicze válasza Napfénysüti (#34) üzenetére


vicze
félisten

Egy rendszer sikere nem attól függ hogy jó vagy rossz. (Mondjuk ez ugye szubjektív.) Meego is jó rendszer mégis eltemették, BB új rendszere is jónak néz ki, a QNX tabletjük (2.0) is jó mégse kell a kutyának se, WebOS is jó volt és azt hiszem sorolhatnám. Ahhoz hogy egy rendszer sikeres legyen sok-sok tényező kell, és jelenleg WP7-nek ezek nem teljesülnek (Szerintem a metró a fő oka, de ez az én véleményem.), majd talán WP8-al ez változik, ha mögé rakják a W8/WinRT-t jobb integrációval, átjárhatósággal.

@gabor94: Ugye tisztában vagy hogy Q3-ra maga a Nokia adott már ki figyelmeztetést, és valószínű rekord veszteség lesz, a Q4 még rosszabb lesz...

[ Szerkesztve ]

(#38) zoleetag


zoleetag
csendes tag

Ezigen... Gyönyörű... Itt vannak a leépítések, elbocsátások+a pénzügyi helyzet http://www.portfolio.hu/vallalatok/telekom/egy_eve_maradt_a_nokianak.168745.html +a Symbian és a MeeGo fejlesztések leállítása+a termékek elhibázott piaci bevezetése. És miért történik mindez? Mert "WP 4ever nem kell más, elég lesz csak az... stb". (Félreértés ne essék, nekem nincs bajom a WP-vel már használtam, tetszik a rendszer, de beláthatnák, hogy csak a WP-vel nem fogják megváltani a világot! ) Olyan érzése van az embernek, mintha Elop tényleg arra menne, hogy az MS minél kevesebbért tudja majd felvásárolnia Nokiát...

Nokia 6100 > Nokia 6101 > Nokia 5310 XM > Nokia X2-00 > Nokia 5800 XM > Nokia 500 > Nokia N8-00 >Nokia N9 > Nokia Lumia 820 > Nokia Lumia 735 > Samsung Galaxy S6 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S20+???

(#39) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Nem kell azon csodálkozni hogy az emberek összeesküvés elméleteket gyártanak.Az elmúlt 4-5 év egyetlen számomra szimpatikus nokia telefonja az N9 volt.Mit csinált a Nokia ?keleti piacra be árazta nyugati áron...
Én szeret(t)em a nokiát, de az utóbbi években olyan mint ha szarvasmarhák vezetnék a céget...

[ Szerkesztve ]

(#40) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát nem csak a RIM-nek lesz annyi attól tartok. :U Hogy lehet az, hogy egy piacvezető platinás gyártó idáig süllyed? A vezetők balfaszok, nincs rá jobb szó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) gabancs válasza gabor94 (#36) üzenetére


gabancs
addikt

"Attól h. a sok orbitális f@sznak nem tetszik a WP"

Ez a sok f@sz, már ahogy te nevezed, jelen pillanatban az egész világ. Valamit csak jelent, hogy nem tudják letolni az emberek torkán az új telefonjukat. És ez már messze nem azon múlik, hogy tetszik e vagy sem. Ez a kérdés ott merül fel, hogy valaki a Samsung S3 vagy a HTC csúcs készüléke felett nem tud dönteni. De a mai napig egy két megszállott Nokiást kivéve, a kutyának sem kell. Ezt ékesen bizonyítja minden negyedéves jelentés.
És ha még azt is hozzáteszem, hogy vegyük ki a mélyen ár alatt akciózott(ajándékba adott) USA reklámhadjárat alatt elpasszolt készülékeket, akkor még siralmasabb a kép, gyakorlatilag eladhatatlan a WP készülék.

(#42) Quasi_modo válasza gabor94 (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Úgy érzem a stílusod itt-ott nem elég kulturált.
Illetve kifejezetten sértő.

[ Szerkesztve ]

valami

(#43) Zugi


Zugi
aktív tag

[Egy éven belül vége a Nokiának.]

A régi hibákig nem akarok visszatérni, de utolsó esélyüket a Microsofttal kötött megállapodásukkal puskázták el.
Ha Androidra szerződtek volna, megtartva a saját rendszereiket is mellé, ma már nem itt lennének!

(#44) margithid válasza Zugi (#43) üzenetére


margithid
veterán

Én nem szeretem az androidot, de azzal egyetértek, hogy jót tett volna neki, ha beállnak ők is a sorba. Ez mellett mehetett volna wp is és meego-t is fejleszthették volna. Igy nem tartom elképzelhetetlenek, hogy azon a szinten lennének mint most samsung, akik ezt csinálták. Fő csapásirány android, pár wp telefon (majd ha beindul wp8, szerintem ők se 2-3 telefont andak ki) plussz ott van még bada. Igy kell ezt csinálni.
Amúgy nokia idén még akkora minuszokban lesz hogy az nem igaz, én az 1$-os árfolyamot se tartom elképzelhetetlennek most már.
Meg miből lenne bevétele? Amiket nagy számban ad el, azokon alig van nyeresége.
Egyre szkeptikusabb vagyok én is wp8 utáni állapotokról. Tényleg nagy rizikó, hogy egy plattformra állnak csak be, de innen szép nyerni.
Az apple is 10-15 éve hasonló szintre volt lesüllyedve és tessék megnézni most hol tart.
És érzésem szerint ide nem kellene Jobs kaliberű ember, csak józan paraszti ész.

(#45) Napfénysüti válasza vicze (#37) üzenetére

A Metro miatt? Eleinte én is ódzkodtam tőle de rohadt jó. Egyszerűen minden kézreesik. És nem csiricsáré.

h3lios: hasonlóan zárt mint az iOS. És azt mégis tonnaszámra veszik. Azért azt vegyük észre hogy mindenkinek mások az igényei.Én például szerettem a WM 6.5-öt mert úgy variáltam ahogy akartam. Akárcsak most az Androidot. Eleinte kifejezetten zavart hogy a WP7-nél ezt nem tehetem meg. Szkeptikus voltam. De mivel jött egy nagyon jó lehetőség belevágtam. Mit ne mondjak nem bántam meg. Sőt amennyire Androidos telefont akartam az O2 utódjának most már annyira nem kéne.
Kell 1-2 hét mire az ember átáll WP7-re és megszokja de utána leeht rájön hogy jó a rendszer. Nem fagyogat és igen gyors úgy hogy ehhez nem kell 2-4 mag meg 1Gb RAM és brutál GPU.
Amúgy persze bőven vannak még hiányosságok hisz tökéletes rendszer sincs, ez se az. Közel se. De szerintem nagyon szerethető. :R

Nokia meg az utóbbi időben hardverben nem volt valami ász, lehet ez is a WP7 felé billentette a mérleg nyelvét. Itt nem kell az über hardveresekkel versenyezni. Legalábbis egyelőre mert a WP8-tól kezdve lehet abba is beszállhatnak.

Més que un club!

(#46) Braddock


Braddock
őstag

Át kell állniuk Androidra, különben végük.

(#47) neooen válasza gabancs (#4) üzenetére


neooen
aktív tag

A vásárlók nagyon nagy százaléka, szerencsére nem az ilyen fórumokon tájékozódott kockákból áll. A legtöbb WP7-es tulaj valószínűleg nem is tud semmit sem a WP8-ról...

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#48) neooen


neooen
aktív tag

Komolyan mondom, hogy a Nokia ott követte el a legnagyobb hibát, hogy nem olvasta ezeket a fórumokat. Szerintem innen kb mindenkit alkalmaznia kellett volna. Ja, meg a Microsoftnak is. WP7, mit is gondoltak?! Hisz itt is megmondták, hogy az egy szar. Ide is beírom, hogy majd 1-2 év múlva meglátjuk, hogy mi lett ennek a történetnek a konklúziója. Addig inkább iratkozzatok be a delphoi-i jósdába.....

Félre ne értsetek, egyértelmű, hogy hibáztak, de amit ti csináltok az már nem kicsit túlzás.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#49) Liudvikas


Liudvikas
tag

(#50) Воланд válasza gabancs (#4) üzenetére


Воланд
titán

"riási taktikai hibát azzal, hogy bejelentették a WP8-at"

nincs bejelentve a wp8.

"Még mindig nem nyilatkozott a Nokia/MS, hogy hivatalosan megerősítik a mostani készülékek frissítését WP8-ra."

ooo, mivel nincs bejelentve a wp8, ezert a frissithetoseget sem lehet bejelenteni. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.