Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janix14


Janix14
csendes tag

UP neki,lenne rajt' reset gomb már rendelném is meg :)

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#2) Ndruu válasza Janix14 (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A BIOS-ban be lehet állítani, hogy a bekapcsoló gombot 4 másodpercig benyomva tartva kikapcsol a gép. Ez után csak be kell kapcsolni ismét és kész a reset művelet. Egyébként tényleg furcsa, hogy ezt lehagyták róla. Én arra fogtam, hogy gondolták jó esetben a gép rendesen működik, így nem kell az újraindító gomb.

Harrrr!!!!

(#3) #19617792 válasza Janix14 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bekapcs gomb hosszan, vagy reset gombok tűít csavarhúzóval rövidre zárod. ;]

Ndruu: Ennyi pénzért ez a ház nagyon jó. :K Egyszerű, ízléses, jól szellőzik, ha nem rugdossák, nem cipelik LAN-partira, akkor jó ez is.

[ Szerkesztve ]

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ennyi pénzért bőven jó szerintem! Milyen konfig kerül bele?

when the sun shines, we'll shine together

(#5) Ndruu válasza mexicanraven (#4) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egy sima internetezős, filmnézős, zenehallgatós konfig került bele.
Gigabyte G41M-ES2L, E3300, 2GB Kingmax RAM, Western Digital 500GB HDD (AAKS), FSP 350-60APN, LG DVD pörkölő, ezeket dobtam össze. Később majd talán kap egy dedikált, erősebb DX11-es kártyát, mondjuk az alsó kategóriából, azon már a játékok is jobban futnak, mint az integrált X4500-on.
Mondjuk ő nem igazán játszik a legújabb játékokkal... Fishdom, Chuzzle, netes flash játékok, esetleg NFS Underground (ha feltelepítem neki) :).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

6K-ért ez nagyon jól hangzik. :R
Grat!

(#7) mexicanraven válasza Ndruu (#5) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Vesszek meg, hajszálra ilyen gépet raktam össze nemrég a rokonaimnak! Annyi a különbség, hogy nekik került bele egy HD4670 meg a ház egy CM 331. Sztem nagyon jó kis vasak még ezek, főleg ilyen feladatokra. Az egyedüli gondom az e3xxx sorozattal, hogy a tömörítés mondjuk egy e5200-hoz viszonyítva picit lassabb, de megszokható! :DDD
UP!:D
Ui.:jöhetnének képek a kész állapotokról is! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#8) Ndruu válasza mexicanraven (#7) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A CM 331 és 335 nálam is szóba került (valószínűleg jobb választás), de 70-be bele kellett férni úgy, hogy még billentyűzet és két egér is kellett a géphez.
Az E3300 2,5GHz-en jár alapon és én bizony úgy is hagytam. A gyári hűtővel így 52°C-ig melegszik a processzor Orthos alatt. Egy jó hűtővel nagyon jól tuningolhatóak és akkor be lehet hozni a nagyobb testvéreket is (az E5200 is csak a nagyobb cache miatt gyorsabb azonos órajelen az E3300-nál).
A kész állapotot nem fotóztam le, de majd ha arra járok és lesz a közelben fotoapparat, akkor készítek róla képet.

D1Rect: Köszi! :R

Harrrr!!!!

(#9) mexicanraven válasza Ndruu (#8) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Persze, én is voltam már úgy, hogy fillér pontosan ki volt minden számolva, nem voltak plusz opcióim! Azt én is hallottam, hogy ezek a háromezresek mennek 3,8Ghz-et alapfeszen! Ha időm lesz már én is megnyúzom kicsit, hogy kiderüljön az igazság! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#10) aero. válasza Ndruu (#8) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

a feszültséget vedd le minimumra, akkor lesz aztán szép hőmérséklet és fogyasztás ;)

3.8Ghz-et amúgy a jó példányok mennek csak, de 3.4-et mindegyik tud alapfeszen. A jobbak mennek 4600 fölött is. Oda elkél már egy Mugen vagy True.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ndruu válasza aero. (#10) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egyelőre ez a teljesítmény is elég, de a későbbiekre is gondolva lett kiválasztva a processzor.
Nálam 1.2V-on megy, 3,2GHz-en, de nem kell több, a 3850-et így is bőven kihajtja.
A gyári hűtővel szerintem nem lesz tuning...

Harrrr!!!!

(#12) #19617792 válasza Ndruu (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha alapórajelen megy a proci, kipróbálhatnád alulfeszelve is. :K

(#13) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Pár napja volt egy ilyen a kezemben - több másik Giga házzal együtt. Elképesztően alacsony lábakkal alsó tápos megoldás szerintem azért igen kemény. Nem is értem, hogy gondolták Gigáéknál... Ettől eltekintve biztos jó lehet, csak épp én nem tudtam ettől eltekinteni.

(#14) Ndruu válasza Szten Márs (#13) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem már a képeken is feltűnt, hogy feltűnően alacsony lábakkal rendelkezik a ház, mert semmi lábra utaló jelet nem láttam. Aztán amikor kibontottuk a dobozból, akkor derül ki az igazság, kb. fél centiméter magas a talp, így a ház alja ennyire van a földtől. Ezért is tettem be inkább fordítva a tápot.

EarL 007: Ki fogom próbálni és akkor lefotózom a gép belsejét is.

Harrrr!!!!

(#15) Szten Márs válasza Ndruu (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na igen, de ez még szőnyegen is van... tulajdonképpen akkor hogy és hova fújja a levegőt a táp? Szép kis légörvények alakulnak ki, a levegő egy része vissza fog szállingózni a tápba, de mivel egy szőnyeg van alatta, por kíséretében. Ez sem jó, sőt. Fordítva persze pláne nem jó, de ettől még ez sem az.

(#16) Retroboy88


Retroboy88
csendes tag

most leltem rá, és nagyon bejön, mindenkinek csak ajánlom, ennyi pénzért megéri :))

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

Az én CM haf 922 házam se sokkal magasabb. Kb félig fér alá a mutató ujjam de akkor már elég erősen nyomom. A táp ventije épphogy forog (500rpm) mégis kellemes hűs levegő jön ki hátul.
Bár hozzáteszem a házon belül is feljebb van kicsit a táp mert vannak kb fél centis távtartók.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.