Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _NCT


_NCT
őstag

Bizonyos képek jól mutatnának 90°-al jobbra forgatva, amúgy thx a beszámolót :)

[ Szerkesztve ]

(#2) xlife11


xlife11
senior tag

Köszi a cikket, nem is gondoltam volna hogy ilyen jól bírja a viszonylag kicsi akksival. :K

(#3) gzbotii válasza xlife11 (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, WP nem android, hogy 35 alkalmazassal leszivja az akut:DDD Itt a background agent miatt nem fut minde (amere akar) a hetterben. A HD7-em 1250 mAh akuval vitte 2 napig :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4) gzbotii


gzbotii
veterán

Amugy erdekes egy csempeid vannak neked am kint ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5) dani993 válasza _NCT (#1) üzenetére


dani993
senior tag

MMA87: Legközelebb majd erre is figyelek :)

xlife11: Készenléti időben nagyon jó, de terhelés alatt is viszonylag sokáig bírja.

gzbotii: Mire gondolsz? :D

(#6) gzbotii válasza dani993 (#5) üzenetére


gzbotii
veterán

Facebook oldal kitiuzva, Flashlight, OneNote. (Fb van app, azt kituzve ertenem, flashlight- hat ha jo sokat hasznalod, akkor lehe olyan elol ;])
Nekem people, Me, Zune, Pictures, Messages hub meg az email fiokok es egy idojaras lapka.. Szerintem kb ez az "atlagos"

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) dani993 válasza gzbotii (#6) üzenetére


dani993
senior tag

Hónap elején mindig hamar lejár az adatforgalmam, ezért sokkal gyorsabb ha az ingyenes facebookot használom. A messaging tile nekem is kint van, csak kicsit lejjebb, onnan gyorsan el tudom érni a chatet. A flashlight appok nekem mindig legfelül vannak, ne kérdezd hogy miért :D

(#8) Rambovits válasza gzbotii (#6) üzenetére


Rambovits
senior tag

Szerintem fölösleges FB-ra appot felrakni.. nekem tökéletesen megfelel a beépített is :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#9) Armagedown


Armagedown
őstag

Mekkora microSD kártyát kezel és mekkora a bluetooth fileátvitel sebessége ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10) Gerisz válasza Armagedown (#9) üzenetére


Gerisz
addikt

A Bluetooth nem használható fájlküldésre.

microSim nem SD

(#11) mukibuci válasza Gerisz (#10) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

beugrottál egy kukarobi-trollnak ;)

egyébként a kérdés inkább az, hogy hány perc telik el 2 force close között a riválisnál?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12) Zoli975


Zoli975
tag

Szia! Nekem is ilyen telóm van, még nincs 1 hetes. Annyit kérdeznék, hogy neked a hátlappal nincs gondod? Gondolok arra, hogy nekem a felső fele mozog, mégpedig eléggé. Mármint annyira hogy engem zavar. Amúgy nagyon jó telefon, szerintem nagyon jó rendszer van rajta, külsőre, mivel ebben nem lehet buherálni :) De tényleg jó, sebességre nincs panasz, vígan fut rajta minden :) Szóval várom válaszod, előre is köszi!

(#13) Gerisz válasza mukibuci (#11) üzenetére


Gerisz
addikt

Hogy mi?
Kinek?

(#14) dani993 válasza Zoli975 (#12) üzenetére


dani993
senior tag

Nekem mindenhol stabilan rögzül a hátlap.

(#15) blackmajesty


blackmajesty
aktív tag

Szerintem az FM rádiót ki lehet hangosítani, nem hiszem, hogy a nokia kivette volna a szoftverből. Ha beléptél a radióba, akkor nyomj hosszan a kijelzőre, és ott kiválasztod h váltás kihangosítóra (?) (Optimus 7-em van, nincs rajta magyar nyelv, ezért nem vagyok biztos benne h magyarul mit ír ki).

(#16) callmeakos


callmeakos
veterán

Nekem elsőre kicsit foghíjas a cikk tartalma, de azért köszönjük.

A WP7-nél a kékfoggal való fájlküldés kizárását a mai napig nem tudom megérteni, miért kellett ezt eszközölni.

All→M8

(#17) Zoli975 válasza dani993 (#14) üzenetére


Zoli975
tag

Oké! Köszi! Hát a másik topikon a srácnak is mozog azt mondta. Akkor lehet a hátlap lesz a rossz mégis, ő azt mondta.

(#18) mukibuci válasza Gerisz (#13) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link] :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19) Gerisz válasza mukibuci (#18) üzenetére


Gerisz
addikt

jaaahh a kukarobi-troll nem esett le.
de az ilyet miért nem b*sszák ki, főleg ha ilyen "nyíltan" nyomja.

(#20) dani993 válasza blackmajesty (#15) üzenetére


dani993
senior tag

Igazad van ezt eddig nem vettem észre. Ha gépnél leszek javítom.

(#21) Armagedown válasza Gerisz (#19) üzenetére


Armagedown
őstag

nem volt szándékomban senkit sem megsérteni vagy megzavarni.
Csak szerintem elég kiakasztó hogy valamit tud a hardware , de a software korlátozza ebben.
A bővithetőség hiánya is fájó pont , és az is hogy nem használható mass storageként.
Nekem pont ezekért nem kellene egy ilyen teló , ezt már nem fogja eladni a Nokia név az tuti.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#22) infectedmann


infectedmann
őstag

Windows Phone -ban nincs screenshot lehetőség, hogy le kellett fotózni a képernyőt?

(#23) Rambovits válasza Armagedown (#21) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nem tudom, te miket szeretnél rárakni a telefonodra, de a 6 giga hely szerintem bőven elég. Az, meg hogy nincs bt féjlküldés... iphone-ba sincs, van helyette ezer + 1 megoldás.
Nekem külön tetszik a Zune.. igényes jól használható progi.
Lehet mass storage-ként használni, kicsit kell babrálni a registriben.. De gondolom az ilyen összebarkácsolt megoldások nem idegenek neked mint android usernek. ;]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24) gzbotii válasza Armagedown (#9) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, BT nagyon szukseges ...szempont fajkuldesnel.
En is aval szinkronizaltam a fajljaimat a telefon es a gep kozott annno Desiren. Mind a 8GB-ot.:W

Kerem, BT fajkuldes? Ez kb 5 eve volt "divat". Most azert sok gyirsabb, egyszerubb megoldas van.

A rivalis meg, hogy oldja meg tobb program futtatasat a rendszer gyorsasagat fentartva? Nah:P

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25) Psytech


Psytech
senior tag

Ez most hosszú lesz, de ezt a szájkarate-t nem tudom szó nélkül hagyni ami itt folyik..

1: a cikkírónak köszönet, szerintem egy jól sikerült darabról van szó, tényleg szubjektív ahogy ígérte, de ezzel nincs gond, hogy máshogy tudnánk írni a saját készülékünkről.
Pont mostanában tervezek egy ilyet, vagy egy 610-t beszerezni, érdekel a rendszer. Nem droid helyett, hanem mellé, ezért minél alacsonyabb költségvetésből csupán a kíváncsiság kielégítésére, és wp7-nél nem muszáj a bivaly telefon a korrekt megismeréshez.

2: minden elismerésem a WP gördülékenységéért, de azért túlzásokba nem kéne esni a másik féllel szemben. Akassza már meg valaki a telomat, nekem 10-15 app egyidejű futtatásával sem sikerül. FC meg egy jól összerakott romon kizárt, azaz ha mégis összejön akkor az user error, hozzá nem értés, rosszul megirt app hibája, nem a droidé.

3: a másik oldalnak, komolyan a BT-al kell dobálózni? Nem emlékszem mikor használtam utoljára, a hiánya se tűnne fel :) akkor már inkább a wifi megosztással kéne jönni, de tudtommal hamarosan az is engedélyezésre kerül, mert a hardver tudja.

4: nekem egyedüli lehetséges problémám az sd bővítés hiánya, de azt is el tudom képzelni, hogy nem is lenne rá szükség, mert most droidon az sd-t kb a romok, kernelek, modok és témák sokasága tölti meg. Ez meg WP-n nincs.

5: zune.. Együtt kell tudni élni vele, vagy lehet mókolgatni, hogy legyen mass storage. Engem pl sokkal jobban zavar a bing mint a zune, az ms hülye keresőjét még az ellenségemmel se használtatnám ;]

Igazából ennyi, peace.
Ja és ez a cikk egy Lumia 710-ről szól, nem Droid vs. WP-ről, ezt jobb észben tartani.

A cikkírónak köszönet újfent, és sorry, ha kicsit sok lett :))

[ Szerkesztve ]

(#26) gzbotii válasza Psytech (#25) üzenetére


gzbotii
veterán

3. WiFi-n lehet szinkronizlani, van DLNA, BT-t meg en nem haszanltam vagy 3 eve..be se kapcsoltam meg soha, miota okosteloim vannak.

4. Egy atlagos juzernek 16 Gb tobbnyire eleg, szerintem, de persze van akinek nem

5. Zune en szeretem kimondottan, ugyanis ha radugom toltore es a notim is megy, elindul es szepen szinkronizal..uj kepket masolja notira, uj zeneket meg a notirol ra... Egyszerubb, mindha en kellen keersgeljem azt a 4 uj zeneszamot a gepen es masoljam fel ra :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#27) mukibuci válasza gzbotii (#26) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

átlag usernek bőven elég az a 2GB memóriakártya, amit a samsung csomagol a telefonjai mellé. itt a boltban nem is tartok 4GB-nál nagyobbat, mert nem keresik :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#28) Psytech válasza gzbotii (#26) üzenetére


Psytech
senior tag

3: én a wifi tetheringre gondoltam, ami ha jól tudom a 900 és 610-n engedélyezve van, de 800 és 710-n nem. De úgy hallottam, későbbi frissítésel meg lesz oldva, ezért annyira nem szempont. De ha már valakinek példa kell trollkodni akkor inkább ez mint BT :) de ha jól értelmezem szavaid akkor nagyjából egyetértünk.

4: jogos, de a 710 csak 8gigás, de amire wp-n használni lehet, arra elég lehet az is.

5: ez annyira egyén függő, engem pl kiakaszt ha rádugom aztán elkezd magától szinkronizálni. Jobb szeretem ha az irányítás az enyém, nem hiszem hogy ki tudná találni mikor mit akarok és hova. De van rá megoldás, hogy ne így legyen, szóval ez engem pl nem tart vissza a wp-től :)

(#29) gzbotii válasza Psytech (#28) üzenetére


gzbotii
veterán

3. Teethering a legtobb telefonon megvan (1.st gen) kiveve ahol a FW nincs letiltva :(((

4. 8GB egy zart rendszeren (iOS, WP) azert neha keves. Mert szinkronizlaskor szinte hasjlando minden zenet/kepet felszippantani

5. megszoktam, nekem igy kenylemes. Droidon hianyoltam mar:DDD. Bar a mass storege nekem is hianyzik

mikibuci: en a MA s meg hasonlo "atlag juzerre" gondoltam, nem aki google account nelkul hasznalja a T-mobile Move-ot

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31) gzbotii válasza hibavissza (#30) üzenetére


gzbotii
veterán

A te hozaszolasod nagyon tartalmas, sok informaciot hordoz es sokat tanultunk belolle. Foleg rolad. Koszonjuk Emese.
Szerintem meg te sporold meg az aramot, es ne olvasd a Logout-ot inkabb tedd hasznosa az aramot egy pisztolyfuroval..

Kell az ilyen is, bemutatas egy "atlag embertol" aki nem a peznert irta meg a cikket es mert kellett..;)

egyre tobb a "szakerto"ebben a forumban;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32) dani993 válasza hibavissza (#30) üzenetére


dani993
senior tag

infectedmann: Csak unlockolt telefonoknál van lehetőség screenshot készítésére.

Psytech,gzbotii: Nincs tethering, majd egy későbbi frissítéssel fog érkezni.

hibavissza: Köszönöm! Pedig próbáltam kiegészíteni néhány plusz információval, de úgy látszik hogy akkor nem sikerült...megyek lehúzom magam a vécén...

[ Szerkesztve ]

(#33) Воланд válasza infectedmann (#22) üzenetére


Воланд
titán

igazabol van ra alkalmazas, csak unlockolt telefon kell hozza. es nem ertem, hogy miert nincs felrakva marketplace-re.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) xlife11 válasza dani993 (#32) üzenetére


xlife11
senior tag

Helyes! ;]

(#35) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy valamire senki sem gondol. Vannak emberek, akiknek nincs okostelefonja, és azoknak csak a bt jöhet szóba, ha valamit akarnak küldeni vagy fogadni, mint pl nekem sincs okostelóm.

(#36) xlife11 válasza Vasinger! (#35) üzenetére


xlife11
senior tag

Millió megoldás van már a fényképek küldözgetésére.BT elavult, lassú, nem is használtam legalább 5éve.

(#37) opeter87


opeter87
senior tag

Jó cikk lett. De a screenshotos képeket elforgathattad volna, mert így "ferdén kell" nézni a monitort :DDD

(#38) dani993 válasza opeter87 (#37) üzenetére


dani993
senior tag

a következő cikkemben erre is figyelni fogok , de most már így marad ;]

(#39) opeter87 válasza dani993 (#38) üzenetére


opeter87
senior tag

Okés :R

A lényeg átjött, meg volt már egyszer egy Trophy-m, így ismerem a rendszert.

(#40) Vasinger! válasza xlife11 (#36) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem speciel az én mobilomon csak ez az egy megoldás van rá. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy csilli-villi mobilja legyen, vagy csak sajnálja rá a pénzt...

[ Szerkesztve ]

(#41) Szpisti


Szpisti
addikt

Jó a cikk, grat! :R
Tegnap vettem egy ilyen csodát az asszonynak, és elég jónak és gyorsnak találom, a tudása meg neki bőven elég... :C
Volna egy kérdésem:
valahogy el lehet érni, hogy az aksi töltöttségét ne csak a zárolt képernyőn mutassa? :F

(#42) xlife11 válasza Vasinger! (#40) üzenetére


xlife11
senior tag

Miért kell telefonról telefonra képet küldeni?Hogy egy relatíve kicsi képernyőn nézegessünk egy albumot?Inkább küldjék át mailben, sokkal egyszerűbb, és élvezhetőbb a végeredmény.

(#43) Szpisti válasza Vasinger! (#40) üzenetére


Szpisti
addikt

Én nem sajnáltam rá azt a 6950 kapcsolat pontot, meg a 12 havi kétezervalahányszáz forintot, az amúgy is régóta meglévő 5ezer forintos előfizetés 2 éves meghosszabbítását... Szerintem ez nem pénz érte... (pl. a Mediamarkt 89.900-ért árulja, igaz függetlenül, de mivel már 13 éve 30-asok vagyunk, ez sose érdekelt...) :U

(#44) dani993 válasza Szpisti (#41) üzenetére


dani993
senior tag

Köszönöm! Ha oda nyomsz az ikon helyére, újból előjön.

(#45) Vasinger! válasza xlife11 (#42) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Miért kell telefonról telefonra képet küldeni?

Mert gyakran nincs más lehetőség? Ne ragadjunk le egy formátumnál, nem csak albumot lehet küldeni (igazából nem értem itt most zenei vagy fénykép albumra gondolsz) sokszor egy éppen készült képet, dokumentumot, számot vagy videót gyorsan át lehet küldeni BT segítségével ami tök egyszerű.

Szpisti: Amit leírtál azt nem teljesen értettem, hogy miért írtad. Teljesen szubjektív, hogy kinek mi éri meg és mennyiért.

(#46) dani993 válasza Vasinger! (#35) üzenetére


dani993
senior tag

Abszolút nem értem hogy mit szeretnél ezzel mondani..ha neked nincs okostelód, akkor miért számít neked az hogy a Lumia 710-ben van-e fájlküldés?

Amúgy egyetértek azzal hogy egy telefonba KELL bluetooth fájlküldés. Nem is értem hogy a sok WP7 user miért mondja hogy felesleges. Bármikor jól jöhet szerintem.

Ez kb ilyen :

Android user : mér nincs benne blutut?? de gagyi
WP7 user : mert nem is kell tök elavult

senkinek nincs igaza, csak a szokásos flame megy...

[ Szerkesztve ]

(#47) Szpisti válasza Vasinger! (#45) üzenetére


Szpisti
addikt

Igazad van, fölösleges volt. Vagyis vegyük csak tájékoztató jellegű hsz-nek... :U

iPhone-om van amúgy, és mint tudjuk abban sincs bluetooth fájlküldés, de tényleg nem is kell. Mármint nekem...

[ Szerkesztve ]

(#48) xlife11 válasza Vasinger! (#45) üzenetére


xlife11
senior tag

Zenét nem is fogsz tudni küldeni, mivel a Microsoft nem fogja megengedni hogy a te megvett számaidat díjmentesen továbbíthasd másnak.Ugyanez a helyzet az applenél is.

(#49) Vasinger! válasza dani993 (#46) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én itt most nem a Lumia ellen írtam, hanem azok ellen akik szerint a bt felesleges. Nyilván az ms ezt védelmi szempontok miatt csinálta amit csinált, de mint ezt tudjuk ki lehet játszani nem is túl nehezen.

(#50) Воланд válasza Vasinger! (#49) üzenetére


Воланд
titán

"de mint ezt tudjuk ki lehet játszani nem is túl nehezen."

mit lehet kijatszani?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.