Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

PÁP!

(#2) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ha van mellé kellő nyelvtudás akkor nem rossz. Gondolom okj-s képzés?

(#3) Geri Bátyó válasza Recon666 (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gondolod, hogy a procival beszerelés előtt beszélgetni kell? :F

nem_tom: Nem rossz szakma, de manapság nem igazán van rá kereslet. Ilyen címszóval mostanában rendszergazdát keresnek, szar pénzért.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) djculture


djculture
félisten

Felső fokú végzettségű számtech szakos emberekkel van tele az egész ország, és mégha hülyék is a harverekhez ezeket veszik fel mindenhova. Persze ezek közül is válogatnak, jogsi legyen meg 2 nyelvröl papír stb.
Nekem elektrotechnikus meg számítástechnikai hardvertechnikus a szakmám de néha gondolkozom hogy jobb lett volna másnak tanulni. Vagy ha ennek, akkor külföldre születni.

[ Szerkesztve ]

(#5) nem_tom válasza Recon666 (#2) üzenetére


nem_tom
őstag

Igen, okj-s.

(#6) Recon666 válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem, de attól függetlenül sok infós állásra (ha nem mindegyikre) angol nyelvtudás szükséges, de elég megnézni az álláshirdetéséket. Esetleg ha valami boltban el tud helyezkedni szervizesnek úgy jó.

nem_tom: Helyedben az idegennyelvre gyúrnék rá, ha jól beszélsz angolul vagy németül, akkor az sokat dob a lehetőségeken.

[ Szerkesztve ]

(#7) nem_tom válasza Recon666 (#6) üzenetére


nem_tom
őstag

Az angol nyelv alap.

(#8) Geri Bátyó válasza Recon666 (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

...valamint számítógép-szerelőnek meghirdetett állásra elvárás a MySQL ismerete és legalább 2 programnyelv (legtöbbször valami C variáns és még valami). Erre mondom, hogy nem szerelőket keresnek, de nem akarnak 300K-t adni egy rendszergazdának, vagy adatbázis adminisztrátornak.

Nagyobb cégeknél még mindig van számítógép és hálózatszerelő, de ahhoz nem kell nyelvtudás, mert az op. rendszert már a rendszergazda telepíti.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Jhonny06 válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az angol alap bármilyen informatikai területen. Igen, még egy szerelőnek is. Hogy olvasol el pl. bármi komolyabbat egy hardver dobozán? Vagy amikor nem találsz valamire megoldás és külföldi fórumokon kell keresgélni, akkor mi van? Szopó.

(#10) djculture válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


djculture
félisten

Az nem angol, hanem szakmai angol ami teljesen más ága a nyelvtudásnak. Sokszor aki tud perfekt angolul a szakmai angol szöveget nem érti meg.

[ Szerkesztve ]

(#11) eziskamu


eziskamu
addikt

Háát. Amikor a mobil világ ennyire nyomul? . Ok, hogy a tervező nem tablettel fog szarozni, de akkor is. Inkább valami rendszergazdai és szoftveres képzés, vagy hálózatokkal kapcsolatos képzés, amikor lassan már BGA forrasztó állomás nélkül sokmindent nem tudsz javítani a hardveren.
Ja és angol alapszinten kell. Meg kell tudnod érteni olvasva a szakszöveget legalább.

[ Szerkesztve ]

(#12) nem_tom válasza eziskamu (#11) üzenetére


nem_tom
őstag

Ezekhez nem kell főiskola?

(#13) Jhonny06 válasza djculture (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

A szakmai angolhoz is kell tudni angolul, azaz elő követelmény. Nem tudom, hogy mit akartál ebből kihozni..

Egyébként aki konyít a számtech-hez, az felismeri a kulcsszavakat, aka RAM, CPU és még sorolhatnám. Ehhez hozzáadunk még egy középfokú angolt és megvan. Egy szerelőnek aligha kell komoly szakmai angol, én tanulok és az az informatikának már más ágához kell, pl. programozás.

[ Szerkesztve ]

(#14) macimeister


macimeister
aktív tag

Egy hétköznapi számítógépnek sok googli skill kell és tapasztalat. A tapasztalat egy idő után kiszorítja a googlet mert emlékszik rá az ember és a gép bekapcsolása után már éruzi, hogy hol kell keresni. Sulin szerintem nem verik beléd, hogy akár egy hibás alkatrész is mennyi mindent tud kavarni, annak ellenére, hogy nem tűnik rossznak. Nekem ez a tapasztalatom. A laptop szerelés pedig már megint egy más kategória. Ott cserélni nem sok mindent lehet, se forrasztani egy hétköznapi embernek. Oda a boltnak is szakosodnia kell, hogy legyenek megfelelő alkatrészek és egyéb hozzávalók.

(#15) macimeister


macimeister
aktív tag

Csak, hogy legyen egy friss konkrét példa. Adott egy 478 as gép ami látszólag perfektül működik a gazdinál. Szeretne bele egy pci wifi kártyát, de amikor beteszi a gép nem mindig indul. 10-ből háromszor kidobja mikor benne van a kártya, hogy előzőleg nem tudott rendesen elindulni mert a cpu nem jól van konfigurálva és sír az órajelek miatt. Természetesen amikor kiveszed a wifi kártyát, akkor ismét patent mindent. Annyira hirtelen rájössz, hogy a tápja nem stabil, de még viszi, hisz eddig is vitte. Ennek ellenére cserélsz tápot, de továbbra is rossz. A kártyát átrakod másig gépbe ott hibátlanul üzemel/ települ és jelet is talál.
Nem mentem tovább, mert elintézte magának az ügyfél egy usb wifi stickel. Viszont ilyen tuti nincs benne az fősulis kisokosban :) Persze van rá esély, hogy a rossz táp kezdi elvágni az alaplapot. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) eziskamu válasza nem_tom (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Hálózatüzemeltetéshez és rendszergazdai képzéshez?
Vannak tanfolyamok. Kérdés mi mennyit ér, és mennyibe kerül.
Főiskolai képzésben már inkább mérnök informatikusokat képeznek és programozókat, nem rendszergazdákat.

[ Szerkesztve ]

(#17) nem_tom válasza eziskamu (#16) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem.

(#18) djculture válasza macimeister (#15) üzenetére


djculture
félisten

Az mondjuk ott kezdődik hogy az sb hangkártya korszakba megtanulta mindenki hogy az ilyen kártyákat végigkell propbálni az összes slotban. Ha meg nem megy akkor megkell nézni mi ütközik. Mert hogy fog az 100%:) De ez már olyan szint hogy kb mindenki magának jön rá, senki se fogja elmagyarázni. Nem is szervízes aki még nem szpott ilyenekkel. :K :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Inkább valami sw. Azt meg is fizetik plusz van jövője.

(#20) nem_tom válasza D1Rect (#19) üzenetére


nem_tom
őstag

SW? :F

(#21) djculture válasza nem_tom (#20) üzenetére


djculture
félisten

Ja alkalmazás fejlesztés meg a többiek, arra tényleg van igény de az nem is ilyen tanfolyami szint:)

(#22) danih válasza nem_tom (#20) üzenetére


danih
addikt

Star Wars.

(#23) macimeister válasza D1Rect (#19) üzenetére


macimeister
aktív tag

Szerintem én attól hülyét kapnék. Néha néha rám tőr, hogy most megtanulok valami trendit, de engem már az alap html is kiakaszt. Napi x órába programozni aktívan, hogy határidőre megy a dolog szerintem eléggé leterhelő és idegtépő :) Persze lehet, hogy ez csak az én szemszögem :D

(#24) djculture válasza macimeister (#23) üzenetére


djculture
félisten

Én most kaptam egy mázsa alkalmazott számítástechnika könyvet, hardveresként elég nehéz rávennem magamat erre:D Holnap elkéne kezdeni a alkalmazott mobilprogramozástan java symbian phython... :Y

[ Szerkesztve ]

(#25) eziskamu válasza macimeister (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

És az még a kisebbik baj, mert közben jönnek az új API-k, technikák és divatok, amiket folyamatosan tanuni kell. Amúgy a sima HTML írás még nem programozás. Minimum a JavaScript szerintem, ha már WEB.

(#26) D1Rect válasza nem_tom (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

software

(#23) macimeister: Néha én is elgondolkozom azon, hogy rámegyek a programozásra.
A programok sokkal kiszámíthatóbbak mint az emberek, de az emberek sokkal szórakoztatóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#27) macimeister válasza D1Rect (#26) üzenetére


macimeister
aktív tag

Viszont mégis a programok irányítják az emberek többségét. :)

(#25) eziskam: Nekem amikor html érdekelt, akkor programozásnak számított számomra :D. Legalábbis egy ideig élveztem, hogy notepadba sikerült összetákolni egy teljesen alap kezdőlapot a semmiről. :D Csak mikor szétcsúszott és persze az istenért se jött össze akkor shiftdel :)

(#28) Geri Bátyó válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A szakmai angolt megértem, hogyha olvasni kell. Akár dobozon, akár leírásban és a BIOS-ban sem szoktam eltévedni. Egy alapfokú nyelvvizsgán viszont elbuknék. Hogyha kérdésem van, magyar fórumon is kapok megfelelő választ (pl. itt).
Igaz, hogy középiskolában tanultam angolt, de az annyi, mint halottnak a csók.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) eziskamu válasza macimeister (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem akkor program egy program, ha órákig szöszmötöl a gép a számításokkal :), nem mintha gyakran kellene ilyet csinálni, sőt az inkább már bug :DDD

Geri Bátyó: ha mondjuk egy Cisco-s tananyagot is megértesz, akkor azért nem olyan rosz. Az más kérdés hogy telefonos ügyintézéshez és üzleti kommunikációhoz még az a szint is semmi.

[ Szerkesztve ]

(#30) Geri Bátyó válasza eziskamu (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az már sok lenne nekem.
Annyit értek, ami ahhoz kell, hogy beüzemeljek egy akármilyen hardvert.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) nem_tom


nem_tom
őstag

Az a baj, hogy a legtöbb infós szakmához érettségi kell, hogy elkezdhessem. Nos nekem nincs érettségim és először egy szakma kéne nekem.

(#32) D1Rect válasza nem_tom (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Húzzál érettségizni!

(#33) kraftxld válasza nem_tom (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj meg jópár szimpatikus gyártói vizsgát, van élet a szervízesen és a programozón túl is :)
VMware / Oracle / IBM / HP / Microsoft / Cisco / Citrix / Juniper stb.
Megcsinálsz párat, ha szerencséd van bekerülhetsz egy junior pozícióra vele majd onnan hajrá. Persze nyelvtudás kell hozzá rendesen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) eziskamu válasza kraftxld (#33) üzenetére


eziskamu
addikt

Meg pénz is ;]

Persze megfelelő helyek honorálják is ezt a tudást, meg normálisabb helyeken a további képzéseket már a cég állja, de előre kipengetni nem biztos, hogy fogja tudni.
Egy szélsőséges példa volt most, hogy egy infóbiztonsági képzés annyiba került, hogy a tanuláshoz használt I-Pad-ot a képzés végén haza lehetett vinni :D
Én meg csak azért csináltam alap CCNA-t mert a suli, ahova jártam ingyenesen adta a képzést és "csak" a vizsgát kellett pengetni, ami valami Voucher kedvezménnyel volt 25 amúgy rendesen 70-80 ezer volt másfél éve. Ja és maga a CCNA még éppen semmi.

[ Szerkesztve ]

(#35) kraftxld válasza eziskamu (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

100 dolcsi egy MS vizsga, a többi se elérhetetlen ha nem megy az ember tanfolyásra. Csak pár vizsga van tanfolyáshoz kötve azt meg általában a cégek fizetik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) eziskamu válasza kraftxld (#35) üzenetére


eziskamu
addikt

Az az ár akkor még rendeben van tényleg, de kezdetnek lehet nem ártana a srácnak pár alap tanfolyam. Valamint alapok nélkül ugye fel se veszik.

[ Szerkesztve ]

(#37) nem_tom válasza kraftxld (#33) üzenetére


nem_tom
őstag

Mik ezek a gyártói vizsgák?

(#32) D1Rect: Előbb szakma.

(#38) kraftxld válasza nem_tom (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A google-el kezdődik :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.