Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LJ.


LJ.
tag

Pont egyik nap nézegettem ezt az új kis MSI gépet a Media Marktban, egész korrekt kis készülék. Viszont a billentyűzet egy katasztrófa. Lenyomok egy gombot és tényleg behorpad a fél gépezet sajnos... :( Ez így pedig elég gagyi, amúgy a gép többi része szépésjó!

Mellesleg ez a proci nem gyengusz kicsit? Okosabbak mondják meg, ezekhez az ultraalacsonyfeszes procikhoz nem értek egyáltalán... Jó kis írás, köszi :K

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Jobb oldalt: D-SUB, RJ45, HDMI, kártyaolvasó
Bal oldalt: Töltő, hang ki és bemenet, 2db USB.

ez nem pont fordítva van? :) ha szemből nézzük akkor a bal oldalán van a dsub

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Most lehet, hogy meg fogtok kövezni, de azért ennél többet vártam volna. Nagyon kíváncsi voltam erre a gépre, de amikor elkezdtem nézegetni, én is 200K-s árakat láttam. Oké, gondoltam, hogy ez biztos azért van, mert az MSI végre ráhajtott egy kicsit, jobb anyagokat használ, a hűtést is jobban átgondolta stb. Erre tessék. Horpadó billentyűzet, szar hűtés, gagyi zsanér. Csak a szokásos konzumer MSI minőség...

[ Szerkesztve ]

(#4) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

A cikk jó, a gép sz*r (ennyi pénzért)!
Én sosem értettem a gyártókat, hogy miért is kérnek el több 100 ezer Ft - ot egy olyan gépért, amiért még 80 ezret se adnék, meg szerintem az emberek 90% - a sem.
Vajon mi kerül ennyibe? Mert a gyártás és az anyag költség biztosan nem. Meg a sok méreg drága hardver sem, amiket ez hírből se ismer.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#5) h_rowley


h_rowley
tag

hát ez tényleg nem a legjobb gép lett, de én szivesen olvasnék egy tesztet arról az Acer Timeline-ról amit linkeltél ;)

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#6) Hebry


Hebry
senior tag

Nem tudom miért kell erőltetni ezt a design-t, csak a gép rovására megy.
Használni akarja az ember, nem mutogatni. Utóbbira jó, előbbire kevésbé.

(#7) Napfénysüti

Ez így nagyon kevés. Sokkal jobbra számítottam. Tényleg a szokásos MSI :(((
Hasonló áron sokkal jobb alternatívák vásárolhatók már.

Més que un club!

(#8) misirulez válasza Napfénysüti (#7) üzenetére


misirulez
senior tag

Én a tükröződő kijelzőn akadok még mindig ki.
És ne haradugjatok, de szerintem ez a gép olyannyira ocsmány, hogy az valami borzalom...

(#9) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jó teszt, gyönyörű gép.

I humbly and respectfully decline™

(#10) domi007


domi007
őstag

Pont az történt amitől féltem: sikerült olyan szar anyagokból összerakni h nem ér semmit.

Pedig utazásnál a vékonyság hasznos lenne, de így még táskában is félteném h kettétörik.
Maga a belbecs pedig szerintem teljesen rendben van, bár a magam részéről a Core Solo-s verzióra szavazok. A HDMI portért nagy ötöst be lehet írni :D.

Majd ha lesz alumíniumból akkor megveszem :DDD :DD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) Napfénysüti válasza misirulez (#8) üzenetére

Nem vagy egyedül nekem se jönnek be ezek a totál vékony gépek. Képzelem milyen szar lehet hosszú távon használni. :W
Egy notebook a funkcióról szóljon ne a dizájnról.

Més que un club!

(#12) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszi a cikket! :R
De kár, hogy Celeronos... :( Nem "vérszegény" ? ;)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Jo lett az iras.

(#14) commanDOS válasza HUNNIA1920 (#4) üzenetére


commanDOS
senior tag

Amíg kiadnak érte 200K-t addig nem fogják olcsóbban adni.
Sajnos az ipari tömegtermelés egyik legfőbb alapelve az az, hogy azt a legrgyengébb minőséget kell gyártani, amiért a vevő még hajlandó pénzt adni, egy fokkal sem jobbat!
Mert az már nem térül meg, nem lesz belőle profit. A vevőkör válogatja, hogy adott terméknél mi az, amiért pénzt ad, és mi az amit annyira rossznak ítél, hogy nem is kell neki.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#15) t-bali3 válasza commanDOS (#14) üzenetére


t-bali3
senior tag

"Sajnos az ipari tömegtermelés egyik legfőbb alapelve az az, hogy azt a legrgyengébb minőséget kell gyártani, amiért a vevő még hajlandó pénzt adni, egy fokkal sem jobbat!"

Ez azért sántít egy kicsit...

A gép szerintem szép, de azért ennyiért megcsinálhatták volna egy kicsit igényesebbre is.

(#16) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó kis teszt. :R

Az az alig 10 wattos fogyasztás hogyan jött ki? Pl fényerő le volt véve minimumra? :B
Azért kérdezem mert az én szürke mezei notim is alig 15 wattot kajál idle-ben, cpu@1000, vga@powaplay, kijelző fényerő minimumon. :K Utóbbi olyan ~7 watt a teljeshez képest, a vga meg ~5 wattot spórol. A cpu meg kb +10 watt terhelve (@1500), alulfesz nélkül persze van az ~20 is. 1,25V vs 0,95V :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) benoce válasza twollah (#13) üzenetére


benoce
tag

koszonom

(#18) benoce válasza commanDOS (#14) üzenetére


benoce
tag

Sajnos mivel ok az "elsok" ebben, tenyleg ok szabjak az arakat.
Látva az elso darabot belole (ES) az meg ettol is rutabb volt. Ezt mar kezbe veve, mondhatom fejlodes.
Maga a Vista turheto volt, Win7 viszont szaladt rajta rendesen.

Engem a muanyag minosege risztott meg, es a hotermeles mikor szamolt a processzor.
Te amugy a reklammal elentetben, ennek valami masziv taska kell, mert iszonyat serulekeny

(#19) Scalpel válasza benoce (#18) üzenetére


Scalpel
senior tag

Jó volt olvasni a tesztet erről a gépről. Köszönöm. Megerősített abban, hogy msi-t sem veszek.

Vagy second skin + táska kombó. Az már elég jó védelmet ad.

Nekem is van olyan gépem, ami iszonyat átmelegszik, igaz gyakorlatilag passzív hűtésű a kicsike... :)

(#20) Sipi16 válasza ^Clown (#3) üzenetére


Sipi16
senior tag

Sok embert fognak akkor kövezni. Ez így nem a legjobb gép. Konkrétan a design-ra ment el minden és így terhelés mellett ahogy elmondták már nem élvezhető a használata.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#21) Aprósólyom válasza LJ. (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor ezek szerint lányoknak való kis divatgép?! Fél évig jó lesz nekik, míg le nem öntik a reggeli kávéval? ;] Nem tudom, ki nem tapizott és nyúzott még thinkpadot, vagy egy komoly dell-t, de azok után (és a sok rossz baráti tapasztalat más márkák után) nem fogok más gépet venni. Inkább hurcolok egy 1,5kb-os csúnya x31< gépet mint egy mimózát. :B

Jevons paradox

(#22) ^Clown válasza Sipi16 (#20) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azért írtam, hogy meg fognak kövezni, mert általában az ilyen topikok átcsapnak masszív MSI fikázásba. Pedig vannak jó szériái az MSI-nek, csak a nagy átlag nem azokkal szokott találkozni sajnos. Plusz még hozzájön a magyar hivatalos MSI szervíz nem túl hatékony és nem túl minőségi működése.

(#23) Dr_Syrex válasza ^Clown (#22) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

sajnos nekem is vannak ilyen téren kellemetlen élményeim, de nem fogom ide zúdítani. :N

az MSI jó szokása gyenge minősűségű anyagok használata, de ezen felülemelkedve azért egész használható :U

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#24) commanDOS válasza t-bali3 (#15) üzenetére


commanDOS
senior tag

Furcsának hangzik, pedig így van.
Hidd el, mert egyetemen tanítják gyártástechnológiai alapként.
Ha jobban belegondolsz teljesen logikus. Vegyünk mondjuk egy acélszerkezetet:
te vagy a gyártó/tervező, megnézed mit kell bírnia a szerkezetnek és azt a lehető legolcsóbb alapanyagokból, a legolcsóbb technológiával gyártod le. Nem fogod lekrómozni, nem fogod a legdrágább hegesztési eljárással hegeszteni, mert nincs rá szükség, így nem fizetik meg neked az óriási többletköltséget. Feleljen meg az előírásoknak és egy szemmel se legyen jobb, mert onnantól veszteséges a gyártása.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#25) Napfénysüti válasza ^Clown (#22) üzenetére

Családban két MSI van. Tesómét múltkor kicsit használtam (Ex600X). Még a régi FuSimat is visszasírtam a T400-ról meg ne is beszéljünk. Ha egyszer hazaviszem odaadom neki hogy próbálgassa és mondjon összehasonlító véleményt.
Viszont apám Windje egész aranyos kis jószág. Bár én azt se tudnám hosszú távon használni.

Més que un club!

(#26) t-bali3 válasza commanDOS (#24) üzenetére


t-bali3
senior tag

Igaziból az a baj, h belementél több bonyolultabb témába, amire vállalaton belül külön szakemberek vannak: a fejlesztéstől kezdve a gyártáson át az árazásig, így erre nem egy alapelv a fő kulcs, ennél kicsit bonyolultabb. Ráadásul nem hiszem, hogy amit írtál az a tömeggyártás "legfőbb" alapelve, ami minden esetben működne...azt inkább egy konkrét vállalat, termék vagy esetleg egy eljárás stratégiájának mondanám.

Külön-külön véve azonban nem állítom azt, hogy ne lenne igazad:
1. Árazását ilyen szintre lőtték, nyilván jópár komolyabb ember elemezte hetekig- amíg megveszik ennyiért hülyeség lenne olcsóbban adni...
2. Ha az embereknek nem éri meg a drága eljárás, esetleg minőségi anyagok, akkor nem lesz...(Azért 200k-ba már belefért volna egy kicsit jobb minőség is)

[ Szerkesztve ]

(#27) commanDOS válasza t-bali3 (#26) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez egy nagyon összetett, bonyolult dolog és piaconként változik. De egy vállalt legfőbb célja MINDIG a profitmaximalizálás. Ha csak a gyártást vesszük, ami tulajdonképpen sokkal többet foglal magában, mint egy laikus gondolná (tervezés, raktározás, logisztika, gépkihasználás, stb stb) Szóval ha csak ezt vesszük, akkor itt úgy lehet szert tenni a legmagasabb profitra, hogy a lehető legolcsóbban gyártok. Tömegcikkeknél már bejön a marketing is.

Példa a minőségre: Ha a vevőkör, akinek a laptopot szánom megelégszik olyan összeszerelési minőséggel, hogy mondjuk 0,5mm pontosággal készül, akkor egy századdal sem fogom pontosabban gyártani, hülye lennék, mert az plusszköltség és a plusszköltséget ez a vevőkör nem fogja megfizetni, mert nem érzékeli a különbséget, vagy érzékeli, de fontosabb tényező számára az ár. Mint tudjuk egyik vállalat sem jótékonysági intézmény.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#28) t-bali3 válasza commanDOS (#27) üzenetére


t-bali3
senior tag

"Ez egy nagyon összetett, bonyolult dolog és piaconként változik. De egy vállalat legfőbb célja MINDIG a profitmaximalizálás."

Ez sem MINDIG igaz... :N

Csak hosszú távon jelenthetjük ki, hogy a vállalatok (versenyszférában) célja a profitmaximalizálás. Közepes , illetve rövid távon sok más cél is lehet...mint pl. részesedés növelése, image építés, stb. ilyenkor a vállalat néha lemond a profit egy részéről, másért cserébe. Itt ha belegondolunk magas áron akartak designos és látszatra minőségi termékkel megjelenni, kimondatlanul, de az emberek nagy része rögtön a nem vele egy árba és ligába játszó Macbook Airrel veti össze, kár azért a rossz minőségért. (Amit persze élőben még nem láttam, így akár nekem meg is felelhet)

"Szóval ha csak ezt vesszük, akkor itt úgy lehet szert tenni a legmagasabb profitra, hogy a lehető legolcsóbban gyártok."

Elég egyértelmű, hogy változatlan kereslet mellett többet keresek, ha olcsóbban állítom elő a terméket, de nem tudjuk mi lett volna, ha jobb minőségű. Akkor lehet már többen akarták volna és a többletkereslet nagyobb profitot hozna a kicsit drágább költségek mellett is...de igaziból már így is eleget okoskodtam :D
Ha egyszer esetleg olyan munkahelyre kerülök, ahol felvilágosodom ez ügyben, ígérem Te leszel az első, akinek elküldöm privátban...

A példát pedig már az előző hsz-ben is megértettem és igazat adtam.

[ Szerkesztve ]

(#29) commanDOS válasza t-bali3 (#28) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igaz, nem kéne este ennyit össze okoskodnom :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#30) fgordon


fgordon
senior tag

Ez SEM kellene, maradok az IBM/Lenovo Thinkpad-oknál.

Akkor vennék ilyet, ha notebook múzeumot szeretnék nyitni, és kiállítási darabként...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31) #56573440


#56573440
törölt tag

hát ez meg mi?
gagyi anyaghasználat, ennyiért azért komolyabb subnotit lehet kapni komolyabb hw-vel és esetleg egy dvd-vel. kb ennyibe fájt 2 éve egy tc 4200-as tablet aisis, és azért ég és föld. sokkal kényelmesebb nem lehet mint egy wind, azt meg ismerős most vett 71 ért ha minden igaz, lehet számolni.
a célcsoportot meg szintén nem értem.
akinek business class kell az nem ilyet vesz. mert nem strapabíró
akinek kicsi gép kell az sem, mert millió alternatíva van ami csak kicsit kisebb kijelzőben, de ára a töredéke.
aki a tárgyaláson fogja felcsapni az szintén nem erre szavaz mert anyaghasználatban gáz.
ki maradt még? gamer, ponthajhász, és teljesítményigényes társaik eleve kukásak.
maradnak azok a fanatikusok akiknek nem jó az olcsóbb subnotni a 12"-al mert "nehéz" ekkora piacra laptopot alapozni elég gáz.

viszont örülök is, mert ezek kb 2 éven belül lecsúsznak a mostani wind és netbook társai szintjére talán árban, így a windemet lecserélhetem rá, vagy azt végérvényesen asztali konfiggá nyilvánítom és egy fiókba teszem külső monitorral meg vezeték nélküli bill egér kombóval netezős gépnek.

(#32) 19831226 válasza domi007 (#10) üzenetére


19831226
csendes tag

JA IGAZAD VAN! NEKEM IS EZ A GÉP VAN TELJESEN RENDBEN :W AN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.