Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) albert8


albert8
addikt

Nagyon jó kis cucc, de nem tudom, hogy birod ilyen szűk helyen. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2) mrbig25 válasza albert8 (#1) üzenetére


mrbig25
őstag

Valóban kicsi, de egy idő után rááll az ember keze és már nem igazán okoz gondot a mérete szerelés közben.
Emellett amíg nincs bent a tápegység, addig még szellős is :)

...

(#3) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Szép. :)

Gondolkodok azon, hogy le kéne cserélni a konfigomat egy mITX cuccra vízzel. De kivárok, míg a 670 mini jóárban lesz. :) Meg lesz rá Fc blokk. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#4) mrbig25 válasza ZetorGumi (#3) üzenetére


mrbig25
őstag

Miért vársz a 670 Mini jó árára?
A PCB-je ugyanolyan hosszú, mint a referencia GTX670 -> kép. Arról nem is beszélve, hogy a referencia 670-re van FC blokk, míg a 670 Minire nem biztos, hogy lesz.

...

(#5) ZetorGumi válasza mrbig25 (#4) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát mert nem egyszerre fogom az egészet összevásárolni, és akkor eléggé húzós a 670 mérete.
De ez még a jövő zenéje. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#6) F34R


F34R
nagyúr

Ez killer vazze :D

(#7) Pista0001


Pista0001
addikt

Hali. Mennyit javultak a hőfokok? A pumpa hangját nem erősíti a radi?

(#8) mrbig25 válasza Pista0001 (#7) üzenetére


mrbig25
őstag

Hali!

Idle nincs nagy differencia, de víznél ez érthető.
Terhelés alatt átlag ~5°C-ot nyertem, de sajnos vízhőfokot nem tudok mondani jelenleg.
Egy alap YateLoon venti van most rajta, ami 8-900rpm-en megy. Ez lesz cserélve egy ilyenre, hogy nyáron se legyenek gondok a hőfokokkal.
A leendő venti 38mm-es vastagsága miatt készítek hozzá egy egyedi előlapot, ami már félkész.
Nagyjából ilyen lesz: 1 - 2 - 3
Színben azt tervezem, hogy kívülről fehér karbonfóliába burkolom a házat és csak az előlapi perforált lemez lesz fekete és a ház belseje. Vagy fordítva :DDD ...bár a fehér külső lesz szerintem a befutó.

A pumpa hangját nem erősíti a radi?
Ha arra gondolsz, hogy a radira rögzítve átad-e valamennyi rezonanciát, akkor nem, mivel a pumpa rezonanciája elhanyagolható. + a rögzítő alulemez és a pumpa között van egy vékonyka gumilap
Ha pedig arra gondolsz, hogy a nagyobb radi miatt nőt-e a pumpa hangja, a válaszom akkor is nem, nem lett hangosabb.

[ Szerkesztve ]

...

(#9) Pista0001 válasza mrbig25 (#8) üzenetére


Pista0001
addikt

Eredetileg arra gondoltam hogy nincs köztük gumicső, a lemezt nem is láttam. :B

Az előlap tetszik, jó lesz ez a ház nagyon. Ha nem tudnám hogy a nép nem vevő a minimalista ITX házakra, biztatnálak hogy nevezd be modding versenyre, de így... inkább csak az ITX topikban oszd meg a néppel amint kész lesz.

(#10) mrbig25 válasza Pista0001 (#9) üzenetére


mrbig25
őstag

Nekem már az is elég, ha a PH-s ITX-fanok szűk csoportjától kapok egy-két elismerő szót.
Ami pedig még jobb...ez a gép végre olyan, ami tetszik és nem azon agyalok egyfolytában, hogy milyen új házat kellene venni.

...

(#11) Pista0001 válasza mrbig25 (#10) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez nálad nagy szó, az elmúlt kb 1 évben sokat kísérleteztél. SG05, PC-Q11, Prodigy... :)

(#12) mrbig25


mrbig25
őstag

Megkésett frissítés: 08. 01.

...

(#13) mrbig25 válasza mrbig25 (#12) üzenetére


mrbig25
őstag

-újabb update-

...

(#14) xtevo


xtevo
őstag

Azért elég durván megváltozott ez az SG05, de tetszik! :) Kíváncsian várom a végső képeket. :R

(#15) csabi112


csabi112
Modder

Szépen összeraktad. :C A popszegecsek egy kicsit rontják az összképet. Sok sikert a befejezéshez!

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#16) mrbig25 válasza csabi112 (#15) üzenetére


mrbig25
őstag

Sajnos nem volt akkora méretű alulemezem, hogy egy darabból csináljam meg az elejét. Ezért lett így 4db-ból összerakva /két oldala, teteje, rács/.
Viszont csinálok majd valamit a szegecsekkel /valószínűleg valami sablon segítségével, majd lefújom a fejüket feketére/, hogy kevésbé legyenek feltűnőek.

...

(#17) mrbig25


mrbig25
őstag

-lassan kész update-

...

(#18) ZetorGumi válasza mrbig25 (#17) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szép a cucc, figyelemmel követtem már az elejétől. :)

A szegecsek nekem sem tetszenek, nagyon kirívóak. Én úgy csináltam volna, hogy öszeszegecselem a lemezeket készre, és aztán húzom rá a fóliát.
De mostmár csak az a megoldás marad, hogy kicsi ecsettel lefesteni a szegecsek fejét feketére. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#19) Pista0001


Pista0001
addikt

Jó kis Alphacool demógép lett! Küldj nekik képeket, hátha legközelebb szponzorálnak ;)

(#20) mrbig25 válasza ZetorGumi (#18) üzenetére


mrbig25
őstag

Az a baj, hogy ez egy egyszerű, nagyon vékony fólia. Nincs benne légelvezető csatorna és relatíve könnyen szakad, ezért a szegecsekre nem tudtam volna normálisan ráhúzni.
Arra viszont jó volt hogy tudjam, ha legközelebb fóliát veszek, akkor tuti, hogy nem fogod rajta spórolni és megveszem a drágább, jobb minőségűt.

Így viszont marad a festés majd...

Pista0001
Eredetileg Watercool blokkot akartam, de az olcsóbbik változat eltűnt az aquatuning oldaláról, a másik változat meg már 110€.
Van még Aquacomputer blokk, de az szinte teljesen rézszínű, ami már nagyon elütött volna a géptől.
Karikás EK egyszerűen nemgyerebe'
Így maradt az Alphacool, passzol a többi vizes cucchoz.

...

(#21) ZetorGumi válasza mrbig25 (#20) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Értem.
A drágább, jobb minőségű fóliák már majdnem olyanok, hogy kézzel szépen nem is tudod őket meghajlítani, hőlégfúvó, vagy erős hajszárító kell hozzájuk. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#22) Pista0001 válasza mrbig25 (#20) üzenetére


Pista0001
addikt

He? Már elnézést. :B

Watercool LC 34,16€
Watercool LT 48,73€
Watercool sima réz 61,20€
Watercool nikkel fekete króm 68,23€

Aquacomputer Kryos Delrin 39,09€
Aquacomputer Kryos Pro 53,16€
Aquacomputer Kryos XT 73,36€
Aquacomputer Kryos HF 78,38€

Szóval miről is van szó? 110€-s Watercoolról nem is hallottam, a 4 elérhetőből 3 passzol a gépedhez. Aquacomputerből - 240€-s ezüstözöttet kihagytam :P - is legalább kettő nem lóg ki nagyon.

(#23) mrbig25 válasza Pista0001 (#22) üzenetére


mrbig25
őstag

Sry...nem voltam egyértelmű. A CPU blokk már megvan március óta.

A VGA blokkot vettem meg utoljára, szóval én arról beszélek :R

...

(#24) Pista0001 válasza Pista0001 (#22) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja hogy ja. Én kérek elnézést :B

Pedig az a Watercool kib@szott jól néz ki. Nem tudom hogy megér-e 110€-t, de hogy kib@szott jól néz ki, az tuti. ;)

Deviszont... Az tény hogy ha teljesen egységes a vas az is nagyon jól mutat, így összességében nézve így jó ahogy van.

Namégyegyszerk. A korábbi vizes cuccokat mind eladtad? Bele sem merek gondolni mennyi minden lenne a vitrinedben ha minden korábbi "kísérlet" darabját félre tetted volna ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) mrbig25 válasza Pista0001 (#24) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, marha jól néz ki az a Watercool blokk, de annyit már sajnáltam érte...pláne, hogy a jelenlegi Alphacool blokk+hátlap páros 85€ volt együtt, mert aquatuningnál volt/van egy pár darab bontott csomagos blokk.
A kedvezőbb árért cserébe kaptam egy-két ujjlenyomatot, meg néhány hajszálkarcot, de ezeket egy csiszolással-polírozással el lehet tüntetni.

A korábbi vizes cuccokból már csak az univerzális Watercool blokk + néhány venti maradt meg...remélem ezt is elviszik lassan.

Most veszek egy használt DDC-t + egy DIYINHK Sanyo PCB-t, aztán kipróbálom, hogy milyen...hajt a kíváncsiság :)
Ha beválik, akkor rápattintok egy Bitspower DDC mini tank-ot és használom azt...ha nem akkor megy apróra és marad a jelenlegi DC-LT.

[ Szerkesztve ]

...

(#26) Pista0001 válasza mrbig25 (#25) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha ezt tudom előre, nem veszek VGA blokkot... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.