Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kételkedem


kételkedem
addikt

Tokaj közelében valami régi kőbányánál fogtunk nagyon sok (kb 50 db) törpét. Nyárson sütöttük meg úgy, hogy én halat, haverom szalonnát húzott a nyársra és a szalonna zsírt a halra csepegtettük. Helyben vásárolt borral és friss kenyérrel fogyasztva mennyei volt!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit nem EU-konform módszer, de édesapám anno a törpét egyszerűen lesózta pucolás előtt.....Utána már könnyű volt pucolni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) ngabor2 válasza philoxenia (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hááát, ez a forrázásos módszer is csak akkor eu-konform, ha előtte egy súlyos kés fokával agyonütjük az áldozatot... amúgy 3 mp a forró sós vízben is kinyírja, vagy legalábbis olyan sokkot kap, hogy utána valszeg nem érez semmit. de a kés humánusabb.

amúgy a réti csíkot is sózással pucoltuk annak idején. nem tudom, hogy akkor már védett volt-e.

(#4) Móci válasza philoxenia (#2) üzenetére


Móci
addikt

Mi is úgy csináltuk régen.. ahogy csapkod szerencsétlen, önmagát letisztítja. Sütve nagyon is jó a törpe, s sok munka nincs vele.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) philoxenia válasza ngabor2 (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szinte biztosan, úgy rémlik, hogy már az első általam olvasott horgászengedélyben szerepelt a felsorolásban, persze, ha valakinek nincs engedélye, az nem tudhatja..... ;]
Szerk: valami alakul réticsíkügyben [link]
Szerk. 2 : valaha olyan sok volt felénk a törpe, hogy egyedül is foghattál volna annyit, mint akkor összesen fogtak..... :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Jó volt olvasni a cikket! Szépen összefoglaltad! Sajnos idén csak egyszer volt alkalmam pecázni... Igaz akkor egy 2kg-os pontyot fogtam, meg egy 2,5ös Amúrt! :)

Üdv: Csabee.

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

jó írás volt... akkor a versenyt elintézte rendesen az idő :(

szűk 2hete "utónyaraltunk" és a szállóda mellett volt egy elég nagy tó, ami körül kb 10méterenként stégek voltak... rengetegen pecáztak és ahogy láttam, eredménnyel... a szállodában pedig csábított, hogy valami finom halételt megkóstoljak, mert a helyben fogott friss halból készítették a dolgokat :)
a választásom fűszeres bundában sült harcsára esett, amihez majonézes krumpli volt a köret :) isteni volt... szégyen/nem szégyen: harcsapaprikás+túrós csusza kombót még nem próbáltam :( (pótolnom kell...)

a harcsáról pedig kép :) (telefonnal készült, azért ilyen a minőség... ebédhez nem vittem magammal normális gépet)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Móci válasza mephi666 (#7) üzenetére


Móci
addikt

A harcsa szerintem az egyik legjobb hal az itthoni vizekben. Én legalábbis nagyon szeretem!
Pucolni könnyű, rengeteg rajta a hús, minimális a csont/szálka benne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A törpe az mocsok egy disznó, nem szeretem :D Ajj, de régen is pecáztam utoljára, évek óta nem volt bot a kezemben...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) lakisoft


lakisoft
veterán

FOLYT KÖV:
2010. szeptember 4-én TISZA-TÓ akinek kedve van jöjjön - legyünk jó sokat!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.