Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

hiánypótló és átfogó írás. :R

sokan kérdeznek a fórumon ezzel kapcsolatban.

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jó írás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

nLite, sokszor csinált már elcseszett telepítőt nekem, helyette a driverpacks.net oldalt ajánlom, komplett driver csomagok, és integráló progijuk is van.
nLite egyik nem túl régi verziója pl. képtelen volt text módú ahci driver integrálásra, hiába volt bejelölve az opció...

Amúgy jó írás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Én annak örülnék, hogyha az AHCI-vel feltelepített Win7-em-ről le lehetne valahogyan takarítani az AHCI-t, mert folyton kék halálozik/újraindul/fagy tőle a gépem. Sajnos hiába állítom vissza IDE-re, nem indul el a rendszerem, újrarakni meg nem nagyon van kedvem :S

ui.: Jó írás, gratula!

(#5) #41133696


#41133696
törölt tag

Klassz írás, Vlite-al kapcsolatban is lesz ?

(#6) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Óvatosan az integrálással, én pl SP3-at integráltam eredeti XP SP2 telepítőbe, viszont az új SP3-as telepítő már nem fogadta el az eredeti Cd-Kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#7) nuke7 válasza _Orbi_ (#4) üzenetére


nuke7
veterán

nem lehet h neked hardver problémád / inkompatibilitás van..? (alaplap, winyo)
ki az aki még xp-t használ mai számítógépeken..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) #65675776 válasza Darth_Revan (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább XP alatt csináltad? Mert ha Vista vagy W7 alatt követed el az SP3 integrálását, akkor tipikusan az általad említett hibajelenség jön elő.

(#9) katt777


katt777
félisten

Rosszul emléxem, hogy volt már erről leírás, és vLite-ról is? :F Tutira nem, mert még innen is mentettem le... :U Sebaj, ismétlés a tudás anyja, a plagizálás meg nem újdonság mostanában logout-on (az én cikkeimből is csakliztak már forrás-megjelölés nélkül). :(( :(((
Amúgy a Vistában nincs benne az AHCI driver, nekem azt is integrálnom kellett SP1-gyel együtt.
Az nLite-ot leszólókkal ellentétben nekem sem ezzel, sem a vLite-tal nem volt soha problémám, persze, ha valaki valamit rosszul csinál, ami nem nehéz, az könnyen elcseszett telepítőt készíthet.
Megj.: Sosem lapozok, főleg nem pár sor után. Olvasni akarok, nem lapozgatni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10) xedos válasza Darth_Revan (#6) üzenetére


xedos
addikt

Itt a Microsoft alkotott! Megváltoztaták a kulcsok érvényességét!
Én Pl. Mindig valamivel feltelepítem az XP-met, majd utána a keychanger microsoft progival írom át az adott noti kulcsára! Ebből is adtak ki újat...

(#11) katt777 válasza nuke7 (#7) üzenetére


katt777
félisten

Akinek a hardveréhez (akár periféria, amit tovább használ az ember, mint egy CPU-t) nincs Vista, x64 támogatás, pl... Én sem cserélek le sok-sok éve használt és jó hardvert valami azóta "fejlesztett" szarra.

xedos: Lehet a legális XP-t is "mentesíteni" a MS szarságaitól, anno én is pár hónap alatt meguntam ezeket.

GoodSpeed: Már rég van, előbb linkeltem. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12) Lenry válasza katt777 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

pedig benne van. legalábbis az Inteles biztosan, mert nekem semmit nem kellett tenni a Service Pack-mentes Vista telepítőmbe, hogy menjen a natív SATA mód az ICH7-el

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) 7Heads Drago válasza Darth_Revan (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha mindent jól csinálsz, akkor az új integrált lemez nem is kér cd kulcsot. Persze ezt az opciót ki kell jelölni és a kulcsot is meg kell neki adni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14) #41133696 válasza katt777 (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, de én például olyasmire gondoltam, hogy vlite + sp1 + sp 2 integrálása nem teljes mértékben támogatott chipsetek esetében, mint amilyen az Nforce 4. Ugyanis az Nforce4 (Nforce 3-ra is)-es lapra, csak Windows update-ről tehető fel a service csomag, ami időigényes, meg addig sebezhetőbb is a rendszer. WU-nélkül önálló SP1 (biztosan nem sérült ) belső hibával elszáll.

Vlite-al pedig nem nagyon működött az integrálás, hozzáteszem, hogy ezen a chipsetes lapon amúgy is belső hibával száll el. Szomszédom laptopján ,epdig az ő Basic-jét 2-3 óráig próbálta integrálni a vlite, sikertelenül.

(#15) Peetig


Peetig
csendes tag

Vlite, Nlite: mindkettőt sokszor használtam már, eddig különösebb hiba nélkül. Mindig újraírható CD/DVD-vel dolgozom ilyenkor, mert ki tudja.

Ahogy hallottam: a leggyakoribb hiba, hogy nem bootolható lemezt írnak, elfelejtik bejelölni a programban.
Vista SP1 integrálás és automatikus telepítés: 1-2 hónap elteltével új kulcsot kért, pedig a Vista eredeti. Csak többszöri próbálkozásra tűnt el a hiba.

Aki eltávolítani akar a telepítő lemezről, az gondolja meg kétszer, hogy mit vesz ki. Csúnyán el lehet rontani. :(

Compaq Armada 7400.

(#16) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Egy gyors kérdés, úgyis a témába vág. Épp tegnap telepítettem egy Toshiba Satellite L300 laptopra WinXP SP3-at, és csak úgy sikerült, hogy átállítottam a SATA vezérlőt AHCI-ről Compatibility módba. Így telepítés után visszakapcsolhatom az AHCI módot? Nem lesz belőle gond?

(#17) LLKobe


LLKobe
veterán

Honnan tudom win alól megnézni hogy a vinyók AHCI üzemmódban mennek-e?
És pontosan mit takar ez? Mennyivel jobb?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Nekem a gyari SP1-s XP is poccre felficcen az 1 eves nForce chipsetes SATA2 HDD-s notebook-mra. Fater desktop gepe szinten nForce chipset-s, asszem 6-s szeria, es SATA2 HDD-val szinten nem gond ugyanerrol a CD-rol. A hugom masfel eves intel chipet-s SATA2-s notebook-ja viszont kulon buzeralt CD-t igenyel, addig nincs HDD a telepitoben... :U

Aztan vettem egy vadiuj NEC USB-s FDD-t is az ebay-rol, potom ezeröccázé'...

hobizoli

több drón kell ;P

(#19) Sanyix válasza hobizoli (#18) üzenetére


Sanyix
őstag

Mit nem értesz? IDE módban nem kell semmi. Ahci módban kell...
Azzal nem mondtál semmi újat hogy ide módban használt sata vinyóra simán felmegy...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#20) #65675776 válasza katt777 (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Benne van a Vista-ban egy általános AHCI driver, amit ha nem AHCI módban telepíted a Win-t akkor letilt. Utólag lehet engedélyezni.

(#21) hobizoli válasza Sanyix (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Latom vkinek nem volt eleg vilagos: SATA modban is felment :U

hobizoli

több drón kell ;P

(#22) nuke7 válasza katt777 (#11) üzenetére


nuke7
veterán

hmm... ha van ilyen hardver amit sem a win7, sem a vista nem támogat az nagyon-nagyon régi / egyedi lehet :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) PH-User


PH-User
addikt

Bármikor próbáltam integrált telepítőkészletet létrehozni, mindig volt valami problémája az elkészült rendszernek. Ezért egy ideje nem foglalkozom már az nLite-tal meg egyebekkel.
Próbáljátok, ki, nem veszthettek vele semmit! Köszönjük a hasznos írást!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#24) Mr.Csizmás válasza _Orbi_ (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

registryben kell egyvalamit átírnod átírnod, win7 topicban tudják hogy pontosan mit is. utána reboot, biosban átállítod, és megy. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) t72killer válasza PH-User (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nlite-tal nekem is voltak gondjaim, aztán átszoktam RyanVM integratorra , és a driverek "kézi" intregrálására. Itt ugyan az intel driver integrálását írtam le, gigabyte (jmicron?)-nál is biztos van valami hasonló megoldás. Amúgy az nlite-olt XP-nek is működnie kéne rendesen, ha nem távolít el az ember rendszerkomponenseket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) fkosa válasza LLKobe (#17) üzenetére


fkosa
tag

Nézd meg ezt a linket:
http://www.komel.hu/assistance/sata-ahci.php
Van egy tömör leírás a két mód közötti különbségről.
Én AHCI módban használom a vinyómat (P5E alaplap), az IDE módhoz képest nagy sebesség növekedést nem tapasztaltam se Xp se Vista alatt.
Ha nem lenne Vistaban támogatás, nem tudnád feltelepíteni. Xp-ben úgy lehet megoldani, hogy a telepítés kezdetén (amikor betölti a szöveg módú drivereket - alul pörögnek), nyomni kell egy "F3"-at, majd amikor kéri, az alaplaphoz adott floppy lemezt betenni.
Egyébként az nlite nekem sem jött be, a kézi telepítés megbízhatóbb. Ráadásul ha van egy új alaplapod, csak a régi telepítőt kell kiegészítened. Az nlite ha egyszer drivert integrálsz, nem hajlandó többet hozzáadni (legalábbis régebben így volt).

(#27) katt777 válasza Lenry (#12) üzenetére


katt777
félisten

Nekem konkrétan az Intel AHCI driver-t kellett integrálnom bele. Ja, ez már 10-es volt P5Q-n, és a mostani lapomon is az van.

GoodSpeed: Mondok 1 trükköt: A driver (stb.) telepítő ideiglenes könyvtárba ment (kicsomagol), onnan azt szépen ki lehet másolni, aztán mindenestül beintegrálni a Windows telepítőlemezbe. vLite-ot 64-biten futtattad? Mert a vLite külön figyelmeztet, hogy x86-os rendszeren hibák keletkezhetnek ezért még az x86-os Vistát is x64-esen futtatott integrálással javasolják.

Peetig: Én is erre figyelmeztettem. Sok minden összefügg mással a windowsban, noha nem jelzi semmi, és lépten-nyomon mindenféle rejtett hiba jön elő. Én lényegében csak az idegen nyelvi csomagokat, és a nyomtató driverek túlnyomó többségét (+ még pár drivert) szedtem ki végül.

Boborjan: De igen, lesz. Betöltéskor szépen le fog fagyni az egész. Ezért kell integrálni a drivert, vagy telepítéskor betölteni floppyról/pendriveról.

daa-raa: Hát utólag hogyan is engedélyezem, ha nem megy fel tőle a rendszer? :F Mindenesetre én szépen integráltam az AHCI drivert, aztán minden OK lett, no problemo.

nuke7: Nekem 2 is van: Egy scanner, meg egy telefonkábel.

fkosa: Az F6 célszerűbb, F3-mal ugyanis kilépsz a telepítőből. :B :N Az nLite-ot meg sajnos vagy tudja valaki használni, vagy nem. De ez nem az nLite hibája. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali mindenkinek!

Először is azt kell, hogy mondjam, hogy ekkora érdeklődésre nem is gondoltam, pláne, hogy ez az első cikkem itt a Logout-ban.
Rögtön az elején mindenkinek szeretném megköszönni a hozzászólását, függetlenül hogy pozitív, avagy negatív volt. Most megpróbálok "személyre szabva" is válaszolni.

CPT.Pirk
Valós problémáról írsz, a régebbi verziókban valóban volt probléma az integrálással, és nem várt eredmény(használhatatlan telepítő sok esetben) született. A bemutatóban nem véletlenül, hogy egy adott verzióra hivatkozom(szerencsére jelen pillanatban az utolsó is egyben), amiben ez a hiba már korábbi verziók óta javítása került.

GoodSpeed
VLite-al kapcsolatban nem gondolom, hogy helye lenne egy AHCI integrálás bemutatónak.
Azért, mert ha valaki ezt a bemutatót megérti és elsajátítja, akkor a VLite használatát is egyúttal(ebből a szempontból) elsajátítja. Egy olyan bemutatónak esetleg lenne értelme, ami például, VLite segítségével készít, egy olyan Vista telepítő lemezt, ami egy adott laptop összes driverét tartalmazza, azaz a Vista telepítése után semmi teendője nem lenne a felhasználónak, mert telepítve lenne a ChipSet-, Hangkártya-, Vga-, WIFI, Touchpad-, LAN, BlueTooth, stb stb vezérlő(laptopoknál alapvetően ilyen driverek telepítése szükséges)

Darth_Revan
Erre én is csak azt tudtam volna javasolni, amit daa-raa "kolléga" írt. Az NLite bizonyos módosításokat hajt végre, amit az adott OS típusától függ és a felhasználó elöl el van rejtve. Ha nem XP alatt futtatod/használod az NLite rogramot, akkor ezek az információk(bizonyos rendszer információs összetevőkről gyűjtött adatok, stb stb) hibához vezethetnek(rossz információkat gyűjt az NLite), ezért ezek az integrációba is bekerülnek. "Természetes", hogy egy eredeti XP "rosszul" fog reagálni egy olyan telepítőkészlet esetén(adott esteben), ami olyan fájlverziókat(stb stb) tartalmaz, amik abban az időben nem is léteztek.(ez csak egy példa volt a teljesség igénye nélkül)
A megoldás "egyszerű": XP alatt kell futtatni/használni az NLite programot

katt777
Nos, a neked adandó válaszon sokat gondolkoztam. Adjak-e egyáltalán? Érdemes?
Aztán úgy döntöttem, hogy igen.
Úgy éreztem a hozzászólásodból, hogy igazából azzal "gyanúsítasz" meg, hogy úgy "csakliztam" a cikket.(magyarul más cikkéből loptam, úgy lett összeollózva, és amúgy is valószínűleg sík hüle vagyok a kérdéshez...)
Ha nem ez volt a szándékod, akkor most az elején elnézést kérek Tőled, mert rosszul értelmeztem a hozzászólást. Ha viszont nem, akkor a válaszom ez számodra:

1. ha ismernél, ilyen feltételezés nem is fordult volna meg a fejedben...Vagyok olyan szakmai szinten, hogy nem fogok "lopni" más cikkéből. Anélkül, hogy a szakmai tudásomat, és kb 18 éves szakmai tapasztalatomat részletesen ecsetelném, ezért csak annyit mondok: Ha TE vagy akármilyen ismerősöd elmegy tüdőszűrőre, akkor tudd, hogy azért nem marad belőled(vagy másból) egy fekete árnyék a falon és tudják digitálisan eltárolni a leleteidet, mert ez a "csaklizós", "ollózós", szakmailag "hozzá nem értő" ember(és társai) írták a vezérlést és a szükséges szoftvereket... :K

2. ha már linkelsz összehasonlításként valamit, akkor legalább olyan legyen, amit tényleg össze is lehet hasonlítani. Abban a cikkben amit linkeltél(NLite kizárólag), meg az általam készített bemutatóban, annyi a közös, hogy mindkettőben szerepel az NLite szó....

3. A Vista-ban VAN AHCI driver alapban, az első SP nélküli változatot is beleértve.
Az első hivatalos, kiadásra jelölt(RC) változatban(2006 Októbere) is bent van, Msahci.sys néven.
Ez egy INTEL 1.0 AHCI driver volt.(Jelenleg 1.3 az elérhető, természtesen INTEL a gyártó)
Az igazsághoz valóban hozzátartozik, hogy ez az első változat hibás volt, valóban előfordult, hogy nem lehetett egyes HDD-kre telepíteni a Vista-t, SATA - AHCI módban.
Természetesen ezt javították, és egész pontosan 2007 Január 19.-én nyerte el a végleges "formáját" és ez is került be a végleges Vista RTM-be(x86 és x64 változatba egyaránt).
Név: Msahci.sys
Verzió: 6.0.6000.20518
Méret: 25,784 Byte
időpont: 2007 január 19. 03:03
Utasításkészlet: x86/x64

Boborjan
Ha átállítod AHCI-re, akkor érdekes dolgok fognak történni... :) De ha gondolod, próbáld ki.
(amúgy ezt nem javaslom)

hobizoli
Ha SATA AHCI módban is felmegy az XP, akkor nem erdeti XP telepítő CD-t használsz, hanem például egy más által integrált telepítőt(amibe integrálták az AHCI drivert már)
Az eredeti XP(függetlenül hányas szervízcsomagot tartalmaz) NEM TÁMOGATJA az AHCI üzemmódot! :N

Fire/SOUL/CD (Szerző)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29) fkosa válasza katt777 (#27) üzenetére


fkosa
tag

Igazad van (F3-F6).
Lehet h. ezért nem volt jó az nlite-os telepítő :DD folyton kilépett...

Amúgy a probléma az volt vele, hogy sokszor csinált nem butulható CD-t, illetve ha előre beírtam a CD-kulcsot, a telepítésnél újra kérte és nem fogadta el az eredetit.
Szóval maradok a kézi szerkesztésnél.

(#30) katt777 válasza Fire/SOUL/CD (#28) üzenetére


katt777
félisten

Azt írtam, hogy írtak már erről, illetve, hogy "plagizálás meg nem újdonság mostanában logout-on". Utóbbi egy általános, tapasztalati megállapítás, nem konkrét célzás volt a cikkre. Mellesleg simán előfordul az is, hogy egyesek lusták megnézni, nem írt-e már valaki arról, amiről ők.

Az nem az én hibám, hogy a cikk többi részét nem olvastam el, hanem azé, aki pár mondatonként új oldalra tördeli. :((( Egyébként nem összehasonlításként linkeltem, hanem példaként, hogy már írtak erről.

A Vistáról neked is csak azt tudom mondani, hogy NINCS benne megfelelő AHCI driver az ICH10 chipsethez (és nem 10-es AHCI driver!) pl. Ahogy beleintegráltam, rögtön rendesen felismerte a rendszer (azelőtt floppy-ról tettem föl, csak SP1-hez tettem mellé), és települt. 2007 januárjában messze nem volt még P45-ös chipset, az X58-asról nem is szólva.

Hát, azért a tüdőszűrést nem te találtad fel. ;) Mellesleg pár éve CT-felvételt nem tudtak nekem adni a hipermodern új készülékből hetekig, gondolom, ez is mai programozók "teljesítménye" - azaz 18 év gyakorlat önmagában semmit nem tesz (és ezzel nem a te tudásodat vonom kétségbe, hanem azt, hogy bármely szakmában töltött 18 év önmagában biztosíték lenne a szaktudásra - lásd még a legkülönbözőbb, állandóan frissítgetett szoftvereket). Amúgy én is ennyi ideje vagyok a szakmában, még ha konkrétan programozással már nem foglalkozom is egy ideje. :R

fkosa: Talán nem pipáltad be a bootolható lemez készítését, ill. az nLite arra is figyelmeztet, hogy ha boot-olható CD-t akarunk készíteni, akkor külön be kell valamit állítani, most már nem emléxem pontosan, mint, de az ISO fájl létrehozásával kapcsolatos.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31) #65675776 válasza katt777 (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feltelepíted IDE módban, Registry-ben módosítod a megfelelő kulcsot a driver engedélyezéséhez, gép újraindít, BIOS-ban AHCI mód-ra állítás, és örülés.

(#32) katt777 válasza #65675776 (#31) üzenetére


katt777
félisten

Na, ez nem működött senkinek P5Q topicban. :((( Amúgy jobb' szeretem a már beállított hardverre feltolni a rendszert, nem utólag vacakolni vele. Ezért módosítottam már a Win beállításokat is a telepítőben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33) lapa válasza hobizoli (#18) üzenetére


lapa
veterán

usb fdd - kitűnő gondolat. bárcsak már régóta lenne egy ilyenem... lehet ránézek én is a használtpiacra.

az (régi) nlite pedig néha igenis ront.

itt van még egy integrálós link, ha már úgyis a telepítő forrást matyizzuk.

[ Szerkesztve ]

(#34) fkosa válasza katt777 (#30) üzenetére


fkosa
tag

Kipipáltam (a bootolható cd készítést). Sajna nem mindig működött.

Egyébként az írás teccik. Ilyen problémával (pl. sok új laptopnál nem lehet IDE kompatibilis módot beállítani) sokan jönnek hozzám.
Drivert eddig mindig adtak az alaplapokhoz (laptopnál nem mindig jellemző). Az enyémnél - szerintem ez elég ötletes - a driver lemez bootolható, ha arról indítom a gépet, meg lehet vele csinálni a floppy-t (így nem kell a neten keresgélni).

Az nLite sok minden másra is alkalmas lenne (szervízcsomag integrálás, grafikus módú driver-ek integrálása, illetve egy csomó beállítást meg lehet vele változtatni), ezeket "kézzel" nehéz megcsinálni (ha vki tudja, hogy lehet kézzel grafikus módú drivert integrálni, érdekelne - sajna ez elég bonyolult, nem vagyok biztos benne, hogy lehetséges)

(#35) fkosa válasza #65675776 (#31) üzenetére


fkosa
tag

Azt hogyis?

Ha átállítom, fel sem áll (mármint a windows).

(#36) dzsambo


dzsambo
tag

Nekem eddig nem volt problémám az Nlite-al. A telepítő buherálásával meg tényleg vigyázni (vannak kellemetlen emlékeim :O ).

Valakinek sikerült már recovery cd/dvd-ből rendes telepítőt csinálni?

xedos #10: ez működik rendes telepítő és gyártói kulccsal is?

(#37) Fire/SOUL/CD válasza katt777 (#30) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Rendben, így már világos. Mint írtam is korábban, ha félreértettem a hozzászólásod, akkor elnézést a válaszomért... :R

"Amúgy a Vistában nincs benne az AHCI driver..."
Ezt írtad akkor, erre mondtam, hogy ez NEM IGAZ, természetesen az ICH10 esetében meg IGAZ amit írsz(csak ezt korábban nem írtad)

A szakmai múltam/jelenem és remélhetőleg jövőmről csak azért írtam, hogy ne hogy azt gondold, hogy merő "feltünési viszketegségben" szenvedek. (biztos nem a "mi" szoftverünkel dolgoznak, ha nem kapod meg a leleted... :DDD ) Ez a bemutató azért készült(saját kútfőből és anno fél éven keresztül napi 3-4 laptop telepítése után) mert úgy éreztem, hogy hiányt pótol. A mai napig hoznak laptopokat, amiket Vista-val szállítottak/előtelepítettek, hogy rakjak rá XP-t, mert nekik nem megy. (pl Acer Extensa sorozat egyes tagjai, amikben nincs beállítási lehetőség a BIOS-ban, alapban AHCI-n megy és kész)

A következő publikációm is olyan témát érint, amiről hetente 20-30 ember érdeklődik nálam, de ennél sokkal nagyobb az igény rá. Ígérem, hogy megpróbálom alaposan átnézni(keresni) a cikkek közt, hogy biztosan ne legyen hasonlóan átfogó cikk már.

Aztán "mostanában" felkapott téma(persze régebbről ismert), hogy hogy lehet külső USB HDD-re telepíteni XP-t, hogy arról el is induljon a rendszer? Nos ez ügyben is sokan megkeres(tek/nek). Ha időm engedi megcsinálom...

A kritikát mindig meghallgatom, és ha okos dolgot találok benne, akkor meg is fogadom a leírtakat... :K

Fire.

UI: "A világon 10 féle ember létezik. Az egyik ismeri a 2-es számrendszert, a másik nem" :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38) lapa válasza dzsambo (#36) üzenetére


lapa
veterán

érdekes kérdés, gondolom meg kéne nézni először mi a különbség egy normál cd fájljaihoz képest. nem sokban térhet el.

(#39) dzsambo válasza fkosa (#34) üzenetére


dzsambo
tag

Kibontod az .exe fájlt egy tömörítő programmal pl.: 7-zip és megkeresed a szöveges drivert.

lapa azért van különbség, a recovery cd-nek kell, hogy a vinyón legyenek a számára kellő dolgok.

XP-ISO bilderrel próbáltam eddig sikertelenül

[ Szerkesztve ]

(#40) #31757056


#31757056
törölt tag

Integráltam XP-be én is az AHCI drivert, feltettem, majd feltettem mellé egy win7-et is szintén AHCI-be. Szépen felmentek de aztán annyira instabil lett mindkét rendszer, hogy XP alatt pl nem indultak programok, vagy sűrűn leálltak hibaüzenettel. Win7 alatt egy total commanderrel egyik vinyóról másik vinyóra másolás közben csak úgy menet közben kb fél és 1 perc közti időkre egyszerűen szünetelt az adatmozgás, aztán megint kb 2 percig újra jó volt, majd egy percig megint nem. A win7 aztán össze is omlott másnapra, csökkentett módban elindult ugyan, de normál módban egész egyszerűen belefagyott a bootba, a tálcáig még eljutott, de onnantól aztán betonfagyás, csak az egér mozoghatott. Nem tudom, hogy mivel hozzam összefüggésbe a jelenségeket, csak remélni merem, hogy nem az AHCI okozza az instabilitást. Jó lenne, mert nagyon fontos lenne számomra a használata, de így nem nagyon lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#41) fkosa válasza #31757056 (#40) üzenetére


fkosa
tag

Az Xp és a Vista nálam megy AHCI módban együtt (vista bootmenü).
A Win7-tel kapcsolatban nincs tapasztalatom.

(#42) Fire/SOUL/CD válasza #31757056 (#40) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt nem írtad, hogy a Vista-nak telepítetted-e az alaplapi AHCI drivert(telepítés alatt megadtad-e neki). Ha NEM, akkor nem hiszem, hogy az AHCI driver okozza a gondot, mert a Vista alap AHCI driverével(ami automatikusan települ) nem szokott gond lenni, azaz csak az XP-nek "kellene", hogy ne működjön rendesen. Mivel mindkét rendszer "összeomlik", valószínűleg máshol kell keresni a probléma okát.

A probléma akkor is fellép, ha csak a W7 van fent önmagában, és AHCI módban van a SATA?
Ha az XP van önmagában és NEM SATA - AHCI módban lett telepítve(hanem IDE), akkor is előjön ez a probléma?

Ha húzod a CPU-t, vagy a RAM-ot, akkor azt állítsd alapértékre(BIOS/Load Bios Defaults)
AHCI üzemmódban érzékenyebbek a HDD-k a húzásra, és adatvesztés is előfordulhat(úgy hívjuk hogy "szemetel a vinyó"), aminek egyik "látványos" következménye, hogy "leamortizálódik" a rendszer...
(Hagyományos IDE(PATA) HDD-k nem ennyire érzékenyek a tuningra, persze bizonyos határon belül)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43) lapa válasza dzsambo (#39) üzenetére


lapa
veterán

nem foglalkoztam a témával, de mit értesz "dolgok" alatt? recovery partíciót? és ha a lemez hal meg, akkor csengettek? milyen recovery cd-ről beszélünk pontosan?

(#44) dzsambo válasza lapa (#43) üzenetére


dzsambo
tag

Én sem értek annyira hozzá. A dolgok alatt azt értem, hogy driver, esetleg programok (legalább is nálam a gyökérkönyvtárban így van elosztva ha jól emlékszem).
A második kérdésedre nem tudok válaszolni.
Amivel én küzdök az egy Fusi Amilo Mini-hez kapott recovery dvd.

(#45) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#42) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia! Azt nem írtam, mert Vistát nem is telepítettem, ezért hozzá való drivereket sem. Ha W7-re gondoltál Vista helyett, akkor a válaszom az, hogy nem adtam neki külön AHCI drivert telepítés alatt, rábíztam, hogy tegye fel a sajátját.

Külön nincs lehetőségem kipróbálni, hogy csak XP vagy csak Win7 van fent, mert nem én vagyok az egyetlen felhasználó a gépemen. Ha így lenne, XP-t egyáltalán nem is telepítenék.

Jelenleg nincs húzva a CPU-m a telepítés idejére 3.0 Ghz-re állítottam vissza (ez 100 Mhz-el még alacsonyabb is mint a gyári órajele), és azóta sem tettem vissza a megszokott beállításra. De ha tényleg ennyire érzékeny az AHCI a tuningra akkor azt hiszem hanyagolni fogom, mert a tuning az még fontosabb számomra.

Mivel most a régebbi vinyómon található rendszereket még tudom IDE módban használni, és most ezt is teszem (szerencsére megtartottam azokat is egyenlőre) csak elég arról a vinyóról boot-olnom, ezért még talán annyit tudok tenni, hogy felteszek a másikra külön csak egy Win7-et, tuningolom a gépet, és úgy tesztelem 1 hétig hogy miként viselkedig, és ha úgy beválik, akkor megpróbálom az eddig a gépemen XP-t használó embereket átszoktatni a win7-re.

Köszönöm a választ! :)

(#46) _Orbi_ válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

:R :R

(#7) nuke7:
Nem, xp-n tökéletes volt a gépem több mint fél évig.

(#47) t72killer válasza katt777 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nLite-os cikkemben nem írtam a driverintegrálásról, gondoltam, magától érthető az opció :B . A különféle addonok elkészítéséről volt szó. Ami határterület, az achi driverek kézi integrálása - ez a cikkem nem teljes, jó lenne infó más achi vezérlőkhöz is.

Amúgy nem vagyok sértődős, ha valaki folytatja a témát friss/új infókkal, szivesen látom.:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) xedos válasza dzsambo (#36) üzenetére


xedos
addikt

Persze! Ez hivatalos Microsoft program!
[link]

(#49) viszta99


viszta99
tag

jó írás ! :C

(#50) DeltaPower


DeltaPower
őstag

hasznos írás!
az integrálás azoknak különösen hasznos, akik már elfelejtették a floppyt... az én gépem kb 3 éve nem tartalmaz 3,5-es floppymeghajtót, viszont az xp alapkiépítésben nem ismeri fel a sata vezérlőket, ezért integrálni kell, a telepítés közbeni driver-betöltés bukó, mivel vinyóról nem hajlandó (vagy még én nem jöttem rá).

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.