Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freeapro


freeapro
senior tag

Azért a teszthez ráköthettetek volna egy normális DAC-ot (fiio pl) egy telefon helyett.

(#2) Kékes525


Kékes525
félisten

"Vajon tudja azt, amit a nagyok?" Csak ez nem derül ki a cikkből. Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy mit tud. Milyen a dinamikája, frekvencia átvitele, hogyan szól, stb.?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) szentkuti11 válasza freeapro (#1) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sajnos ez nem úgy működik, hogy előhúzunk a zsebünkből egy FiiO DAC-ot, vagy egy Astell&Kern lejátszót, esetleg egy Calyx M-et a teszthez. A jelenlegi tendencia egyébként sem az, hogy mindenki váltani akarna DAC+AMP-re, esetleg lossless lejátszóra, az embereknek általában elég az a hangminőség, amit a telefon tud. Az erősítő egyértelműen csak egy szem a láncban, ha valakinek esetleg megtetszett a rövid leírás a kütyüről, az nyugodtan menjen el, illessze be a saját rendszerébe és próbálja, akkor egész biztosan megtudja, hogy neki tetszik-e, megéri-e, kell-e.

Kékes525: Ahogy azt le is írtuk, nem tudja azt, amit az asztali csöves fejhallgatóerősítők tudnak prezentálni, de nem is ez a feladata. Az is benne volt a bejegyzésben, hogy sokkal dinamikusabban szól, mint egy hasonló kaliberű IC-s testvér, viszont ennek ára van, amit a magasabb alapzajban és a gyengébb részletességben fizet meg a felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#4) winhate


winhate
őstag

"Nemrég járt nálunk a legkisebb Lars&Ivan erősítő, ami egy visszafogott árú..."

"A készülék jelenlegi ára 66 900 forint.."

Az.Szinte ingyen van ;]

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#5) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"csöves erősítőktől megszokott háttérzaj csendesebb számrészeknél sokaknak zavaró lehet, de a dinamikatartomány... IC-s konkurens ezt szinte biztosan nem tudja előidézni...
az alapzaja viszont már említett módon jóval markánsabb"

Egészen biztos vagy benne, hogy érted a dinamikatartomány szó jelentését?

(#6) szentkuti11 válasza ROBOTER (#5) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm szépen a feltételezést, természetesen értem azokat a szavakat, amiket leírok. Az alapzaj alapján természetesen feltételezheted, hogy a leghalkabb és a leghangosabb hang közötti tartomány nem annyira széles, mint egy olyan eszköz esetén, aminél a csend valóban csend. A zenei dinamikusság (ami szerintem erősen összefügg a dinamikatartománnyal) viszont számomra azt jelenti, hogy egy háttérhangszer mennyire "bújik el" az előtérből, illetve mennyire tud kiugrani mondjuk egy hirtelen belépő szólógitár.

(#7) ROBOTER válasza szentkuti11 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

"számomra azt jelenti"

Na itt a baj. A dinamikatartomány szónak nem szubjektív jelentése van, ezen az alapon akkor a feszültség vagy az áramerősség szavakat is újraértelmezhetjük.

Értem én, hogy szereted ezt a dolgot, de így olyan, mintha kétszer futtatták volna át a bullshitgenerátoron. Sokkal jobb felvállalni egy szubjektív véleményt, mint áltudományosan előadni. Legalábbis az én szememben.

(#8) HarleyCustom válasza ROBOTER (#7) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) #16820480


#16820480
törölt tag

Érdekes cucc, de kicsit nekem az az érzésem ezzel kapcsolatban, mintha valaki nekiállt volna csinálni egy V10-es motoros mopedet, mert a V10 milyen isteni jó egy Lamborghiniben. Az más kérdés, hogy olyan kis méretben megcsinálni is nehézkes, és az egyik lényege vész el.
A csöveseknek kell azért rendesen táp, azt meg ilyen kis méretben nehéz.

(#10) guriga1234 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

Amúgy nagy parasztvakítás az egész, pláne ennyiért. A legaranyosabb a kis bekukkantó ablak 2000-ért. A pofátlan lehúzás netovábbja.

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Elég komoly így is, legalábbis az én füleimnek. :)

(#12) winhate válasza guriga1234 (#10) üzenetére


winhate
őstag

+1 Részemről is.

bekukkantó ablak 2000-ért.

Ezt eddig nem is néztem :C
Na ez már a visítva röhögös feature.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13) Hydrex


Hydrex
újonc

Már nem azért, de én ennek a lényegét nem értem. Szerintem teljesen haszontalan. Kinek kell + erősítő egy hordozható leszátszóhoz? amúgymeg ha már egy zajos, és a mintavételezés miatt nem tökéletes jelet akármivel felerősítem az attól még ugyan az a jel marad, mármint jobb nem lesz, max rosszabb.

Tényleg érdekesség ilyen méretben egy csöves erősítő, de semmi értelme. Vagy csináljanak mellé egy hordozható mini bakelit lejátszót is :D

[ Szerkesztve ]

(#14) #16820480 válasza Hydrex (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vannak hordozható lejátszók, amik képesek tisztességes jelet kiadni, nem feltétlenül telefonra kell ezt kötni. Illetve a hordozhatóság nem azt jelenti, hogy mindenképpen a zsebedben kell hordani, és út közben hallgatni, hanem azt is jelentheti, hogy sokat kell mozogjál, mondjuk üzleti utakra, vagy akármiért, és mondjuk otthontól távol egy hotelszobában a laptopról szeretnéd élvezni a zenéidet.
Ilyenekre példáultökéletes a Sony PHA széria, meg még sok más cucc is. Most az, hogy ez éppen csöves, az kuriózummá teszi ilyen is van, próbálkoznak vele, biztos lesz, akinek tetszik.

A 60 ezer körüli ár amúgy egyáltalán nem sok egy hordozható kütyüért, ha egy kicsit körülnézünk a piacon.

(#15) #71562240 válasza szentkuti11 (#3) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi az írást. Néhány észrevétel, javaslat.

- Talán a főszövegben is (a korábban tesztelt kisebbik típusnál is) érdemes lenne a fogalmazással is jelezni, hogy itt fejhallgatóerősítőről van szó. Még ha ez a kontextusból adja is magát, de azért a pőre erősítő szó viszonylag foglalt másra. Ám ha esetleg a főszövegben nem is, a keretes anyagban azért mindenképpen fontos lett volna egyértelműsíteni, hiszen a szöveg jelenlegi formájában furcsa, hogy általában beszélve az erősítőkről, a csövessel szembe az IC-set állítod, amely azért eléggé periférikus szerepet tölt be a tranzisztorosokhoz képest (mármint ugye általában az erősítőknél). Persze itt fejeserősítőkről van szó, de ezt legalább a keretesben egyértelműsíteni kéne. Mondom, a pőre erősítő szó eléggé foglalt, a fejhallgatóerősítőt a megkülönböztető fejhallgatóerősítő módon illik tárgyalni.
- Ha jól látom, nem látom a szövegben a teljesítményadatot (aminthogy a HA-1-nél se láttam).
- A ROBOTTER kolléga által kifogásolt dinamikatartomány szó helyett az adott helyen a dinamika szót kell alkalmaznod, és akkor nincs gond - amúgy is az a helyes szó oda hangzásélményileg.
- "Egy középkategóriás okostelefonnal, illetve egy néhány ezer forintos fülhallgatóval nem tudja kimutatni a foga fehérjét." Itt nem szerencsés (még idézőjelben sem lenne az) a foga fehérje hasonlat, hiszen az nem a minőség hasonlata, hanem inkább éppen a minőségtelenségé, az agresszív fülbántóságé. Nem mondom, hogy eleve nem él meg itt a hasonlat, van rá példa az általad használt értelemben (miszerint megmutatja a képességeit), de ez kifordított használata az eredeti jelentésének. Nem szerencsés, mivel ugye éppen azt mondhatnók, hogy olcsó forrással kimutatja a foga fehérjét (azaz agresszívvé, vicsorgóssá válik) - ha azt tenné, de nyilván jó csövesként nem teszi.

Köszönettel.

(#16) szentkuti11 válasza #71562240 (#15) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm szépen a konstruktív hozzászólást, igyekszek figyelni ezekre a dolgokra. :R

(#17) #71562240 válasza szentkuti11 (#16) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, jó ötlet volt a címet javítani, az eleve rendbeteszi a főszöveget is. Még annyit szőröznék akkor már, hogy a keretes anyag első mondatába érdemes lenne beszúrni egy utalást, miszerint:

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
A ma elterjedt erősítőket többféleképpen csoportosíthatjuk, de most az egyszerűség kedvéért beszéljünk csak két különálló csoportról: mivel a fejhallgatóerősítőkről van szó, az egyik legyen az integrált áramkörös (IC) erősítő...
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Így a tranzisztoros erősítők nem kezdenek háborogni, hogy hát ők sokkal többen vannak - és komolyabbak.

[ Szerkesztve ]

(#18) guriga1234 válasza #71562240 (#17) üzenetére


guriga1234
addikt

Már nem azért, de az IC-kben szerinted nem tranzisztorok vannak?

(#19) #71562240 válasza guriga1234 (#18) üzenetére


#71562240
törölt tag

Éppenséggel szoktak lenni bennük tranzisztorok (is).
Már nem azért, de mit akarsz ezzel mondani?
("Kérdésem" költői, természetesen - gondolom nem kell magyarázni, hogy mi a különbség a tranzisztoros és az IC-s erősítő között, függetlenül attól, hogy IC-ben is nagyon sok minden tud-szokott lenni tranzisztorokon kívül is.)

[ Szerkesztve ]

(#20) guriga1234 válasza #71562240 (#19) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem szükséges magyarázkodnod, villamosmérnök vagyok.

(#21) #71562240 válasza guriga1234 (#20) üzenetére


#71562240
törölt tag

Magyarázkodni?
Akkor hogy neked is tessék, így írom a mondatot:

......................
Így a tranzisztoros hifi erősítők egyéb (diszkrét áramkörös) fajtái, amelyekhez képest az IC-sek általában csak afféle megtűrt kényszermegoldások a hifiben, nem kezdenek háborogni, hogy hát ők sokkal többen vannak - és jellemzően komolyabbak.
..........................

Ez nem váltoutat azon, hogy mi a szokásos szóhasználat az adott témában.

[ Szerkesztve ]

(#22) trepxe válasza winhate (#4) üzenetére


trepxe
tag

szerintem valamit benéztél...
[link]

(#23) biokox válasza szentkuti11 (#3) üzenetére


biokox
tag

Tegnap meghalgattam ezt a kütyüt hdp-r10 el ami állítólag erösitöben a legjobbak közé tartozik na akkor mondom audeze el8 hoz kevés de nagyon csak kíváncsiságbol rá kötöttük ezt a kis csöves erösitöt hát meglepett nagyon Hangeröben szolt olyat mint egy asztali fél Hangerön tul tuti a halláskárosodas de nem omlott össze a hangkép kristálytiszta maradt hatalmas dinamikával gyönyörű térrel én biztos hogy vevő leszek rá

(#24) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Huh a sunyi bullshit lenyúló közösség mindenit...
Értem én hogy csillog de attól még nem jó.
Ezzel a kis mütyürrel több a baj mint az ára (ami szintén baj mert sok).
Először is ez a kis vacak ([link]) van benne. Ami egy szuper kis jelű közvetlen fűtésű pentóda. Ez a kis vacak hogy 12V-ról muzsikáljon kb semmit nem ér. Maximum 0.8V jelet kaphat és összesen 0.6mW erőt tud kiadni magából. Tehát a drága nem más mint egy csővel megerőszakolt sima mezei IC-s erősítő. (Mert ez a cső nem elég erős ahhoz hogy egy fejest meg tudjon hajtani.)
De ez a turpisság nem elég. Hogy 0.8V bemenő jelet ne lépjük túl mindenképp erős bemenő jel osztást kell tudni (bumm zajszedés pipa), mivel normál telefon is ki tud adni 2V-ot. Ezután meg kell egy buffer IC fokozat. Nonszensz. Ja és mellesleg ennek a kis csőnek a tervezett maximális élettartama 800-1000óra. 1500óra után elég benne a katód. :DD Ja és nem egykönnyen cserélhető mivel beforrasztott lábai vannak, nem foglalatos. :DD
Tehát garantált minőség romlás 66eFt-ért úgy hogy maximum 1500órát bír ki. :DD Vásárló átb..szásból szín jeles. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#25) biokox válasza vodkaboy22 (#24) üzenetére


biokox
tag

Jézus Márjám én meg majdnem rárepültem 1re az átverésröl csak annyit hogy az igazi átverést az Audeze és az oppo csinálta az új hordozható fejeseikkel miközben nem azok mert a hordozhatok nem tudják rendesen kihajtani a fejeseiket. Én egyébként az el 8 hoz (audeeze) keresek erösitöt elérhető árban. Tudom hogy jó fejes mert már hallottam jól szólni igaz az 1 wadia di122dac volt majdnem fél milkáért ha tudnál hozzá valamit ajánlani azt nagyon szívesen venném a műszaki dolgokhoz sik hülye vagyok zenében mindenevő vagyok csak gyönyörűen szóljon így szerettem meg a klasszikust és a jazzt is előre is köszi.

(#26) vodkaboy22 válasza biokox (#25) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezzel a kis cuccal tényleg a csövi a baj. 1500óra :W
No mindegy.
Neked egy olyan hordozható cucc kell ami nem a normál 3.7V-os Li akksis hanem dupla 3.7-es (min 7.4V-os táppal bír). Ilyenből nincs sok. De kell keresgélni és talál az ember.
Talán a PONO player jó lehet csak kell dupla jack-es balanced kábel az el8-hoz. (olyan kábel aminek egyik végén a 2 csatlakozó van a fejeshez a másik végén meg 2db sima 3.5jack csatlakozó van. Egyik jobb oldal másik bal oldal. A pono pont tud ilyet fogadni.) Vagy a sony pha-3 (szintén dupla jack-es megoldást is tud fogadni) Ezt más néven balanced kábelnek hívjuk.
És íme a kábel : [link]

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#27) biokox válasza vodkaboy22 (#26) üzenetére


biokox
tag

Köszönöm Gergő hdp-r10 em van legfeljebb veszek hozzá egy bedugos fülest azzal tuti jó igazából asztali fejeserösitöt keresek az el 8 hoz otthonra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.