Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

jaja, itt kb megint csak a munkavállalónak vannak kötelezettségei...

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egy újabb remek példa arra, hogy mennyire is szükségesek a közösségi oldalak az emberek életébe.

Munkahelyen alapból tiltani kell ugye a frászbukot, de lassan már a munkaszerződésbe is bele kell írni hogy a kedves munkavállaló vállalja azt is, hogy nem oszt meg minden sz.rt ezeken a gyökér oldalakon...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) LamerGyuri válasza Lolka Bolka (#1) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Szomorú, ha benned csak ennyi maradt a cikk után...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4) mikk2000 válasza LamerGyuri (#3) üzenetére


mikk2000
őstag

Pedig ő fogta fel jól, teljes mellszélességgel haladunk a teljes rabszolgaság felé, most még csak 99%-os mértékű...

(#5) Bici


Bici
félisten

Nem értem, hogy emberek hogy lehetnek ilyen meggondolatlanok.
Ha tudom, hogy a munkáltatóm ilyen cserépedény és én pedig zűrös életet élek, vagy nem tudom magamban tartani a munkáltatónak nem tetsző gondolataimat, akkor külön profilt tartok fent a munkahely számára.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) marositech


marositech
senior tag

Nem értem minek ez.
Én pl. úgy csinálom, hogy a social accountom soha ne érintkezzen a munkahelyemmel.
1. Beállítod a profilod, hogy senki más nem láthatja, csak a spanjaid.
2. Munkatárs nem = barát. Még véletlenül se vedd fel.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) Bad Pritt válasza Bici (#5) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ennyi. Egy családi és egy munkahelyi fb profil és meg is van oldva.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#8) Apollyon válasza mikk2000 (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, az állami raktárakba már megérkeztek a rabláncok, nemsokára kiosztják őket. Te is kapsz belőle, amilyen ilyen jó polgár vagy kettőt is, ha az egyik elkopna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) Outlander válasza Apollyon (#2) üzenetére


Outlander
őstag

Az hogy ide posztoltál munkaidőben... az is olyan, mintha a facebookra írtál volna...

Az h én most nem tudom h ki vagy, az nem oszt nem szoroz, ha lokál topikban írtál volna, és/vagy már bizniszeltünk volna akkor tunám...

Szóval ennyi erővel, korlátozni kellene a teljes net elérést.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#10) Drenadar válasza Bad Pritt (#7) üzenetére


Drenadar
veterán

Miért kell munkahelyi profil? Az fb profilomhoz semmi köze a munkaltatónak, semmilyen kapcsolat nem vehető észre. Sőt bizonyítsák be, hogy én vagyok az. (én kerülöm a sok idióta megosztast, pl képek stb).

Amúgy meg soha nem jutott még eszembe FB-n kritizálni a munkahelyet...

(#11) Xaels


Xaels
félisten

Nálunk volt saját belső csoport ahol a főnök is jelen van. Gondoltam ez egy gyors formája lehet a klasszikus bürokratikus helyett a munkával kapcsolatos gondolatok megosztásának, hozzáteszem normálisan. Aztán kapom a privit a főnöktől, hogy munka közben ne FB-ozzak, nem munkahelyi fórum. Na mondanom sem kell ezekből a csoportokból kiléptem, a főnököt letiltottam. Le vannak szarva, ha valami rossz/rosszul működik nem baj, nem érdekel majd megoldja az aki akarja.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) Apollyon válasza Outlander (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem, egyáltalán nem olyan.

Az pedig külön sajnálatos, hogy a prohardver lapcsaládot a frászbuk nevű szeméttelephez hasonlítod.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) Bici válasza Drenadar (#10) üzenetére


Bici
félisten

Nyilván csak akkor kell munkahelyi fb profil, ha a munka miatt szükséges.
Hallottam olyan cégről, ahol felvételkor kérik - egyelőre csak külföldről.
Csak idő kérdése, hogy nálunk is szaporodjanak az ilyen cégek, és akkor már késő lesz fb profilt csinálni, mert az is baj lehet, hogy 2 napos aprofil, így nem hiteles.

A mostani munkahelyemen még nincs ilyesmi, de sok nem hivatalos csapatépítő programról lehet értesülni fb-n keresztül, ami nem kötelező, de sokkal olajozotabban lehet együttműködni néhány kollégával, ha van közös program / téma.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) Egon


Egon
nagyúr

Egyáltalán nem új ez a történet

Szerintem teljesen triviális, hogy ezt a tevékenységet is szabályozni kell. Ami pedig a véleménynyilvánítás szabadságát illeti: meggyőződésem, hogy ha Gipsz Jakab facebook felhasználó, közzéteszi mondjuk a berúgós-hányós fényképeit, az a magánügye. Ha azonban az FB fiókja, bármilyen módon és bárki számára kapcsolatba hozható a munkahelyével, onnantól kezdve már nem a magánügye. Ergo nem kell megadni a munkahelyet, nem kell belépni munkahelyi FB-csoportokba stb., ha az ember "szabadságra" vágyik. Természetesen az is megoldás, ha nem osztjuk meg boldog-boldogtalannal a feltöltött infókat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Outlander válasza Apollyon (#12) üzenetére


Outlander
őstag

Magyarázd el kérlek h miért nem?! :U

Amúgy a ph már évek óta hanyatlik, szóval a facebookhoz hasonlítani teljességgel jogos..

Nézz csak meg egy logout cikkeket...
Meghalt a kis hörcsögöm, kire szavazzak a valóvilágban, vagy utazásos élménybeszámolók... és még sorolhatnám a sok ..... bejegyzést.

Szóval, most ha ide kiírod a bánatod/ siralmad/ utálom a Kárcsit mert mindig cigizik 5 percenként, a Manyika meg lopja a tollat, stb, ráadásul munkaidőben, az áruld már ugyan miben különbözik?!

Ráadásul itt ez még jobban nyilvános, mert nem csak azok látják akiknek megengedted...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#16) Egon válasza Bici (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha kifejezetten munka miatt (pl. ügyfelekkel való kapcsolattartásra) kell FB profil, akkor ugyanmár vállalja a munkavállaló, hogy normálisan, rendezetten "jelenik meg" a weben - ahogy a való életben is: egy front-office-os munkatársra sokszor más öltözködési szabályok vonatkoznak, mint a fehér emberrel sosem találkozó, életét a gépteremben leélő, klasszik kockásinges rendszergizdára... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Bici válasza Egon (#16) üzenetére


Bici
félisten

Nem ilyesmiről beszélek.
Arra gondoltam, hogy néhány kollégával jobban ki lehet jönni, ha ismered valamennyire, pl.: fb-n szervezett nem hivatalos sörözésről, vagy csak annyi, hogy láttad, hogy nemrég született gyereke és gratulálsz neki, és mindjárt nem az ellenségét látja benned, amikor megkerested azzal, hogy segítsen megoldani XY problémát.
Ennyi.
Ha ilyen dolgok miatt "kell" a FB profil, és amúgy szeret valaki sugárban hányós képeket kirakni FB-ra, akkor jön jól a két külön FB profil.

Pláne jól jön, ha később elszaporodnak azok a cégek, akiknél azért nem vesznek fel a 100 jelentkezőből, mert nem tudtak lecsekoklni facebook-on, hogy megbízható vagy-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) Apollyon válasza Outlander (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A PH-n nem a saját neveddel és profilképeddel vagy regisztrálva, vagy ha téged tényleg úgy hívnak ami a nicked, és úgy nézel ki mint az avatarod, akkor sajnálom :(

Itt azért válogatottabb a tartalom, igen itt is van netszemét, mint egyes topikok, de a logouton hasznos írások is vannak.

A ph informatív, moderált, és ha nagyon hülye vagy, úgyis kitiltanak.

Ezzel szemben a frászbukon csak szemét van, meg hulladék, és az oda naponta posztoló, tükörben magukat fotózó idióták hülyeségeivel van tele, mert ennyi telik tőlük.

Ami van jó tartalom tök véletlenül, az kimerül egy link formájában.

És igenis, tiltsák be legalább a frászbukot a munkahelyeken, mert egyébként is káros, az meg már a dolog legteteje hogy üzleti titkokat fecsegnek el, meg feleslegesen jár a szájuk a nem fegyelmezett dolgozóknak.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Outlander válasza Apollyon (#18) üzenetére


Outlander
őstag

Elbeszélünk egymás mellett... Mindegy ne ragozzuk tovább. :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#20) marositech válasza Outlander (#19) üzenetére


marositech
senior tag

Ezzel szemben a frászbukon csak szemét van, meg hulladék, és az oda naponta posztoló, tükörben magukat fotózó idióták hülyeségeivel van tele, mert ennyi telik tőlük.
Igen és Te moderálhatod, ellenben PH!-n nem. Ugye-ugye.

Sorry nem neked akartam válaszolni. Hanem a #18-nak.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#21) Bad Pritt válasza Drenadar (#10) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kényelmessége miatt. Ma már mindent facebook-on osztanak, beszélnek meg, tetszik vagy sem, a munkáltató számára is kényelmesebb néha ott írni egy rövid üzit. Persze munkahelye válogatja, valahol még mindig sms-eznek. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#22) Apollyon válasza marositech (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tévedés. Ugyanis ha valaki beír a ph-ra olyat amit nem kéne, jön a moderátor és kitörli, többé senkinek nem lesz elérhető. Ha pedig valaki frászbukra posztolja az ökörségeket, és te letiltod, akkor az már csak számodra lesz letiltva, a népet ugyanúgy hülyíti tovább az ott lévő tartalom.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) BlackPriest


BlackPriest
őstag

érdekes, hogy a cikkben is meg a kommentekben is az merül fel, hogyha viccelődök a főnökömön, vagy megjegyzést teszek a cégre, akkor akár kirúgásra is számíthatok. miért nem az az első verzió, hogy az engem figyelő főnöknek/cégnek valami gondja van a hozzászólásommal, vagy kritikát fogalmazok meg, akkor üljünk le és vitassuk meg. nyilván az extrém esetektől eltekintve, hogy a joci egy f@sz és lehugyozom a fotóját a hősök terén vasárnap délben. egyszerűbb kirúgni és keresni olyat, aki nem beszél, nem gondolkodik, csak dolgozik...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#24) Apollyon válasza BlackPriest (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na igen.
Szóval ha ócsárolod a főnököt nyilvánosan frászbukon akár jogosan, és téged emiatt kirúgnak, akkor ez kinek lesz a hibája?

#25: miért látsz bele hsz-embe olyat ami nincs is ott? :F

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) Outlander válasza Apollyon (#22) üzenetére


Outlander
őstag

Az hogy én kiírom, h" debil a kollégám, de a fő debll az a főnőköm a Zoli"... az miért zavarná a péhát? :F

Annyi ilyen poszt van h csak na...

Facebookon van törlés gomb is, nem csak tiltás... :U

Szerintem te ezt most annyira nem érted, vagy nem is akarod, csak gondolom utálod a facebookot és lálykolod a péhát, aztán a két végletben beszélsz csak... ;] :P

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#26) ztoldy válasza BlackPriest (#23) üzenetére


ztoldy
senior tag

az engem figyelő főnöknek/cégnek valami gondja van a hozzászólásommal, vagy kritikát fogalmazok meg, akkor üljünk le és vitassuk meg.
Azért valljuk be, hogy a körülményeket tekintve ez a legtöbb magyar munkáltatónál eléggé utópisztikus elképzelés.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#27) Cathfaern válasza Outlander (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Általában tényleg törölni szoktuk az olyan posztokat, ahol egyértelműen beazonosítható a rágalmazott cég / személy. Ugye ilyenkor a PH! ellen is lehetne rágalmazási pert indítani (az külön sztori, hogy ez mennyire megnyerhető vagy sem), illetve szinte garantált, hogy a rágalmazó is jobban jár így.

(#28) BlackPriest válasza Apollyon (#24) üzenetére


BlackPriest
őstag

azért vannak fokozatok. ha azt mondom, hogy ez meg az a döntés ezért meg ezért ostobaság volt, az nem ugyanaz, minthogy egyszerűen ostobának nevezem. gyanítom egyik esetben sem lenne nagy jövőm azon a munkahelyen. akkor ez kinek a hibája?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) Apollyon válasza BlackPriest (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A tiéd, ugyanis ha nem az a dolgod hogy kritizálj a munkahelyen akkor nem kell kritizálni. Mindenkinek kell saját magáért is felelősséget vállalnia.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Na és mi a helyzet az eleve közösségi médiára építő munkakörökkel, netalán a nem 8 órás, hanem home office/kötetlen munkaidővel? :))

Ja persze, azt is szénné cenzúrázni meg tiltani ahogy a nagyhatalmú moderátorok követelik egyből üvöltve :) A netsemlegesség jobban teljesít

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#31) bambano válasza Outlander (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

téves keverni a ph-t meg a logoutot. a kettő között annyi az azonosság, hogy a logout ph-s szerveren fut.

(#1) Lolka Bolka: "itt kb megint csak a munkavállalónak vannak kötelezettségei...": egyrészt nem, mert leírták, hogy a cégnek milyen kötelességei vannak, másrészt meg igen, mert ebben a témakörben ki másnak lehetne kötelessége?

(#13) Bici: "Nyilván csak akkor kell munkahelyi fb profil, ha a munka miatt szükséges.": személyes fb profilt melós feladatra elvárni enyhén karcolja az adatvédelmi törvényt. szerencsére semmilyen közöm sincs az fb-hez, úgyhogy nem tudom, nem személyhez köthető fb profilt lehet-e csinálni (tehát pl. gipsz jakab kft sales profil létezhet-e).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) BlackPriest válasza Apollyon (#29) üzenetére


BlackPriest
őstag

az agymosásod 100%-os, gratula!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) Cathfaern válasza Cickánykoma (#30) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A cikk nem arról szól, hogy használhatsz-e munkaidőben közösségi oldalt.

(#34) Bici válasza bambano (#31) üzenetére


Bici
félisten

Itthonról még nem hallottam ilyen esetről, de pl USA-ban egyre inkább terjed.
Azt viszont itthon is el tudom képzelni, hogy ha van több megfelelő jelentkező az állásra, akkor inkább azt választják, akinek látják a tiszta FB profilját, mint akiét egyáltalán nem látják. Ez kb. olyan, mint a megjelenés, vagy a szimpátia.
Azt nem hiszem, hogy itthon az állásinterjún elkérnék, vagy hogy beleírják az elvárások közé, de a háttérben ez is szerepet játszhat a döntésben.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) vampire17 válasza Bici (#34) üzenetére


vampire17
addikt

A mi osztalyunkon most pont felvetel van es bizony azzal kezdjuk, h megnezzuk a Facebook profiljat a jelentkezonek... Ez miatt mar az osszes jelentkezo kiesett....

(#36) bambano válasza Bici (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem arról beszélek, hogy a jelentkezés elbírálásakor szeretné látni az fb profilodat, hanem arról, hogy amikor felvettek, akkor előírják, hogy legyen fb profilod és azt mire használhatod. mert ez utóbbi is terjed. szerintem törvénytelenül.

egyébként itthon is terjed, hogy meg akarják nézni a profilodat, ami, szerintem, egy teljesen rossz beidegződés.

(#35) vampire17: és akinek nincs fbje?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) nemlehet válasza Bici (#34) üzenetére


nemlehet
őstag

Sajnos már itthon is komolyan ráálltak erre. Nem rég voltam állásinterjún, mivel a HR-es kisasszony éppen pletyizett valahol (ezt az asszisztense mondta) leültem az irodájában, ahol láttam az asztalon a CV-ket és a laptopon legalább 3-4 profil meg volt nyitva a CV-ken szereplő nevekkel.

Én nagyon nem helyeslem és abszolut nem tudom elfogadni ezt a céges magatartást. Több olyan embert is ismerek aki ha szigorúan a profilját nézzük egy méretes f*sztarisznya mindenféle "mikrómódosítjaavízdns-ét" típusú cikkekkel, de közben meg talán a legjobb ember akivel együtt dolgoztam... Nekem pl nincs kint kép sem és nem is nagyon osztok meg semmit, ráadásul csak az ismerőseim láthatják az aktivitásom. Akkor én most antiszociális vagyok? Nem, csak nekem a fb a chat és az egyetemi csoportok miatt kell, illetve ha valamit szervezünk ott sokkal egyszerűbb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#38) Bici válasza bambano (#36) üzenetére


Bici
félisten

Nálunk nem írják elő, de mint korábban írtam, jobban ki lehet jönni pár emberrel, ha a fb-on szerveződő eseményeken ott vagy néha, vagy tudsz vele pár szót váltani valamiről, amit kiírt.

(#37) nemlehet: Én sem értek vele egyet, ezért van kamu profilom. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) vampire17 válasza bambano (#36) üzenetére


vampire17
addikt

Idaig minden jelentkezonek volt :)

Ha nincs, akkor informalodunk maskepp, (baratok, ismerosok, mivel kis varosban vagyunk, elegge ismer mindenki mindenkit...)

Szoval alapvetoen az FB csak megkonnyiti a dolgot, de ha tehetjuk atvilagitunk mindenkit.

Az a gond amugy, ami miatt ezt csinaljuk, hogy a munkakor amire embert keresunk nem egy tul "fontos" ezert nagyon a "legalja" jelentkezik, 0 iskolai vegzettseggel. Mivel tobbet nem akarunk fizetni a magasabb vegzettsegert, ezert ebbol probaljuk kivalogatni a legjobbat :)

(#40) ztoldy válasza nemlehet (#37) üzenetére


ztoldy
senior tag

Abszolút osztom, amit te írsz.
Valakinek van a netes élete és van a privát élete és a munkája. A kettő teljesen eltérhet egymástól, ezért nem célszerű összemosni a kettőt. Főleg úgy, hogy a HR-es megnyitja az adatlapot, mert abból aztán egyáltalán nem derül ki, hogy ki milyen ember.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#41) Apollyon válasza bambano (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"akkor előírják, hogy legyen fb profilod és azt mire használhatod. mert ez utóbbi is terjed. szerintem törvénytelenül."

Ebben engem az zavarna a legjobban hogy előírják hogy használnom kelljen a frászbukot. Ha tiltanák a használatot, akkor azzal magasan egyetértek.

#32: nem, viszont te meg el vagy teljesen tévedve, ez már #1ből kiderült.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) ztoldy válasza vampire17 (#39) üzenetére


ztoldy
senior tag

A céget meg a HR-t minősíti, ha egy facebook profil alapján alakítanak ki véleményt egy emberről.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#43) nemlehet válasza Apollyon (#41) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem látsz tovább a saját orrodnál. Azért mert neked nem szimpatikus a fb ezért nyugodtan betilthatják és nem érdekel, ha ezzel kapcsolatban törvénytelen/etikátlan magatartást folytatnak a cégek? Mert kvázi ez jön le abból amit írsz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#44) vampire17 válasza ztoldy (#42) üzenetére


vampire17
addikt

Nem a megosztasai erdekelnek minket. Felolunk nyugodtan oszthat kiscicas, szivarvanyos videot, nem erdekel :)

Amit nezunk, lakhely allapota, csaladi korulmenyek, baratok, csalad... Ebbol sokat ki lehet kovetkeztetni...

Amugy nem vagyok HR-es, csak a oneletrajzok ide kerulnek.

[ Szerkesztve ]

(#45) Apollyon válasza nemlehet (#43) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hol írtam én olyat, hogy a törvénytelen/etikátlan magatartást én támogatom? :F

Amúgy meg, ha a munkavállaló aláírja a szerződést az ott lévő feltételekkel, akkor elfogadta őket. Nyilván olyat nem írunk alá, amivel kiszabunk magunkkal.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) Drenadar válasza vampire17 (#39) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem nagyon felelőtlen az az illető, akiről idegen bármit is lát. Ergo adatvédelem szempontjából analfabéta illetőről van szó. A cégeknek semmi de semmi közük nincs a jelentkező magánéletéhez, és egyéb adataihoz...
Arra ott van az állásinterjú ott lehet kérdezni.

(#47) bLaCkDoGoNe válasza vampire17 (#44) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mondjuk ezekhez: "lakhely allapota, csaladi korulmenyek, baratok, csalad" szerintem pont semmi közöd nincs.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48) Bici válasza Drenadar (#46) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, de wzt hogy magyarázod meg annak a HR-esnek, akit azért (is) fizetnek, hogy kiszűrje a nem megbízható jelentkezőket?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) nemlehet válasza Apollyon (#45) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem állítottam hogy ezt írtad, de erősen ez jön le a kommentjeidből. Persze a szerződésbe bármit be lehet írni, de azért nehogy már egy cég megszabja a takarítónak hogy mit írhat ki a privát facebookján. Ok, egy manager, üzletkötő vagy aki tényleg arca a cégnek ott jogos (lehet), de itt jellemzően a kis droidokat is vegzálják ezzel ami abszolút hülyeség és baromi etikátlannak tartom.

A gyakornoki helyemen a büfés csajt hívták be, hogy akkor hogy is van ez partyhétvége amit kirakott? Hiány van a cégnél és neki hogy is tellett erre?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#50) ztoldy válasza bLaCkDoGoNe (#47) üzenetére


ztoldy
senior tag

biztos nemzetbiztonsággal foglalkozó cégnél dolgozik

https://www.refundo.hu/?ref=175161

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.