Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#589) Laza...


Laza...
addikt

Egy rövid szösszenet, én hogyan csináltam, és így tuti biztos a módszer (én 32 bites win7 alól csináltam). A flashelés alap feltétele, hogy a telón min. a 18-as végű gyári szoftnak KELL fentlennie, régebbieket először upgradelni kell! A leírás feltételezi, hog ymár a 18-as szoft megy a telódon!

Először is töltsd le a drivereket és a CWM-et tartalmazó csomagot innen

Csomagold ki, lesz 2 mappád, az egyikben a driverek (N2_usb_driver) a másikban a CWM (Recovery6030)

A telefont indítsd el a hangerő LE és bekapcsoló gomb együttes megnyomásával. Ilyesmi kép kell hogy fogadjon:

Ekkor az USB kábellel kösd össze a telefonod, a gép felsimeri a telót, és telepíti a drivereket. Ha nem találná, akkor add be neki manuálisan.

Ha az eszközkezelőben látod a telót, akkor elindíthatod a Recovery6030 mappában levő flash_recovery.bat fájlt, ez felteszi a 6.0.3.0 verzió számú CWM-et. Tapasztalatom szerint más verziójú CWM-el lehetnek bajok, én azt javaslom, ezt használd.

Mikor a fájlt elindítod, nyomj egy Y-t, ezzel elkezdődik a telepítés - (Ha nem indul el, akkor a gépből húzd ki az USB kábelt, majd dugd vissza) vagyis mint a villám, 1 tized másodperc alatt fent is van. Ekkor egy újbóli Y hatására újraindul a teló, de már van rajta CWM ami alól bármilyen romot telepíthetsz.

Én a Google edition romot tettem fel, a híresztelésekkel ellentétben 200MHz-1GHz közötti értékre lövi be a procit. A romot letöltheted innen (regisztráció/bejelentkezés szükséges)

A romot másold rá a telefonban levő micro SD-re (nem a belső romra, szükséges egy micro SD kártya! Különben tégla is lehet a telefon!).

A telefont a bekapcsoló gomb+hangerő FEL gombbal indítsd el, a CWM-ben csináld meg a szokásos wipe dolgokat:

– Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data
– Wipe Cache Partition -> Wipe cache
– Advanced -> Wipe Dalvik Cache

Ezután lépj a fő képernyőjére a CWM-nek, válaszd ezt:

Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> itt válaszd ki a GE-294-ROM.zip fájlt
Ekkor elindul a telepítő, ami eltarthat pár percig.

Mikor ezzel kész vagy, kiírja hogy finished/complete, akkor a fő képernyőn válaszd a rebootot, és ezzel készen is vagy.

Az első boot ideje többszöröse a normál bootnak, ezen ne lepődj, eltart egy ideig az első indítás

++++++

Tapasztalatom szerint a playről érdemes feltenni a No frills cpu-t, és az alábbi beállítással használni a telót:
Max órajel: 1,4GHz
Min. órajel: 200MHz
Viselkedés: lulcaztiveq
I/O: cfg

Ezzel lesz egy stabil, gyors telefon, és az üzimidő is jelentősen megnő ezzel a beállítással!

++++++++

Mindenki saját felelősségére vágjon bele, nem garantálom hogy Neked is sikerülni fog --> kéretik nem rám mutogatni ha téglásítod a telód. Ha nem vagy biztos magadban, inkább kérj meg rá egy jobban felkészült ismerőst!

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.