Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Ez most olyan cucc, hogy PC/laptopon TV adasokat fog?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) sonar


sonar
addikt

Had kérdezzem meg, hogy mennyivel tud többet, mint egy pár ezer forintos cucc?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3) Hieronymus válasza total90 (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nagyjából jól gondolod.
Csak súrolja a gyakorlatilag használhatatlan kategóriát.

Külső programmal csak részben használható. A saját programjai helyenként csak kínai nyelven kommunikálnak. Kárpótlásul még bizonytalan is, nem bírja a csatorna váltás okozta gyűrődést.

Egyetlen előnye az árában merül ki.

Ha szokásos forgatókönyv szerint folynak az események belátható időn belül tűnik el a gyártó. Támogatás nélkül marad az eszköz.

Eljátszottam ezt egy DVB-T USB tunerrel néhány évvel ezelőtt. Ahhoz szabványos XP drivert tudtak adni. Persze a cég eltűnt egy idő után.

Ellenpélda.
Van egy Cinergy1200DVB-C kártyám. 2006-ban dobták piacra, mégis van hozzá Windows 8 driver.
Időközben lecserélték a szoftverét DVBview TE változatra. Ez is tölthető és használható hozzá.
Azt gondolom, megérte az arányaiban magasabb vételárat kifizetni érte.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Ndruu válasza total90 (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen. Egy szabad USB port kell hozzá és lehet nézni a kábeltévét vagy a szabadon fogható csatornákat.

Sonar: Csak annyival, hogy ez képes a DVB-C adások vételére, azok meg nem. Akinek csak DVB-T/T2 vevő kell, annak elég az olcsóbb verzió is.

Hyeronimus Kb. fél éve került piacra a tuner, azóta csiszolgatják a drivert és a szoftvert is. A supporttal már többen vették fel a kapcsolatot, sikeresen. Ígéretük szerint hamarosan lesz majd BDA driver a kábeles részhez is. Meglátjuk...

Harrrr!!!!

(#5) total90 válasza Ndruu (#4) üzenetére


total90
veterán

Ez a tied konkretan? Ennyiert lehet bevallalok egy probat :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Ndruu válasza total90 (#5) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen, ez olyannak tűnik, mint az enyém.
Azt vedd figyelembe, hogy kódolt adásokat nem lehet nézni vele, hiszen nincs rajta CI/CI+ kártya foglalat.

Harrrr!!!!

(#7) total90 válasza Ndruu (#6) üzenetére


total90
veterán

Az nem tema, csak neha jol jonne egy ilyen ketyere, nem kellene onlien streammel szarakodni sokszor.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Hieronymus válasza total90 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha a DVB-C nem érdekes, akkor nem kell ilyen drága eszközt venned.
Ez csak 7,69 euró.

Sőt a vásárlók többre is értékelték, mint a cikk tárgyát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Ndruu válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem pont az volt a fontos, hogy USB-s legyen és tudja a DVB-C-t, ennél jobb áron pedig nem találtam tunert. A listában lévők vagy beszerezhetetlenek vagy túl drágák, úgyhogy azokról letettem.

Harrrr!!!!

(#10) Hieronymus válasza Ndruu (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az USB-s, DVB-C kompatibilitásért komoly felárat kell fizetni, sajnos.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) #65675776


#65675776
törölt tag

Pár apróság:
DVB-C-n nem keres 6000-es Symbol Rate-tel, szóval pár multiplexen nem talál semmit. (Bár ahogy nézem ezt az újabb verzióban javították.)
A programja rohadtul instabil. Az időzített felvételeket rendszeresen vagy el sem indítja, vagy pár perc után befejezi. Feltéve ha nem omlik össze lendületből.
Készenlétből néha ötletszerűen beindítja a gépet, majd öt perc múlva kikapcsolja. Aztán öt perc múlva megint elindítja és így tovább.
A sw-ében nevetségesen semmit sem lehet beállítani.
Az EPG megvalósítása eléggé kókány.

Hieronymus: A Terratec esetén a DVBViewer-re cserélés egy komoly visszalépés volt. A Terratec HomeCinema egy sokkal jobban felépített program volt. Csak pár hibáját ki kellett volna javítani.

[ Szerkesztve ]

(#12) easy...rider válasza Ndruu (#9) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!

Érdeklődni szeretnék hogy DVB-C adást tudsz úgy rögzíteni vele hogy Deinterlaced legyen? Amiket felpakoltál azok a videók eléggé látszik hogy interlaced.

Másik kérdés hogy esetleg x264-be tudsz e rögzíteni vele, vagy csak MPEG és TF formátumot támogat? Más programok is jók lehetnek hozzá a gyárin kívül amivel ezeket esetleg meglehetne oldani?

Nálad is jelentkezik ilyen újraindulós probléma? Rögzíteni tudsz vele stabilan mondjuk 2-3 órán keresztül?

Köszi előre is az infókat és bocsi a kérdésözönért! :)

(#13) Hieronymus válasza easy...rider (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..DVB-C adást tudsz úgy rögzíteni vele hogy Deinterlaced legyen?.."

Ez nem a vevőegységtől függ. Azt tudja rögzíteni, amit kiad a szolgáltató illetve csatorna. Azt viszont közel bitpontosan. Jelen állapotban például a német közszolgálati csatornákon kívül, alig van csatorna, ami nem váltósoros képet sugároz. (A lejátszó eszközök és szoftverek rendesen kezelik az interlace formátumot. Nem érdemes küzdeni az átalakítással.)

"..x264-be tudsz e rögzíteni vele, vagy csak MPEG.."

Ez szintén a feladástól függ. a rögzítő programok nem konvertálnak. Azt rögzítik ami beérkezik a PC-be.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) easy...rider válasza Hieronymus (#13) üzenetére


easy...rider
őstag

Akkor rögzítem 50 FPS-sel TS formátumban majd deinterlace szűrővel átengedem x264 konverteren (Handbrake) és csinálok 25FPS MKV-t belőle. Ugye így szokott ez működni? BluRay lemezt már rippeltem, de ilyet még sose csináltam és nem szeretnék olyat venni amivel nem boldogulok majd.

(#15) Ndruu válasza easy...rider (#12) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem próbáltam még hosszabban felvenni, mert jelenleg nincs annyi szabad helyem.
Ha majd más programmal is működni fog a tuner (egyelőre csak a hozzá adott programmal működik), akkor talán lesz lehetőség tömörített videó rögzítésére.

Nálam viszonylag stabilnak mondható a program, ha csak egy adót nézek, akkor órákon át is elszaladgál gond nélkül. Ha mellette még netezek is és a böngészőben, valamint a TVRplayerben is be van kapcsolva a hardveres gyorsítás, akkor néha összeakadnak, ilyenkor a tuner programja adja fel előbb a harcot (egyszerűen csak leáll).

Nem mondom, hogy tökéletes, de nálam eddig jól működik, bevált.

Harrrr!!!!

(#16) Hieronymus válasza easy...rider (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...Akkor rögzítem 50 FPS-sel..."

Nem tudod. 25 FPS sebességű videó adatfolyamot szúrnak be a ts-be.
Ezt rögzíti a DVB program.

".átengedem x264 konverteren (Handbrake) és csinálok 25FPS MKV-t belőle..."

Az eredeti videó adatfolyam h.264 (AVC) tömörítés 25FPS. Ebből készítenél idő és energia ráfordítással, rosszabb minőséget, nagyobb fájlmérettel.

Ha mindenképpen MKV a cél, akkor a .ts felvételt kell kép és hang folyamokra bontani. Ebből konvertálás nélkül fűzhető össze az MKV fájl.

A digitális műsorszórás legköltségesebb része a műsorszórás. A lehető legalacsonyabb sávszélességen, a lehető legtöbb (képi) információt próbálnak áttolni, professzionális hardver eszközökkel. Ezzel nem veszi fel a versenyt a Handbrake.

(Ezt a megfelelő fórumban kellene folytatni, itt csak szétoffoljuk a témát.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) #65675776 válasza Ndruu (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

A stabilitással nekem sincs problémám ha csak megy a program. Az időzített felvétel viszont orosz rulett. Az időzítések több, mint 2/3-át elrontja.

easy...rider: Miért olyan fontos a progresszív stream?

(#18) easy...rider válasza #65675776 (#17) üzenetére


easy...rider
őstag

azért érdekelne hogy felvetelkor mar mondjuk attomoritsem 720p-be mert akkor tudom egybol tovabbkuldeni nem kell meg orakat varni mire letomoriti ujbol.
meg itthon ugy tudom hogy 1080i50 a sugarzas, szoval ezt muszaly lenne deinterlacelni mert lattam mar nagyon rosz felvetelt ahol elvesztek a reszletek mert 25 fps-sel interlacelve lett rogzitve az adas. mondjuk egy kis madar repult gyorsan es ezen nagyon latszodott hogy kimaradnak csikok a madarbol. majd holnap belinkelem csak az erdekesseg kedveert :)

Hieronymus
Koszi az infokat, nem is gondoltam ra hogy az eredeti sugarzas is mar tomoritett, h264. persze ezt nem szabad ujratomoriteni, ha csak nem kisebb felbontast akarsz elerni vele.

[ Szerkesztve ]

(#19) #65675776 válasza easy...rider (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

A rossz minőségű deinzerlace miatt maximum a lejátszót hibáztathatod. Ha át is tömörítenéd, akkor sem biztos, hogy jobb lenne.

(#20) PeterPH válasza Ndruu (#4) üzenetére


PeterPH
senior tag

A friss letöltések között a BDA release notes-ban említik a DVB-C kezelést. Ez működik már külső programmal?

(#21) mzso válasza Ndruu (#9) üzenetére


mzso
veterán

Azt korábban én is néztem. Le is tettem a digitális TV-zésről.

Hát ha ezzel a termékkel elindul valami.

Egyébként filtert/dekódert/kodeket lehet állítani? Vagy azt használja ami a sajátja vagy az alapértelmezett rendszer kodeket?

A BDA jó lenne. Akkor a potplayerre a szokásos LAV+madVR kombinációval tudnám a műsort nézni.

(#22) mzso válasza easy...rider (#14) üzenetére


mzso
veterán

Deinterlace-szel csak meggyalázod a minőséget. Hagyd úgy ahogy van. És majd lejátszásnál deinterlacel a lejátszó, jobb esetben az 50 fps-t is megtartva.

(#23) mzso válasza Hieronymus (#16) üzenetére


mzso
veterán

"Nem tudod. 25 FPS sebességű videó adatfolyamot szúrnak be a ts-be.
Ezt rögzíti a DVB program."
25 FPS nincs csak 50. Pontosabban 50i. Nem egy frame-et vágnak szét 25Hz-en, hanem egynek dobják el a felét 50-en...

"A lehető legalacsonyabb sávszélességen, a lehető legtöbb (képi) információt próbálnak áttolni, professzionális hardver eszközökkel. Ezzel nem veszi fel a versenyt a Handbrake."
Sajnos gyakran nem szokott sikerülni nekik. Egy azonos bitráta mellett sokszor sokkal rosszabb videót produkálnak mint az x264.

(#24) mzso válasza easy...rider (#18) üzenetére


mzso
veterán

Ments le a stream-et úgy ahogy van. Ahogy Hieronymus is mondta, igencsak zsugoriak a sávszélességgel

"szoval ezt muszaly lenne deinterlacelni mert lattam mar nagyon rosz felvetelt ahol elvesztek a reszletek mert 25 fps-sel interlacelve lett rogzitve az adas. mondjuk egy kis madar repult gyorsan es ezen nagyon latszodott hogy kimaradnak csikok a madarbol. majd holnap belinkelem csak az erdekesseg kedveert :)"
Nem muszály. Sőt jobb ha nem. Csak figyelni kell, hogy lejátszásnál legyen deinterlace-elés. A legtöbb lejátszó ezt alapból megcsinálja.
Az ilyen csíkok akkor keletkeznek amikor a deinterés nélkül transzkódolják progresszívba.

(#25) Ndruu válasza PeterPH (#20) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem, mondhatni még nem. Az előző verzióhoz (140105) képest javítottak a DVB-C frekvencia listán, mert korábban nem fogta be a 128500 kHz-en lévő multiplexet.

Az egyik fórumon olvastam, hogy volt, akinek sikerült egy kis trükk segítségével ProgDVB-vel működésre bírnia a tuner DVB-C részlegét. Nálam ez nem vált be, de tovább próbálkoztam és végül DVBViewerrel sikerült.

Folyamata: DVBViewer indít --> DVBCTVRplayer.exe indít --> DVBViewer - Csatorna - Csatornahangolás -->

--> jó esetben megtalálja a csatornákat és amíg fut a DVBCTVRplayer, azaz a tuner saját programja, addig a DVBViewerrel lehet nézni a TV-t.

Harrrr!!!!

(#26) szabi__memo válasza Ndruu (#25) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na az azért már jó hír, köszi a beszámolót, légyszíves bármi újdonság van dobj egy posztot, hogy lássuk.
Ezer köszönet. :R

(#27) easy...rider válasza mzso (#24) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi az infókat! Én is valahogy így gondoltam csak nem találtam olyan leírást amiből biztosan megtudtam volna hogy is van ez.

Azt jól értem hogy DVB-T esetén az 1080i az 1440x540@50FPS? És ha olyan a műsor ami eredetileg 25FPS akkor két "fél képkockában" jön a műsor, ha meg 50FPS akkor meg felezett felbontással jön?

Abból indulok ki hogy amikor NTCS DVD-ket tömörítgettem, akkor ott ismétlődtek a képkockák.
https://trac.handbrake.fr/wiki/Telecine
https://trac.handbrake.fr/wiki/DeinterlacingGuide

Csak akkor ha 25 képkockával van tárolva az 50-es adás, úgy hogy nem rakja össze a kockákat, akkor azt nem értem hogy ez hogy lehet jó :D :U

Köszi előre is a fejtágítást! :R

(#28) mzso válasza easy...rider (#27) üzenetére


mzso
veterán

Az 1080i az 1920*1080. Ahol az 1080-ból mindig csak a fele van.

"lyan a műsor ami eredetileg 25FPS akkor két "fél képkockában" jön a műsor, ha meg 50FPS akkor meg felezett felbontással jön?"
Elméletileg igen. Csak azt neked kell kitalálni. Pl filmek. (Mondjuk az meg 24 eredetileg de mindegy.) Talán a sorozatok is.

Viszont minden ami "rendes" váltott soros videó azt nem érdemes deinterlace-elni és transzkódolni. Pl sport közvetítések TV show-k. És lejászásnál olyan deinterlacert érdemes használni ami 50p-t állít elő.

(#29) #65675776 válasza easy...rider (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bocs, hogy a privátodra nem válaszoltam. Itt írom le inkább, mert ez a hsz-od kb ugyanaz.

Nem, nem érted jól. A teljes frame, az továbbra is 1080 soros. Igazából a FHD-nak is ez a feltétele, nem az 1920 oszlop. Szóval az 1440x1080 megfelel A FHD előírásnak, a képet torzított képaránnyal tömörítik, a vevő oldalon a megjelenítés során válik 1920x1080-ná. Ez is egy megoldás a sávszélességgel való gazdálkodásra.

Maguk a félképek önmagukban nem érnek semmit, nem tartalmaznak egy egész frame-nyi adatot, így értelmes képet sem lehet belőlük kinyerni.

1080p nem broadcast szabvány, szóval ilyet nem is fogsz látni. Márcsak azért sem, mert a dekóderoldal nem támogatja. Ha progresszív kép kell mindenképpen, akkor a csatornák inkább 720p50/60-at használnak, ezt ugyanis engedélyezi a szabvány, és a vevőoldalon is támogatni kell.

Az NTSC hülyeségeit (Inverse Telecine, 3:2 pulldown) ne keverd ide, ilyesmi a PAL-ban soha nem volt. A DVD-t szintén nem kell idekeverni, az ugyanis nem broadcast szabvány, nem köti a sávszélesség ilyetén korlátja. De abban a rendszerben (mármint a DVD-ben) egyébként rengeteg tartalék van, a teljes elérhető sávszélességet (10,08MBps) ugyanis szinte egyetlen kiadvány sem használta fel soha, még akkor sem ha beleraktak 2-3 DTS hangsávot. Alig találni olyan kiadványt, amelyiknél a video bitrate meghaladná az átlag 5-6MBps-ot, pedig még két DTS hangsáv esetén is jutna a videora legalább 7-8MBps, vagy akár több is. Csak ugye a kiadók többnyire ódzkodtak a többlemezes kiadástól. A második (harmadik, etc) lemezt inkább mindenféle sallangra költötték el, pár esetben került csak rá maga a film egy része. Az első ilyen kiadvány tán a Das Boot volt, ott ki is van használva majdnem a teljes elérhető sávszélesség.

A mindenféle alkalmazások pedig a valós framerate-et írják ki (leszámítva talán a VLC-t, de az a program ezer más sebből is vérzik), azaz a teljes képkockákra vonatkoztatottat. Ez pedig 1080i50 esetén 25. És valóban nem rakja össze semmi magában a file-ban, ez ugyanis minden broadcast szabvány szerint a dekóder dolga, ahogy már az analog műsorszórásnál is volt. A DI minden esetben egy post-process effekt ha az adás interlaced. Szóval a dekódernek, vagy a lejátszóprogramnak kell(!) támogatnia és végrehajtania ezt, a stream szigorúan interlaced kell, hogy maradjon a teljes rendszerben a stúdiófeldolgozástól kezdődően.

[ Szerkesztve ]

(#30) dokken válasza Ndruu (#25) üzenetére


dokken
tag

Nekem sajnos nem jön össze, ezt az üzenetet kapom Kép

(#31) #65675776 válasza dokken (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha jól értelmezem ez a módszer mintegy frameserver-ré degradálja a gyári "sw"-t. Elég kókány megoldás, mert így legalább két folyamat használja az erőforrásokat. Maximum pótcselekvésnek jó.

(#32) easy...rider


easy...rider
őstag

mzso, daa-raa

Köszönöm a válaszokat. Itt nekem annyiból nem állt össze a dolog hogy a MediaInfo meg a KMPlayer is azt írja ezekre a TS fájlokra hogy 25FPS, de akkor csak a lejátszás sebességét írja. Így már értem hogy attól a TS még mindig 50 FPS
Ha átkonvertálnám akkor 720p lenne a cél a méret (foglalt tárterületben) csökkentés miatt, mert ha 1080p-re alakítanám akkor csak a képkockák változása miatt nem érné meg a minőség veszteséget. Mert ugyanakkora méretben gyengébb lenne. Tudom a ReComp nem előnyös ugyanabban a felbontásban.

(#33) Hieronymus válasza easy...rider (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 720p50 és az 1080i25 helyfoglalása közel azonos, ha azonos mértékű a tömörítés.

A nemzeti HD csatornák helyfoglalását nem fogod, ésszerű tömörítéssel csökkenteni. Legfeljebb rontod a kiinduló minőséget.

Egyszerűbb és hatékonyabb eljárás, ha kidobod a csatornához tartozó felesleges hang és teletext adatfolyamokat. Kevés munkával viszonylag sok helyet nyersz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) mzso


mzso
veterán

Akkor ez elméletileg ugyanaz: http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-USB-2-0-DVB-T2-HDTV-Digital-TV-Receiver-DVB-C-USB-DVB-T/1695281130.html ?

A deinterlacelésben tud olyan módszert ami 50p-t csinál az 50i-ből?
Mert ha nem akkor szívhatok a hackeléssel amíg nem lesz BDA driver (sportközvetítések esetén). (Remélem hamar.)

(#35) mzso válasza easy...rider (#32) üzenetére


mzso
veterán

Csak állítsd be úgy a lejátszót/dekódert, hogy ne redukálja 25p-re amikor tényleges 50i-s műsor megy. (Sport pl.) KMP-t már rég nem használom de a PotPlayer-ben és a LAV filters-ben van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#36) #65675776 válasza easy...rider (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Továbbra sem lesz 50fps, csak 25. Az fps minden esetben a teljes képekre vonatkozik, abból meg ha megfeszülsz sem lesz 25-nél több egy 50i stream-ben.

(#37) mzso válasza #65675776 (#36) üzenetére


mzso
veterán

Vagy nem...
Fps lehet field per second is. Normál 50i az meg 50fps-nek felel meg csak fel kell skálázni a sorokat progresszív kijelzőhöz. Ha filmet 50i-sítenek akkor meg visszaalakíthatod 25p-re, hogy közel olyan legyen mint a forrás.

(#38) #65675776 válasza mzso (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akár. De a szabványban frame per second szerepel végig.

(#39) Ffuu444


Ffuu444
csendes tag

Működik ProgDVB-ben, DVBCTVRplayer nélkül is!

Beállítás:
1. ProgDVB-ben Astrometa DTV Filter eszköz legyen kiválasztva!
2. Channel list - Manual Search alatt a csatornákat meg kell keresni. Ezután az EPG már működik, kép és hang még nincs.
3. A LAV filter mappájába (pl. Program Files\K-lite Codec Pack\Filters\LAV és LAV64) a DVBC TVR mappából a dll-eket át kell másolni. Erre a c&e video decoder miatt van szükség.
4. Settings - Options - Video - Codec alatt LAV Video Decodert és Enhanced Video Renderert kell kiválasztani.
A LAV beállításainál Deinterlacing mode: Aggressive legyen, a többi alapbeállításon.
5. A teljesítmény érdekében a Time Shiftet érdemes kikapcsolni: Settings - Options - Main - Timeshift mode: Disabled.

Innentől nálam kifogástalanul megy. Néha azért összeomlik csatornaváltáskor :D
(ProgDVB Standard edition 7.04.01, Astrometa illesztőprogram verziója: 64.3.216.2014)

(#40) Ffuu444


Ffuu444
csendes tag

(#41) szabi__memo válasza Ffuu444 (#40) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:C
Bár az összeomlás nem túl jó...

(#42) mzso válasza Ffuu444 (#39) üzenetére


mzso
veterán

Helló!

A megoldást honnan vetted? Vagy magad kísérletezted ki?

"DVBC TVR mappából a dll-eket át kell másolni. Erre a c&e video decoder miatt van szükség."

Ez miért van? A LAV tudja az AVC-t/mpeg-2-t és konténereket.

(#43) Ffuu444 válasza mzso (#42) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Én kísérleteztem ki. Mivel a ProgDVB-ben bejöttek a csatornanevek és a műsorújság, de kép és hang nem, így codec probléma lehetett. A DVBCTVRplayerben a Crtl+F billentyűkombináció megnyit egy ablakot, amiben az Information fül alatt Video Decoder: C&E video decoder-t ír. Így jött a bemásolgatós ötlet, és meg is oldódott vele a probléma.

(#44) mzso


mzso
veterán

Már csak azt kéne kitalálni, hogy mi a "c&e video decoder".
És mi köze hozzá a LAV-nak? Az csak azt tölt be amir felkészítették. Saját fájljait meg a dtsdecoder.dll-t az Arcsoft-tól.

(#45) Ffuu444 válasza mzso (#44) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Most fél nappal később viszont már működik az említett megoldás, újra csak EPG van, pedig nem állítottam el semmit. Marad a DVBCTVRplayer.

(#46) dokken


dokken
tag

Kijött a BDA driver, innen tölthető [link]
Telepítés után indítsd újra a gépet.

A DVBViewer megtalálta az összes csatornát de utána összeomlott, a média center látja de nem talál csatornát.

AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 140425 Release Note
- Support third party DVB-C player software
- TVR and DVBC TVR can work regardless of any driver version

(#47) mzso


mzso
veterán

Mire megérkezik az enyém a végén még működő driver is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Ffuu444 válasza dokken (#46) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Nálam különösebb probléma nélkül működik az új driverrel és a legújabb ingyenes verziójú ProgDVB-vel. (K-Lite Codec Pack Full változat van még feltelepítve.) Időnként nem sikerül a kijelölt csatornára váltania, és a következőre ugrik, de másodjára, harmadjára már jó, és nem is túl gyakran fordul elő. Korábban a Viasat Exploreren csak hang jött, de ez a probléma is megoldódott.

(#49) dokken válasza Ffuu444 (#48) üzenetére


dokken
tag

Nálam is jó, a média center kavart be.
Kipróbáltam több programmal, amivel működik.

ProgDVB
DVB Dream
SmartDVB
DVBViewer

(#50) mzso


mzso
veterán

Nálam se kép se hang, digikábellel. Szkennelés után behozott valami csatorna listát, bár közel sem teljes. (m1, m2 pl kapásból nincs.) Van vagy 34 úgy, hogy jó néhány HD és nem-HD verzióban is szerepel. Ha a bal felső sarokban az jelerősség akar lenni akkor az 1-2 híján max, úgyhogy nem tudom mi kínja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.