Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Movian /aka Showtime (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Köszönjük a cikket! :R
Nagyon szeretem a lejátszót, a Playstation 3 már szinte csak a Movian miatt van a TV alatt.

https://utdetailing.hu/

(#2) yolan


yolan
őstag

peer lesz az a pear

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3) 1tom


1tom
tag

Én is ezt a lejátszót használom ps3-on. Nem rossz, de az Xbox classic XBMC nekem sokkal jobban tetszik.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#4) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Ez működik a moddolatlan Ps3-amon is?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5) 1tom válasza $p@rr0w (#4) üzenetére


1tom
tag

Csak moddoltal megy.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#6) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszi a cikket! Lenne néhány kérdésem.
Androidon tud SMB -t tallózni, és onnan streamelni (mint a BS Player)?
Ugyanez FTP -ről (mint a Kodi, vagy SPMC)?
Ugyanez GDrive -ból (mint a KM Player)?
Van felirat időcsúsztatás?
FPS beállítás (60 FPS filmet, 30 FPS -en lejátszani)?
Youtube lejátszás megy háttérben, kis ablakban, vagy zárképernyőn?
Részletes médiainfót meg tud jeleníteni (pl. bitráta)?
Hirtelen ezek jutottak eszembe.

(#7) aprokaroka87 válasza #79335424 (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gdrive funkció:plugin/videostream

médiainfo van,bitráta is(realtime)

felírat csusztatást nem találtam

youtubeot nem teszteltem.

amik nállam nem jönnek be:sokszor a kezelőfelület nincs a toppon,egyenlőre hiányos gesztus vezérlés,illetve pl a webm(vp8) videók esetén van hogy szétesik a kép,és mintha akadozna is.
érdekes nállam a vlc is ugyanezt produkálja..mx player hibátlan.

(#8) olbaidhun válasza #79335424 (#6) üzenetére


olbaidhun
őstag

Én köszönöm a rengeteg szavazatot és megtekintést. Így már lesz mit továbbítanom a megfelelő fórumba.

Elkészítettem prohardveren » OS, alkalmazások » [ movian ] topikot, remélve, hogy felfigyelnek végre a prohardver lapcsalád JavaScript programozói a kérdéses Magyar repokra.

1) próbáld ki / SMB -t tallózni
2) -II- / Ugyanez FTP -ről
3) Gdrive plugint láttam, szerintem sima ügy
4) van igen!
5) nna ennyire még nem mentem bele, csak nézzük és kész
6) pc-n még csak a zene tud háttérben futni
7) van médiainfó útmutatónál írtam is, plugintól is függ, mennyire részletes

Köszi az észrevételeket, tolom majd a FAQ-ba (amire válasz is érkezik), ha hazaértem melóból! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) Komplikato


Komplikato
veterán

Kár, hogy nem tudom letölteni a plug-in részt magában, mert kipróbálnám megeszi e az opera. :)
A program WIKI részénél a leírás miként lehet engedélyezni az Mpeg2 lejátszást RPI-n meg van olyan érdekes, mint a VLC esetén a BD lejátszás.

Olyan kérdésem lenne, H265/X265 kódolásnál 4K-t* megeszi egy C2Q procival?
AMD Radeonos HW lejátszást miért nem támogatja vajon?

(*Van egy darab film, ami érdekel és csak ilyen verzióban van fent. Konvertálás meg jó, hogy van, de ahogy elnézem olyanok se csinálják néha jól, akik évek óta foglalkoznak vele.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) Visormail válasza olbaidhun (#8) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom mennyi értelme van külön topikot nyitni neki. Még az xbmc topikját is bezárták, pedig azt jóval többen ismerik. Mégis jött a szokásos:
"A topic kihasználatlanság miatt be lett zárva.
Kérlek XBMC-s kérdésekkel a HTPC-s topicba fáradjatok"

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#11) olbaidhun válasza Visormail (#10) üzenetére


olbaidhun
őstag

Majd ez pörögni fog ne félj! Mondjuk abban igazad van, hogy eddig kevés releváns hsz-t írtatok.. de annyi kérdést kapok privátban, hogy ha a fele a megfelelő helyre menne már jók volnánk. Kíváncsi vagyok mit fognak segíteni a fórumtársak a továbbiakban! :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#12) #79335424 válasza Visormail (#10) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ez kafa. A miniPC -s topikok meg jóformán már csak az XBMC/Kodi/SPMC -ről szólnak. :W

(#13) olbaidhun válasza Komplikato (#9) üzenetére


olbaidhun
őstag

Le tudod tölteni a plugin részt magában! FAQ-ban minden hasonló kérdést és megoldható választ megtaláltok.

Radeon támogatás hiányára nem tudom a választ, gondolom van Andoranak így is elegendő feladata a fejlesztéssel. Gyakorlatilag az ingyenes forráskód nagy részét egyedül írja !

(#12) Somatom
Ugyan nem élek egy ideje az XBMC-vel, de +1

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#14) dementor


dementor
senior tag

VLC-t nehéz lesz elpáholni, de 1 próbát mindenképp megér.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#15) w.miki


w.miki
veterán

Én is szeretem, és van Android változata is, és a pluginok is jók... lennének...
De ti mivel használjátok?
Úgy tudom, a régi filmezz.eu plugin most csak pár szerverrel megy, navi-x-hez nincs script, movieshark plugin meg nincs is rá :(
Ismertek egy JS programozót, aki ilyeneket hegeszt?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16) olbaidhun válasza w.miki (#15) üzenetére


olbaidhun
őstag

(#15) w.miki
Bekérdeztem én is a megfelelő fórumot.. 2x ;] ebből az egyik moderálva lett, most meg lehet, hogy megint kapok egy tockost, mert jónak érzem, hogy lassan 10.000 olvasó volt és kapott a program szavazatokat is.

(#14) poolcafe
VLC is penge, de más súlycsoport, nálam 117MB-ot foglal feltelepítve..
Ezért is írtam a cikk elején, hogy nem szeretném hasonlítgatni!

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#17) #79335424


#79335424
törölt tag

Egy M8 -as boxon küzdök az Androidos verzióval, de nem akar engedelmeskedni. Persze, mincs kizárva a user error sem. Eddig egy pozitívumot találtam. Lehet keresni a Youtube videók között. De, preferált minőséget nem lehet beállítani a plugin -ban. Böngészőből sem tudom átadni a YT videókat lejátszásra, mert nem jelenik meg a megosztási listában. Sőt, semmilyen megosztási listában sem látom. A hálózatnál nem mutat semmit, és manuális beállítási lehetőséget sem ad. Pedig a box LAN -on van, és ugyanezen a belső hálón van a NAS -om (SMB), fix IP -vel. Egérrel gesztus nuku, és az egérgörgőre sem reagál. Eddig nem mondanám, hogy lenyűgözött..

(#18) olbaidhun válasza #79335424 (#17) üzenetére


olbaidhun
őstag

OTT m8 tv boxról van szó?
Mert telefonon(5.1), gyerkőc tabján (5.0+) eddig korrekten funkcionált az android beta is nálunk!
Igaz a bemutató a pc változatról szólt és nagyrészt mi angol nyelvű repokon nézünk mese sorozatokat.

Talán megér egy kérdést a beállítás a movian.tv fórumán.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#19) tibcsi0407 válasza #79335424 (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az Android verzió egyébként még elég fiatal. Nagyon sokáig csak Linux és PS3 volt, aztán jött a Pi és aztán csak a Droid.
Én biztos vagyok benne, hogy sokat fog javulni.
Most én a PS-en SMB-n keresztül filmezek rajta, de tudja a DLNA-t is. Szerintem az FTP-t is, bár azt nem próbáltam. Ott van benne torrent kliens és FTP szerverként is működik.
Majd megnézem a kis Zidoo X1 box-omon, hogy ott mi a szitu. Én nagyon sok potenciált látok a programban.

https://utdetailing.hu/

(#20) #79335424 válasza olbaidhun (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez egy OTT M8, Finless ROM -mal (4.4.2).

(#21) olbaidhun válasza #79335424 (#20) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nna, így már valamivel könnyebb dolgom van. Gyerkőc tabja is 4... droiddal volt, dobtam rá egy 5.0... stock valamit. Azóta vígan megy minden általunk használt funkció.

tibcsi0407
Igen, a chrome (pc) és droid verzió még zsenge, ezt és a BETA részt nem győztem hangsúlyozni a cikkben. Az hogy eddig nem volt magyar topikja, még nem jelenti azt, hogy ne fejlődne korrekten az egész történet..

Érdeklődés bőven van rá, véleményem szerintem ezt jól mutatja a 10K+ olvasó és a 200+ szavazat, de sajnos a megfelelő fórumban eddig közömbösség tapasztalható.

Részemről tovább bővítem a PC - Gyakori Kérdések részt, igény mutatkozik a mini filmezős alternatívára. Egyelőre megfelelők az angol repo-k mesére, de ha valaki segít a tapasztalataival, esetleg teszteli a droid vagy többi verziót és megosztja [ itt ], azt csak köszönni tudom. :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22) #79335424 válasza olbaidhun (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy miért nem látja az SMB -t, és hogy miért nem ad manuális hálózati konfig lehetőséget. A Local network menüpontban egy fekete ablakot kapok, és ennyi. Jobb felül van egy menü piktogramm, de azt lenyitva sem jelenik meg semmilyen hálózatos opció. Átálltam Lan -ról Wifire, de a helyzet változatlan. Csinálhatok screenshotot a fekete semmiről, de sztem fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#23) ceia


ceia
őstag

Hogy lehet, hogy ez megy XP-n is, csak az a ...tt Chrome kell hozzá, viszont az már nem támogatja az XP-t?? Mondom oké, nézzük meg, Rákeres Chromera, link, Download Chrome gomb. Kattint, erre Download Chrome for Windows, jogi bla-bla, és alatta Accept and install Mi? :Y Na emiatt nem volt nekem sosem Chrome. Két Download ígéret után mégiscsak install? Nem bízom egy olyan böngészőben, amit nem lehet csak úgy letölteni! Miért akar ez egyből online települni? Miért nem jó neki, hogy mint bármely más böngészőt, csak letöltsem és aztán telepítsem? Jó kérdés, ugye? Szóval kösz nem, nekem Chrome továbbra sem lesz a gépemen. Egyébként jól elvagyok YouTube-DL-lel, MKV playerrel és Winamppal.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#24) a2d2


a2d2
addikt

Nem jobb ennél egy Kodi, alatta egy Salts meg egy movieshark?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25) olbaidhun


olbaidhun
őstag

(#23) ceia
Xp-re tényleg nehéz felheggeszteni a chrome-ot, úgy emlékszem chromium portable volt legutóbb telepítve.. de ilyen erővel senki ne lépjen sehová a winampról, az mindenre elég ;]
Tényleg, lerajzolod milyen hardverrel próbálkozol?

(#24) a2d2
"nem szándékozom összehasonlítani más lejátszókkal, pl a KODi-val".
Második bekezdés, egyébként nézz be a FAQ-ba ;)

(#22) Somatom
szintén FAQ :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#26) #79335424 válasza olbaidhun (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit nézzek a FAQ -ban? Elolvastam, de semmit sem találtam a hálózati beállításokról. Nálam az M8 csak egy kliens. Minden mentett adat a NAS -on van, hogy minden kliensről elérhető legyen. Ha nem érem el vele a NAS -t, akkor nem sok médiatartalomhoz tudom használni. Ha egy médialejátszó nem támogatja a hálózati megosztásokat, akkor még mindíg ott a fájlkezelő, amivel be tudom tallózni a kívánt médiát, és át tudom adni a az app choozer által felkínált lejátszók valamelyikének. De, ha nem jelenik meg a listában sem, akkor már csak inplicit intent -tel tudnám direktben meghívni, ami egy kicsit körülményes eljárás. Akkor már inkább tényleg Kodi. Értem én, hogy béta, na de ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#27) olbaidhun válasza #79335424 (#26) üzenetére


olbaidhun
őstag

(#26) Somatom
Android 5.0 (Lollipop) előtti eszközöm van, hibásan fog működni?
Igen hibák várhatóak. Sajnos tapasztaltuk, hogy csak az újabb androiddal működik minden elérhető funkció. Nyilván erre optimalizálják a régi helyett.

::::::::::::::::::::::::

Ahogy időm engedi bővíteni fogom a FAQ részt. Szakmai témával kapcsolatban itt beszélgessünk:
Prohardver! » OS, alkalmazások » [ movian ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#28) #79335424 válasza olbaidhun (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemá! Eclair óta droidozok, és volt már dolgom néhány hálózatos alkalmazással. Ha egy app csak 5 -től felfelé tudja kezelni az SMB -t, akkor ott vmi nagyon nincs rendben. Olyan, mintha egy böngésző csak Lollitól tudna https -hez kapcsolódni. A manuális hálózati konfig fogalma pedig már az eclair -ben is ismert volt.

(#29) Csarlee


Csarlee
tag

Köszönet a cikket, kitűnően müxik a telón (Honor 6 Plus, Android 5.1) és gépen (Manjaro, Chromium plugin) is. Egyelőre DLNA-t és SMB próbáltam, mind a kettő ugyanarról a gépről (HP N40L mikroszerver, Debian 8.0) fut...

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Movian /aka Showtime (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.