Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wildpath


Wildpath
tag

Ha ez igaz, elkezdek spórolni :B

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#2) Flashback


Flashback
addikt

Ha lesz akkor nagyon örülünk! De mintha már valaki nyilatkozta volna hogy nem lesz 42Mpx-es PV modullal ellátott kamera...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kíváncsian várom.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) boncser


boncser
aktív tag

Ez azért lesz lumia 1030 mert filctollal rá van írva? :DDD
Egy új microsoft lumia lesz az biztos...lehet hogy a 940?

(#5) Silenzio


Silenzio
addikt

Ha a szoftveres hátteret is fejlesztik, lehet, visszatérek rá, de amíg egy exposure lock sincs videózáshoz, addig marad az iPhone. Most vettem meg rá a Mavist. Teljesen manuális beállítások videóra: exposure, iso, fókusz, és nem csak érintésre, hanem akár lassú átmenettel, mintha fókuszgyűrű lenne a telefonon. A 4k csak ráadás. Fel van adva a lecke!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#6) BobTail


BobTail
őstag

... mégis hogy lehetne 1030, mikor már a 40-es számozásnál tartunk?! :U

[ Szerkesztve ]

(#7) BobTail válasza Silenzio (#5) üzenetére


BobTail
őstag

Mióta megjelent a Lumia Camera 5 (több, mint fél éve), lehet manuálisan állítani videózás közben a fókuszt, expozciót és a fehéregyensúlyt.

(#8) vicze


vicze
félisten

Na végre lesz egy jó Androidos kamera mobil. ;] ;] ;]

(#9) QwErTy42 válasza vicze (#8) üzenetére


QwErTy42
addikt

Már van: G4, S6.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) liquidgold válasza Silenzio (#5) üzenetére


liquidgold
tag

Ahogy leírtad mintha Lumia Camera koppintás lenne...

(#11) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Igen, ideje már frissíteni. Egyébként arról van infó, hogy mekkora kijelzője lesz? Max 5-5.2 hüvelykkel várós lenne.

(#12) Luck Dragon

Szívből várom ha valóban az 1020 utódjának valós alkatrésze.:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) vicze


vicze
félisten

Csak hogy konstruktív is legyek.
Ha lesz is akkor ugye 1040 lesz, mivel a 30-as sorozat már "kifutott", és nem inkrementálisak az elnevezések.

(#14) Jean Pierre


Jean Pierre
csendes tag

ha tényleg a 1020 utóda lesz, neki kell állni gyűjteni a lóvét, mert nem lesz olcsó :D :D

(#15) QwErTy42 válasza Jean Pierre (#14) üzenetére


QwErTy42
addikt

Eladom mindkét vesémet! ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#16) Luck Dragon válasza QwErTy42 (#15) üzenetére

Ez már fanatizmus kérem szépen. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) moleculez válasza Luck Dragon (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Szakmai alázat kérem...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Örvendetes, bár én éppen az előd 1020-ra pályázok jelenleg, ideje lecserélni a jó öreg N8-at :DDD Ha valakinek van eladó max 50 ezerért szép állapotú ne titkolja.

(#19) Silentfrog válasza =Mentor= (#18) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha tényleg venni akarnál 50K körül akkor már vettél volna! :)

(#20) no1r válasza BobTail (#7) üzenetére


no1r
őstag

most néztem, és nekem még mindig nem lehet felvétel közben semmit állítani...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#21) Plazmacucci válasza no1r (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert arra nincs Lumia Camera 5.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) no1r válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


no1r
őstag

igen, ezért mondtam, mivel a 1020ról volt szó fentebb

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#23) liquidgold válasza no1r (#20) üzenetére


liquidgold
tag

Fehegyensúlyt és fókuszt se?

(#24) Воланд


Воланд
titán

Alleged Lumia 1030 display bezel for Verizon raises questions

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) Silenzio válasza liquidgold (#10) üzenetére


Silenzio
addikt

A Lumia Camerában nincsenek benne ezek a funkciók tudtommal. Direkt rá is gugliztam, de nem találok semmit olyanról, mint valóban full manuális fókusz ill. iso váltás. Az exposure meg fókuszlock meg nem nagy dolog, azt az iPhone már 5 éve tudta, csak a Lumia nem.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) Silenzio válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


Silenzio
addikt

Ja, hogy ezért. Hát, akkor kár volt még megemlíteni is. A 1020-szal elégedett voltam. A többi, utána következő kamera nem veri le az iPhone-t. :( Akkor tárgytalan. Remélem nagyot virít majd a 1030. Közben megtaláltam ezt a sample-t. Jó-jó, de az általam említett szoftver sokkal több lehetőséggel kecsegtet, és a manuális fókusz minősége is jobb valahogy. A Lumia mintha 6 fázisban állítaná, az iPhone teljesen fluid. Lehet a Phase detection képességgel jobb fókuszmotort is kapott.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#27) liquidgold válasza Silenzio (#26) üzenetére


liquidgold
tag

930 nak jobb kamerája van mint az iphone 6nak

(#28) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez pont olyan, mint a 930 előlap :U

Silenzio: Nem 6 fázisban állítja, hanem teljesen folyamatosan. Legalábbis 930-on biztosan. Funkcionalitásban és kezelésben eddig a Lumia Camera a legjobb mobilos fotós app, amit hazsnáltam, a szifon ehhez képest fapad, bár gondolom a külön letölthető kamera appok jobbak a gyárinál rajta.

(#29) janeszgol válasza liquidgold (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Hmm merész kijelentés. Nem mondom, hogy nincs igazad van, azt sem, hogy az van. De merész kijelentés. :))

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) batai15


batai15
félisten

Ideje volt már.

(#31) D4ni válasza janeszgol (#29) üzenetére


D4ni
őstag

Videózásnál is kijön a 930 előnye, főleg ha visszahallgatod a hang minőségét.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#32) Ricardo


Ricardo
félisten

Erre kíváncsi leszek. A Nokia (most már MS) mindig is jó volt kamera terén. Az 1020 meg már nem mai készülék, így ráfér a cégre egy utód.

(#33) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Nem is merném egy napon említeni az iPhone-okat a Lumiákkal szemben 925-től felfelé fénykép terén, de talán videóban sem.

Kórrhhááázzz????

(#34) DaveJr válasza #16820480 (#28) üzenetére


DaveJr
őstag

Leszámítva a kijelző alatti "gombokat":)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35) =Mentor= válasza Silentfrog (#19) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nézd meg mennyiért kínálják a neten (Vatera, jófogás), 60 ezer átlagban, de amikor már újan is 80 ezer környékén van akkor erre azt mondom hogy elborult ár... Az meg had ne érdekeljen, hogy a tulaj anno mennyiért vette.

(#36) Ricardo válasza =Mentor= (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Van itt az aprón is 50 alatt.

(#37) Silentfrog válasza Ricardo (#36) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen, én is itt néztem. Sőt kicsivel fölötte van több is... ;)

(#38) Silenzio válasza liquidgold (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Ki szerint? És videóra?

(#28) sheratan: már pedig az általam linkelt sample videóban az nagyon 930-nak tűnik, és az általam vett szoftverrel sokkal folyamatosabbnak tűnik az átfókuszálás. De nem is ez a lényeg, az almánál már 4 éve volt AF/AE lock, Lumiára meg nem volt tavaly decemberben, úgyhogy eladtam a 1020-at, bármennyire is imádtam. Az iPhone 6 egyelőre tökéletes. Most épp filmet csinálok vele. Persze nem bízom a véletlenre, van steady, stúdiómikrofon, minden lószar, de a képet csak a telefon veszi fel. Még elvétve sem használok komolyabb kamerát.

Ráadásul a 1020 nálam rendszeresen, heti többször resetelt fotózás közben, minden alkalommal május 22-re állítva a dátumot és használhatatlanná téve az összes fotót, amit addig lőttem vele. Mindegyik helyett zöld homogén képet kaptam. (T-s dolgozóként rengeteg telefon megfordult a kezeim közt, Lumia 520 és 735 is, ami resetelt és a dátum mindig május 22 lett :O Lehetséges, hogy ennek a napnak valamiféle kozmikus jelentősége van a tér-idő kontinuumban. :P) A Microsoft közleménye szerint a Denimmel kipurgálták ezeket a hibákat, de én azt nem tudtam megvárni sajnos. Elfogadhatatlan volt, hogy épp a fotózás az, ami kinyírja a telefont, pedig azért vettem.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) =Mentor= válasza Ricardo (#36) üzenetére


=Mentor=
őstag

Bár régi motoros vagyok itt, a hardverapró eszembe sem jutott :B

(#40) SOAD19 válasza no1r (#20) üzenetére


SOAD19
addikt

Nálam felvétel közben, csak és kizárólag zoomolni lehet, a semminél csak több. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) no1r válasza Silenzio (#38) üzenetére


no1r
őstag

nem, nem a fotózás nyírta ki a telefont, hanem az MS. sajnos ez van.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#43) reap3r válasza janeszgol (#29) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ne haragudj, de nem merész kijelentés azt mondani, hogy a 930 úgy állva hagyja a szifon kameráját, hogy csak na. Persze a szifon instára meg faszabuckra fenomenális képeket lő,de aki ért a fotózáshoz az szerintem igazolja, hogy azért a 930-on lévő Carl Zeiss felirat nem csak valami üres szöveg, plussz meg ugye ott van a Lumia Camera, ami tényleg egy nagyon jó kis szoftver. Ezeket ki kell próbálni, csak azután véleményt alkotni, próbáltam mindkettőt, hát nem sértésnek szánom,de az iphone kamera arra van, hogy pikkpakk lekapjon valamit az ember, aztán kijelzőn visszanézve fasza képet kapjon, de gépen megnézve már nem lesz olyan oltári a kép...

(#44) #16820480 válasza Silenzio (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Imádlak, hogy a videóban úgy látszik. Nekem meg itt van a kezemben a telefon, és folyamatos a fókuszálás :U Illetve nem fagyott még soha fotózás közben és nem tett tönkre egy képet sem, sőt, nem is olvastam még ilyesmit a WP topikban.

(#45) Silenzio válasza #16820480 (#44) üzenetére


Silenzio
addikt

Akkor biztos én hazudok, mi? WP fórumon is írta az admin, hogy a denimben a resetelési hibát javították. Akkor biztos sosem létezett. Mellesleg rajtam kívül még hárman panaszkodtak erre a 1020 topikban. Még szerencse, hogy 77-ért vettem, és 65-ért el tudtam adni. Imádom a Nokiát, de nekem így vállalhatatlan volt, ezért váltam meg tőle. A denim megoldotta, de ez rajtam már nem segít. Az iPhone-nal elégedett vagyok, kár, hogy vagyonba kerül. Te meg ne légy Nokia "buzi" (a szó részrehajló értelmében persze), nincs vita, fílingre szerintem is jobb a Nokia (WP).

A kamera szoftot meg elhiszem, de amit én szereztem be, még azt is tudja, amit csak a csilliárdos (vagy legalábbis komolyabb) kamerák, zölddel jelöli be a fókuszban lévő területet. Optikai kereső híján ez baromi hasznos és unikum. Majd ha a Nokia gyári szoftvere (vagy bármi más) tudja, van értelme visszatérni rá.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#46) tothmarton89


tothmarton89
csendes tag

Nagyon nagy UP! CSAK a cimben is emlitett utod legyen :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.