Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1T3


B1T3
addikt

Véget ér egy korszak. Inkább itt most nem mennék bele, hogy ez miknek a következménye, csak annyit mondok, hogy hiányozni fognak.

(#2) Воланд


Воланд
titán

legalabb annyi eszuk volt, hogy a lumia helyett nem talaltak ki egy masik markanevet.

amugy jelentett a nokia:

Third quarter 2014 highlights:
- Non-IFRS diluted EPS in Q3 2014 of EUR 0.09 (EUR 0.06 in Q3 2013); reported diluted EPS of EUR 0.19 (EUR 0.04 in Q3 2013)
- Net sales in Q3 2014 of EUR 3.3 billion (EUR 2.9 billion in Q3 2013)
Nokia Networks
- Nokia Networks achieved 13% year-on-year growth in net sales, from EUR 2.6 billion in Q3 2013 to EUR 2.9 billion in Q3 2014.
- In Q3 2014, Nokia Networks achieved strong underlying operating profitability with non-IFRS operating profit of EUR 397 million, or 13.5% of net sales, compared to EUR 217 million, or 8.4% of net sales, in Q3 2013.
- The strong net sales and profitability improvement of Nokia Networks on a year-on-year basis was primarily due to major new LTE network deployments in North America and Greater China, which benefitted Mobile Broadband.
HERE
- HERE achieved 12% year-on-year growth in net sales, from EUR 211 million in Q3 2013 to EUR 236 million in Q3 2014.
- In Q3 2014, HERE sold map data licenses for the embedded navigation systems of 3.2 million new vehicles globally, compared to 2.6 million vehicles in Q3 2013.
Nokia Technologies
- Nokia Technologies achieved 9% year-on-year growth in net sales, from EUR 140 million in Q3 2013 to EUR 152 million in Q3 2014, primarily due to Microsoft becoming a more significant intellectual property licensee.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Ádám16


Ádám16
addikt

szerintem ezt most jól csinálta az ms. jó időben hagyja ott a nevet.. remélem arra viszont nem kevés összeget fog költeni, hogy ezt közölje is az emberekkel, pl ilyen Nokia-MS fúziós reklámokat el tudok képzelni.
Btw ez a MS Lumia teljesen jól hangzik szerintem. :)

(#4) junior11


junior11
veterán

Ez sajnos várható volt, meglátjuk mit hoz a jövő...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5) Márko88


Márko88
aktív tag

2001. 3310-es első mobilom.. bye Nokia.

Aztàn ahogy felnőttem mindenen csak Nokia reklám volt újságok, plakátok.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

Kár érte! Tulajdonképpen ez volt az egyetlen, amiért még szimpatikusak voltak ezek a telefonom, mert volt valami közük a Nokiához.
Microsoft Lumia? *vállvonás* :U

(#7) C$abi


C$abi
aktív tag

A Nokia nevet simán meghagyhatták volna, mert azzal semmi baj sincs, hogy az MS tervezi meg árusítja a telefonokat, de Nokia helyett az MS Lumia név elég nagy öntökönszúrás lenne marketing szempontjából, mert azért az emberek többsége még mindig bízik a Nokia névben, és ha ez a név eltűnik, és leváltják MS-re, akkor rengeteg vásárlót vesztenének el, mert a Nokia az alapvetően egy megnyerő figura volt a kékségével meg azzal a skandináv identitásával, és akkor ehelyett jön egy MS, amiről az embernek egy öltönyös, kissé ducibb, aktatáskás kopaszodó figura ugrik be, ami nem épp a barátságosság mintaképe. Szóval kár, hogy lecserélik a nevet. :(

[ Szerkesztve ]

(#8) hue2000


hue2000
tag

hát eddig se rajongtam a nokia iránt hát ezután se fogok

Az élet mindig drága

(#9) gyurkikrisz válasza C$abi (#7) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Furák az asszociációid a Microsoftról

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10) endruboy1


endruboy1
senior tag

Nem is baj, az emberek egy része már így is a csempékre asszociál ha a Nokiáról esik szó. A Winphone meg inkább negatívan hat a márkanév népszerűségére mint pozitívan. Ó de a Nokia már ebben a negyedévben bőven nyereséges lett, szóval azt hiszem jól tették, hogy eladták a süllyedő hajót a Microsoftnak és inkább a flotta maradék részére fókuszálnak ;) .

(#11) Wiz Khalifa válasza Márko88 (#5) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ahogy mondod. Még a Driv3r-be is mindenhol "Nokia Connecting People" plakát van. :(

Hogy mi a szarért kellett nekik elbaszni az egészet nem értem. De sajnos ez van. :(

Smoke some weed nigga!

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Kivolt ez jól találva, a Lumia jól hangzik, kimondható bármilyen nyelvben. Nekem abszolút mindegy mi van rairva, ha jó a termék.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Kár sírni, a Lumiákban már semmi "nokiás" nem volt a márkajelzésen kívül, ugyanolyan wp-telók voltak, mint a többi. (És ez nem leszólás.) Amit ők adtak hozzá (Camera, HERE), az ezután is megmarad.

Az a Noki, amit a felvásárlás óta siratnak, valójában 2011/12-ben tűnt el. ez már csak a pont a mondat végén.

Nem a lényeg a fontos.

(#14) troller


troller
senior tag

Nokiáék tizenakárhány éven át megszokták, hogy ők fingják a passzátszelet, aztán mikor jött Állások Pista az almájával, akkor csak nézték tátott szájjal, hogy a valóság elhúz mellettük, mint lovasszekér mellett a versenyautó. Aztán mikor már rajtuk kívül mindenki a droidot tolta jó érzékkel, ők még mindig a symbiannal bénáztak és győzködték magukat, hogy majd észhez térnek az emberek... Most M$-al együtt is lófütty a részesedésük a mobilpiacon. Pedig ha 1 csöpp eszük van ők lehettek volna a prémium droid gyártók, nem a samsung.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#15) nemlehet válasza moleculez (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Csak éppen spanyolul r*bancot jelent :D Vagy valami ilyesmi.

Amúgy szerintem se jó ötlet elhagyni a Nokia nevet. Az egy dolog, hogy itt tudatos vásárlók vannak, de az emberek nagy része nem az, azt se tudja eszik-e vagy isszák a WP-t, többször láttam már embert azért visszavinni a Lumiát, mert nincs rajta appstore/playstore és nem tudom én mit nem tudja letölteni ami szomszéd józsinak is megvan a zájfónyján/termitnátor (ez a kedvencem) telóján.

Mondjuk nem európában a legkelendőbb hanem dél amerikában és ázsiában ott meg nem tudom mennyire ismert/kedvelt a Nokia név.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) natë válasza nemlehet (#15) üzenetére


natë
nagyúr

Azok az emberek vegyenek "droidot", ennyi erővel ne legyen alternatíva semmiből, nézzék meg a gyártók mi a legelterjedtebb (nem csak mobilra gondolok), s mindenki azt gyártson, lehetőleg azonos egyen fehér dobozban. Szerintem a Nokiáról ezeknek a felhasználóknak amúgy is a gombsoros, klasszikus series 40 mobilok ugranak be.

[ Szerkesztve ]

(#17) BobTail


BobTail
őstag

(#19) Döglött Róka válasza #16820480 (#6) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor az gondolom nincs meg, hogy ugyanazok a finn mérnökök tervezik a telefonokat, mint az eddigi lumiákat...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) vhw válasza #32839680 (#18) üzenetére


vhw
addikt

Végülis... valahogy találó lett... ahogy lecsúsztak és eladták magukat...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#21) legiaap


legiaap
nagyúr

Komolyan nem tudom mit kell annyira lovagolni ezen a név változtatáson... :U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#23) Glenda válasza #32839680 (#22) üzenetére


Glenda
addikt

Nem baj. Az N9-L800-L920-L730 dizájnt is évekig használták, most van a szappanosdoboz meg a lekerekített téglalap, majd azokat is húzzák.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#24) gabancs válasza moleculez (#12) üzenetére


gabancs
addikt

Ezek szerint te minden nyelven beszélsz, ha ennyire bátran kijelented ezt.

(#25) nemlehet válasza natë (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Most nem teljesen értem, hogy miért kell nekem esni, én a véleményemet illetve a tapasztalatomat osztottam meg. Nem támogatom az uniformizációt és örülök, hogy van választék (bár én személy szerint utálom a WP-t).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) gabancs


gabancs
addikt

Én nem tudom mit rinyálnak itt egyesek. A Nokia tudott telefont gyártani régen. Nagyon régen. Aztán meg nem tudott. Jöttek helyette új arcok. Még olyan is, aki azt sem tudta, mi az a mobil telefon. És most övé a világ. Ki nyert ezen? Hát a vásárlók. Azóta van okostelefon, mert ha a Nokián múlott volna, még mindig az ezredik 3210-es variánst nyomkodnánk.

[ Szerkesztve ]

(#27) natë válasza nemlehet (#25) üzenetére


natë
nagyúr

Nem estem neked :N
Én is csak a véleményem írtam le.

(#28) legiaap válasza gabancs (#26) üzenetére


legiaap
nagyúr

Van benne valami amit mondasz.
:K

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Várható volt, hogy eltűnik a Nokia név a mobilokról, mikkor az MS megvette a mobiltelefonos részlegüket ez nem meglepő. Kissé szomorú persze, hiszen egy patinás márka volt, sokáig a Nokia név egyenlő volt a mobiltelefonnal, de hát változnak az idők, bealudtak így jártak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) daniel909


daniel909
addikt

Hat ennyi. Bár az utolsó jo pár évben csak árnyéka volt önmagának a cég. A wp vél rossz lóra tettek. Talán az utolsó menő termékük az 1020 volt persze nem a rendszer miatt.

Sajnálom valahol mert csak európai márka volt.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#31) Fancy-boy válasza gabancs (#26) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mond neked valamit a Nokia 9210 vagy a 7650?

Egyébként meg Jorma Ollila:

"A volt vezérigazgató az amerikai hálózati szolgáltatókat is megvádolta, hogy keresztbe tettek a Nokiának, mert túl nagynak tartották a finnek 20 százalékos piaci részesedését. Olilla szerint nekik azt mondták, hogy nincs kereslet 300 dollárnál drágább okostelefonokra, pedig közben az Apple egy 600 dolláros telefon fejlesztésén dolgozott."

[ Szerkesztve ]

(#32) BobTail válasza daniel909 (#30) üzenetére


BobTail
őstag

Pedig ma már vannak olyan elvetemült emberek, akik a rendszer miatt vesznek Lumiát, vagy éppen Prestigiot... :U (

(#33) gabancs válasza Fancy-boy (#31) üzenetére


gabancs
addikt

Teljesen mindegy, hogy milyen típusszámokat írkálsz ide. A Nokiánál az ostobák hülyébbnél hülyébb döntéseket hoztak. Ennyi. Amikor látták az Iphone sikerét, már mozdulni kellett volna. De nem, ők a symbian toldozgatásában hittek. Így jártak, nem sajnálom őket.
Egyébként is, mindig is szükség van a frissítésre, mert a sikerektől eltunyult résztvevőket csak így lehet felrázni. Hogy a nokia nem, hogy bealudt, hanem kómában volt, ez egyéni szoc. probléma.

(#34) DS39


DS39
nagyúr

arra leszek kíváncsi hogy a hagyományos telefonokon meddig hagyják meg, egyáltalán ott érdemes-e a meghagyni, mikor már az idei modellek is teljesen a Lumia-knál megszokott designra hajaznak. (na meg hogy meddig foglalkozik még a MS a hagyományos telefonok gyártatásával)

(#35) Fancy-boy válasza gabancs (#33) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ne magyarázz, te írtál hülyeséget ezzel: "még mindig az ezredik 3210-es variánst nyomkodnánk"
Ezért írtam típusszámot, hátha beugrik valami.

Vagy szerinted a Nokia 3210 Symbian alapú volt?
Számodra a 9210 vagy a 7650 nem volt elég innovatív abban az időben?

(#36) .Szaki. válasza daniel909 (#30) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az elképzelésük egyáltalán nem lett volna rossz. Azzal, hogy elaludtak akkor, amikor hirtelen az érintőkijelző lett a sláger, csak úgy tudtak érvényesülni, ha nem állnak be az Androidos sorba, hanem próbálkoznak egy olyan rendszerrel, amivel majdnem egyedülállóan csak ők foglalkoznak. A Windows Phone közben nagyon is fejlődött, nekem voltak vele problémáim mondjuk, de most (lekopogom) tökéletesen megy. Más kérdés, hogy sajnos megette őket a Microsoft. Az MS döntését viszont nemigen értem, biztosan nekik van igazuk és nem nekem, hiszen komoly cégről beszélünk, de én tuti úgy csinálnám, hogy a Nokia Lumia nevet megtartanám Európában, a többi kontinensen pedig lenne MS Lumia. Autók terén is működik ez, míg például itthon és Nyugat-Európában a Daciák ezen a néven ismertek, addig Oroszországban Renault, Dél-Amerikában (nem biztos, hogy ott) pedig Nissan márkajelzéssel forgalmazzák ugyan azt a Logan-t, Dustert..stb. Erre pedig nyomós érvük van, és ugyanez igaz most szerintem mobilos berkeken belül a Nokia névre. Európában a Nokia név többet jelent, mint a Microsoft szerintem. Sokak számára jelenti a megbízhatóságot, sokaknak jut eszébe a Nokiáról egy 5110, 3310, 6300, 6600 és még sorolhatnám, amik mind etalonok voltak a maguk korában és ehhez a névhez szerintem a megbízhatóság párosul az ügyfél fejében. Más kérdés, hogy ez mennyire igaz, de ettől függetlenül sokaknak a Nokia brand.

Persze én nem értek hozzá, ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#37) tdk.112 válasza moleculez (#12) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Kivéve az ázsiai nyelveket. Ott Rumia.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#38) tdk.112 válasza .Szaki. (#36) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Látszik, hogy nem értesz hozzá, hiszen ahogy a cikkben is írva van, 2015. december 31-ig használhatná a Microsoft a Nokia nevet. Szerinted érdemes lenne csak Európában eddig az időpontig életben hagyni a Nokia nevet, hogy aztán ugyanúgy megváljanak tőle, mint a világ többi részén?

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#39) Pttypang válasza BobTail (#17) üzenetére


Pttypang
veterán

++ :)

Everybody lies.

(#40) attisx válasza DS39 (#34) üzenetére


attisx
addikt

A még megmaradt S40 fejlesztők 2-3 hónapja kaptak emailt az MS-től, miszerint a Nokia Store 2015 március 31-ig fogad be alkalmazásokat, 2015 december 31-én pedig teljesen lelövik az áruházat. Ez alapján nem valószínű, hogy hosszútávú terveik lennének hagyományos telefon fronton.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#41) robiii


robiii
tag

"a Microsoft tíz évig használhatja a Nokia márkajelzést, de csak akkor, ha azokon a Nokia Tune lesz az alapértelmezett csengőhang." :C :C :C - Polifón, vagy egyszólamú? :DDD

Személy szerint nem tartom rossz ötletnek az átnevezést, a Nokia évek óta hallatja magáról, hogy vége, csőd, stb. Legalábbis véleményem szerint sok embernek ez jut eszébe ma. És valahol a Lumia névvel már egybeforrt a márka, szóval erről mindenki tudni fogja hogy valahonnan ismernie kell ezt a nevet. Magyarul senkinek sem lesz új, hogy mi ez a Microsoft Lumia. Sőt, szerintem izgalmas is tud lenni, és jót tud tenni egy ilyen frissítés, gondoljunk csak a következőre : Sony Ericsson... Sony... Persze nem minden részben egyezik meg a két név módosítás, de nem feltétlenül csinál ez hátrányt az eladásokban/bizalomban, a vevők részéről. Haladni kell a korral, ha valami már nem megy, nem kell erőltetni, vagy legalábbis megpróbálni új irányba sodorni. (Nem vita, csak saját vélemény az írás :) )

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#42) Paul119


Paul119
addikt

Pedig milyen jó is volt 3310en a saját magad által kreált csengohang :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#43) attisx válasza Paul119 (#42) üzenetére


attisx
addikt

Jah, mit összetúrtam a netet "kották" után... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#44) .Szaki. válasza tdk.112 (#38) üzenetére


.Szaki.
addikt

Licence hosszabbítás.

(#45) DS39 válasza attisx (#40) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infót. :)

(#46) gabancs válasza Fancy-boy (#35) üzenetére


gabancs
addikt

Fejezd már be a hülyeségedet! Még mindig nem érted a lényeget. Nem az a lényeg, hogy symbian vagy sem, hanem a gondolkodásuk, a hozzáálásuk. De nem csak ők voltak ennyire szemellenzősek. Amikor már kint volt az iphone az MS (Balmer) első embere nyilt TV adásban körberöhögte. Egyszerűen képtelenek voltak a szűklátókörük miatt észrevenni a lehetőséget, csak a saját kis világukban éltek. Amikor meg már rájöttek, hogy ez elcsesztük, arra már nem volt idő, hogy egy friss operációs rendszert találjanak ki a nulláról, így el kezdték farigcsálni a meglévőt. A többi már történelem.

(#47) Crafter32 válasza gabancs (#26) üzenetére


Crafter32
őstag

Ez igaz, de sokan a Nokia telefonokon nőttek fel. Nekem is a 2110-el kezdve megvolt az összes fontosabb Nokia telefon az N97miniig. Még szép, hogy siratja az ember. Mai napig hiányzik a fogmososó maci esti mese előtt. (már esti mese sincs)

Alma újat hozott és akik időben kapcsoltak megmaradtak. Azóta az Alma sem hozott semmi újat, majd megint lesz változás biztos és azt fogjuk siratni.

(#48) tomcsa44


tomcsa44
tag

Hát igen, A Nokia egyenlő volt a mobiltelefonnal. Emlészem anno a 6610 mekkorát robbant.
Komolyan mondom, a Nokia volt a telefonok non plus ultrája. Olyan, mint az autóknál a Mercedes.

Márko88, valaki feltörte az accodat. Onnan gyanítom, hogy a hozzászólásodban nem szerepelt a HTC M8 istenítése, csak az aláírásodban. :) :R

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#49) Fancy-boy válasza gabancs (#46) üzenetére


Fancy-boy
addikt

De, értem a lényeget, az Iphone nál bealudtak.
Előtte viszont...volt innováció.
Ezt vedd észre. Persze aztán történt ami történt. Na és akkor? Neked nem mindegy?
Ha ennyire nem érdekelnek, miért foglalkozol velük?
Egyébként azt is vedd észre, hogy 2007-ben már egy másik "csapat" vezette a Nokiát, mivel Jorma Ollila lemondott.

[ Szerkesztve ]

(#50) Glenda válasza Fancy-boy (#35) üzenetére


Glenda
addikt

Pedig igaza van. Olvasd el a Mobilarénás N96 tesztet.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.