Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

a mobilokba kerülő OLED kijelzők közel 95%-át a Samsung szállítja a gyártóknak, így szinte biztosak lehettünk benne, hogy
be fog kékülni, lásd pl.: s3

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) Juhaszatti válasza fornettisuti (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

S3? Hol vannak már azok a kijelzők amik abban voltak.. :)

(#3) #06658560 válasza fornettisuti (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Párom S3 minije a mai napig nem kékült be.

(#4) balazs1022 válasza #06658560 (#3) üzenetére


balazs1022
őstag

Én csak reménykedtem benne h bekékülne... 3x volt kijelző cserélve az S3-amba. Volt sárgás, zöldes, és csíkos. A régi samsung wave1 mai napig üzemképes. Annak is színhűbb volt a kijelzője. Mind2 telcsin voltak beégések. GPS vagy játék mellett elképzelhetetlen h ne égjen be...
Ha a beégést le tudják győzni, akkor felőlem benne lehet egy telefonba de jelen állapotában kudarcra van ítélve.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#5) Graphics válasza fornettisuti (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mikor volt ez?

3-4éve?

Azóta nem változik a gyártás ?

Nem fejlődik a technika...?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) #15419392 válasza Graphics (#5) üzenetére


#15419392
törölt tag

Mai napig beégnek sajnos... Ismerősöm sokat chatel és a messenger ikonjai beleégtek a panelba.

(#7) darvinya válasza Graphics (#5) üzenetére


darvinya
titán

De igen.
Viszont a technológia alapja amin nem tudnak változtatni, és ebből jönnek a hibái.
Beégés maga panel alaphibája.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8) SHO(KER válasza balazs1022 (#4) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

El nem tudom képzelni, hogy hogyan éghet be ennyire látványosan az OLED, pedig 2 készüléket is használok ilyen panellel. Az egyik egy Samsung Omnia 7 (5 éves), a másik pedig egy Nokia Lumia 925 (2,5 éves). Gyakorlatilag ma is olyan a kijelzőjük, mint amikor megvettem őket. Ellenben a párom ASUS MemoPad HD 7 tabletjében már egy év után cserélni kellett az IPS kijelzőt. Nyilván mindkét típusból ki lehet fogni hibásakat, illetve lehet, hogy az OLED valamennyivel érzékenyebb az "extrém terhelésre", de csupán emiatt azt állítani, hogy kudarcra van ítélve, számomra elég szélsőséges megközelítés... :U

(#9) Potrien válasza SHO(KER (#8) üzenetére


Potrien
senior tag

S2 gyári kijelző, szuper.

(#10) Mr.Silkó válasza SHO(KER (#8) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek, ahhoz, hogy beégjen, tényleg extrém terhelés (magas fényerő, rengeteg navigáció napon) kell.

(#11) Potrien


Potrien
senior tag

Azért nem semmi,hogy kinai lesz a kijelző.
Kiváncsi leszek a teszjére nagyon!

(#12) Pjotr válasza Mr.Silkó (#10) üzenetére


Pjotr
senior tag

Lumia 950, also menü, ha nem valtogatod fekete és fehér között a témát, akkor 2 hét után már halványan látszik az ablak alul világos háttérnél... Nem kell sok, hogy ezek beegjenek, odafigyeléssel kitolhato, de elégge felhasználói szokástol függ. Nálam ezért csak IPS jön szóba, mert olyan dolgokat használok, ahol sokáig megy a kijelző és statikusak a dolgok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#13) joey04


joey04
titán

a samsung utolsó szériás amoled kijelzői már nagyon jók, látványban már nincs hátrányuk az ips-hez képest, a fekete meg jóval jobb, egyedül a beégés necces, de azt soha nem lehet kijavítani, ez van. (vita elkerülése végett, nem érdekel, hogy valakinek 5 év alatt sem égett be már az s1 sem). Szóval a samu kijelzők nagyon jók, azt örömmel látom, hogy ezek a terjednek. de amiket nem a samu gyárt, abból a kevésből amit láttam, meg ami teszteket olvastam, hát... legalább 2-3 év lemaradásban vannak minőségben.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) #24536576


#24536576
törölt tag

Sokszor csodálkozok, hogy egyes embereknek, hogy nem ég ki a szemük. Folyamatosan full fényerőn csinálnak mindent. Kíváncsi lennék, hogy buták hozzá, hogy levegyék, vagy tényleg így jó nekik?

Automata fényerőn 1,5 évig nem égett be a Note3-as kijelzőm... Utána már nagyon sasolva látszott a statusbar. Gondolom sokat segít nekik, hogy már átlátszó, színváltós lett a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#15) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Remélem nem pentile, mert 5,5" és FHD pentile nem a legjobb párosítás. Azt olvastam a Samsungnak is van AMOLED beszállítója. Nem tudom, mennyire függ a kihozatal a Samsungtól. Így nem tudom mennyire lehetnek a nem Samsung panelok versenyképesek árban. Jó lenne látni olcsó 1080p és nem pentile AMOLEd paneleket.

A beégés meg egy biztos dolog, de annyira nem ég be szerintem a legtöbb embernek, hogy normál használatban zavaró legyen. Feltételezve az 1-2 éves készülék cserét. Nem tudom mennyivel lenne rosszabb egy RGB szerű AMOLED.

[ Szerkesztve ]

(#16) Scrydhan válasza joey04 (#13) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nem a,note 1 volt az elso amoledes? :P

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#17) #24536576 válasza ctvagyok (#15) üzenetére


#24536576
törölt tag

Pentile nélkül kifakul, többet fogyaszt. 5.7 colon is max a szemüvegesek, nagyítósok, kukacoskodók látják a pixeleket.

(#18) gerii


gerii
addikt

Na itt is vadászni kell majd a BOE kijelzőseket? ;]

(#19) atikó


atikó
őstag

Ennek örülök, hogy nem ő szállítja a panelt!

(#20) Potrien válasza gerii (#18) üzenetére


Potrien
senior tag

Redmi topicban egyszer azt mondták ugy kell írni BOE, de úgy kell ejteni helyesen-BOOOAAA

(#21) AS válasza fornettisuti (#1) üzenetére


AS
félisten

Ezzel a hsz-el saját magadat minősítetted ...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#22) doooo válasza #24536576 (#17) üzenetére


doooo
veterán

Mindig van kifogás. Felesleges magyarázni. IPS & RGB rules! ;]

#19 atikó: Hát igen, még a végén minőségi lenne...

[ Szerkesztve ]

(#23) prolad


prolad
őstag

Vajon idővel lesz beégés? Vagy a moszaniak már nem csinálják? Nexus 6 volt utoljára amolded (ami azért nem olyan régi), ott már néhány hónap után látszottak a navi gombok meg a felső sáv.

(#24) Mr.Silkó válasza Pjotr (#12) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nyilván nem lehetetlen ilyet előidézni, de a többség nem úgy használja a telefonját, mint ahogy te szoktad, az elmondottak alapján.

Akinek nagyon hamar beégne a kijelzője, az AliceWake, neki a tesztekben mindig maxra van húzva a fényereje a képernyőképeken. :))

[ Szerkesztve ]

(#25) Kasya


Kasya
nagyúr

A beégés felhasználó szokásaitól függő dolog. Kár ezen lovagolni. Inkább a könnyebb szétszedhetőséget kéne erőltetni.

(#26) Potrien válasza Kasya (#25) üzenetére


Potrien
senior tag

Meg lenne olcsóbb a kijelző!
S7-esé valami 80000-belegondolni is sok!

(#27) Graphics válasza Potrien (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ami valójában egyáltalán nem annyiba kerül...

A szerviz igen, ennyiért adja... De nem azért mert ennyibe is kerül, csak ezen van tetemes haszon is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Most akkor ez AMOLED vagy PMOLED vagy valami halál más?

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#29) Potrien válasza Graphics (#27) üzenetére


Potrien
senior tag

Igen szerintem sem annyiba kellene kerülnie.
túl van árazva nagyon.

(#30) doooo válasza Scrydhan (#16) üzenetére


doooo
veterán

Ha komolyan kérdezted, nem, messze nem az volt az első.
#28: AMOLED. Miért lenne ez más? Biztos megtévesztett, hogy csak OLED-nak írták a cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#31) zooly válasza ctvagyok (#15) üzenetére


zooly
aktív tag

Diamond pentile-nal 4 subpixel jut egy pixelre (rgbg), igy szerintem ezeknel mar abszolut nem gaz, utoljara s3ban volt "sima" pentile ahol 2 subpixel jutott egy pixelre.

https://www.ratingraph.com/

(#32) Fejvadi válasza #15419392 (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor neki már a retinájába is beleégett.

(#33) no more


no more
addikt

Akkor nem csak az anyaghasználat lesz kínai (a Mi5 törik mint a ropi), hanem a kijelző is? :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#34) Graphics válasza no more (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hiányoztál ....

Ha tudnád az általad kedvelt márkában mennyiben van kínai kijelző...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Pjotr válasza Mr.Silkó (#24) üzenetére


Pjotr
senior tag

Inkább azt akartam ezzel mondani, a többség lehet nem is tudja, hogy ugy használja, hogy attól nagy eséllyel beég...

[ Szerkesztve ]

(#36) MerLinh válasza Graphics (#27) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát munkások díja, szállítás díj, + áfa, + szerviz haszon stb. meg hogy elretentsen ne javítattasd meg és vegyél újat, amugyis egy refurb kijelzőt kapsz újként olyan sok pénzért....

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#37) Mr.Silkó válasza Pjotr (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nyilván függhet ez még a fényérzékelő szenzor képességeitől is, hiszen egyik-másik teló nagyon lassan reagál a környezeti fényre, míg mások meg (pl.: az i6-om is) villámgyorsan alkalmazkodik. Ha valakinek jól működik ez a szenzor, akkor lehet nem hagyja állandóan maximumon a fényerőt, hanem rábízza az automatikára, ami gyorsan reagálva feltolja a fényerőt napsütés alatt csurig, de nem égeti feleslegesen a sötétebb helyeken.

[ Szerkesztve ]

(#38) grozam


grozam
tag

A B20-as freki az csak Vodás, vagy a többi szolgáltató is azt használja MO.n-? :F

(#39) Fejvadi válasza no more (#33) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Annyira azért nem törik, mint ahogy az idióta nekifeszült. :)

(#40) gerii válasza grozam (#38) üzenetére


gerii
addikt

Mind használja, de a Voda 95%-ban csak azt.

(#41) Potrien válasza grozam (#38) üzenetére


Potrien
senior tag

Megette a fene bármelyiknél is van az ember
:(

(#42) Fall-N válasza Mr.Silkó (#10) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez nem igaz! Mindegyikük OLED beég egy idő után, csak nem mindegy mikor. Statusbar ikonok 100 % hogy beégnek, ugyanúgy a navigációs sáv "gombjai" is. Ezért álltam értetlenül, hogy kaphatott a Nexus is már jó ideje ilyen panelt. Nem beszélve arról, hogy mivel szerves alapú az OLED, így egy idő után a fényerőből is veszít.

Magam részéről többet nem kell ilyen technikájú kijelző, nekem is 3 hónapos korára szépen beégett statusbar, franc akar vigyázni rá állandóan és elrejteni (ha lehet) az értesítési sávot. Inkább ne legyen tiszta fekete szin, de ne legyen "szellem(kép)es" a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#43) Mr.Silkó válasza Fall-N (#42) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én is inkább ips párti vagyok, de azért nagyon látni, hogy mennyit fejlődött az amoled technológia a telefonkijelzőknél: össze se lehet hasonlítani mondjuk egy s3 és egy s7 kijelzőjét.

[ Szerkesztve ]

(#45) no more válasza #32839680 (#44) üzenetére


no more
addikt

Ez király írás volt, ma is tanultam valamit, köszi! :R

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#46) ctvagyok válasza zooly (#31) üzenetére


ctvagyok
őstag

Simán látszik 1080p pentile kijelző esetén az egyszínű felületeknél a mintásság. Már a WQHD-n nem látom, de egy FHD pentile-t bármikor felismerek 5,5"-en. Nagyon látszik, főleg egy 2k IPS után. Bár biztos meg lehet szokni, ugye van aki elvan a "retina" kijelzőn is.

[ Szerkesztve ]

(#47) Fejvadi válasza #32839680 (#44) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ezt érdemes volt elolvasnom, köszi :R

(#48) exedoc válasza #32839680 (#44) üzenetére


exedoc
senior tag

Az komoly. Na ezért a kommentért érdemes volt végigolvasni a hsz-eket. Ezt se tudtam. :)

(#49) RaveForce válasza #32839680 (#44) üzenetére


RaveForce
veterán

Tehat szummazva tvbe QD, mert sokkal hosszabb tavra vasaroljak es tobb a statikus tartalom kulonbseg a szeles sav es a random csatorna logoja miatt, telefonba amoled, de ha megnezzuk a samsung is pont ezt teszi? az suhd tv-be qd van, a telokban meg amoled... :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.