Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

részemről meg nagyon remélem, hogy nagyon durván meg fogják őket büntetni! menjenek, ahova gondolom a célzott reklámjaikkal! :W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

rohadjon mar rajuk az egesz Facebook marhasagjuk !!!!!!!!! :(( :((

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3) Dezsike


Dezsike
tag

Még jó, hogy a munkahelyemen blokkolva van az egész FB, a domainjük az összes aldomainnel együtt a helyi DNS szerver címére old fel. Így nem tudnak követni se és az oldalak is gyorsabban bejönnek a dobozkák, like gombok nélkül - és gondolom a külső oldalra pakolt reklámjaik se fognak megjelenni pozitív mellékhatásként. Ezek után erősen gondolkozom, hogy az otthoni routerbe is be kéne tenni egy tiltást, bár lehet, hogy a 3rd party cookiek tiltása a böngészőben egyszerűbb (vagy ha lenne olyan funkció, akkor eleve minden 3rd party elemet blokkolhatna, csak a meglátogatott oldal domainéről és azok aldomainjeiről érkező adatokat töltené be - de egyik böngészőben se találtam ilyen funkciót a fejlett beállítások között se).

(#4) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Már régóta csinálják ezt gugliék, meg sokan mások is. Rákeresek a guglin mondjuk az ssd-kre, onnantól kezdve szinte mást sem kapok, csak ssd-s hirdetéseket, tök más oldalakon. Az adsense sem felejt, és nem kell ahhoz belépnem a google fiókba sem. Nem véletlen, hogy nálam minden böngésző kilépéskor mindent töröl az url és password historyn kívül.

x gon' give it to ya

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nincs itt semmiféle aggály meg kétség, Pali túl simulékonyan fogalmaz :P
ez egyértelműen törvénytelen.
egy kérdésem van: miért tűrjük?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) 66zio


66zio
aktív tag

Akkor itt a: nem, nem, senki, a jó beállítás?

(#7) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"ez a felhasználók érdeke." #@&!% :W (ide mindenki képzeljen el egy több soros káromkodást)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8) Hieronymus válasza bambano (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"egy kérdésem van: miért tűrjük?"

Azt, hogy te miért tűröd, te tudod. Nálam a host, megfelelő helyre irányítja át ezeket az adatgyűjtő linkeket.

Amúgy kétséged se legyen. Ha nem vagy tagja a Facebooknak, de kaptál már egy meghívót, nagyon sok adattal rendelkeznek rólad.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Ghostery, Disconnect vagy ScriptSafe oszt jovan
vagy ezeknek a tetszoleges kombinacioja
+ incognito modban kell bongeszni mindig

paranoid de ez van sajnos

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#10) Lewzke


Lewzke
őstag

Most nem azért, hogy vitát robbantsak ki, de inkább olyan reklámok zavarják a látómezőmet amik még az érdeklődésem köréhez tartoznak. Az más kérdés, hogy van-e joguk ehhez vagy sem.

(#11) bambano válasza TheAquir (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az incognito mód kb. semmit nem ér.

(#8) Hieronymus: nincsenek kétségeim :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) TheAquir válasza bambano (#11) üzenetére


TheAquir
csendes tag

azert kell pluszban meg hasznalni a felsorolt extension-oket
az incognito mod legalabb torol mindent ha bezarod a lapot...

[ Szerkesztve ]

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#13) eventus


eventus
veterán

Reklám és FB blokkoló üzemel szépen minden gépemen ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) Ku'leth


Ku'leth
tag

Nálam is hosts -ban 127.0.0.1 -re mutatnak a fb domainek.

Csak érdekességképp nincs valami fbcheck oldal ami megnézi működik e a tiltás ?

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#15) saelin válasza eventus (#13) üzenetére


saelin
veterán

Nálam is. Pár oldal kivételével mindenhol blokkolom a reklámokat, social gombokat meg még egy csomó mindent. Szebb a web, kisebb vírus veszély és kisebb erőforrásigény. Viszont aki használ valamilyen adblockker mellé ghosteryt, az már szerintem kicsit overkill...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) #20655360


#20655360
törölt tag

Haljanak meg!

Fent van már nagyon régóta a fb disconnect plugin, de nem tom h ér-e vmit. (lusta vok utánajárni)

(#17) ledgeri válasza saelin (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát a kettőnek nem egy a fedése:
adblock, hogy ne ugráljon semmi,
ghostery, hogy ne kövessen semmi + gombok tiltása...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18) cami][us


cami][us
senior tag

Ezt eddig is tudtam.

(#19) edward2 válasza ledgeri (#17) üzenetére


edward2
addikt

Pont ugyanez a kombó megy nálam is jó ideje.

(#20) ledgeri válasza ledgeri (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tök jó, hogy nekem most kb 1000 dolgot kellett k-ix-elnem az elmúlt 20-25 percben, hogy kivegyem az összes megemlíthető dolgot, ami alapján jönnek a reklámok... (amiket blokkolok, de mindegy...) szóval gáz, hogy nincs egy nagy piros gomb, hogy "semmit, semmilyen formában, köszi!"

Ezt kéne elérni!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) ledgeri válasza ledgeri (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most nézem az "összes weboldal követését kikapcsoló weboldalt", és mit kér elsőnek: kapcsoljam be a harmadikfeles sütiket. Szóval süti alapú, szóval cookie törlésig tart szóval csak addig ér valamit, amíg pl el nem felejtem, és nem jön egy olyan weboldal, ahol gubanc lesz, és emiatt megy az összes cookie törlése az első problémamegoldó lépés a frissítés után...

Köszönöm, web-világa, hogy ily egyszerű vagy...! :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) macilaci78 válasza ledgeri (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát, ez a nagy piros gomb megfelelő telepítés mellett ezt tudja. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23) daninet


daninet
veterán

Én meg vagyok győződve, hogy azoknak is van egy profilja akik soha nem regisztráltak facebookra, és szépen gyűlik rá az adat kezdve az arcképes felismeréssel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#24) Hieronymus válasza ledgeri (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Szóval süti alapú, szóval cookie törlésig tart szóval csak addig ér valamit, amíg pl el nem felejtem.."

Ennyire azért nem egyszerű a dolog.
Ha jól emlékszem :D amikor átdob egy linkkel a FB oldalára, akkor átadja az átdobó oldal címét is.
Az oldal azonosítója és az időpont megvan a követéshez.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Popes


Popes
őstag

Ghostery+uBlockOrigin nélkül egy lépést sem teszek, ezek az elsők amit felteszek. Van egy pár oldal ami kivételek közé kerül de ezekkel a kiegészítőkkel "szárazabb, biztonságosabb" érzés a böngészés. :))

Deus ex machina

(#26) bambano válasza macilaci78 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

universal firewall tool

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) DRB válasza Hieronymus (#24) üzenetére


DRB
senior tag

Azt hívják referer-nek, tiltani kell és azzal se lesz gond. ;)

Nálam kb. így néz ki a dolog: Random Agent Spoofer, RefControl, ezek után a szokásos Ghostery/NoScript/AdBlock(vagy/és uBlock Origin) trió. :DDD

(#28) atike


atike
nagyúr

Na a végén még kiderül, hogy csak nem is annyira rossz dolog az adblock... :DDD

(#29) saelin válasza atike (#28) üzenetére


saelin
veterán

A felhasználóknak sosem volt/lesz az.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30) #20655360 válasza DRB (#27) üzenetére


#20655360
törölt tag

Kár h ezek ugyanúgy gyűjtik az info-t. :DDD Vajon hol köt ki?

(#31) Crus


Crus
őstag

Facbook? Az mi? Olyan mint a Myvip, meg az Iwiw? Ezeket az exhibicionista szarokat még használják? Lol, 2016 van, nem 2010 :C

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#32) gergejly


gergejly
aktív tag

Az internetezés sosem volt még ennyire elcseszett és sz*r, és mi jöhet még?

(#33) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Pár plugin telepítése és kész, vagy egyszerűen csak ghostery ;)

ennyikeh :DD

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#34) edward2 válasza Crus (#31) üzenetére


edward2
addikt

Fél világ ezeken lóg és egymástól kajálják be az idióta videókat meg fotókat. Ezért nem is nézek már be.

(#35) Crus válasza edward2 (#34) üzenetére


Crus
őstag

Úgy tessék FB-ozni, hogy Juicekerbergnek és csapatának megközelítőleg és term. átszámolva 900 Ft-ja van egyetlen user után/hó. Hány milliárd FB felhasználó van? Ouch :U

Nem az embereknek van szüksége a FB-ra, hanem fordítva. Lehet tökéletes, teljes és boldog életet élni FB nélkül és még a szociális élet is fellendül, mert az írogatás helyett elmész és találkozol vele, meghívod/meghív, összejöttök, etc....

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36) #72042496 válasza Crus (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elnézést, de az első része a viccre emlékeztet, amikor az Önző Kismalac azért nem kefél, mert a másik még élvezné. A második részét pedig átfogalmaznám úgy, hogy írogatás, majd elmész és találkozol vele, meghívod/meghív, összejöttök, etc....

(#37) daninet válasza Crus (#31) üzenetére


daninet
veterán

Ezt a demagóg sz@r szöveget, kérlek... Nyilván egy barlangban éltél, hogy azt sem tudod mi az a Facebook. Értjük, nem szereted, de hülyeségeket nem kell írogatni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38) ksanc válasza Crus (#35) üzenetére


ksanc
őstag

Nem az embereknek van szüksége a FB-ra, hanem fordítva

Höhöhö...

(#39) Apollyon válasza daninet (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ne aggódj, a gúglinál is van ilyen profil, sőt talán az ms-nél is. Nem beszélve a "terrorelhárító" szervezetekről. Ehhez pedig nem is kell usákiában lenni, az eu-ban is nyakig áll a nép a büdösben: GCHQ ... és még ki tudja hány szervezet van, amiről nem tud a nyilvánosság.

Sőt, wireshark-ban is lehet érdekes dolgokat találni http lekéréseknél, Kína is nagyon nyomja. A faxbúk csak egy a sok közül.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nem értem mi ez a nagy cirkusz, Adblock-ot fel kell tenni és kész.

Egyébként a Facebook egyre nagyobb szar és átláthatatlanabb, üzenőfalam már tele van olyan emberekkel akiket életemben nem láttam még, reklámokkal meg idióta megosztásokkal.
Gyakorlatilag már nem is az ismerőseimről szól vagy barátaim megosztásáról.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41) Depression válasza NandorHUN (#40) üzenetére


Depression
veterán

Ismerőseimmel telefonon tartom a kapcsolatot, a facebook pedig a vicc oldalak gyűjtőhelye.
Van, hogy 10 percig kell görgetni, hogy lássam egy ismerősöm posztját. Szóval igen, már rég elfelejtette azt, amiért valójában létrejött.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) NandorHUN válasza Depression (#41) üzenetére


NandorHUN
addikt

Feltettem a F.B. Purity-t ezzel valamennyire már elviselhető a dolog, de még így se az a Facebook ami 1 éve volt.

Egy fostalicska az egész News Feed. :(((

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#43) Depression válasza NandorHUN (#42) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem pont, hogy jó irányba haladnak. A szakadék felé. :) Minél kevesebb releváns infó van ott, annál kevesebben fognak feltölteni oda, annál ritkábban néznek fel. Sok milliárd embert nem holnapra fognak elveszteni, de lassan jön majd a hír, hogy nem növekszik tovább.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) janos1988 válasza Dezsike (#3) üzenetére


janos1988
addikt

Erről olvasnék szívesen egy logout blogot, hogy mit és hogy kell beállítgatni az ilyenek tiltására.

anulu: Célzott reklámok? Ha mosógépre keresek, akkor ahhoz hasonló kéretlen tartalom jön, ha laptopra akkor az, ha alsógatyára akkor meg csak az, ha gyógyszerre akkor meg a csodakészítmények reklámjai. Azért van még hova fejlődniük. ;]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#45) kiscica100 válasza NandorHUN (#42) üzenetére


kiscica100
újonc

Bírom, hogy minden ilyen facebookos cikknél jön valaki (#31 Crus) és azt hiszi akkora menő ha benyögi hogy ő nem használja és mindenki hülye aki igen. Szerintem ezzel csak magát égeti :DD

A felettem lévőknek (NandorHUN, Depression):
A posztok jobb oldalán felül van egy kis lefelé mutató nyilacska, arra katt, legördül és választhatsz:
- Bejegyzés elrejtése
- XY követésének leállítása
- Kasza Tibor, HVG, viccoldal stb. bejegyzésének elrejtése

Ha a legalsót választjátok akkor soha többet nem fog az adott viccoldal tartalma megjelenni a hírfolyamotokban. Persze lehet ezt már tudtátok.
Ha csak 1 órát rászántok és kitisztítjátok a dolgokat akkor olyan lesz mint régen. Ennyi.

Bármilyen adblock mellett pedig semmilyen reklám nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#46) Depression válasza kiscica100 (#45) üzenetére


Depression
veterán

Szándékosan lett vicc oldal. Tisztában vagyok a lehetőségekkel. A facebook pedig szándékosan rejti el az ismerôseim posztjait, sorolja nagyon mélyre, ha egyáltalán mutatja. A chronológiai sorrend már rég a múlté. Onnantól kezdve, hogy a facebook elkezdett szelektálni, már részemre teljesen lényegtelen, hogy mennyi hülyeség van mellette.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) NomadND1


NomadND1
senior tag

Az FB-s cikkek hozzászólásai mindig üdítően hatnak rám ;]

Hülye vagy, mert használod! Nem Te vagy a hülye, mert nem használod :U
Tiszta bölcsi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza NandorHUN (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is ugyanezt vettem észre. Az üzenőfalat alig nézem, inkább csak a chat részét használom.

Többször láttam arról cikket (egy példa), hogy az amerikai fiatalok fennvannak FB-n, de amit aktívan használnak is, az egyre inkább az Instagram, Twitter, WhatsApp és társai.

[ Szerkesztve ]

(#49) jacint78


jacint78
addikt

Csetelésre jó, muszáj volt áttérni rá az MSN halála után, mert olcsóbb mint telefonálni, a többivel meg nem kell foglakozni. Nálam szinte mindenki "unfollow"-ban van már, csak néhány olyan poszt maradt (totalcar stb.) amit én akartam látni és probléma megoldva és így valódi haszna is van az üzenőfalnak. Ha már úgyis gyűjtenek minden adatot, akkor hasznát is lássam a faszbakknak, persze az adblock megy, meg a harmadik féltől származó sütik tiltása, na meg a tracking protection (firefox). Utóbbi biztos működik, mert sehol sem jelennek meg a fészbúkos beágyazott faszsságok azóta. :))

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#50) gergejly


gergejly
aktív tag

Jó látni, egyre több ember véleménye mi, erről a fészbúkról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.