Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Tetszetős bemutató sok képpel.
Mondjuk én egy pár hőmérsékeltadatot szívesen olvastam volna.

MOD: egyébként a Noctua termékk nagyon jók. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) katt777


katt777
félisten

Hát, hőmérések nélkül az egész bolhafingnyit sem ér, max. azt látni, hogy a Noctua még mindig nem képes PWM-es hűtőt gyártani. Hadd szóljon, aminek nem kéne.
Esetleg bővítsd ki, hogy legyen valami értelme a dolognak, mert amiről írtál, azt a gyártói oldalról is megtudhatja az ember. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ötletes a rögzítés, támogatnám más esetekben is!

Amúgy hogy röhögök, ha valaki egy Kolink cuccot lefikáz, de egy noctua, az jóóóó :D
Mondjuk nem mintha a Kolink jó lenne, de tudni kell, mit mire, és miből van a cserbogár :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) B4nd1t4 válasza D1Rect (#1) üzenetére


B4nd1t4
tag

" egyébként a Noctua termékk nagyon jók."

Csatlakozom...

Tényleg nem lett volna rossz látni, h mit is teljesít, de gondlom okkal nincs teszt...
Egyébként meg akit nem érdekel, ne olvassa el... :U

Písz...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#5) mexicanraven válasza katt777 (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Csatlakozom én is valóban nagyon jó cuccokat gyárt a Noctua!

katt777: neked megjegyezném, hogy egy bizonyos oldalról valóban igazad van (egyetértek veled), egy hűtő teszthez valóban kellenek a hőmérsékleti "próbák", de a személyes tapasztalatom az, hogy amikor mi vettük a Noctua hűtőnket elég volt a képeket megnézni nem voltunk tisztában adatokkal... Minőségi anyagok és teljesítmény. Ha új gépet vennék ez a "kellék" biztos maradna!

A Noctua NH-D14-nél viszont hátralépésnek tartom azt, hogy a kábelei nincsenek harisnyázva!

when the sun shines, we'll shine together

(#6) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes cikk. Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

Hőmérsékletek nélkül szerintem ez így semmi... Egy ilyen hűtővel az a minimum, hogy húzott procival mit tud... Én címlapra se raktam volna egy ilyen félkész írást.

[ Szerkesztve ]

(#8) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Közkívánatra beszúrtam pár hűmérséklet-eredményt is. ;)

Eredetileg azért nem volt teszt, mert nincs mihez viszonyítani. Önmagában pár hőmérséklet se mond sokat... :B

mexicanraven: Magának az NH-D14-nek nincsenek kábelei. A két ventinek van, és azok harisnyáottak is. Egyedül az ULNA-k és az Y-kábel nem harisnyázott.

D.Orion: Az NB makrancoskodása miatt nem tudom igazán megrántani. Másrészt ezt nem tesztnek szántam, hanem bemutatónak.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) patex1983


patex1983
őstag

Nekem NF-S12B Noctua ventim volt, de az nem ért semmit...Pedig sok jót olvastam én is a Noctua termékeiről...
-légszállítás=0
-fordulatszámot még külső vezérlővel sem lehetett módosítani, egyszerűen nem reagált rá, egyedül a hozzá adott ellenállás volt képes csökkenteni, de az meg ugye fix rpm-et produkált, a különböző rendszerprogik is baromságokat írogattak az rpm-ről(20000 rpm stb...)
Egyetlen pozitívum, hogy csendes volt...
Egyszóval én nem vennék még egyszer Noctuát az biztos...

X

(#10) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Igényes szép írás, egy két elütéssel :D Csak így tovább :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) mexicanraven válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Én is úgy gondoltam, hogy a hozzá tartozó kábelek, jó akkor nincs baj, mert az én ellenállásaim is harisnyázottak, elsőre kavartam a dolgokat! :)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#12) veector


veector
senior tag

Nagyon jó lett a cikk, meg a hűtő is nagyon jó. Grat hozzá :R

Kisebb hibák:
A dobozt felnyitva nem hungarocellt, vagy PET habot találunk, amik szintén kedvelt csomagolóanyagok, hanem gondosan hajtogatott kartondobozokat.
ezt így szokás:
A dobozt felnyitva nem hungarocellt, vagy PET habot találunk - amik szintén kedvelt csomagolóanyagok - hanem gondosan hajtogatott kartondobozokat.
aztán:
Az utolsó zacskó, amit már vissza se kellett csomagolnom az Intel set feliratot viseli. Ez az egyetlen csomag, melynek kibontása az orromra is hatott,

[ Szerkesztve ]

(#13) TESCO-Zsömle válasza veector (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm a javítást! :R

Asszimilálom.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Végre egy magyar teszt erről a tankról, nagyon jó lett :R .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#15) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

4. oldalon a 2. kép linkje nem "közvetlen". :)

Amúgy jó kis bemutató írás, grat hozzá.

@katt777: Sztem azért nem erőlteti a Noctua a PWM-et, mert anélkül is halkak a ventijeik. Viszont nekem ez miatt már pusztult ki Noctua ventim, és nem voltam túl boldog..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16) aram01


aram01
nagyúr

frankó cucc :C
kár hogy nekem az amd-re felejtős

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) pincehely válasza veector (#12) üzenetére


pincehely
addikt

Ne kukacoskodj! :R :DD

Amúgy hasznos, jól megírt teszt.
Tényleg hiányzik azonban pár bővebb teszt!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#18) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

aram01: Vagy a RAM-ok felejtősek... ;)

pincehely: Tervben volt, hogy a közeljövőben azt is csinálok. Egyelőre nincs mivel összevetnem a gyári Intel vackon kívül.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) veector válasza pincehely (#17) üzenetére


veector
senior tag

Az általam olvasott cikkek közül helyesírásilag kb ez az egyik legjobb :D
Ez is csak 1 elgépelés volt, meg egy kis formai hiba.

[ Szerkesztve ]

(#20) aram01 válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

inkább megtartanám ezeket a ramokat ha lehet a tx3 ami most bent van na az is milikre van tőle

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) iSonic


iSonic
addikt

Tényleg, ahogy a címben is megírtad eléggé robusztus egy darab hűtő ;)
Gratula a bemutatóhoz.. :C

(#22) Leslie_K. válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére

Öröm látni, hogy nemcsak az én Maximus Formulám NB-je akar üresjáratban is meggyulladni...

(#23) hejesírásó válasza D1Rect (#1) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem kattog azóta se gondolom amit vettél :)

(#24) Bluegene


Bluegene
addikt

én annyit tennék hozzá h nekem volt noctuám és coolinkem, hát a coolink amellett hogy sokkal olcsóbb még sokkal halkabb is volt, igaz feleakkora dobozban kapod és nem kapsz hozzá semmi felesleges extrát

szal coolink! :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#25) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

egyéni tapasztalatok a felszerelésről, benyomásaid stb?

(#26) TESCO-Zsömle válasza Leslie_K. (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem nem annyira öröm, de ez van... :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) dfdfdf válasza TESCO-Zsömle (#26) üzenetére


dfdfdf
őstag

Grat a cikkedhez

Végre egy értelmes bemutató cikk ami megmutat mindent és tanácsot is ad.
Nem teszt mint ahogy sokan hozzászoktak ....
Ilyen is kell legalábbis nekem van igényem az ilyen igényes írásokra!

Köszönjük sok ilyet még

(#28) DaveJr válasza Bluegene (#24) üzenetére


DaveJr
őstag

Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Nekem Coolink SWIF2 ventijeim vannak 92 és 120as. mindegyik folyadék csapágyas plusz van belőlük fix RPMes és PWM-es is. Nekem fixek vannak de az 5 ventillátor sem kellt nagy zajt pedig nem a legkisebb RPMesek. Használtam Noctua P12eseket de a coolink veri őket árban és hangban is. Ha lesz egy kis időm összeütök egy kis tesztet róluk.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#29) hoffman_ válasza katt777 (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hogy Te milyen negataív vagy mindig :DDD

A venti tetszetős, bár szerintem a néve jelen esetben(sem) éri meg azt a sok plussz ezrest. Amúgy Zsömi, tetszik a gépházad :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) veector válasza hoffman_ (#29) üzenetére


veector
senior tag

Az biztos hogy elég tágas :K :U

(#31) TESCO-Zsömle válasza hoffman_ (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Eladó, ha érdekel... ;)

Reményeim szerint hamarosan költözök vmi zártabba...

dfdfdf: Alapvetően én is ezt a fajta megközelítést szeretem, szóval lesz még. Az egerest is ilyenre tervezem. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nekünk NH-U12P van. Nem mondom, brutális ez a kiépítés, de nekem személy szerint nem tetszik, h van középen egy körházas venti, és csak egy oldalt van egy másik. Miért nem mindkettő, vagy egyik oldalon sem?!
Viszont az alapján, amit tapasztaltam a miénkkel, nekem eredmények nélkül is elég lett volna a teszt :R

[ Szerkesztve ]

(#33) D1Rect válasza hejesírásó (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, hibátlan. :))

(#34) katt777 válasza mexicanraven (#5) üzenetére


katt777
félisten

Az addig OK, de amikor megnéztem ilyen hűtővel i7 hűtés-eredményeket, hirtelen azt vettem észre, hogy több, nem kicsit olcsóbb hűtő van, amely hatékonyabb. A látszat nem minden.

Ventiket illetően egyrészt csatlakozom Bluegene-hez, pedig igazán ritkán értünk egyet valamiben, és ott vannak még az AC csöndes, PWM/PST-s ventijei, amelyek kimondottan arra valók, hogy egy komolyabb hűtőblokk 2 oldalára is felszerelhessük őket, egyazon CPU-Fan-ről vezérelve.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35) zazahoho


zazahoho
őstag

pont most tervezem ,hogy ilyen hűtőt vegyek,de a pwm venti hiánya furcsa ilyen árkategóriában :F
az íráshoz gratula :R
egyébként nincs valakinek infója armageddon megjelenéséről hazánkban?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#36) subaruwrc


subaruwrc
félisten

jó cikk elsőre.
nekem is ilyen hűtő van. mindent csak alátámasztani tudok :C

(#37) Henk


Henk
veterán

Ha bemutatásnak szántad szerintem lehetne több kép a hűtőről meg információ a ventikről és kevesebb kép a dobozáról. Véleményem szerint a csomagolásról 1-2 kép bőven elég ritka, hogy valaki amiatt veszi. Illetve ha nem is teszt de én is örültem volna pár hőmérséklet értéknek mert ez a hűtő a léghűtés csúcsa ezt az emberek nem díszek veszik hanem azért mert faragni akarnak a hőmérsékletből. Ha összejön a tuning érdemes lenne azzal kiegészíteni illetve én kíváncsi lennék egy olyan mérésre ahol csak a középső venti van rajt mert úgy nézem az első sok esetben nem használható már ha az ember ilyen irányba akarja felszerelni mint te. Ez egy amd-nél méginkább igaz.

(#38) TESCO-Zsömle válasza Henk (#37) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Uhh, igen. Nincs odaírva, de a hűmérsékletek csak a középső ventivel készültek. :B

Azon az oldalon még lehet dolgozok, de nézd el nekem, mivel eredetileg nem volt betervezve.

A kapott tanácsokkal/kritikákkal élni fogok a legközelebbi bemutatóm készítésekor. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) Sicilian


Sicilian
addikt

Jó kis írás, grat.. :K

nothing is true everything is permitted..

(#40) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a cikket, nekem tetszett, de több hőmérsékleti adattal többet megtudhatnánk a hűtőről :)

(#41) megint én


megint én
őstag

Nekem noctua c12pse14. És hihetetlen jó... Mondjuk nem 2 sec felrakni...

(#42) megint én


megint én
őstag

Még egy pár data róla.........
Bearing
SSO-Bearing
Rotational Speed (+/- 10%)
1200 / 1300 RPM
Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%)
900 / 900 RPM
Airflow
110,3 / 92,3 m³/h
Airflow with U.L.N.A.
83,7 / 63,4 m³/h
Acoustical Noise
19,6 / 19,8 dB(A)
Acoustical Noise with U.L.N.A.
13,2 / 12,6 dB(A)
Input Power
1,2 / 1,08 W
Voltage Range
12 V
MTBF
> 150.000 h

(#43) TESCO-Zsömle válasza megint én (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

[link]

;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) tarczali


tarczali
tag

Ahogy látom elég borsos ára van, teljesítménybe visszajön ez? Mugen 2 olcsóbb is és szerintem teljesítménybe is veri.

(#45) TESCO-Zsömle válasza tarczali (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A hangsúly ott van, hogy szerinted. Valójában nem veri. Mint ahogy a Megahalems-et és a TRUE-t sem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nem semmi cucc!
Nekem is 5db noctua venti "dübörög" a gépemben :DDD nem a legolcsóbb megoldás az biztos...

(#47) zolikaDB válasza Tamoo (#46) üzenetére


zolikaDB
veterán

De piszokul halk :R

(#48) Geller72


Geller72
veterán

"A noctua alatt egy Q6600-as dübörög, jelenleg 9*300-as tempón. Sajnos nem tudtam beállítani a vízhűtéssel aklalmazott 8x466-ot"

Akkor miért nem használod 8x400-on. Még gyári ventivel is elmegy ennyin, max hangos. (Nem gyári cerka venti, mielőtt jönnek az okos kérdések). nekem a Quadot egy ideig (Q6600) AVC rézmagos PWM-es cooler hűtötte kényelmesen.

A noctuáról.
nekem két db 12-es volt, két darab ES-es quad xeont hűtöttek egy HP XW6400-ban. 13k/db áron vettem. Örültem neki, mert egy helyen találtam akkor normális LGA771-es tokozásút, ami NEM egyezik a 604-es tokozással. Ami lejött, hogy nagyon jó minőségű darabról volt szó. Én is azóta használom a ventijeit önmagában. Utoljára az egyik ház oldallapi coolerének raktam be ilyet, ami egyből tolja a nagy passzív vga bordákra is a hűs levegőt. A 13-es coolerei nagyon jók előlapi (be)szívó és hátlapi (ki)szívó ventinek, de volt Proliant szerverem, aminél a gyári ventiket ilyenre cseréltem ki, azok fújták a xeonokra a levegőt. Nem tudom megmondani, hogy hányat szereltem be, de még egy sem szart be.
A 12-es csomagban (lga771) volt magyar nyelvű is. (igaz, e nélkül itthon nem is kerülhet forgalomba)

[ Szerkesztve ]

(#49) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Egész jó cikk lehetne.
Pro: sok kép részletesen bemutatod a hűtőt
Kontra: egy grafikont nem látok amivel átláthatóan lehetne viszonyítani az elöző hűtődhőz vagy esetleg egy másikhoz ami kéznél lett volna.

(#50) TESCO-Zsömle válasza ADAM1337 (#49) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem akartam viszonyítani semmihez, ez csupán bemutató lett volna, nem teszt. A hőmérsékleteket sem szántam oda, azért nincs az a rész "rendesen" megcsinálva. Nincs másik hűtő, amihez viszonyíthatnék, és a komoly tuning is ki van húzva technikai okokból...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.