Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

jó cikk. :R

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Azt hittem ma kikerül a Pulse tesztem, de ezek szerint megelőztél. :U

(#3) HANDO88


HANDO88
senior tag

Gratula az iráshoz :C . Az egy kicsit lehangoló hogy úgy ajánlanak egy hűtőt a karira hogy a hőcsövek miatt szét kell barmolni a házat :W ..Vajon a gyártó milyen házba tesztelte igy? :F

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#4) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Árban hogy alakul az Auras és az Acc. egymáshoz?

Romani ite domum.

(#5) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nagyon szép megoldás grat!

én vga-ra különösen háklis vagyok, csakis passzív + halk venti kombót tudok elképzelni, annak ez tökéletes, mivel gyári passzív ugye nincs 4850 felett.

viszont amit nem értek, sapphire kivételével miért minden gyártó (pl. powercolor, vga hűtő gyártók) úgy csinálja, hogy alulra kerüljön a borda? így a meleg levegő nem tud felszállni, nem? sapphire ultimate 3870-em pl. fordított, igaz nem fér be miatta a felső pci-e slotba, de a rá szerelt noctua a proci felé szívja le róla a levegőt, amit a hátsó venti is segít kivinni. nem ez volna az ideális?

(#6) dangerzone


dangerzone
addikt

A cikk meg a kártya kiszerelése nagyon igényes!
Gratulálok. Tudtam ,hogy megcsinálod! :R

Viszont a ház hátulján az a kivágás...Jajaj :DDD :N ;]

(#7) Henk válasza dangerzone (#6) üzenetére


Henk
veterán

Gratula, pofás lett a kari. Gondolom hangban azért hozott annyit, hogy megérte a csere. Meg a 60 fok önmagában jó szerintem. Viszont azon gondolkodtam, hogy a kari kialakításából adódóan lóg annyira ki a hp-n. Vagy nem? Mert ha így van akkor másik házzal is ugyanez lesz a helyzet.

(#8) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Neked ez a Zalman mit és mennyire hűt meg?

(#9) csatahajós


csatahajós
senior tag

Gratula, jó a cikk és komoly munka lehetett ahhoz képest. Nem akarok csalódás érzetet kelteni benend, de egy Scythe Musashival jobban jártál volna...nekem egy szintén Sapphire 4870-en van rajta, elég hasonló hőfokokkal és megúsztam ugyanezt a barkácsolást (plusz még vékonyabb is a cucc mert slim ventik vannak rajta, tehát az egész éppenhogycsak nem fér bele 2 slotba). Az ára az tény, hogy nem volt alacsony (én még 10k-ért vettem), de szerintem a 2 venti árával az Auras is benne van ennyibe...

(#10) zsirfecske válasza csatahajós (#9) üzenetére


zsirfecske
addikt

jó hát ez meg olyan, mint hogy én most vettem 2db s-flex ventit aranyárban, vsz nem jobb mint a cikkben lévő coolink féláron, viszont az tetszett és azt akartam :)

(#11) Findzs válasza DarkByte (#2) üzenetére


Findzs
addikt

jó az avatarod :)
plants vs zombi ?

én egy zalmant használok évek óta de ez is jónak tünik
ha új kártyát veszek akkor csak átrakom az újra

köszi a tesztet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12) Gaben01


Gaben01
őstag

Nekem anno 8800GT-n volt auras fridge 1db 12cm-es ventivel és nagyon elégedett voltam vele.Nálam nem jelentett gondott a heat-ipe,de a 88GT-n máshol van a gpu.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#13) Shim


Shim
őstag

Accelero S1 hogy jön a képbe? Azzal nincs összehasonlítva a tesztben. Vagy benézek valamit? :F Ára, beszerezhetősége hogy alakul?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#14) Apone33


Apone33
őstag

Grat, jó cikk lett. :R

A ház hátulja pedig kemény :B

Play Hard!!!

(#15) KillHates


KillHates
nagyúr

Jesszus! :D A kötegelő nagyon kemény! :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nem látom a tesztben én sem az AC megoldását, nem a gyári szar hűtővel kell összehasonlítani, ha már szerepel ilyen módon pláne a címben az AC akkor illett volna egy összehasonlító tesztet tolni :(

A friss háznál is szétgányolod a hátsó részt :U

Egy normális pasztával még jobb eredmény elérhető lett volna :)

https://vertigostore.eu

(#17) csatahajós válasza zsirfecske (#10) üzenetére


csatahajós
senior tag

Csak a félreértés elkerülése végett a Musashihoz gyárilag jár a 2 slmi venti, tehát az benne van az árban....plusz nem lóg túl a gépház hátulja felé (igaz ugyan h az se tökéletes, mert arra meg a tápcsatik feletti túllógás miatt nem könnyű rádugni a 12V-os csatikat).

(#18) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nesze neked Auras Fridge!

IDLE:

LOAD:[link]
A tesztet 1280x1024 4x AA mellett végeztem.

Jó, jó ez csak egy 4850,de akkor is szép eredmény szvsz.

Egyébként a felállás: Noctua NF-P12+CM 1200 @ 7V-ra szabályozva mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#19) FefeeX válasza kelzsoca (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

A dolog teljesen kártyafüggő, és ezt én az Accelero S1 rev2-mmel tapasztaltam meg. Nekem pont a másik oldalra lóg el a hűtő, blokkolva pár SATA portot, mivel nagyon hátul van a GPU a sapphire kártyámon az átlag referencia megoldásokhoz képest. És ugyebár az egész hűtő mozog a GPU mozgatásával...Összehasonlításként max a 4850em tudnám adni 1 ventis Accelero S1-el :) De én ventivel azzal dolgoztam, ami akadt épp otthon, nem akartam több ezret költeni arra is... :)

(#20) madgie


madgie
titán

Én vettem egy AC TwinTurbot, abban van két csendes venti is és elvezérli a 4870 is terhelésfüggően. Load-nál 50-60 fok között van a GPU, idle-ben vagy 35 körül. És nem kellett külön ventiket barkácsolni, csak rászerelni és kész. Amúgy egy S1 rev 2-t cseréltem le erre, mert "tisztább, szárazabb érzés" :)

(#21) FefeeX


FefeeX
veterán

Valóban kimaradt az ár, de egyébként jó cikk lett :R

(#22) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.

Nem rossz teszt, és a cumó is jó, bár egy valami nem tetszik, az az, hogy gányolni kell a házat a hűtő miatt. De amúgy tényleg fasza hűtő ez, jól is néz ki azokkal a zöld ventikkel.( bár a piros az igazi ugye? ;] )

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Sziasztok mindenki! :Y

köszönöm, a jószavakat, és rosszakat, építőt és rombolót. kérlek titeket, hadd ne válaszoljak egyenként mindenkinek, mert a RIOS kiakadna:C....
de nagyvonalakban:

- azért nem tettem AC S1 4870 tesztet, mert senki nem tájékoztatott:U az erre szakosodott topikban érdeklődtem többszöris, de csak 4850-es teszteket kaptam. persze, lehet jó azis. de én ragaszkodtam/om a 4870+AC S1-hez.:U
ha jön priviben, vagy ide több 4870+S1+2db 120as ventis teszt, beleírom:R

- árban úgy jöttem ki, hogy 7k+5k=11k auras+ventik

- a gánymunka valóban nem szorul magyarázatra. magam is meglepődtem mit sikerült alkotnom. szégyen ide, vagy oda. szegény ember vízzel főz:R
de azóta sajna már kénytelen voltam fel kábelkötegelőzni a házam tetejére, mert nagyon durván lehajlik, olyan súlya lett :B ellenben számítottam rá, mert láttam pár képet a neten:C

- igen, gondolkodtam a mushasi-n is, de az ára nem jött be. 10k-tól indul, és a rajta tevékenykedő vékony ventikről nem hallottam sok jót. tehát azis csere lett volna. ami +5k, ugyebár:U....:R

- (#2) DarkByte: bocsássmeg! :R

- (#16) kelzsoca: nem, nemfogom. csak ha már elmúlt annyi idős, hogy kijelentsem: megszolgálta az időt.. ;)

- (#20) madgie: opá:Y ilyet sem hallottam még:R

- (#18) Vasinger! koppr a ezeket az értékeket kapnám, ha nem lenne bekapcsolva a fűtés. alap hangon is számít a gépnél:W és igen. valóban szép eredmény :R
de kaptam olyan infót is, hogy csökkentsem az órajeleimet a 4850 szintjére, és úgy mérjek... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24) Vasinger! válasza - = Zk = - (#23) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nálunk is van fűtés. :))

(#25) proci985 válasza zsirfecske (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a fölfelé szálló meleg ideális lenne, de sajnos van pár probléma:
- túlméretezett NB hűtésnél összeakadhat felső helyre szerelt kártyánál
- túlméretezett prochűtővel összeakadhat bizonyos lapoknál
- különösen hülyén tervezett bővítőportoknál/memóriáknál is baj lehet ezzel a felállással.
- memória- és fethűtés bajos, azoknak se ártana levegő.

van ilyen (felfordítható) hűtő aftermarketben is, az a Thermalright HR03(GT/PRO). amit egyébként lehet passzívban is használni (egy 3870et olyan 70fokon tartott nálam direkt ventik nélkül). viszont az meg annyival nem jobb mint amennyivel drágább (hacsak nem passzívan akarja valaki hátracsapva használni).

a Sapphirevel csak annyi a baj, hogy egyrészt picit kicsi a felülete (az előbb említett TR verzió 400g üresen), másrészt passzívan a kártya felmegy vagy 100+ fokra.

valamint a bónusz 88gt passzív kiadás. ugyan ez nem sapphire és nem 3870, viszont a 88gt TDP szempontjából közel azonos volt.

- = Zk = -: köszi a cikkért. szvsz az árát szerkeszd bele (legalább a kb mennyibe került), ár/érték se mindegy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) - = Zk = - válasza Vasinger! (#24) üzenetére


- = Zk = -
félisten

burzsuj:DDD

gázkonvektor? ;)

(#27) jer1cho: :R
az első vgamnál kiakadtam énis, aztán rájöttem felesleges. kevés helyen nézik az "érdekeinket":W:U....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A cikkhez grat, mindössze 1 dolgot nem értek (nem a cikkel kapcsoaltban):

MIÉRT nem lehet egy VGA hűtőn normálisan megoldani a ventifelfogatást? Mire gondolnak a tervezők, amikor ezeket csinálják?

Ez a gyorskötözős megoldás elég proli, de sajna nincs más megoldás...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#28) WesTM


WesTM
senior tag

Drága Cimborám nagyszerű teszt, le a kalappal!!! :R :R :R

Elég komoly párost alkot a hűtő ezzel 2 coolink ventivel, nem semmi szörnyeteg az biztos!

Az estére akarom mondani a tesztre 10 pontot adnék! :C

U.i.: Nagyon szépen köszönöm hogy megemlítettél! :B :R

(#29) - = Zk = - válasza WesTM (#28) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R Mesteeeer:R

most kaptam eredményt egy xfx 4870+S1+120mm (1000RPM) -ről.
srácnál a halkság a legfontosabb szempont.
eléggé brutálisak azok az eredmények. ha ez az 1 teszt alapján kellene döntenem, aztmondanám megérte cserélnem. sokkal jobb eredményeket kaptam. node nálam 2 venti melózik...
remélem kapok még eredményeket. bár senki nem olyan bolond, hogy 2db 120-as ventit tegyen egy S1-re:C de én megtenném :K

alap, hogy említselek:R..míg PH-s vagyok, neved kötelezően említendő:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az milyen már, hogy a tök szabvány PC házakhoz nem illeszkedik a hűtő :D Mert amúgy jó, de nem hiszem el, hogy ne lehetett volna úgy megoldani, hogy ne lógjon bele a hátlapi tartókba :D

Viszont a -10fok az azért egész jó. Főleg egy 4870-en.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Ipse89


Ipse89
tag

Jó kis írás grat :R De hogy a hűtőre miért gyosrkötözővel fogatják fel a ventilátort? :F

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#32) Vasinger! válasza - = Zk = - (#26) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Radiátor. ;)

(#33) - = Zk = - válasza Ipse89 (#31) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mert amit kaptam hozzá "pöcköt" a legszuperebb lett volna. de a venti felfogatásánál pont az útjába került egy "darabka" , vagy micsoda. és nem fért oda a rögzítő "feje"...
nálam ezért ;)

(#32) Vasinger!: irigyellek érte hidd el :K
mióta beüzemeltük a fűtésemet, azóta szépen felkúszik a hőfok a gépemnek. ezt az alaplapi mérésnél látom. nyáron volt 25-27fok. most bekapcsolás után 30-33fok. játéknál megy ez feljebb is. 35-7 fok.
és pont ugyanezt művelte a gyári VGA hűtésnél is:W

(#30) hcl ezen énis kiakadtam :F
mikor tesztelés képpen feltettem x19xtx-re, gyönyörűen passzolt rá. reméltem a 4870-re is fog ilyen szépen.
eleinte megijedtem, és nem tetszett. de a hűtési eredmények kárpótoltak. nemis kicsit.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34) CptMisi


CptMisi
őstag

grat, örülök, hogy találtál :K és jó teszt lett :C

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#35) - = Zk = - válasza CptMisi (#34) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm:C:R
márcsak eredményeket várnék 4870 + S1 tulajoktól:U egyet már kaptam ezidáig...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

na, ezt vártam már, csak sikerült beszerezni.
az a 3870x2 gari intézés nem semmi, kicsit jól jártál :)

ill. lehet kérdezték már, de nem olvastam el mindet, hogy mennyibe került?

(#37) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

"- árban úgy jöttem ki, hogy 7k+5k=11k auras+ventik"

???????? Az nem 12 ???

A hűtő b@szott jól néz ki csak az a gányolás :O

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#38) DarkByte válasza Findzs (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Jaja, "Brainnzzzz" :D
- = Zk = -: sebaj, holnap most már tutira én jövök. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) aero. válasza CaNNa3IS (#37) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát akkor személyem szerint inkább accelero :)

(#40) zsirfecske válasza proci985 (#25) üzenetére


zsirfecske
addikt

bizony, nem nagyon fér el a leírtak miatt. nálam mondjuk pont az aluhűtős memória miatt került távolabbi pci-e slotba. de tény, hogy a másik 3 probléma is közbe jöhetett volna...

tehát az ok a helyigény, kösz végre leesett :)

(#41) P00By válasza KillHates (#15) üzenetére


P00By
nagyúr

Azt én is néztem! Aranyos :B ;]

(#42) atika88


atika88
senior tag

Jó cikk! :R
Nekem egy Ati HD4850esem van, nyáron egy Arctic-Cooling Accelero Twin Turbo 2*8cm ventit dobtam fel a karira, újratüskézve és 6kból megúszva! Eredmény? ;) Hát 40% ventilátorsebességnél terhelés nélkül 43fokon vagyok, terheléssel szintén 40% ventisebességgel pedig 53fok max! Ja és mindezt hang és zúgás nélkül, a ventiket max 70%fölött lehet hallani!
Az íráshoz pedig grat, csak a fránya hátsó kivezetés lett kicsit idomtalan valljuk be :U
ui: A felszerelés pedig kb 20perc ha volt, mindenféle barkácsolás nélkül,m és stabilan gond nélkül megy már úgy 5hónapja a kicsike :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Kolondrum


Kolondrum
félisten

- = Zk = - :D Akkor mi lesz a géppel? :DD

(#44) No-kia


No-kia
őstag

nah, meglett az álmod, grat, jó teszt, még tőled is..... :U
nekem is befigyel a borderlands háttér otthon, de nekem CL4P-TP van rajta

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#45) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Nálam az Accelero S1 a nyerő még mindíg. Igaz,h nekem csak egy 4850-es van,de azon brutáliasan jól teljesít. Megúsztam kevesebb mint 4000 Ft-ból. Egy 12cm-es ventit raktam rá a CM 690-es házamból,ami 1000 rpm-en megy és szinte telljesen hagtalan a telljes gép. Egy halk susogás jön az aszatlom alól,de az is inkább az 1600-on pörgő cpu venti miatt.
A vga-t még kissé húztam is (~7%) és így is 54°C volt a max 10 perc szőrmekocka után.
Egyébként szerintem neked is kicsit tovább kellett volna futtatnod mert ha jól látom a screenshot-ot 3 perc után csináltad. Nekem kb 5-6 perc után állt meg a hőmérsékletnövekedés.
Pár kép:

Üdv, Balázs

(#46) - = Zk = - válasza CaNNa3IS (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jahj. tényleg :B
ekkora szarvashibát:W...:R

(#39) aero. jogos. jelentősen olcsóbb egy S1.
mivel 2 ventilátoros tesztet még nem kaptam S1-ről(sztem nincs is:C), így én az újdonság varázsaként maradok az Auras-nál. márcsak azért is, mert ilyet nemsok embernél láttam:C

#43) SymbianOS: melikkel?:C:R

(#44) No-kiaigen? köszi. pedig féltem, hogy Neked tetszeni fog-é. de ha gondolod töröltetem a fr@ncba :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47) - = Zk = - válasza Antibazsi (#45) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szép eredmények:C....
de ragaszkodom a 4870-hez :R

eleinte gondoltam énis, hogy több idejig kockázom, de felesleges volt. nálam 10perc után is ennyit mutatott a vga-ra. max az "alaplap" melegedett.
Ez az Auras dolog úgy indult, hogy PH-n láttam a hírt, megtetszett. jött az AC S1. azis megtetszett. neten néztem tezsteket e két dögről, de semmi eltérés nem volt. adott ventilátorszám és fordulat mellett.
kerestem Aurast. max 1hetet szántam rá, ha nincs, akkor jöhet az S1. közben keresgéltem S1-et is, de olyan, ami márazonnal az enyém lehetett volna, nemvolt.
majd egy hirdetés UP-ollás után írt privit Hammon Serra. augusztus óta hirdette a termékét. sehol nemvolt feltüntetve a név, csak hogy "ati nV hűtő". így persze, hogy nem találja az "auras" szó keresésre:C
rá másnap leboltoltuk. ennyi. nameg ilyen vga hűtés nem minden második embernek van, így erre is jólett ez a cikk:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, jó lett ! :) Igen az a kivágás, csinos. ;]:D

Véleményem szubjektív...

(#49) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszi:C:R....

nemgondoltam, hogy ennek ekkora "értéke" lesz majd :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) Herooo


Herooo
csendes tag

Nekem is ilyen hűtőm van, nagyon jó cucc. Én hd4850en hasnzálom, és csak egy venti van rajta, de így is nagyon alacsony a hőfok. Sajna hátul nekem sem fér el rendesen, de én nem barkácsoltam, hagytam hadd lifegjen egy picit, úgyse nagyon mozgatom a gépet.
A teszt is jó egyébként, grat hozzá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.