Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Lumia 640 hátlapja rossz vicc...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Ebben mi az innováció? Bónuszként a színe is tré. :F

(#3) kimista


kimista
aktív tag

olcsó műanyag, gagyi, és a cikkben is leírt 2 éves "újításokkal"
5.7 colon HD? 5 fölé egy fHD-t azert ne sajnaljunk mar

ettől a telefontol minden jobb

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#4) bollokcs80 válasza cezarlacrone (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ugyanezt tudta kb tavaly a 730/735 is. Legalább egy Snap410-et belerakhattak volna. :U

B.Cs.

(#5) Matada2.3 válasza cezarlacrone (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem az innovációt kell keresni, ki akarják bővíteni az alsó és a közép szegmenst. Az innováció a felső kategória dolga :)

Finn the human

(#6) Воланд


Воланд
titán

"A feljegyzéseket immár szinkronizálja a rendszer a készülékek között"

igen, mert ezt nem tudja a wp 2010 ota....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#5) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ami nekik jelenleg hanyagolva van rendesen.

Amúgy csak én nem látom az utolsó képen a méretbeli különbséget a 2 teló között? Nem látszik rajta, hogy az egyik 5, a másik 5.7 inches.

[ Szerkesztve ]

(#8) Matada2.3 válasza Mr.Silkó (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

Na pont ez..

Finn the human

(#9) gerii


gerii
addikt

50- nél ha többet kérnek értük, akkor megérdemli a piacvesztést a Microsoft...

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha a WP10 UI nem különbözik majd teljesen a jelenlegitől, akkor én biztos váltok. Reméltem, hogy meg tudok barátkozni a metro-modern ui-val, de nem megy. Nekem túl direkt, túl harsány ez a sok ikon egymás mellé zsúfolva. Inkább lenne valami desktop-startmenü rendszerű, ha már nem akarnak az iOS-re és az Androidra hasonlítani. Amúgy a Lumiával elégedett vagyok csak az ui nem tetszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) cezarlacrone válasza Matada2.3 (#5) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

De nem is erőltetik meg magukat, lehet úgy vannak vele, jól bevált recepten minek változtatni, biztos igazuk van és megvan rá a vevőkör, valahol a 10-15 éves korosztály tájékán. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) nightshadow


nightshadow
veterán

Árak:

640 3G 140€
640 LTE 160€

640XL 3G 190€
640XL LTE 220€

[ Szerkesztve ]

(#13) Zol01 válasza cezarlacrone (#11) üzenetére


Zol01
tag

Pont a 15 éves korosztály kerüli messziröl ezt a rendszert, ott az android és a ios a nyerő. :K

(#14) ESP23 válasza Zol01 (#13) üzenetére


ESP23
senior tag

Már ha telik nekik iPhone-ra, az ilyen paraméterekkel rendelkező androidos modelleket pedig jobb elkerülni.

(#15) gabancs


gabancs
addikt

Én még most se látom, hogy mi a különbség lumia és lumia között.
A 735-830 után erre mi szükség volt?

(#16) Luck Dragon

Az öt Colos kivitelezés nem rossz de a hátlap csúnya. És a képek a kettő variáns között nem nagyon látni a külőnbseget

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) Воланд válasza nightshadow (#12) üzenetére


Воланд
titán

ha valakinek kell egy evre office365 elofizu, akkor egyszerubb megvenni ezek kozul valamelyiket. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) forgonati


forgonati
őstag

Még viccnek is rossz az a csúszós glossy hátlap, szerintem 1 hét után lesz tele karccal, akárhogy vigyáz rá az emberfia. Az életben nem venném meg. Amúgy meg nem sok újítás van.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#19) BlackLamb


BlackLamb
tag

Minden topic kezdete:

Miért nem raktak bele Snapdragon 2100 procit 16 maggal? Miért nincs benne 15GB ram? Nincs 4K kijelző? Sz.r!

Mégis ki mit vár egy közép, alsó kategóriától? És ha ez benne is lenne, mit raknának a felsőbe?

Kapsz egy akadásmentes phabletet 60k-ért, aminek a fotózási képességei sem lesznek elhanyagolhatóak. Korrekt!

Olyan unalmas már ez a folyamatos elégedetlenség...

(#20) Máté94 válasza BlackLamb (#19) üzenetére


Máté94
addikt

Magyar mentalítás: kákán is csomót. :DDD :N

(#21) janos68 válasza Zol01 (#13) üzenetére


janos68
aktív tag

Az ismerettségi köreimbe tartózó 10-18 éves fiataloknál csak valamelyik csúcs droid, vagy akármelyik iPhone( igen, még a négyes is) számít menő telefonnak. A Lumia-kat kiröhögik, és előre szólnak a szülőknek, hogy ne is traktálják vele őket. :) Persze előfordul, hogy hébe-hóba kap olyat valaki, de a mosolyuk távol áll az őszinteségtől.

(#22) junior11 válasza Воланд (#17) üzenetére


junior11
veterán

Bizony :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23) nightshadow válasza forgonati (#18) üzenetére


nightshadow
veterán

Még viccnek is rossz az a csúszós glossy hátlap

Ha követik az 535 példáját, akkor valószínűleg a fekete az matt lesz, csak a színesek lesznek lakkozottak.

(#24) gabancs válasza janos68 (#21) üzenetére


gabancs
addikt

Ezt én is alátámaszthatom, igaz egy picit idősebbek a gyermekeim. 22 és 20 évesek, de hallani sem akarnak a WP telefonról.

(#25) tjb007 válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerinted ki lenne olyan ostoba, hogy csinál/megvesz egy olyan készüléket, ami majd csak fél év múlva lesz használható ? :U
A 410-et (és a többi ARMv8-as/64 bitest, de még az ARMv7-es/32 bites 208-at sem, pedig az csak egy 200 cost down) a WP 8.1 nem támogatja és már nem is fogja. Vagy a régebbiekre építenek, vagy nem adnak ki semmit. Tipikus ördögi kör.

Amúgy én sem értek egyet a Microsoft üzletpolitikájával, de csak jobban tudják, hogy mit miért csinálnak.
Egy 640XL-re viszont szívesen beruháznék, ha nem lenne ennyire elárazva.

(#26) sz.balazs.95 válasza BlackLamb (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De senki sem azért panaszkodik, mert az alsó kategóriában nincs csúcshardver, hanem hogy (WP-vel) egyáltalán nincs csúcshardver.

Vagyis aki értelmes hardvert akar magának, WP-vel, az maximum azt tudja csinálni, hogy vált droidra. :(((

Na ez a közröhely, nem az, hogy az 50k-s mobilba nem raknak csúcs hw-t!

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) prolad


prolad
őstag

Végre a 600-as sotozatban is vannak jó készülékek.

(#28) kolosanyi


kolosanyi
veterán

szép képet kaptunk arról, hogy hol is tartottak az iOS- és Android-appok két éve

Ezt miért kell? Felesleges flame keltés. Az iOS hogy áll a cloud backuppal? Megoldották már rendesen a képfeltöltést, vagy még mindig egy rakás szar az iCloud? És az Android hogy áll a gyors működéssel? Ja, hogy ja... Mindegyik renszernek vannak előnyei és hátrányai, de nem baj. :U

___________________________________

A hozzászólók egy jó részének meg külön gratulálok. Ez az, ezt így kell. :(

___________________________________

Hogy érdemben is hozzászóljak. Sikerült a 63x lényegi pontjain javítani, jó készülékek lettek. Az elnevezések furák elsőre, de biztos tudják a marketingesek, mit vesz be az egyszeri user agya. Egy dolog zavar csak, az új Lumiák mindegyike 5 hüvelykről indít, kivéve a legalsó kategóriákat. Ez nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#29) hue2000


hue2000
tag

Na végre normális lumiák.

Az élet mindig drága

(#30) Zol01 válasza kolosanyi (#28) üzenetére


Zol01
tag

"szép képet kaptunk arról, hogy hol is tartottak az iOS- és Android-appok két éve"

Miért nem lepődöm meg ezen ha a cikk írójának nevét látom. :(

(#31) junior11 válasza sz.balazs.95 (#26) üzenetére


junior11
veterán

Csúcsmodell a W10-zel fog jönni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

A matt narancs jól néz ki.

(#33) easeus válasza kolosanyi (#28) üzenetére


easeus
csendes tag

Teljesen egyetértek.
Minap olvastam valamelyik androidos telefontesztben, itt a mobilarénán, hogy egy 50k-s telefonnál még belefér ha megakad a rendszer. Hogyne... :(
Nem értem azt se miért kell sírni, hogy nincs csúcs hardver. WP-nek egyszerűen nem kell és kész.

(#34) kortic


kortic
tag

Tetszetősek, a matt színes hátlap illet volna a 640-re is. Így legalább az 1320 kapott a 640 XL személyében utódot.
Valóban lassan át kellene térni a 64 bites SoC-okra, ha már elkezdtük a x40-es szériát. Nem azért, mert szükség van rá, hanem mert a piac ezt diktálja. Ha ezekben Snapdragon 410 procik lennének, kifogásolhatatlan készülékek lennének. no meg a matt hátlap

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#35) DS39 válasza kolosanyi (#28) üzenetére


DS39
nagyúr

kár tényleg, hogy normális modell eddig nem került ki a MS branddel, ami 5 col alatt van. :U
a 435 vicc, 28k körül árulják, és 2MP-es kamerája van, TN-es LCD-je, mikor már egy szutyik kínai is IPS-LCD-t ad ennyiért, jobb (MPx-ben persze) kamerával.
az 532 lenne a nyerő modell, de ott is TN-LCD, és fixfókusz, várhatóan 30k fölött kezdi majd.
jelen pillanatban alsó szegmensben az 635 1 GB ramos verziója a nyerő WP vonalon számomra. (viszont ez egyelőre Telenor only)

[ Szerkesztve ]

(#36) junior11 válasza kortic (#34) üzenetére


junior11
veterán

A 8.1 nem támogatja 64bites soc-okat, majd a W10.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37) kelly416


kelly416
veterán

Múlt héten vettem 535-öt feketében, matt hátlappal 30000Ft-ért hivatalos 2 év garanciával. Ennek fényében rossz vicc mindkét telefon szerintem, bár a matt narancssárga hátlap tetszik.

(#38) nightshadow válasza DS39 (#35) üzenetére


nightshadow
veterán

jelen pillanatban alsó szegmensben az 635 1 GB

És ez lesz kártyafüggetlen kivitelben?

(#39) Steelers válasza Zol01 (#30) üzenetére


Steelers
senior tag

Az a vicc hogy ilyen "szakértők" nyilvánosságot is kapnak! :(((

(#40) DS39 válasza nightshadow (#38) üzenetére


DS39
nagyúr

hát erről nincs infóm, de azért jó volna. (mondjuk Telenoros vagyok, szóval adott a lehetőség, de azért függetlenül szívesebb vesz az ember telefont manapság)

(#41) orbano válasza janos68 (#21) üzenetére


orbano
félisten

én jópár tininél láttam, mindegyik jókedvű és mosolygós volt :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) orbano válasza easeus (#33) üzenetére


orbano
félisten

mert a sok marhával elhitették hogy a szókeresőhöz és az angry birdshöz 8 mag kell 4 giga rammal :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) afk22


afk22
tag

Azert a cikk szerzojenek sikerult a lenyeget megragadnia a bejelentesbol. Azert ez a elso bekezdes inkabb szerzot minositi...

A cikk tovabb teljesen jol osszehasonlitja az elod modelt az ujjal, mint pl. hogy az ujban van NFC, nagyobb kamera, van elolapi kamera, van kozelseg erzekelo, majdnem masfelszer akkora akksi, nagyobb felbontas, LED villano, tobb ram, tobb valtozat, az xl verzio igazabol a 1320 utoda... A bejelentett arakat is sikerult megemliteni, biztos jobb elfoglaltsaguk volt, mint eppen figyelni...

Gratulalok, ezt a cikket kar volt kirakni...

Elnezest a kirikaert, de ez a cikk eleg gyalazatosra sikerult...

(#44) L4mie


L4mie
veterán

vajon lesz olyan Lumia WP a közeljövőben ami elfogadható szolgáltatást nyújt nem tepsi méretben? O.o
Mondjuk vaku-s mobil 530 as méretben rendes karcállóbb kijelzővel? 720as üzemidejével?

Na meg ettől a kijelzőbe épített gombtól hülyét kapok, minek kellett O.o
Pont most nézegettem a 735-öt, hogy hmm hamm egész frankó és nocsak nem a kijelzőben van a gomb a képeken...[link]

aztán keresek nem átverős reklámképet, és de ott van a kijelzőben a gomb :S

dedikált fotógomb? O.o

vannak itt is problémák :( legalábbis olyan dolgok amik nekem nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45) zombinyul


zombinyul
addikt

Tetszetős jószágok, de az a csúszós hátlap a halalom. Bovlinak hat, karcolodik, koszolodik fel perc alatt. Kar erőltetni. Viszont 640-be a 2500-as akku ígéretes. Ha eleg lesz olyan uzemidore, mint amit egy 730, vagy 735 tud, teljesen jo (nagyobb akku, de nagyobb kijelző, ami nem amoled). Kíváncsian varom a teszteket róluk. Az XL is tetszik, pedig nem vagyok a tepsik hive. Annak meg a hátlapja is bejön. :K
A 6-os szériában volt egy kategorianyi ugrás. Viszont fura, hogy 5" alatt mar nem nagyon van "normalis" Lumia...
A cikk bizonyos részeit inkabb nem kommentalnam.

Furkoo: Kezdetben én is odzkodtam a kijelzőn levo gomboktol, de 735-nel nagyon frankón megoldottak. :) Eltuntetheto, teljes mértékben testreszabhato, 100x okosabban van megoldva, mint Androidon. En nagyon megszerettem, es nem vagyok vele egyedul. Nincs véletlen gombnyomogatas, nem vilagit ejjel ha kell ha nem. Eltuntetem, es kesz. :) Nagyon kényelmes, nagyon jol nez ki, nagyon okos, es szeretheto megoldas.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#46) tjb007 válasza kelly416 (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

Meg tudnád írni (akár privátban is), hogy hol sikerült ennyiért megkapnod ? Leváltanám az 520-at.

(#47) Воланд válasza tjb007 (#46) üzenetére


Воланд
titán

edigitalban 15% kedvezmeny van az osszes kartyafuggetlen lumiara.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48) Garada válasza AS (#1) üzenetére


Garada
őstag

Hát már ideje lenne leszokni erről a gusztustalan lakkozott műanyag felületről.

(#49) L4mie válasza zombinyul (#45) üzenetére


L4mie
veterán

Ohh, ennek örülök, jó hír, a helyzet az, hogy nem fogtam még MS-es Lumiát, így nem igazán tudom, milyen használni a kijelzőbe rakott gombokkal, nekem helypazarlásnak tűnik a 720 hoz képest.

720 at nagyon szeretem konkrétan barátnőmnek nézegetek új telefont leváltaná az X2-00-t :)

*E-MAG-nál relatíve olcsók

én legalábbis itt nézegetek.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#50) vicze válasza tjb007 (#25) üzenetére


vicze
félisten

"csak jobban tudják, hogy mit miért csinálnak."
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez nem feltétlen igaz.

Most épp szépen felrúgták a rákba az elnevetéstant, mert miért ne? A x40-es sorozat alapból W10-el kellett volna megjelenjen, csak hát mivel olyan gyors a fejlesztés meg kiadni se tudnak már mit...
Két tök felesleges készüléket mutattak be. Ráadásnak még ott az XL jelölés, ugye a 5,7 már inkább a 13xx-hez illett volna... Inkább úgy érzem, hogy fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak, továbbra is amerre a szél fúj...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.