Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

"...ventilátornak meg nem lesz semmi útba, így nem lesz szélzajom!"

Magyarul a ház oldalán fog pörögni teljesen védtelenül? Ha véletlen odanyúlsz, vagy valami hozzáér, akkor repülnek majd a lapátjai? A port pedig ezerrel fújja be a házba?

Ha oldalra kerül, akkor feltételezem, hogy befelé fog fújni, viszont ahhoz meg nem kell a nagy légszállítás, mert a levegő úgyis utat talál a házba magának. Ha nem így lenne, akkor a kifelé fújó (általában hátsó és felső) ventillátorok vákuumot csinálnának és összeroppanna a gép. :DDD Na jó, vicceltem, ehhez nem elég erősek a kifelé fújó ventik. ;) Viszont ez az oldalról nagy teljesítménnyel befújó légkavaró szerintem többet árt, mint használ, de ha nem is árt, akkor is nagyjából felesleges. A szép, egyenletes légcsatorna helyett (elöl és alul be, felül és hátul ki) csak összekavarja a házban a levegőt.

Na mindegy. Lényeg, hogy szerintem ez egy marha jó ventillátor, én is imádom a Noctuákat és ez a darab tökéletes választás lehet a ház hátlapjára, vagy akár egy tápegységbe, de a ház oldallapjára én inkább nem raknék semmit. Ha mégis, akkor sem a nagy légszállítását tartanám elsődlegesnek a halk üzem mellett, hanem mondjuk azt, hogy relatíve olcsó legyen és esetleg jól nézzen ki.

A bemutatót azért köszönjük :R de az árát szerintem beleírhattad volna a cikkedbe. Persze fél perc kiguglizni, de akkor is értelmetlen elhallgatni ezt a fontos infót.

(#2) waithEard


waithEard
őstag

Jó ötlet volt a zsepis teszt! Szellemes. Köszi.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#3) Graphics válasza sing1ep1ayer (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Magyarul a ház oldalán fog pörögni teljesen védtelenül? Ha véletlen odanyúlsz, vagy valami hozzáér, akkor repülnek majd a lapátjai? A port pedig ezerrel fújja be a házba?"

Ezt a kérdést te sem gondoltad szerintem komolyan... :D
Szerinted ha valaki beruház egy ilyen ventire, majd hagyja, hogy a por tönkrevágja? :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) sing1ep1ayer válasza Graphics (#3) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

De, teljesen komolyan gondoltam, mivel a szerző ezt írta. Be is idéztem.

(#5) Graphics válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) ViiiiktorOC válasza sing1ep1ayer (#1) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

(#1) sing1ep1ayer: Igen, viszont kifelé szívja majd a meleg levegőt! Elölről egy 20 cm-es venti tolja be a levegőt. Hátul, és felül nincs msot semmi. Egyenlőre így tervezem. Mert ha nem lenne oldalt venti akkor a 6870-es jóval melegebb lenne.
Ha ki lesz vágva, akkor remélem nem fog semmi a ventilátor útjába kerülni, és nem fog törni. [se papír zsebkendő:D]
Nem elhallgattam, csak nem akartam pénzt bele írni a cikkbe. úriember pénzről nem beszél, de 4k felett volt. :B
Minden kritikát szívesen olvasok, és veszek! :) :R

(#2) waithEard: Köszi. innováció a javából! :DDD

(#3) Duliee: Kifelé fog fújni, remélem azért sok por nem kerül bele. Házat meg rendszeresen portalanítom! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#7) Graphics válasza ViiiiktorOC (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) sing1ep1ayer válasza ViiiiktorOC (#6) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Rendben, korrekt válasz! :R A zsepis teszt egyébként nekem is tetszett, ötletes.

Ha pedig meggondolnád és mégsem akarod szétbarkácsolni a ház oldalát, akkor ez a fantasztikus, egyedi fejlesztésű segéd VGA-hűtés most ingyen a tiéd lehet, ha eljössz érte. Persze egy kicsit meg kellene fújni sűrített levegővel, de hidd el, tényleg nagyon klassz. ;)

(#9) joecontra


joecontra
addikt

Jó lett az írás, a zsepis teszt meg nagyon jó. :K

Üdv,
J

(#10) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Köszönjük a jó kis tesztet :)
Gondolom a ventit fel lehet helyezni pl egy Noctua proci hűtőre is ( NH-U12P SE2).
Mindenesetre nyáron hasznos lehet egy ilyen minőségi tesztalany :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tök jó, tehát a soros ellenállás tápkábelbe építéséért még mindig lehet pénzt kérni? :)
Különben a venti jóféle, csak ez mindig mosolyt csal az arcomra, hogy hogy van megoldva a fordulatszám-állítás :)

Mondjuk útban így is van neki vlami : a rács a ház oldalán. Az mindenképp ott lenne...

@s1nglep1ayer : Ha egy gagyi 12cm-es ventihez, ami nincs leszabályozva, odanyúlsz, nem repülnek a lapátjai, akkor ennek, leszabályozva, hogy repülnének? (Max. fájni fog az ujjad.)
Ha valami beleér, akkor meg csak megáll.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Normi™


Normi™
őstag

Azt hiszem ezt a 14cm-es a ventit lehetet először 12cm-es helyére beszerelni,nagyon jó ötlet volt,ma már sokan alkalmazzák :K

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#13) sing1ep1ayer válasza hcl (#11) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Attól fögg, hogy sikerül "eltalálnod". Én már törtem így el egy ventillátor lapátját, szóval hiába mondod hogy nem fordulhat elő, amikor már tapasztaltam, hogy de. Igaz hogy csak 1 lapát sérült és nem esett le, viszont az aljánál elrepedt és kis mértékben eldeformálódott, így folyamatosan hozzáért a motor házát tartó műanyag szárakhoz. Ezek után már nem volt halk többé és amikor helyre akartam tekerni a lapátot végleg le is tört. Ha pedig egy lapát hiányzik, jelentős mértékben megváltozik mind a zajszint, mind a légszállítás. Már az is elég bajt okoz, ha csak megreped. ;)

(#14) hcl válasza sing1ep1ayer (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az eléggé egyedi eset lehetett, valami nagyon sz*r ventivel, vagy anyaghibás volt a lapát...
Én úgy borotváltam még le csak venti lapátjait, hogy ipari sűrített levegővel való portalanítás közben beleért a légpisztoly csöve a ventibe -> na az ledarált róla mindent :DDD
(Csak ugye ilyen módszerrel nem egészen a gyári fordulatszámon pörög a cucc :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) sing1ep1ayer válasza hcl (#14) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ehhez nem kell sz*r venti, sem anyaghiba. Most mondok egy számodra meglepő dolgot: még csak az sem kell, hogy forogjon. :Y Vegyél a kezedbe egy ventillátort és nyomd be az egyik lapátot ujjal. Simán ki lehet törni. Azzal, hogy nem raksz elé rácsot, pont ennek a lehetőségét hagyod meg. Ha valami úgy ér hozzá, hogy szerencsétlenül benyomja, akkor bizony repülhet az a lapát. Nem azért mert olyan gyorsan forgott, hogy az ütközés megrongálja, hanem szimplán mert be lett nyomva.

(#16) E770


E770
senior tag

valóban nagyon jó és praktikus venti,
szerintem a PC házak egyik legfontosabb elemei, ami a kulturált üzemelést illeti
de a fix fordulatszám hihetetlenül ostoba dolog szerintem, akár hány verzióban - pont egy PC-ben ne lenne helye a hőmérséklet függő szabályozásnak? Hiába példaértékűek pl. az Asus crosshair formulái, úgy tűnik nem terjednek gyorsan ezek a megoldások :(

(#17) hcl válasza sing1ep1ayer (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:DDD :DDD :C :W
Kb. ennyit tudok rá mondani.
Úgy 10-15 éve sórakozok hardverekkel, ventilátorral is. Talán van egy kis tabasztalatom... (Pl. zörgő venti pillanatnyi gyógyítása úgy, hogy belenyúlsz egy pálcikával, vagy csavarhúzóval, pár próbálkozás után pedig szépen halkan fut tovább... Ha ettől letörik a lapát, akkor azt a ventit a gépbe nem lett volna érdemes betenni :D )
És még sosem volt "márkás" ventim, ha esetleg valaki arra gondolna, hogy mindig jó cuccaim vannak. Minimális odafigyeléssel meg lehet oldani, hogy ne törjön-repüljön semmi.
Az ujjaimat különben jobban félteném, mint a ventit. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Graphics válasza sing1ep1ayer (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ha ennyire parás ez a ventilátor dolog :D ne vegyél :K

És ki van küszöbölve a dolog, ami elromolhat el is fog, ami meg nem az nem.
Rácsot lehet rátenni, azzal megnő a szélzaj, ha már próbáltad akkor nem mondtam vele újdonságot, hogyha a ventihez közelitesz egy tárgyat, pl rács, akkor nő a szélzaj.

De lehet játszani és tesztelgetni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) sing1ep1ayer válasza hcl (#17) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Látom sikerült felfogni miről beszélek. :U Gratulálok!

(#18) Duliee
Nem is veszek, mert nem használok asztali gépet. ;) De ha valaki olyan primitív, hogy azt nem képes felfogni, hogy egy ventillátor, ami előtt nincs semmilyen rács, az sérülés veszélyének van kitéve, azzal felesleges vitatkoznom. ha nem így lenne, akkor mi a francnak tennének elé bárhol is rácsot? :W Persze biztos ti tudjátok jobban, nem a többi sokmilliárd felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#20) hcl válasza sing1ep1ayer (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem modtam, hogy nincs kitéve sérülésveszélynek, csak hogy túlparázod.
Rács meg
1. esztétikai okokból
2. biztonsági okokból - nem annyira a venti, mint az ujjaid épségének érdekében
szokott lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) ESP


ESP
senior tag

Az írás jó.

A venti sajnos nagyon gagyi. Árát nem éri meg pedig nagy reményeket fűztem hozzá és kettőt is vettem.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#22) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

(#8) sing1ep1ayer: Köszönöm, de most nem megyek el érte! :D Egyébként hangosabb mint az porszívó? :DDD

(#9) joecontra: Köszönöm! :R

(#10) Dr_Syrex: Ezt nem tudom neked biztosra mondani, mivel nem ilyen hűtőm van. De egy kis moddingal minden megoldható! :)

(#11) hcl: Hát én is jobban örültem volna egy ventilátor szabályzónak, vagy egy terheléstől függően változó fordulatszámra. De ez most így van bekötve. :R

(#12) Normi01: Az biztos! Nekem is tetszik a megoldás! :K

(#21) ESP: Köszönöm! :R Neked mért nem tetszik? :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#23) Normi™ válasza Normi™ (#12) üzenetére


Normi™
őstag

*lehetett

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#24) ESP válasza ViiiiktorOC (#22) üzenetére


ESP
senior tag

Egyszerűen nem éri meg az árát.

Ha fele ennyibe kerülne azt mondanám ok!

De összehasonlítva a 692-ben lévő gyári első 14-es ventivel. Hát.

Sajnos nem sokkal jobb.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#25) sing1ep1ayer válasza ViiiiktorOC (#22) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Tudom hogy nem néz ki túl bizalomgerjesztően, de meglepően halk volt, amikor még használtam.

(#26) Graphics válasza sing1ep1ayer (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyugi, először is ,nem hiszem hogy túl és annyira primitív lennék, hogy ne fognám fel :U

De ha valaki halk gépet szeretne nem fog rácsot tenni elé, ezt is elhiheted...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) hcl válasza Graphics (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem az egy meredek az volt benne, hogy mögötte viszont van :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) sing1ep1ayer válasza Graphics (#26) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Hát passz. Az én utolsó asztali gépem olyan csendes volt, hogy a leghangosabb alkatrész messze a HDD volt benne, de nem azért, mert már halódott volna és kerregett, hanem mert jó ventillátorokat használtam és jól átgondolt hűtést. Emlékszem; 12cm-es Glacialtech SilentBlade ventik voltak a házamban (a csúnya kék színűek) és rács ide-vagy oda, beüzemelés után szét kellett szednem a gépet, hogy megnézzem valóban mennek-e. Ha én túldramatizálom a sérülésveszélyt a rács hiánya esetén, akkor mások meg a rács miatt keletkezett szélzajjal teszik ezt.

(#29) hcl válasza sing1ep1ayer (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"akkor mások meg a rács miatt keletkezett szélzajjal teszik ezt."
Ez igaz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Graphics válasza sing1ep1ayer (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1-1.

Nálam Gelid Silent van, ultrahalk és morgás nelkul 170-190-es fordulatig leszabalyozhato. Es akkor fordulaton mar en is merek ratenni racsot, mert ott mar nincs zaj :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) sing1ep1ayer válasza Graphics (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Látod ez például nagyon okos választás. A Gelid Silent ventik a jelenlegi kedvenceim, mert szinte hangtalanok, szépek és ennek ellenére még olcsóak is. Itthon sajnos kevés helyen árulják, de azért nem beszerezhetetlenek.

(#32) Graphics válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon véletlen került hozzám, de valószínűleg, hogy egységesen az összes olyan lesz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Northern78


Northern78
csendes tag

Jó írás és jó venti. :)

(#34) steven84


steven84
tag

Thermalright TY-147A is ezt tudja légszállításban, és még halkabb is, ráadásul 3300,- lehet kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.