Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sonyimádó152


Sonyimádó152
csendes tag

Kíváncsi vagyok mely gyártó használja majd ezt az új processzort... :DD

(#2) tjb007


tjb007
nagyúr

Lassan két hónapja annak, hogy bemutatta. A mostani hírek apropója az, hogy elkezdték a sorozatgyártást.

(#3) Terentius válasza Sonyimádó152 (#1) üzenetére


Terentius
őstag

Nem új.Az Allwinner már jópár kínai tabletben megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#4) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Érdekes hogy sokkal gyengébb gpu-t raktak bele mint amilyen az a31s-ben van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#5) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Kíváncsi leszek, mire képes egy ilyen. Amitől én félnék, az a támogatás.

Nyugodj békében Integra!

(#6) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Na ez zsír. Bár az Allwinner és Rockchip cuccok sosem tartoztak a kedvenceim közé.
A Spreadtrum meg a perifériámban sem volt soha. :U
Azt már meg tudják oldani, hogy a tableteikhez ne kelljen külön töltőcsatlakozó és USB-n lehessen tölteni? Vagy ez csak a Rockchipnél volt?

Tetszik, hogy a kínai gyártók elkezdtek kommunikálni és észrevették, hogy van internet.
Egyre több telefongyártó tart fenn Facebook oldalt, hivatalos oldalt, sőt! Akár fórumot is. A webshopokról nem is beszélve. :R

Jó lesz ez, fejlődnek, egyre minőségibbek. Hol van már, amikor csak röhögöni volt jó egy kínai telefonteszt? :DDD

Már csak a Samsung klónozásról kellene leszokniuk.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#7) tjb007 válasza dilajoska1 (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha ugyanazt rakták volna bele, akkor nem ennyibe kerülne.

(#5) Szatyor95

Körülbelül ugyanarra, mint egy MT6582/8382.

(#8) DraXoN válasza MuzikJunkie (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A töltő csatlakozó nem a chipset gyártóján múlik, hanem a tablet "megálmodóján".. egyszerűen kispóroltak pár centnyi alkatrészt azért nem voltak usb-ről tölthetőek, csupán külön töltőről..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) atike válasza Sonyimádó152 (#1) üzenetére


atike
nagyúr

...én inkább arra, hogy ki nem... :DDD

(#10) dilajoska1 válasza tjb007 (#7) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igaz. Kicsit drágábbak az a31s tabletek bár itthon is 21.000 ft-ért már lehet kapni és szerintem az se rossz ár. Gondolom ezt a nagyon szegény országoknak szánják.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#11) MuzikJunkie válasza DraXoN (#8) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Erről nincsenek pontos információim, de mintha itt olvastam volna egy tesztben, hogy vagy a Rockchip, vagy az Allwinner egyes lapkái esetében nem lehetett szó USB-s töltésről a SoC miatt. Próbálom megkeresni.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#12) dilajoska1 válasza MuzikJunkie (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

rokchip

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) vimes


vimes
senior tag

Hihetetlen, hogy 4$-ból már mit ki nem lehet hozni...

Hát egynéhány tablet, amit a videóban mutattak, betekintési szög terén nem igazán állt a helyzet magaslatán :D

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#14) MuzikJunkie válasza dilajoska1 (#12) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

:R

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#15) dsr


dsr
senior tag

Gyenge a gpu benne :(

(#16) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

"maximálisan 1280 x 800 pixeles képernyőket és a 1080p felbontású, 60 képkocka / másodperc sebességgel rögzített videók készítését támogatja." Csak nekem tűnt fel ez a mondatrész? Ha már fullHD videót lehet készíteni vele és lejátszani is, akkor miért csak sima HD a maximális támogatott kijelzőfelbontás?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#17) parkr válasza Acélfarkas (#16) üzenetére


parkr
őstag

mer' az ennyi pénzé' nem jár :D

(#18) Szatyor95 válasza Acélfarkas (#16) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Kici péz kici tudász. Akarni több, venni nagy. :D

tjb007: :R

Nyugodj békében Integra!

(#19) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Akkor máshogy fogalmazok: Képes lejátszani fullHD videót és ezt továbbítani elvileg. Ergó a támogatott maximális felbontás nem HD hanem fullHD logikusan következtetve. Máskülönben nincs értelme a fullHD lejátszási opciónak.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#20) arfer válasza Acélfarkas (#19) üzenetére


arfer
aktív tag

Miért ne lenne? Demonstrálja, hogy akkora ereje van a SoC-nak, hogy a kép előállítása után még a leskálázás is belefér az FramePerSec-be :D !

[ Szerkesztve ]

(#21) halkow


halkow
őstag

Xart se érnek ezek a procik, ingyen se vennék ilyenel szerelt táblát

Alcatel onetouch idol2s the king

(#22) sys25


sys25
aktív tag

Ha ez 4dodó,akkor mennyibe kerülhet mondjuk a Samsungnak az Exynos előállítása?Pl ami a K Zoomban van.Tudom hogy teljesítményben köszönő viszonyban sincsenek,csak kiváncsiságból kérdezem.

(#23) #79335424 válasza Acélfarkas (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem egészen. Más egy fullHD média lejátszása és más a rendszer fullHD -n üzemeltetése. A miniPC -k erre jó példák, mert ezeknél a HDMI nem másodlagos megjelenítő kimenet. RK 3066-ban is Mali400 at használnak (MP4, 266Mhz, de kicsit húzható). A fullHD videó megy neki, de ha lecseréled a gyári, 720p -s kernelt 1080 -ra, akkor olyan lesz, mintha ólomcsizmát húztál volna rá. Gondolom, ezért korlátoznak Allwinnerék. Az A31 -es miniPC -k egyébként is hajlamosak a tudathasadásra. Azt képzelik, hogy rezsók.

(#24) Tutu7030 válasza #79335424 (#23) üzenetére


Tutu7030
veterán

:DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó lessz ez...valamire biztos.Azért csak haladunk valamerre.

(#26) sys25 válasza #79335424 (#23) üzenetére


sys25
aktív tag

"Azt képzelik,hogy rezsók."
Ezzel nincs is semmi gond,+1 hasznos funkció hogy télen a teát/kávét melegen tartja. :DDD
Ha szoftveresen szabályozható lenne a hőmérséklet,felvehetnék a feature listába és plusz felárat is kérhetnének érte.
Mini pc egyedülálló ital melegítő funkcióval,most ajándék hőre színváltós bögrével... :D

[ Szerkesztve ]

(#27) #79335424 válasza sys25 (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit vettél ma föl? Marketinget? :D

(#28) sys25 válasza #79335424 (#27) üzenetére


sys25
aktív tag

Honnan tudtad?Összefutottunk volna ma az utcán? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Luck Dragon

Vajon mekkora támogatást kaphat hosszútávon :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Tutu7030 válasza Luck Dragon (#29) üzenetére


Tutu7030
veterán

Egy vándorbotot és egy tarisznya hamubansült pogácsát.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31) macskea válasza dsr (#15) üzenetére


macskea
őstag

Ember, négy dollár, csoda hogy van benne GPU.

Amúgy meg egy ilyen cumó tökéletesen elég lenne mondjuk egy droid alapú ekönyv olvasóba, ami mondjuk már le bírna játszani mp3-at, meg el lehetne vele intezni az e-mail írást vagy olvasást, meg az alternatív forrásokból történő könyvvásárlást. Vagy bele lehet tenni mondjuk GPS-ekbe, ahol úgyis valami profi vevőegység van nem valami integrált félfos, azoknak a használhatóságát is ki lehetne terjeszteni vele, miközben a gyártóknak alig kerülne pénzbe. Én örülök hogy van ilyen, csak tudjon vele mit kezdeni a piac, és ne egy n-edik fos tabletet csináljanak belőle. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#32) macskea válasza #79335424 (#23) üzenetére


macskea
őstag

Okossparhet. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) sys25 válasza macskea (#31) üzenetére


sys25
aktív tag

Pedig figyeld meg hogy 99%ban olyan táblákat fognak vele piacra dobni,az általad említett valóban hasznos felhasználás vagy nulla lesz,vagy elhanyagolható mértékű.A táblák jóval nagyobb mennyiségben fogynak mint a gpsek vagy az ebook olvasók és mint tudjuk,pénz beszél...

(#34) gghrtz


gghrtz
őstag

Ha az árat is nézem, akkor oké, ha nem nézem, akkor nagyon nem oké.

@Somatom
Igen, az így van. Most vettem A31s-sel szerelt 7,85-ös tabletet, és melegszik, meg zabál, de cserébe nekem sokkal fluentebbnek hat a rendszer, a programok indulása, stb. (szerintem a rendszer gyorsabb, mint egy RK3188-on, benchmarkok vagy specifikációk ide- vagy oda...) Gondolom ez a fogyasztás/melegedés a 40nm-es technológiának köszönhető. Pedig 28nm-en frankó kis cucc lenne ez. A tablet 4000-es akkuval kb 5 és fél óra videólejátszást tud 1/3 fényerőn.

(#35) macskea válasza sys25 (#33) üzenetére


macskea
őstag

Titkon én is így gondolom, ha csak a munkatársaimból indulok ki, minden hónapra jut egy olyan sztori, hogy nézd, az év üzlete, vettem ezt a csodatabletet két marok gombért, ugye milyen fasza, meg egy másik, hogy már a harmadikat cserélik/javítják, mert most meg a hangszóró nem szól. Akinek meg mondjuk Nexusa van, vagy vett egy direkt médialejátszót vagy digitális képkeretet vagy ebookot (azaz azt az elsődleges funkciót, ami nagyon kellett) a normálisabból, arról akkor hallottál utoljára, mert nincsen velük baj.

Na mindegy, egyszer csak rájönnek az emberek, bár lehet a kapzsiság meg a mindenkinél okosabb vagyok allűr mégis erősebb lesz és ez már örökre így marad. :(((

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#36) sys25 válasza macskea (#35) üzenetére


sys25
aktív tag

Nekem is van olyan ismerősöm,több is, akik megvették a csodatableteket a Tescoból,Auchanból aprópénzért,aztán szitkozódnak hogy milyen sz@rok,meg akad,meg melegszik stb,de akkor is azt az elvet vallják hogy drága tabletet(értsd 40-50k+) akkor se vesznek,annyit nem áldoznak rá...
Pedig pl egy Asus Memopad 7 HD nem egy drága mulatság és az a komolyabb játékokat leszámítva mindenre elég.
Vannak makacs és hülye emberek,én már nem is töröm magam azon hogy segítsek nekik!Ha valaki mazohista,akkor szenvedjen és idegeskedjen! :)

(#37) #79335424 válasza gghrtz (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolom, Allwinnerék kihajtották a PVR-544 -ből, amit lehet. Az sem egy gamer GPU, de egy TAB -ban talán jobb választás, mint a Mali. Igen, a csíkszélesség a gáz. A 40nm -es 3066 -on ajánlott plusz hűtést használni, ha 266Mhz fölé húzzuk a Malit. Ugyanez a GPU a 28nm -es 3188 -ban már alapból 533Mhz -en ketyeg. Persze ettől még elavult GPU és az MTK, AML SOC -okban levő 450 -es is csak nyers erőben több. A forráskódról és a Mali hibajavításokhoz való hozzáállásáról ne is beszéljünk! Bár ez a Rockchipre is igaz. Szépen egymásra találtak. Az Allwinnert ilyen szempontból nem ismerem, de az A10 -es nyitottságából kiindulva, csak jobb lehet, mint az RK. Kár, hogy az A10 -es boardok után nem sikerült nagyot gurítaniuk. De talán majd az A80 -nal...

[ Szerkesztve ]

(#38) gghrtz válasza #79335424 (#37) üzenetére


gghrtz
őstag

Talán az jó lesz. Egyébként 355MHz-en megy a GPU.

(#39) #79335424 válasza gghrtz (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, az előbb csak rányomtam a válaszra, nem is néztem a nicket! Csak most vettem észre, hogy kire zúdítom az adatokat, tapasztalatokat, tök fölöslegesen. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) pdev1811


pdev1811
tag

Reszkess Intel.... :D

(#41) caprine


caprine
aktív tag

Mit panaszkodtok, az ár tükrözi a tudást, ennyi. Van akinek elég egy corsa, van akinek az enzo is fapados.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#42) randras


randras
veterán

De legalább jól tudnak angolul. :)

(#43) hallador válasza Sonyimádó152 (#1) üzenetére


hallador
addikt

KB úgy pár ezer féle eszközben kb több száz gyártó mindössze.

--------------

Srácok, tableten kívül láttatok más eszközt is amiben arm alapú processzor van?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) gghrtz válasza hallador (#43) üzenetére


gghrtz
őstag

Telefon. :)) ;]

(#45) hallador válasza gghrtz (#44) üzenetére


hallador
addikt

;] Igen valóban... :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) tjb007 válasza hallador (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

PNA/PND, router, xDSL modem, set-top box, tévé, orvosi eszközök, gépkocsik stb.

(#47) macskea válasza tjb007 (#46) üzenetére


macskea
őstag

Én még ilyen grafikus munkaállomáson is dolgoztam. Mondjuk botrányosan szar volt, de nem az architektúra miatt. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#48) moleculez


moleculez
veterán

És miért kell ebben az arsavban, ilysn teljesitmenyhez 64bit? Meg egyáltalán a droid tud mit kezdeni már vele? Nem trollmode, de tényleg nem értek ehhez a végéhez, van barmi értelme?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#49) gghrtz válasza moleculez (#48) üzenetére


gghrtz
őstag

A 64 bit nem erre a socra vonatkozik, hanem ami linkelve van.

(#50) hallador válasza tjb007 (#46) üzenetére


hallador
addikt

Érzed az iróniát ugye? A kérdés költői volt, mert a hozzászólók 95 %-a a tabletekkel van elfoglalva. Amúgy jogos, meg még fel lehetne sorolni sok mindent is. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.