Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete55555


Pete55555
addikt

Az intel okos világot szeretne.

Én meg okos embereket, akik nem találnak ki ilyen hülyeségeket...

...Szeretem leracsniztatni...

(#2) HSM


HSM
félisten

Igazán kényelmes és biztonságos lehet útközben a zajos motoron megértetni a hangfeldolgozóval, mit is akarunk. :C Ezek a ledcsíkos ökörségek is csak a más vezetők összezavarására jók. A motorkerékpár állapotáról pedig a műszerfal kötelessége tájékoztatást adni, ha már bemondani kell az ember fülébe, ott már réges rég nagy gáz van. Ez egyedül az Intelnek nagy biznisz, hogy olyan piacon is eladhassanak kütyüket, ahol semmi szükség ilyenekre.

Másfelől a motorosk biztonságához nem ilyen mihaszna eszközökre van szükség, hanem megfelelő vezetéstechnikai képzésre és a kellően elővigyázatos, előre látó vezetés elsajátítására. No, meg egy megfelelő műszaki állapotú motorkerékpárra.

(#1) Pete55555: Egy processzorgyártó persze, hogy processzorokkal teli világról álmodik. ;]

(#3) #09819904


#09819904
törölt tag

Kép és hang OK! Csak a lány neve még talány! ;]

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Okos bukósisak.

Szerintem ezt az Intel a szervdonor cégekkel közösen találta ki, hogy több legyen a szervdonor.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) .mf


.mf
veterán

*fejvakar*
Persze, jó-jó, de ezek döntő többségét az ember baromi egyszerűen látja, ellenőrzi, vagy megcsinálja, ilyen drága segédeszközök nélkül is.

HSM: "Másfelől a motorosk biztonságához nem ilyen mihaszna eszközökre van szükség, hanem megfelelő vezetéstechnikai képzésre és a kellően elővigyázatos, előre látó vezetés elsajátítására."

Nem csak a motorosokra, sőt. Motorosok közül arányában sokkal többen mennek veztech képzésre, vagy mennek ki pályára, parkolóba gyakorolni, mint autósok. Én ugyan idén még nem vettem elő a motorom, de már voltam veztech képzésen. Autósok hány százaléka mondhatja el magáról, hogy nem idén, hanem valaha volt képzésen? Én mindenkinek kötelezővé tenném, jármű típusától függetlenül.
Eddig motoron levezetett ~40 ekm alatt a balesetveszélyes helyzeteim döntő többségét a többi közlekedő okozta, elsőbbség nem-megadásával, index, tükör, körbenézés elmulasztásával....

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Érdekes, de ha már sisak, valami HUD mutathatná a térképet is, meg az útvonalat. Persze kis méretben és valahol ahol nem takarja ki a kilátást. Persze nem csillivilli 3D módon mindenféle jelzéssel telezsúfolva, hanem minél egyszerűbb módon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Garada


Garada
őstag

És ha elfordítom a fejemet máris értelmét veszti a fejemen lévő világítótorony. ;]

(#8) HSM válasza .mf (#5) üzenetére


HSM
félisten

Dettó így van nálam is. Azt viszont nem árt figyelembe venni, hogy a többi közlekedőt nem tudjuk megváltoztatni. Nem tudod az oktatója helyett a fejébe vésni, hogy meggondolatlansággal, felelőtlen viselkedéssel akár mások életét is veszélyeztetheti, sőt, ki is olthatja. Amit a (főleg motorral) közlekedők tehetnek, hogy ezt elfogadják, és képzik magukat, hogy a lehető legtöbb balesetet el tudják kerülni.
Valahol azt az okos gondolatot olvastam, hogy "okos motoros úgy közlekedik, mintha láthatatlan lenne a többi közlekedő számára". Párszor megmentette már az életem. ;)

(#6) Tigerclaw: Túl sokat takarna ki... Ezt nem tudnád csak akkor nézni, amikor szükséges, mint mondjuk a kormányra szerelt navit.

[ Szerkesztve ]

(#9) Pimpő


Pimpő
tag

Egy olyan motor és navigáció is kell hozzá ami kompatibilis vele.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#10) #09819904 válasza Pimpő (#9) üzenetére


#09819904
törölt tag

A sofőr tudása meg bőven elég, ha olyan, mint Puff Daddyé az I'll be missing you klipjében.

(#11) Pete55555 válasza HSM (#8) üzenetére


Pete55555
addikt

hogy meggondolatlansággal, felelőtlen viselkedéssel akár mások életét is veszélyeztetheti, sőt, ki is olthatja.

Az ilyen dögöljön meg közlekedjen gyalog.

"okos motoros úgy közlekedik, mintha láthatatlan lenne a többi közlekedő számára"

Nem tudom, ezt hol hallottad/láttad, de szvsz hülyeség.
Amit én hallottam: A motoros közlekedjen úgy, mintha a közlekedés összes többi résztvevője rá vadászna.

...Szeretem leracsniztatni...

(#12) #09819904 válasza Pete55555 (#11) üzenetére


#09819904
törölt tag

"A motoros közlekedjen úgy, mintha a közlekedés összes többi résztvevője rá vadászna." ;]

(#13) Robi BALBOA válasza HSM (#2) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az, hogy mi kell a motorosok biztonságos közlekedéséhez csak egy valamit felejtettél ki, mégpedig a JÓ ÚTVISZONYOK!
Állítom, hogy a balesetek nem kis része abból fakad, hogy nagyon koncentrálunk, hogy az úthibákat kikerüljük, mert ha nem tesszük, valszeg abból is baleset lenne, arról nem is beszélve, hogy az utak szélessége kész vicc, felénk (nógrád megye) mutatok nem egy és nem két útszakaszt, amerre két autós ha szembe jön hát le kell húzódni, hogy a másik elférjen, kétkeréken meg egyenesen katasztrófa az egyész.

Más: A naviban van fantázia, ha egy zsúfolt városban közlekedik valaki, ne a műszerfalat lesse már, ha HUB szerűen kivetítődik kicsiben(legegyszerűbben) az infó(jobbra, balra, xy méter) az szerintem nagyon jó lenne, mert nem kellene levenni a szemét az útról a sofőrnek.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14) HSM válasza Pete55555 (#11) üzenetére


HSM
félisten

Pedig mennyi ilyen van... Fogalma sincs, mit jelent a STOP tábla, vagy melyik a jobbkeze, kijön eléd bárhol bármikor, hirtelen rádhúzza a kormányt, percekig nem néz tükörbe se, index is csak a tettet jelzi, nem a szándékot, centiméteres követési távolságot tart, gyalogátkelőhelyről fogalma sincs... Ezek rendszeresek, akár kocsival, akár motorral megyek. Ha számot kéne mondjak, kb. minden 150km megtett útra jut egy ilyen eset a városban, ami elég durva.

A Te verziód is jó, de kb ugyanazt jelenti. :) Nem vadászik rád senki, csak nem vesz észre és simán eltapos. :D

(#13) Robi BALBOA: Ismerős a dolog. Sajnos motoron mindig figyelni kell az útviszonyokat, bármikor lehet olaj, vízáfolyás, sár, kövek és persze kátyú is... De szerintem ezzel se lenne gond, ha nem lenne sokszor valaki az ember segge mögött, akinek annyi bátorsága nincs, hogy előzzön, de annyi van, hogy letolja az embert az útról 5cm-es követési távolsággal.

(#15) kromatika


kromatika
veterán

Szükség van erre?

(#16) Taybore válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ha már így szóba hoztad, volt ilyen terv is! (Nem tudom, meg lett-e, vagy valahai meg lesz-e valósítva)
http://www.motorrevu.hu/hirek/ha_ez_bejon_megvaltozik_a_motorozas

(#17) Chrys_ válasza Taybore (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez az, ami sajnos nem jött össze. A nuviz próbál a Harley-Davidson-nal valamit összehozni, de semmi konkrét infó nincs még róla.
Ha minden igaz, akkor tőlük származik egy jóval egyszerűbb termék, ami viszont nagyon bután néz ki, tudásban is szerintem teljesen felesleges ilyent kiadni, és valószínűleg még baleset esetén súlyos problémákat is tud okozni: link.
Viszont az eredeti nuviz-ötletért (vagyis a kütyüért) én kifizetném azt az 500$-t (500€-t).

[ Szerkesztve ]

(#18) User64476


User64476
őstag

Mint motoros elég valószínűtlennek tartom, hogy úgy tudjam meg melyik sebességi fokozatban vagyok, hogy belekiabálok a sisakba "Hé motor, hanyasban vagy?" mire egy géphang felel, hogy "Kedves sofőr, Ön most hármasban van"... Közröhej. Miért érzem úgy, hogy a BMW már építi is bele a túlelektronikázott gépeibe, horror áron?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.