Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) royalka


royalka
őstag

Kapórajött ez a cikmert ép venné ilyen ilyesmit, node csak 2-3k-s kategoriába. Pölö erre gondolta. Vélemény aki vett már ilyet?

Amúgy a témához is szolva. MENNNYI??? :D,

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#2) Kasya válasza royalka (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erdemes vegigolvasni ezt a par hsz-t es atbongeszni a valaszokat, kepeket.

Tavaly is volt ilyen, varhato volt iden is. Biztos ban egy kozonseg a fiatalok koreben, akik nem tudjak mi lenne az elvarhato es nekik ez megfelel...ennyiert.

[ Szerkesztve ]

(#3) kelly416


kelly416
veterán

"[...]hasznos társ lehet ez azoknak, akik a szabad szemmel nem látható apróságokat keresik."
Most akkor ez egy lencse a kamera elé, vagy mikroszkóp? Tényleg képes ennyire kis dolgokat értékelhetően fényképezni, vagy ez amolyan újságírói túlzás volt a cikk végén?

(#4) Kasya válasza kelly416 (#3) üzenetére


Kasya
nagyúr

Korabban volt rola par cikk, amit linkeltek itt it.

(#5) moleculez


moleculez
veterán

Jo cuccok ezek, de a 2-3K s cuccok olyanok is. Az Olloclip nem egy kinai kacat gyártó, komoly cég, minőségi cuccokkal. Azt gondolom érdemes egyszer beruházni ilyenbe, persze ha csak pár képet lőne valaki, meg kipróbálni kell-e neki előtte érdemes valami gahyit venni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jó kis kiegészítő.

(#7) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Halszem ... Makró ...

Én zoom lencsét tudnék ilyesmiben elképzelni, arra szerintem nagyobb igény lenne

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8) E770


E770
senior tag

redőnyzárat, pentaprizmát is kérünk szépen! ;]

(#9) kelly416 válasza Kasya (#4) üzenetére


kelly416
veterán

Tudom, azt olvastam is. De ott sem láttam olyan képet, ami szabad szemmel nem látható dolgokat ábrázolt.

(#10) Kasya válasza kelly416 (#9) üzenetére


Kasya
nagyúr

Olyat ilyen kis optikatol ne is varj. Vannak fenymikroszkopos kepeim L1020-al es S3minivel. Na ott latszanak olyan dolgok...de megegyszer: fenymikroszkoppal ;] A mobilfenykepezos topikban is komolyabb objektiveket pakolnak a telefon ele a szuper makro felvetelekhez.

(#11) kelly416 válasza Kasya (#10) üzenetére


kelly416
veterán

Ezek szerint a kérdésem megállja a helyét, a válasz meg az, hogy csak újságírói túlzás.

Hogy működik ez a fénymikroszkópos dolog? Mármint nem a guglizható része érdekel, annak mindjárt utána olvasok, csak az érdekelne, hogy Te mennyire vagy kezdő-profi, és ha lehet, meglesnék egy-két képet, amit sikerült csinálnod, ha szabad.

Szerk.:
Értsem úgy, hogy a betekintő nyíláson keresztül fényképezték, ahová más esetben az ember a szemét teszi? Vagy most nagyon nagy butaságot kérdeztem?

[ Szerkesztve ]

(#12) Kasya válasza kelly416 (#11) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, gondold ugy hogy a lencsehez teszed, akar a szemedet. A problema a jo beallitas megtalalasa, valamint hogy ne mozogjon a kezed exponalas kozben.
Volt err egy cikk is korabban. Kereshetek neked par jol sikerult publikus kepet, de en gombabetegsegeket fenykepeztem javareszt. Kozel se olyan izgalmasak, mint a linken levo festett kepek ;)

[ Szerkesztve ]

(#13) kelly416 válasza Kasya (#12) üzenetére


kelly416
veterán

Na ez már tényleg olyant fed fel, ami szabad szemmel "kissé nehezen" látható. :)) Mindegy nekem, hogy mit tartalmaz a kép, csak arra voltam kíváncsi, milyen eredménnyel lehet így fényképezni. Lévén a közelemben sincs ilyen mikroszkóp, asszem eltekintek attól, hogy mélyebben beleássam magam. De azért köszönöm szépen a segítségedet. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.