Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márko88


Márko88
aktív tag

90-es évek vége.. Jó látású nagymamáknak talán még jó..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#2) #03372544 válasza Márko88 (#1) üzenetére


#03372544
törölt tag

Kamera sincs rajta, mondjuk amúgy se lenne sok értelme.
Végre egy jó minimáltelefon!
Én tuti vennék ilyet.

(#3) pokszi2000 válasza Márko88 (#1) üzenetére


pokszi2000
csendes tag

köszönjük, Emese

(#4) Fancy-boy válasza Márko88 (#1) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 90-es évek végén nagyon is jónak számított volna egy ilyen színes kijelzős telefon. :)
Kivéve az anyaghasználatot.

(#5) lazlogogola


lazlogogola
tag

Hasonló jellemzőkkel volt egy Alcatelem kb. 8e-t vettem.
Arra amire kellett tökéletes volt és talán másfél hetet is kibírt egy töltéssel.
Nosztalgikus érzés volt olvasni a tesztet és tetszett nekem is.
Köszönöm a tesztet!

(#7) Crucio


Crucio
aktív tag

Remélem nem olyan mint a Nokia 100, ami ugyebár telefonáláson kívül nem alkalmas semmire, de még arra sem, hátha a "remek" mikrofonjának

(#8) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egyébként amit a cikkíró említ, szerintem nem teljesen igaz:
"Ez pedig azzal jár, hogy a klasszikus mobiltelefonok szinte kizárólag az alapfunkciós modellek között tudtak fennmaradni"

Most is lenne igény az okosabb hagyományos telefonokra és egy 15-20 ezerFt-os Androidos készülék egyáltalán nem alternatíva.
Arról nem is beszélve, hogy ott vannak az Evolveo, CAT és hasonló modellek, 20-30-50 ezerFt-ért, és ezek szerint van rá piac. Igaz, azok ütésállóak, de attól még hagyományos kialakítással rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#11) sing1ep1ayer válasza #03372544 (#2) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nekem azért marhára hiányozna a kamera. Bármilyen minőségű is legyen, arra mindegyik jó, hogy jártamban-keltemben lefotózzak dolgokat emlékeztetőül. Mivel ezen nincs kamera, így nálam bukta, bármennyire is tökéletes telefonálásra. Csak azt tudnám, hogy mi a fenének kell bele az SD-kártya kezelés 32 gigáig? El nem hiszem, hogy valaki annyi 128 kbps bitrátájú (mivel erre jobbat nem érdemes rakni) mp3-at visz magával egy ilyen készüléken.

(#12) Bog válasza Fancy-boy (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt én írtam hozzá, és nem arról van szó, hogy ne lenne igény, hanem arról, hogy mégiscsak úgy fest, hogy csak a minimáltelefonok, meg a spéci strapacuccok között vannak már csak ilyen modellek, de ez utóbbi kategóriából is sorra tűnnek el, a CAT is okostelefonra vált, az Evolveo is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) tekk


tekk
tag

Nemrég vettem én is egy ilyet, a helyén kell kezelni, és így nagyon jó helye van.

Sony Xperia Z3 compact mellett ez a másodlagos telefonom (2 külföldi sim kártyával, több kínai dual sim android után), egyszerű mint a faék, akksi tényleg majd egy hónapig jó, ha utazom csak bedobom a táskába és adieu. Hívásra és sms-re kell, arra nem kell jobb, minden "másra / okosra" ott az elsődleges telefon vagy tablet.

[ Szerkesztve ]

(#15) Delerium válasza Márko88 (#13) üzenetére


Delerium
senior tag

Anyám, öreganyám, építőmunkások, aki nem fényképez mert arra ott a kamera, aki nem netezik útközben 5.5 collon, aki csak telefonálni vesz telefont. Soroljam tovább vagy megelégszel?

"I fight for the Users"

(#16) hbala


hbala
aktív tag

Kár hogy kihagyták belőle a beszélő órát :(

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezek a nyomógombos Nokiák még mindig jók. Egy 515-öt is simán elfogadnék második telefonnak. :)

(#18) balazs1022


balazs1022
őstag

Én lezárás képen egy 3310-be csomagolt telefont adtam vna ki. Színes kijelző-val, de bekpcsolható fekete/zöld képernyő megjelenítéssel. Vagy pl diktálással ír SMS-t. Nagyobb akksi. Meg a csatlakozók átalakítása. Nah egy ilyet kellett vna kiadni, mint utolsó nokia telefon. ;]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#19) Steve1207 válasza Márko88 (#13) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem is van egy ilyen kategóriás tartalék telóm. Nem mondom, hogy nem hiányzott néha a tepsi váltáskor, de nagyon jól elvoltam vele 4 hónapon keresztül, nem volt zavaró összességében.

Nekem kifejezetten tetszik és jó, hogy még vannak ilyenek a piacon.

.

(#20) sing1ep1ayer válasza Delerium (#15) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Tök jó példákat hoztál, de nekik minek kellhet az SD-kártya bele? Inkább hagyták volna ki azt is és lenne még olcsóbb. Vagy dobtak volna mellé egy fülest az árából. Kamera nélkül teljesen fölösleges bele a memóriakártya - az általad említett réteg ugyanis feltehetően az mp3 feltöltögetéssel sem fog szórakozni, maximum rádiózik, de jó eséllyel még azt sem.
Mondjuk ha ezt továbbgondolom, akkor oda jutok, hogy még a szutyok TN panel sem kellene bele, sőt a Bluetooth, a Snake Xenza és a médialejátszó is úgy ahogy van, csak kolonc és feleslegesen drágítja a telefont. E-ink kijelzőt bele, egy menüpontot a telefonálásnak, egyet az sms-nek, oszt jó'van. Esetleg ébresztő funkció, de az már tényleg hab a tortán! Egy évig nem merülne le.
Én anno vettem egy Motorola F3-at, amikor hirtelen szükségem volt valamilyen készülékre. Annak a tudása bőven elég lenne, csak picivel jobb kijelzőfelbontással és jobb anyagminőséggel (mint például a cikkben szereplő Nokia 130-é) megtámogatva.

(#21) Delerium válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


Delerium
senior tag

Pl.: a melós, megkéri a fiát/lányát, hogy "No kisfiam, meló közben jó lenne valami mulatós, hogy gyorsabban menjen az idő miközben pakolom a téglát" Ad neki egy fülest a gyerek és mehet Isten hírével.A BT meg jó, hogy csak bepattan a kocsiba és kapcsolódik is fel a kihangosítóra így a rendőr is nyugodt marad. Az, hogy neked vagy nekem nem lenne erre igénye az nem jelenti azt, hogy másnak sincs.

"I fight for the Users"

(#22) Simi87


Simi87
senior tag

Nem rossz, bár pont most rendeltem ali-ról olyat tartalék telót, ami befér a tárcámba. Ez a Nokia dobós telefonnak szinte már túl jó telefon. Ennyiért ajándék. Ez a márkó gyerek, hogy nincsen még kirakva???

[ Szerkesztve ]

(#23) tekk válasza Delerium (#21) üzenetére


tekk
tag

Sajnos a BT az éppen kihangosításra nem jó, így szerintem azt is kihagyhatták volna.

(#24) Csapoati válasza Márko88 (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tudjuk, a HTC jobb blablabla.
Jo ez, kell ilyen is, amig van erre igeny. Marpedig van. A lenyeget tudja, bovitheto a tarhely, MP3 es FM radio is van. Masodtelefonnak (a.k.a. bulifon, biciklifon) tokeletes ennyiert.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) dreamdancer válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


dreamdancer
őstag

+1
Telefon, SMS, vekker, beállítások - egy 2x2 ikonos alapmenü és kész. A lehető legegyszerűbbre, hogy egy 80 éves ember is lazán tudja kezelni. Ja, és egy piros led, hogy hé, sms-ed jött. És igen, e-ink kijelzővel hetekig elmenne.

Viszont egy kicsit kellemesebb dizájnt kaphatott volna, pl. 3110 vagy 5110, az már tökmindegy költségben, hogy milyen alakúak a gombok.

Nem a lényeg a fontos.

(#26) sing1ep1ayer válasza Delerium (#21) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én nem láttam még melóst fülessel rádiót hallgatni, de majd ezután nyitott szemmel járok. ;)

BT-ben még igazad lenne az autós példával, de úgy gondolom, hogy az általad példaként felhozott személyek nem lennének képesek rá, hogy párosítsák a telefont a járműben található kihangosítóval (maximum csak betanítás után, ahhoz meg valószínűleg nincs sok kedvük), így ezt is kihúzhatjuk szerintem.

Azt pedig sehol nem mondtam, hogy nekem nincs erre igényem. Nekem többre is van, ezért használok okostelefont. Nem magamról beszéltem, hanem a példádban szereplő egyénekről. Hoppácska!

(#27) pengwin


pengwin
addikt

Valami hasonló formájú, csak nagyobb kijelzővel és gombokkal szerelt androidos telefont is csinálhatna végre egy gyártó: 2 magos Snapdragon 200, 1GB RAM, IP67, és mondjuk egy 3"-os IPS kijelző, amin ki lehet kapcsolni az érintőréteget, és lehetne kezelni csak a gombokkal (megoldható).
Sok idős(ebb) ember szeretne egy okostelefont, amit használhat az alap dolgokra (telefon + SMS + email + kamera + navigáció). Csak az érintőkijelzőt nem tudják sokan kezelni. Pl. nagypapám és nagybátyám és ilyet venne, ha létezne, és meggyőződésem, hogy rajtuk kívül még sok ilyen szétmelózott kezű, kispénzű ember van.

Üdv, pengwin

(#28) nemlehet


nemlehet
őstag

Melósnak nem jó ez a telefon, mert bekrepál a portól. Ahhoz meg a 7000 is sok hogy 1-2 havonta újat vegyél. Akkor már inkább egy strapatelefon vagy egy galaxy active.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) LazaCCC


LazaCCC
tag

Ha olcsó telefont szeretnék bármilyen okból, előbb vennék ilyet, mint a 20eFt-os és az alatti használhatatlan androidos őrületeket. Értem én, hogy kell a szegény embernek is alternatíva a drága okostelefonok ellenében, de azért van egy határ, ami alatt egy okostelefon baromira csak okosnak látszik, és amit tud azt is autista szellemben teszi.
Munkásembereknek, ahol nem számít mi lesz a telóval, potyoghasson, ne kelljen két naponta töltögetni, gyors legyen, nincs alternatívája ... főleg az 'okos' szegmensben :)

(#30) Delerium válasza sing1ep1ayer (#26) üzenetére


Delerium
senior tag

Én láttam, az ismerősi körömben is van aki zenét hallgat butatelefonon munka közben.

KIhangosítás mint ahogy fölöttem írták nem megoldható, de az, hogy nincs kedve megtanulni párosítani az sem feltétlen igaz. Embere válogatja, nem tudunk úgy általánosítani, hogy minden munkást, anyukát, nagymamát, stb. egy kalap alá vegyünk.

Legyen annyi a végszó, hogy amíg van igény ezekre a telefonokra, addig lesz is ilyen. Ebben szerintem egyetérthetünk.

"I fight for the Users"

(#31) moleculez válasza Márko88 (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Vegyél vissza az arcból, jó! "szerencsétlen"??? Ez mi???

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) Márko88 válasza Csapoati (#24) üzenetére


Márko88
aktív tag

legalább ezt megjegyezted ;)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#33) timexxx


timexxx
csendes tag

fuuu egy 6310 v egy 3210 vallalhato szines kijelzovel. tisztesseges optikaval rendelkezo kameraval micro usb csatival na meg persze bika aksival.....olyan 10e-ert fuggetlenul....netan 2sim-el. azert ilyesmivel is lehetne csunya eladasokat produkalni.

(#34) babkukta


babkukta
senior tag

Csoda, h még ilyeneket egyáltalán teszteltek :DD
Egyébként szerintem lenne igény ilyen telefonokra is, de persze vannak itt is kritériumok. Pl ha ebben lenne egy 5 Mpes kam, tuti vevő lenne rá a faterom

Üdvözlettel, Tibi

(#35) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Jó ez a teló arra, amire kell, de azért tavaly karácsonyra muternak egy ettõl minden tekintetben sokkal jobb csúszkás Samut vettem 6500ért. Persze újat. Igaz, nem két simes, mert nem is kell neki. Abban még egy egész elfogadható kamera is van, plusz 2,4es 240x320as kijelzõ, 3g, stb. Úgyh ha így nézem, akkor lehetne ez olcsóbb is...
Tegnap kellett a telóján egy smst írnom, mert nem tudta, h kell...:)

[ Szerkesztve ]

(#36) NGA válasza Márko88 (#13) üzenetére


NGA
addikt

Most képzeld el, a páromnak kellett telefont vásárolni. Kikötések:
- legalább 1 hétig menjen 1 feltöltéssel
- legyen benne rádió
- lehessen mp3-at hallgatni rajta
- lehessen fényképezni
- össze lehessen csukni
- legyen nőies

Amit vettünk, az az Alcatel OT2012 butatelefon.

Nem volt szüksége érintőkijelzősre, okostelefonra, wifire, mobilnetre, játékokra, alkalmazásokra, semmi ilyenre.

Sokan vannak, akiknek bőven elég egy ilyen telefon is. Pl anyukám is hasonlót használ, mint ez a Nokia. Tud vele hívást fogadni, és indítani. Kb erre kell neki.

(#37) sefan67


sefan67
aktív tag

"...amint 15-20 ezer forint környékére érünk árban, onnantól már használható androidos masina is akad"

Ez még viccnek is rossz.

Szerk; Jah, látom ezt nem az eredeti szerző írta, megnyugodtam :N

[ Szerkesztve ]

(#38) Móci


Móci
addikt

Jó ez a telefon, nekem tetszik. Mondjuk ahogy már írták, egy értelmesebb 5 megapixeles kamerával tökéletes vétel lenne, például anyámnak. Ha még egy-két ezrest dobna is rajta, akkor is szívesen tennék neki egy ilyet a fa alá. Van egyáltalán ilyen értelmesebb kamerával ellátott telefon még a piacon, nem horror áron? :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#39) sing1ep1ayer válasza Delerium (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Biztosan van erre is igény, nem rossz telefon ez azért. Én csak azt mondom, hogy került bele néhány fölösleges dolog, kamera viszont nem, pedig az szerintem hasznosabb, mint a BT, vagy a színes kijelző. Az egyik legfeleslegesebbet még nem is említettem: a készülék kétkártyás! Egy nagyinak erre nincs szüksége, sem annak, aki másodtelefonnak veszi. A melósnak lehet, de akkor ezt az egy mobilt használja és kész.
Igazából azt hiányolom csak, hogy a cikk végén nem igazán állítanak neki alternatívát, pedig bemész bármelyik Tecoba, Auchanba, vagy akár a Sparba és kapásból vehetsz ehhez hasonlót olcsóbban és sok esetben kamerával. Olyanokat, mint például ez.

(#40) #03372544


#03372544
törölt tag

Hagyjuk már ezt a "kamerával jó lenne" témát.
Szüleimnek ilyesmi butatelefonjuk van kamerával, azt se tudják hogy van rajta egyáltalán.
A névjegyzékbe megkeresi akit fel akar hívni, esetleg SMS-t megnézi, de még az se jellemző.

(#41) hbala válasza SkyLine3000 (#35) üzenetére


hbala
aktív tag

6500-ért 3g-st? Milyen típusú?

(#42) sing1ep1ayer válasza #03372544 (#40) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Anyámnak is hasonló van kamerával és nagyon boldog, amikor az unokáját lefotózhatja, aztán mutogathatja a szomszédasszonynak. Ezek után nem vonok le a konklúziót, mivel tilos személyeskedni a fórumon, így inkább csak azt mondom, hogy a te szüleidnek úgy tűnik, nincs rá szüksége. Ebben az esetben viszont simán van ennél a Nokiánál olcsóbb választás is... olyannyira, hogy megkockáztatom, akár két hasonlót is vehetsz az árából, ami már bődületesen nagy különbség, még ha forintosítva csak 3 - 4.000-ről beszélünk is.

(#43) #03372544 válasza sing1ep1ayer (#42) üzenetére


#03372544
törölt tag

Arra akartam kilyukadni hogy van ennek létjogosultsága és célközönsége, sokaknak nem elvárás egy kamera a telefonra, ami egyébként majdnemhogy használhatatlan.

(#44) sing1ep1ayer válasza #03372544 (#43) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Lehet, de akkor mint írtam ebben az esetben van ennél olcsóbb készülék is. Ettől persze jó kis ketyere ez és fogy is majd. Akárhogy is, a Nokiát még mindig eladja a neve.

(#45) Crafter32


Crafter32
őstag

Bármilyen magasra is emelkedjen az "okos"telefonok tudása ilyen minimális telefonra mindig lesz szükség. Bármikor , bármilyen körülmények közt jó lehet.

(#46) Csapoati válasza pengwin (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hasznaljon a kaszas csak gombokkal egy erintesre kihegyezett OS-t...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) sing1ep1ayer válasza Csapoati (#46) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

:DDD Igen, azért megnézném hogy navizik a nagypapa pusztán gombokkal, az érintőkijelző használata nélkül. Mondjuk az emailezés is megérne egy misét. Hacsak nem querty telefonról van szó, ez így még bonyolultabb lenne az időseknek, mint a tapicskolás.

(#48) blueMerle


blueMerle
veterán

Akkor már inkább a 108 Dual, ami még ennél is olcsóbb 22 euró (kb 6700Ft) és van benne Bleutooth 3.0, microSD bővíthetőség és egy hátlapi kamera. Ennek tudatában ez hol jó vétel?! :F

(#49) razzorr


razzorr
őstag

Ez egy fain kis telefon kezdő kokódílereknek :D

(#50) tekk válasza blueMerle (#48) üzenetére


tekk
tag

A Nokia 108 Dual Bluetooth-ja se HFP-s, azaz nincs kihangosítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.