Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Végre minden gond nélkül hozzá tudok adni új mail címet a programhoz:D. Egyszer kicsit megkattant, újra kellett telepíteni az egészet, az egy kínszenvedés volt. Valamit mindig összekevertem, az új cím hozzáadását pedig olyan ritkán csináltam, hogy egyszerűen nem tudtam mi merre mennyi.:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Sir Psycho válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Jó cikk lett, kellett már a Tb-ről is vmi ide. :)
1 észrevételem van, hogy elkerüljük az újbóli beállítást újratelepítéskor, érdemes használni eme programot: [MozBackup] A Thunderbird mellett a Firefox, Netscape és még pár programot is kezelni tud. Előnye még a gyors levelező beállítás mellett, hogy a leveleket is le tudja menteni, a kiterjesztésekkel együtt.

Ezt még szerintem belerakhatod a cikkbe is. ;)

#4: 4. képen a kiszolgálóhoz az internet szolgáltatód SMTP címe kell. Ezt megtalálod a szerződésedben is, vagyha leírod sztem lesz vki aki meg is tudja mondani.

[ Szerkesztve ]

(#3) Quiksilver válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Hali! Grat a cikkhez! :R télleg jó lett én ott vok elakadva amikor azt kérdi h ki a kiszolgáló (a 4. kép) a fenti meg is van h www.citromail.hu de az alatta lévőt nem tom ebbe ha tudsz pls help me! :O
üdv.

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4) Sir Psycho válasza Quiksilver (#3) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#5) Quiksilver válasza Sir Psycho (#4) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

bocsi de ezt most nem értem mi ment 2x-er?

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#6) poffsoft válasza Winner_hun (#1) üzenetére


poffsoft
addikt

:C
hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#7) Winner_hun válasza Sir Psycho (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

A backupot kihagytam, pedig bele akartam írni, az írás végén már ott van;) (bár nem pont ez a megoldás)

Az SMTP akkor most nem jó úgy, ahogy leírtam?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) #19617792


#19617792
törölt tag

Sziasztok!

Remek írás! :R Freemaillel tényleg működik, csak az istennek sem akar Yahoo-val, Citromaillel menni, miket kell, hogy beállítsak? :W Hajamat tépem tőle!! Help, pls!

(#9) Sir Psycho válasza Winner_hun (#7) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Így már jó. végül is mindegy, hogy másolunk vagy a mozbackuppal csináljuk meg a mentést. A másolás akkor egyszerűbb ha csak a TB-t akarjuk lementeni, ellenkező esetben kényelmesebb a mozbakup (legalábbis nekem). SMTP jó csak Quiksilvernek válaszoltam.

Quiksilver: 2 hsz-be is válaszoltam neked véletlen. :B

(#10) Sir Psycho válasza #19617792 (#8) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Most próbáltam ki, tökéletesen megy a citromaillel is a dolog. Valami beállításgond lesz nálad. Valószínűsítem, hogy a cikkben lévő 4. képnél van a hiba.
kiszolgáló tipusa: pop3
kiszolgáló címe: pop3.citromail.hu
levélküldő kiszolgáló (SMTP) neve: az internetszolgáltatód szerződésébe benne van. Általában mail.internetszolgáltatód neve.hu a cím.

(#11) #19617792 válasza Sir Psycho (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Köszi! :R Biztos sikerülni fog. Akkor a levélküldő kiszolgáló (SMTP) neve: smtp.invitel.hu vagy mail.invitel.hu? Inviteles vagyok.

(#12) Komondor


Komondor
csendes tag

Nem tudom, nekem sosem volt problémám a Thunderbird beállításával.
Ami problémát tudok mondani vele kapcsolatban, az az, hogy egyes gépeken valamiért nem hajlandó megjegyezni a jelszót, de ilyet én sosem tapasztaltam.

Amúgy a cikk hasznos.
A Thunderbird nagyon jó kliens, ami az előzetes hírek szerint csak még jobb lesz a 3.0 kiadása után. Nekem a váltás az OE-ről megváltás volt, különösen a kiváló levélszemét-kezelése miatt. Bár akkoriban még Mozillának hívták :)

(#13) Quiksilver válasza Sir Psycho (#9) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Hali! most megfogtál mert már azt se tom h mivan annyit tok mondani h a citromail.hu-nál vok és kaposnet-nél vok előfizetve
ha hülyeséget írtam akkor sorry

ktv@kapos-net.hu
net@kapos-net.hu
ugyfelszolgalat@kapos-net.hu
ezt a 3-at találtam

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#14) domi007 válasza Quiksilver (#13) üzenetére


domi007
őstag

Hali!
Nem mondok semmit, csak zárójelben (GOOGLE A BARÁTOD!! ÉRTSD MEG, Ő SEGÍT)

"kaposnet smtp" kulcsszóra az első találatban (pdf) benne van az smtp szerver címe.

DE beírom neked, nehogy utána kelljen keresni:
Idézet:
Kimenő levelek (SMTP) kiszolgálója: mail.kapos-net.hu

Szép napot!
Winner: jó a cikked, de amint látom OE után a Thunderbird sem nagy ördöngösség, szinte egykaptafára készült a varázsló is :D.
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15) Biaggio válasza Komondor (#12) üzenetére


Biaggio
őstag

Nagyon egyetértek, a levélszemét-kezelés csak ritkán hibázik, viszont rengeteg munkától szabadít meg :)

Már csak arra kéne rájönnöm, hogy a Frissítések keresése miért nem jelez, ha több mint egy éves verzióm van, és azóta jónéhány javítás kijött :F

(#16) Winner_hun válasza Biaggio (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet ami verziód van annak a frissítés része bugos:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) Sir Psycho válasza Winner_hun (#16) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Ez nagyon is lehetséges. Ugyanis nekem is volt olyan verzió ami nem jelezte. A frissített verziót leszedtem és azóta nem találkoztam azon a gépen ilyen problémával.

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó a cikk. Aki soha nem hasznát TB-t az is rögtön tud vele boldogulni.
(Én meg valami zseni lehetek mert nekem nem okozott problémát a konfigolása... :D )

(#19) Gubro


Gubro
senior tag

Esetleg egy összehasonlító cikk Outlook vs Thunderbird is érdekes lenne...

(#20) Tanya- válasza Quiksilver (#3) üzenetére


Tanya-
tag

pop3.citromail.hu kell felülre

smtp nincs citromailnek oda nem kell írni semmit. vagy ha muszáj akkor az isp smtp-jét add meg (invitel, chello, tonline)

(#21) Keem1


Keem1
addikt

Tényleg jó cikk.
Én is hozzáfűznék valamit:
az újratelepítés megkönnyítése érdekében egyszerűen az egész profilmappát átmásolod egy másik helyre, amit nem érint a windows telepítés (én az E: jelű partíciómat használom), és csak a profiles.ini fájlban mutatod meg a proginak, hol is találja a profilodat. A TB felinstallálását követően beírod a szükséges infót, újraindításakor levelek, fiókbeállítások, szűrők, minden ugyanúgy lesznek, mint win telepítés előtt. Nekem a TB is meg a Firefox is így működik. Win telepítés után megvan minden kedvencek, legutóbb látogatott oldalak, még a keresőmezőkben (pl. google) gépelés közben bejövő eddig keresett kifejezések is... :)

(#22) 7


7
addikt

Gonosz leszek: Én általában elolvastam adott kiszolgálónál, hogy miket kell beállítani, és minden elsőre ment ;]

(#23) Winner_hun válasza Keem1 (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Végigolvastad az írástM Mivel a végén ott van, nem is két perce [link]
:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Keem1 válasza Winner_hun (#23) üzenetére


Keem1
addikt

Végigolvastad amit írtam?
Ha az utolsó bekezdésre gondoltál, én nem azt írtam le, hanem egy alternatív (van akinek egyszerűbb, van akinek bonyolultabb) megoldást.

Kérdésedre a válasz: tökéletesen végigolvastam ;)

(#25) Winner_hun válasza Keem1 (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Végig.
Ok;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) copass


copass
veterán

én a portableapps.com thunderbirdjét használom, odaviszem ahová akarom. :)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27) Flashy


Flashy
veterán

megpróbálok én is egy megközelítést, hátha valakinek segít. gondolom a több magyarázat sose baj...

fogd fel az e-mailt úgy, mint a hagyományos levelezést, megpróbálom ezen keresztül leírni.
A küldés és a fogadás valamennyire független dolgok, nézzük hát külön.

amikor levelet kapsz, hova érkezik? a te saját postaládádba dobja a postás, tehát amikor "levelet fogadsz", a saját lakásod postaládáját nézed meg. -> levél fogadáshoz a saját levelezőrendszered POP3 szerverét kell beírni, akárhol is vagy a világon. a felhasználónév és a jelszó meg a postaládád kulcsa, ha úgy tetszik.

amikor igazi levelet küldesz, mit csinálsz? (tudom, nem küldesz, de tegyük fel :) ) megírod és bedobod a hozzád legközelebb eső postaládába. akárhol is vagy a világon. hogy van ez az e-mail esetén? a hozzád legközelebb eső levelezőszervernek fogod átadni, ez pedig az internetszolgáltatód által megadott SMTP szerver. ha máshova költözöl, másik internetszolgáltatód lesz, szomszédnál vagy, koleszban vagy, akkor az ottani internetszolgáltató smtp szerverét kell használnod (aki notebookkal szaladgál, tudja hogy mennyire macerás tud ez lenni, lásd alább). ha a szolgáltató úgy határozza meg, hogy ehhez is kell jelszó és felhasználónév, akkor ide is be kell írni, az eddigiekből érezhető hogy ez sokszor egy teljesen másik felhasználónév-jelszó páros lesz, mivel másik postaládába dobsz, mint amiből kiveszel. persze ha a szolgáltatód által adott címet használod, akkor lehet ugyanaz a név+jelszó páros és talán a szerver is ugyanaz, csak más néven éred el küldéskor és fogadáskor.

a levélküldés bizalmi dolog. a szolgáltató általában nem ellenőrzi, hogy rajta keresztül milyen feladócímről adnak fel levelet, hiszen akkor ha inviteles neted van, nem tudnád a freemailes leveleidet feladni kliensből, csak webes felületről. néha mégis meglépik ezt a korlátozást azzal a felkiáltással hogy ők úgyis adnak inviteles címet, használd azt, ilyenkor nincs mit tenni. néha csak adnak egy felhasználó-jelszó párost (sokszor megegyezik a betárcsázós vagy adsl felhasználójával) a küldéshez, hogy legalább megnehezítsék a vírusok dolgát.

valamennyire speciális eset: a gmail megengedi, hogy távolról kliensből levelet adjanak fel (a fenti példával: az invitel valószínűleg jelszóval is csak inviteles nettel rendelkező gépről fogja engedni), jelszó és felhasználónév megadásával, de a feladó címet átírja arra a címre, akinek a nevét és jelszavát megadtuk a küldő szervernek.

visszautalás a notebookos vándorokhoz: a probléma az, hogy ha hazajövök, akkor át kell írnom az smtp szervert az itthoni nethez, ha elmegyek melóhelyre, akkor meg vissza arra.
megoldás1: telepítek a saját gépemre egy smtp szervert, a kliensnek ezt adom meg, a többit ő intézi, küldi közvetlenül a levelemet a célgépnek. ezzel az a probléma, hogy a legtöbb (nagy) szolgáltató nem fogad levelet közvetlenül dinamikus IP-s gépekről, pont a vírusok elleni védekezésképpen, ez tehát elvben megoldás, de elég hamar fogunk kapni sírva visszaküldött leveleket.
megoldás2: gmail-es küldőszervert használsz, ennek hátránya, hogy át fogja írni a küldőcímet. persze a gmail-es postafiók továbbítható tovább a céges vagy otthoni címre, de a címzetteket megkeverheti.

(#28) atos30


atos30
aktív tag

Sztem az összes levelezőkliens ugyanarra a kaptafára készül.Használtam már párat.Az Outlook (express)lassú, mint a tetü, viszont alapban van benne néhány extra.A TB-el elvagyok a beintegrált naptárjával (lightning).Gyors, egyszerű, és azt csinálja amit mondok.
Akinek bajos beállítani egy ilyen klienst az használja a súgót-azért van.Ugyan úgy kell szinte az összeset.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#29) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

www.freemail.hu a bejövő szerver címe? :F

Nem csak freemail.hu www nélkül? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#30) Winner_hun válasza Viktor0610 (#29) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az előző beállításomnál is www-vel volt megadva, ott működött, azért írtam azzal. Most kipróbáltam www nélkül, úgy is ugyan úgy működik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31) Viktor0610 válasza Winner_hun (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érdekes...

Bár belegondolva, miért ne lehetne ez? :D

Samsung Galaxy A54

(#32) toth_janika válasza Winner_hun (#30) üzenetére


toth_janika
őstag

Kipróbálnád mail.freemail.hu-val is? Úgy tudom azzal is menni kéne, de nekem nincs freemail címem! :U

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#33) Winner_hun válasza toth_janika (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki, megy azzal is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34) Brutforsz válasza Flashy (#27) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A notebookos vándorláshoz érdemes lenne kipróbálnod egy SMTP-váltó kiterjesztést, például az SmtpSelectet.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#35) Obi-1


Obi-1
őstag

Klassz program a TB, nekem a platform-függetlenség tetszet nagyon. Win alatt felraktam, importáltam az OE címjegyzékét, 5 év levelezését, majd Linux alatt bemásoltam a Profiles mappát a megfelelő helyre.

Egy kérdésem van: az OE mail account szerint dobálta szét a leveleim, a TB viszont csak címzett (CC is) alapján tudná ezt. Így viszont a BCC-ben kapott leveleket nem tudja besorolni. Van erre valami megoldás?

Only a Sith deals in absolutes.

(#36) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

hát sztem jó irás csak én az opera beépitet levelezöjével is beérem :)
amugy a köcsög citromail meg szar mivel ha weben nep lépünk be törli a cimünket legalábis nekem kb 1 éve törölte miatta :( azota azt nemis használom :)

Okos Vok.

(#37) Elrood


Elrood
őstag

Tapasztalt TB felhasználókhoz lenne két kérdésem:
Mostani TB-ben lehet olyat, hogy HTML view, és Text view váltásra van-e valami gyorsgomb, vagy a menüből kell még mindig kivadászni (sok vegyes mail jön, és idegesítő, TheBatnál van rá gomb).
Tray-re rakva a TB-t, jelez valahogy, hogy új email jött? (Itt nem egy buborék tippre gondolok elsősorban, hanem mint a TheBat-nál, folyamatosan jelez, Batnál pl animáció van.)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#38) Winner_hun válasza Elrood (#37) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy ilyen ikon van a vekker mellett amíg olvasatlan e-mailed van:

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39) Elrood válasza Winner_hun (#38) üzenetére


Elrood
őstag

k,thx. Másik valaki?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#40) Reset Elek válasza Sir Psycho (#2) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ha már a biztonsági mentéseknél tartunk...

A Thunderbird-nek (ahogyan a Firefox-nak is) van egy -p kapcsolója. Ha így indítjuk (pl parancssorból: thunderbird -p) akkor a profilkezelő jön föl. Itt létrehozhatunk egy új profilt, amihez mi adhatjuk meg a beállításokat és levelezésket tartalmzó könyvtárt (pl egy win reinstall által nem érintett partícsión). Win reinstall vagy TB újratelepítés után csak a profilkezelőben kell létrehozni egy új profilt, és megadni a régebben használt könyvtárat.
Én sokáig így használtam.

Aztán rájöttem, hogy a TB (ahogy a FIrefox is) működik installálás nélkül is. Vagyis egy régebben felinstallált TB-t átmásolunk egy biztonságos helyre (vagy eleve egy biztonságos partícsióra telepítjük), és windows újrainstalálás után ugyanúgy használhatjuk.
A közelmúltban ezt a módszert használtam.

Még kevesebb gondunk lesz Win reinstallnál, vagy másik gépre költözésnél, ha valamelyik hordozható Thunderbird-öt tesszük fel. Én jelenleg EZT használom, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Csak egyszer kell installálni, belemásolni a profilunkat a /Data/profile könyvtárba, és kész is. Akár pendrivera is rakhatjuk, hurcolhatjuk magunkkal.
Hátránya, hogy csak egy profilt kezel (ez a -profile "elérési út" parancssori kapcsolóval kijátszható), és mintha kicsit lomhább lenne. Bővebben.

És ha már Thunderbird, ne felejtsük el használni a File-->Compact Folders parancsot! Épp most redukálta 437 megáról 233 megára a levelesládám méretét.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#41) barnam_


barnam_
nagyúr

Én kb. egy évig használtam Thunderbird-t, de os újratelepítéskor eltűntek a leveleim.
Nem lehet úgy lementeni a gépre a leveleket, hogy később visszaállíthatóak legyenek? (tehát ne a kiszolgálón legyen, hanem a gépemen.)

(#42) Winner_hun válasza barnam_ (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

Figyelem!
A program a leveleket alapbeállítás szerint NEM hagyja fent a kiszolgálón...

Windows reinstallnál vagy másik gépre való költözéskor minden beállítás legbiztonságosabb átviteléhez a(z) X:\Documents and Settings\felhasználó\Application Data\Thunderbird mappát kell átmásolni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43) barnam_ válasza Winner_hun (#42) üzenetére


barnam_
nagyúr

thx, lusta voltam végigolvasni az írást (jó lett, csak annyira nem érdekel :) )

(#44) Wyll válasza Quiksilver (#3) üzenetére


Wyll
őstag

A negyedik képen alulra a te internetszolgáltatód által üzemeltetett és erre a célra biztosított smtp (Simple Mail Transfer Protocol - azaz kb. levélküldő, "kimenő levél szerver") szerver címét kell írnod. Pl. mail.szolgaltatom.hu. Ezt meg kell hogy találd a szerződésedben.

Ez az egész úgy működik, hogy bárhány levelezőszerverről le tudjuk szedni/kezelni tudjuk a leveleinket egy levelezőklienssel (pl a TBirddel), de levélküldéshez általában csak egy, méghozzá többnyire az internetszolgáltatónk által biztosított smtp szervert használjuk. (Ennek megfelelően TBirdben oda is van írva, hogy több smtp szerver használatát csak próknak ajánlják, sőt még gebasz is lehet belőle.)


Ettől függetlenül levél írásakor meg lehet adni, hogy a levelet melyik "aliasod" nevében akarod küldeni, tehát kiválaszthatod, hogy olyan legyen, mintha pl a freemail-es, vagy citromailes, vagy épp a szolgáltatód által biztosított ("bejövő") accodról küldted volna.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#45) Sir Psycho válasza Reset Elek (#40) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Igen, ismerem amit leírtál. DE olyan kisebb gépeken is mint a netezős konfigom ahol egy 4GB-os winchester szolgáltatja a háttértárat nem fogom feldarabolni csak a TB kedvéért. Persze nagyobb a kapacitás esetén ez nem okoz gondot.

Portable TB: kicsi, lassú (abb), (butább), de működik.

A mappák tömörítése nálam is jótékony hatással volt (ld fentebb) érdemes használni kisebb tárhelyek esetén.

(#46) Obi-1


Obi-1
őstag

#35:

Egy kérdésem van: az OE mail account szerint dobálta szét a leveleim, a TB viszont csak címzett (CC is) alapján tudná ezt. Így viszont a BCC-ben kapott leveleket nem tudja besorolni. Van erre valami megoldás?

Only a Sith deals in absolutes.

(#47) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Thom nálunk is megpróbálta velem megértetni:) azóta is Citromail-es vok és nem értek hozzá:D

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#48) toth_janika


toth_janika
őstag

Hogy lehet az üzeneteket exportálni TB-ből? :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#49) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Lenne 2 kérdésem!
1. Ha felrakom a thunderbird-ot és a gmailes fiókomat máshonnan szeretném használni (napközben a munkahelyemről), de este azért szeretném, ha a kimenő/bejövő leveleim ugyanúgy megtalálhatóak lennének a gépemen, ez megoldható-e ezzel a programmal?
2. gmail naptárát lehet-e ennek a programnak a naptárával szinkronizálni?

köszi!!!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#50) Lejszi


Lejszi
senior tag

Jelszónak a gmail-es jelszót kell beírni?

mert en azt irtam be de nem fogadta el :(

HELP PLZ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.