Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anyád911


Anyád911
tag

Szia!
Nekem is megcsinálod? :R
A cikk a szokásos alapossággal és kürültekintéssel készült, a szerző külön érdeme, hogy nem a széles körben ismert és unalomig ismételt megoldások közül választott.

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Jó kis hűtő. Valaki meg tud erősíteni hogy az ebben a tesztben található hűtők ugyanazok csak más nevük lett? (Coolink -> Noctua)
Nálam a kisebbik hűtő dolgozik, és maximálisan meg vagyok elégedve vele :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Bocsi, nincs időm elolvasni a tesztet (éppen írnom kellene egyet), de feltűnt, hogy a venti úgy van felszerelve, hogy a CPU-hűtőn áthúzva a ház eleje felé fújja a levegőt, és így ellendolgozik a két hátsó ventinek. Ez szándésok?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) rudi válasza Thrawn (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, itt csak átnevezés volt, nyugaton már régóta Noctua néven futnak a Coolinkek, az U8-as széria már azon a néven indult. A venti viszont új, még az eredeti Coolinkeseknél is jóval halkabb és nem kopik ki annyira. Mai procikhoz szerintem a CM Hyper TX-ek jobban illenek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Pompi válasza rudi (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, először tényleg így raktam fel, a fotók kedvéért így maradt, legalább látszik a trademark. Teszt közben természetesen a ház háta felé fújt a venti.

Szerk: viszont akkor csodák nincsenek, vagyis nem sikerült nagyon "egyedibb" márkát választanom, ha ez gyakorlatilag a Coolink. Ettől függetlenül nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#6) Flashcash válasza Pompi (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A ventilátor viszont egyedi és nagyon jó minőségű. :)

(#7) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Én úgy tudom nem névváltoztatás volt, hanem a Noctua a Coolink prémium márkája.

(#8) K.Gergely


K.Gergely
csendes tag

Hi!

Én is nemrég vettem egy ilyet. Tényleg jó, nagyon meg vagyok vele elégedve. E6420 @ 3,2G ULNA-val 40-50 fok között szerintem teljessen korrekt. Viszont a megadott dB értékeknek nem szabad hinni. ULNA nélkül, hangosabb mint az AC szintén 12 cm-ese, aminek a megadott értéke 25 dB.Természetesen ULNA-val hallatlan hangja van! Nekem ez volt a célom, ezért vagyok vele megelégedve.

K.Gergely

(#9) RazoR_45


RazoR_45
tag

Huu látom ez minden alaplapra jó az tök szuper és hol lehet a legolcsobban kapni?? :)

(#10) Csapi007


Csapi007
veterán

Szép teszt lett.
Az lenne a kérdésem hogy mennyivel lóg le a borda az alaplapról felül?

"Csak úgy mondom"

(#11) RazoR_45


RazoR_45
tag

Ez engem is érdekelne mondjuk szerintem nem nagyon lényeges de akkor is... :)

(#12) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tuning őrült? Körbe néztem? Utána nézve? Ventillátor? Kétféle képen? Keresztbe van? Videó kártyára?

Amúgy gyönyörűek lettek a képek! Igazi teszthez illő.

(#13) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A hűtőt kétféle képp*en tehetjük fel.
*kimaradt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) jerry311


jerry311
nagyúr

Jól van ez felrakva? Úgy értem a ventik általában a "rácsos" oldaluk felé fújnak, ergo ez most nem hátra, hanem a gépe eleje felé...

(#15) John Fowler


John Fowler
tag

Ómájgád mekkora ez a hűtő... de legalább hatékony.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#16) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Végre egy ember akinek Noctua hűtője van :)

Én is erre váltottam egy Zalman 9700LED-ről. Az is jól hűtött, de hangos volt, hiába a nagy "Zalman név".

A Noctua saját ventijével jóval halkabb lett, és rávert a Zalmanra 3-5 fokot.
Egy E6750 3520-on (440*8) 1,4125V-on idle 31fok, orhos full load 54fok, szerintem elég jól dolgozik a "kis" Noctua. :C

Egy dolog érdekes, hogy rátéve egy másik 1200-as Noctua ventit, csak 2 fokot segít, én többre számítottam. :F

Egyébként jó kis teszt, grat hozzá, és a kollégával egyetértve én is ajánlom mindenkinek, elég jó termék, és nem annyira horror áron van, mint a többi nagy gyártó hűtői. :R

ImI

(#17) Pompi válasza Krugszvele (#12) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Amúgy gyönyörűek lettek a képek! Igazi teszthez illő."

Örülök, hogy legalább találtál valami jót is az írársban.

Szerk: mivel nem szeretném ebbe, mármint a helyesírás irányába elvinni a topikot, moderáltam magam ;]

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#18) Pompi válasza jerry311 (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Jól van ez felrakva? Úgy értem a ventik általában a "rácsos" oldaluk felé fújnak, ergo ez most nem hátra, hanem a gépe eleje felé..."

Magyarázat az ötös hozzászólásban. Ha lesz rá pár percem visszarakom a ventit és készítek egy képet róla fordítva.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#19) Pompi válasza ImI87 (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezt jó hallani, mert a Zalman 9700 volt amin még gondolkoztam mielőtt ebbe belevágtam.

Feel Good Inc.

(#20) Pompi válasza Csapi007 (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Csapi007 és RazoR_45

A borda erről a deszkáról felfelé ~1 centit lóg le.

Feel Good Inc.

(#21) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Társulni szeretnék rudi kollégához, fordítsd meg a ventiket! Mindet mert a hátsó 8asok is befelé szívják a levegőt, próbáld meg úgy hogy a CPu hűtő a ház hátulja felényomja a levegő (a meleget) onnan mega 2 kicsi ki is nyomja rögtön ki a házból! Szeritnem fog dobni 1-2°C!

Amúgy a teszt nagyon korekt, lehjet hogy csak én voltam vak, de mennyié vesztegetnek 1 ilyent (engem is csak 1 CPU hútő választ el a tuningtól)

Üdv

Böcsi, csak a cikk utáni pár hsz-t olvastam...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22) Pompi válasza MZsoltee (#21) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, nyertetek, odaírtam a teszt végére amit a fórumban már megtettem ;)

"Mindet mert a hátsó 8asok is befelé szívják a levegőt"

A nyolcasok kifelé nyomják a levegőt a fényképen is.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#23) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Az árral kapcsolatban. Nem szerettem volna egyik cégnek sem reklámot ezért nem került bele a forrás. Google-val gyorsan megtalálható a depo, nem sok helyen árulják, de itt az eredmény.

Feel Good Inc.

(#24) John Fowler válasza Pompi (#17) üzenetére


John Fowler
tag

Akartam erre segítőleg válaszolni, de az aláírásodat nézve inkább nem teszem. :DDD

OFF: sima hozzászólást kijavítgatni szerintem is túlbuzgóság, de azért egy címlapra szánt cikket illik duplán átnézni -erre ma már jó szoftverek is vannak ha hardverből nem megy.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#25) Pompi válasza John Fowler (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az aláírásom hirtelen felindulás következménye, ettől függetlenül várom a helyes megfejtéseket, mert egyet értek abban amit írsz, vagyis, hogy egy címlapos írás legyen korrekt. A hibák nagy része - leszámítva a ventilátor szót - olyan, amit a helyesírás ellenőrzők (pl. Word) nem jeleznek.

Feel Good Inc.

(#26) Osiris


Osiris
őstag

Hát ez komoly! Annakidején mit nem adtam volna egy ilyen "elforgatható" foglalatú cpu hűtőért, amikor az összes többi alaplaptól eltérően, elforgatott processzorfoglalattal szerelt MSI K8N Neo2 Platinum alaplapomon a Cooler Master Hyper TX hűtő totálisan rátapadt a videókártyára, így még a gyári amd hűtőnél is gyengébb hűtési teljesítményt produkált. Aztán egy forró éjszakán egy vasfűrész segítségével sikerült a Hyper TX-et is elforgatnom ;] , így már a ház hátulja felé fújt. :C
Amúgy jó cikk, kár, hogy nem 2 hónappal ezelött írtad! :C

[ Szerkesztve ]

(#27) John Fowler válasza Pompi (#25) üzenetére


John Fowler
tag

Gondolom a különírás-egybeírás problémájára nincsenek rendesen felkészítve.
Remélem ezzel adtam egy tippet ;)

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#28) Pompi válasza John Fowler (#27) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerk: megadom magam.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#29) MZsoltee válasza Pompi (#23) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm a linekt, de elég lett volna annyi is hogy 11-12k, így marad a Coolermaster Hypert TX2 olcsóért, 20k-s procira nem veszek 10ért hűtőt...

Üdv

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#30) Thrawn


Thrawn
félisten

Üdv!

Nem akarom hogy megsüsd a procid, de kíváncsi lennék ha a max feszt megadod a procinak amit a lapod tud, milyen hőfokra engedné fel a procidat ez a hűtő. Én azt tapasztaltam, hogy a 4200+-omhoz 1.4+0.200mV-hoz már kevés a 92mm-es U8 :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) barnam_


barnam_
nagyúr

A teszt jó lett, a hűtő nem rossz :)
Bár ilyen árért én jobb teljesítményt várnék, nem sokkal jobb a gyári hűtőnél, bár az szép hogy passzívan is megy.

(#32) monguz82


monguz82
tag

Nekem is ugyanilyen hűtőm van, 1 Windsor magos 4000+ X2-t hűt 2200MHz-en járatva venti nélkül terhelés alatt 38 fokon tartja(2x12cm rendszerhűtővel)!!! Nem bántam meg a megvásárlását, abszolút korrekt teljesítményt nyújt. :))
Grat a cikkhez! :C

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#33) F e Z o


F e Z o
veterán

A képen a noctua venti miért van fordítva feltéve?? :DD :DD :DD

H2O über alles!

(#34) Pompi válasza F e Z o (#33) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hogy látszódjon a Noctua felirat ;)

Feel Good Inc.

(#35) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Most láttam csak az írást.. Nekem már május óta megvan a Noctuám, nagyon szeretem.
Anno én is filóztam, milyen irányba rakjam fel, de, némi gondolkodás után, egyértelmüen ez a legjobb. Megjegyezem még, nálam venti nélkül megy már nyár óta, a kis 2140-esem 2.8-on megy alapfeszen, 28/44fokokkal.
Na, csak ennyit akartam, sok örömöt hozzá. ;)

(#36) F e Z o


F e Z o
veterán

gondolkozom én is 2-3 db noctua ventin, nem ártana ha valami kis légmozgás lenne a házban, mert amit a táp kiszív a házból az még édeskevés...

H2O über alles!

(#37) F e Z o


F e Z o
veterán

csak ez a színösszeállítás lehetne kicsit változatosabb, ez a barna, vajszín árnyalat nagyon nem jön be

H2O über alles!

(#38) Pompi válasza F e Z o (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem bejön :D Tiszta Prohardver színösszállítás :DDD

Feel Good Inc.

(#39) Tibiajax válasza F e Z o (#36) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Nagyon finom kis ventik, egyébként, hangja zero.

(#40) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Én cirka 1 évig használtam ezt a "hűtőt"...

Hol ventivel, hol venti nélkül. (húzott procinál ment a venti is)

Igaz, a szerzővel ellentétben én nem ebben az irányban, hanem a 12-es tápventi hatásában illetve a meleg levegő áramlásában is bízva közvetlen a táppal szemben szereltem föl a lapra. Egy C2Duo E6600-ot szolgált ki egy P5B Deluxe lapban.

Sajnos a következő lapomra már nem lehetett fölrakni, mivel a Gigabyte P35-DQ6-on a passzív bordák miatt nem fért el. Most ismét lehetne használni, csak sajnos nincs már meg.

Egyébként a Coolink után szabadon dettó ugyanaz a cucc. Csak maga a venti sokkal drágább, mint a Coolink esetében ha külön veszem meg. Végösszegben hasonló.

Szerintem (is) ajánlott vétel, habár nagyon sok alternatíva van már a piacon a Noctua (vagy a Coolink) megjelenése óta jóval kedevezőbb árakon.

(#41) jerry311 válasza Pompi (#18) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bocs. Este volt: write only üzemmód. :DDD

(#42) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Helo!

Grat a cikkhez, nagyon-nagyon jó! A fehér hátterű fotókat te csináltad? Mert télleg profik.

(#43) Pompi válasza WonderCSabo (#42) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi! Igen, minden képet én készítettem.

Feel Good Inc.

(#44) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Jó kis cikk, pont a gyári procihűtő cseréjén gondolkozok.

[OFF]Más: tudom, hogy nem passzol teljesen ide a téma, bár ha a csendről van szó, akkor mégis. Van valakinek valami ötlete arra, hogyan lehetne még a P180 rekeszénél is hatékonyabb vinyó felfogatást csinálni? Történt ugyanis, hogy vettem egy HD501LJ tipusú Samsung winchester-t, ami csendes vinyó hírében áll.
Namost, a P180 rekeszébe zselés gumikon keresztül csavarjuk a csavarokat. Azonban még ez sem elég ahhoz, hogy a samu halk, tompa, pulzáló búgását tökéletesen levezesse (ha a csavarokat rendesen becsavarom, akkor meg folyamatos mély búgást hallani). Vinyó kerregés nincs, csak ez a bugó hang.

Mit lehetne ezzel csinálni? Tán a csavarokat kéne fémről valami másra lecserélni? Vagy ezzel együtt kell élni? (A régi Seagate-emnél nem vettem ilyesmit észre.)[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#45) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#44) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Még valami: ez a zúgás nincs összefüggésben azzal, hogy van e éppen lemezművelet avagy nincs.

(#46) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Volt egy lélegzetvételnyi időm, így visszatettem a Noctua ventit a gépbe és lefényképeztem, kicseréltem az írásban az ide vonatkozó képet és kicsit kiegészítettem a végét, mert kipróbáltam még egy dolgot. Kiszedtem a két hátsó ventilátort. Most ez tűnik eddig a legjobb megoldásnak.

Johnny Cage:
HDD halkításban nem sok tanácsot tudok adni, nem foglalkoztam nagyon még a témával. Állítólag a Scythe Quiet Drive nagyon jó ebben a témában, itt érdemes mazsolázni talán.

Feel Good Inc.

(#47) ham_


ham_
tag

Ezen beállítások mellett a Core Temp és SpeedFan programokkal mért maghőmérséklet idle állapotban 37 fok, terhelve 71 fok volt.

Nekem mindketto mas hofokot ir ki a core2duo-ra, a speedfan joval alacsonyabbat. Melyiket tekintsem mervadonak ?

(#48) Pompi válasza ham_ (#47) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó kérdés. Nálam a 0.95.4-es CoreTemp, a 4.33-as SpeedFan, sőt még az Everest is ugyanazokat az értékeket mutatja.

A Core 2 Tuning topic első hozzászólásában a Core Temp-et említik, lehet, hogy az hitelesebb ha nem egyformát mutatnak, mint nálad is.

Feel Good Inc.

(#49) oliba


oliba
őstag

Én elég gyengének találom a gyári és az új hűtő közti különbséget. Itt valamivel jobban muzsikál, bár lehet, hogy a háznak nem megfelelő a szellőzése.

Amúgy jó cikk :C

(#50) Pompi válasza oliba (#49) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem tudom mennyit számít, de az általad linkelt shoton Push-Pull konfigurációban van a Noctua, ami azt jelenti, hogy 2db 12 centis venti volt rajta, elől - hátul, egyik tolta másik szívta a levegőt (ezért is push-pull), ráadásul nem ezzel a ventivel, hanem Coolink ventivel, mert az Anandtech még azzal tesztelte a bordát. (Bár ahogy nézem az teszteket Anandtechélnál ez a Push-Pull konfiguráció 1 fokot hozott csak a konyhára).

Minden esetre az, hogy a Noctua venti nélkül teljesített ugyanúgy, mint az E4400 gyári ventis hűtője turbina módban, nekem nem gyenge különbség. De hát kinek a pap kinek a paplan ;)

Egyébként az látszik, hogy ez így nem a leghatékonyabb hűtő, de nekem per pillanat ez elég, és legalább halk - nagyon halk.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.