Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blyan


Blyan
félisten

Jóféle, mint az első, csak szerintem az jobban nézett ki.
Viszont a kameránál a meglehetősen jó dinamika tartomány említését nem tudom hova tenni, úgy égnek be a világosabb részek az utcai fotókon, hogy "öröm" nézni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Köszi a tesztet, már vártam. Szerintem amúgy a 1st gen jobb vétel, kompaktabb és szerintem az előlapja is sokkal szebb.
Amúgy hogyan lesz hivatalosan forgalmazunk magyar nyelvvel? Szolgáltatók nevezik a kínálatába?

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#3) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Számomra ugyanaz a sztori, mint anno a V3-mal.

Kihoznak egy nagyon jó készüléket, aztán bealszanak, az utódoknál nem fejlesztenek (proci, akku), ahol meg hozzányúlnak, az vagy nem elég jó, és így értelmetlen (hangszóró), vagy felesleges (méretnövelés). Aztán néznek, hogy ez miért nem olyan sikeres, mint az előd.

Ha semmit sem csinálnak, csak beleraknak egy Snapi 410-et "Plus" néven (á la Samsung), annak is több értelme lett volna.

Nem a lényeg a fontos.

(#4) fene_vad


fene_vad
senior tag

Írtam már pár másik tesztnél is, de itt is szóváteszem: nem lenne mar itt az ideje a tesztek mindenkori utolsó oldalát aktualizálni kissé?
Az alábbiak 2014-ben megmosolyogtatóan feleslegesek:

Telefonkönyv kapacitás, SMS memória, GPRS / EDGE, Push-to-talk / RSS, Profilok, Vibra funkció, Kihangosítás, Hangtárcsázás / hangvezérlés, Hangrögzítés, Ébresztés, Prediktív szövegbevitel, WAP / HTML böngésző, E-mail kliens, Játékok, Valutakonverter, Zenelejátszó szoftver, Hangszínszabályzó

Ehelyett tessék arra koncentrálni, hogy ne "?" legyen készenléti/beszélgetési/zenelejátszási időben.
Esetleg milyen DAC van benne, hogy szól egy jobb fülessel.
Az "Egyebek" tényleg kimerül annyiban, hogy "3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor"? Közelségérzékelő, fényérzékelő, értesítési led stb?
Tényleg, komolyan 720 a max videófelbontás?

Ez így igénytelen.

(#5) Zsolto


Zsolto
őstag

Bő egy hónapja használom -- nagyon jó kis telefonnak tartom.

Akit bővebben érdekel a véleményem, nézzen szét itt:
Első benyomások

és itt:
Tartósabb használat után.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#6) janeszgol válasza fene_vad (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Te elolvasod az utolsó oldalt? Én kb 3 éve oda se lapoztam.

(#7) fene_vad válasza janeszgol (#6) üzenetére


fene_vad
senior tag

alapból én sem nézem, de egyszer valamiért gyorsan kellett infó, hogy 4-5 telónál hol van, ha van egyáltalán értesítési led, gondoltam ott lesz a specifikációknál...

/e: a legkirályabb valami platformfüggetlen, feature-önként klikkelhető-összehasonlító oldal lenne.
Amit nem lenne nehéz összedobni, ha up-to-date és standardizált lenne a specifikáció... akár nagyon messzire visszamenőleg...

[ Szerkesztve ]

(#8) kovy79


kovy79
őstag

Gyorsan megnéztem a kijelző méretét, tovább nem is olvastam. Nevetséges, hogy lassan nem lesz 5" alatt értelmes, használható telefon...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#9) fordfairlane válasza janeszgol (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én az utolsó (illetve az utolsó előttin, az összegzés részen) oldalon kezdem az olvasást, mivel onnan derül ki leggyorsabban a lényeg. (Képernyőméret, ársáv, egyéb alap speccek). A folyószövegből sokkal lassabb ezt kibányászni. [link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#10) Kádár Máté


Kádár Máté
csendes tag

hmmm Kicsit drága!

(#11) inthro


inthro
aktív tag

Mindig jönnek ezek a dolgok, hogy szinte semmi sincs a dobozban, holott Angol vagy Ír forgalmazásban, ahol normális dobozban adják nem egy kibontott széthordott dobozban, ott adnak hozzá headset-et, egy USB kábelt és egy tokot is... Mind1, én örülök a leírásnak, de ezek a boltok akik beszerzik elsőnek és továbbadják nekünk minimál áron ezeket valahogy kivarázsolják belőle. :U

◕‿◕

(#12) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Első generációs Moto G tulajként én nem folytatásnak tekintem ezt a G2-t, hanem inkább egy szimpla felfújásnak. A jobb kamera örvendetes, de a sztereo hangszóró ilyen hangminőséggel nem sokat ér.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Mi történt a mobilarena mobilos oldalával?

(#14) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Megint önigazolás következik. Ezt is számba vettem, mint lehetséges alternatívát, de számomra végülis nem ért meg 20 ezer többletet a 630-hoz képest. Két dolog hiányzik csak, a LED villanó és az iránytű. A többit nem használnám, így nem is igazán érdekel, ezért a két funkcióért meg nem adok ki egy húszast. Illetve nem tetszik, hogy nagy, összességében az első Moto G jobban bejön, de abban meg ócska a kamera.

(#15) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ára nem best buy, de kezdőárnak nem vészes. Nem sok olcsóbb 720p mobil van. A majdnem gyári androidnak köszönhetően teljesítmény problémák sem lesznek valószínűleg. Kiváncsi agyok, a Moto E utódja mennyit fejlődik, mert ha 720p-s kijelzővel jönne, meg lenne az új best buy moto.

(#14) kolosanyi
Igazad van, de ha androidot akarsz akkor nem alternatíva a Lumia 630. Mondjuk a wvga és a 720p kijelző között van egy kis különbség.

(#16) EMPeter


EMPeter
csendes tag

Nekem a fő problémám az előző generációvalval az, hogy a microSD-s változat ugyanannyiba kerül mint ez (4G számomra felesleges feature).
Ez egy évvel újabb, ezért esélyes hogy tovább támogatott szoftveresen. Továbbá a valmennyivel jobb kamera ebben a kamera.
Én végül emellett döntöttem, Amazonról megrendeltem, miután megjön, kiderül hogy mennyire jönnek be nekem az okostelefonok mindennapi használat mellett.

The final frontier begins in this hall. Let's explore it together.

(#17) w333


w333
félisten

Moto G 2013 -hoz képest nagyon csúnya lett ez a telefon ... :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18) correctman


correctman
tag

Mostantól minden telefont a Samsung Galaxy Ace 4-hez fogjátok hasonlítani?
Amúgy szerintem jó kis telefon lett ez a Moto, de az akksi egy kicsit gyér.

(#19) nemlehet válasza correctman (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha árban nem is feltétlenül, de egy kategória a kettő.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) correctman válasza nemlehet (#19) üzenetére


correctman
tag

Az addig oké hogy a középkategóriát egy középkategóriás telefonnal érdemes összehasonlítani de úgy veszem észre hogy a MA-n beragadt a lemez az Ace 4-nél.

(#21) kolosanyi válasza ctvagyok (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez csak az én értékítéletem, biztos vannak akik nem vennének 630-at és sokkal inkább ezt vennék helyettük. Bár akkor már inkább érdekelne a Moto E utód, ahogy írod. A kijelző jogos, de a felbontás ellenére egész jó panel került egyébként a kis Lumiába. Ez valószínűleg jobb, de azért a 630-tól se folyik ki az ember szeme, én kellemesen csalódtam benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) GeryFlash


GeryFlash
veterán

El kellett cseszni azzal az 5 colos kijelzővel... :U Aki 4,3-4,7 kött képzeli el a leendő telefonját, az választhat 150 ezres Z3C, szunnyogp*csnyi akksis galaxy alpha, és a többi szotveresen rossz s400as mobilok közt... Talán még a z2C, de a tendencia látszik, a piac szabja meg az igényeket

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) joey04


joey04
titán

Nem rossz vétel, de közel sem annyira best buy mint az előd.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) zombinyul


zombinyul
addikt

Az előző változat szerintem is szebb volt. A kamera egész használható, és ami a legnagyobb előny Droidos berkekben, hogy alap a rendszer, ha muszáj volna androidot használni, biztos stock cuccot keresnék. Ennyi pénzért beleférhetett volna az NFC, meg a 4G, de ezek egyelőre még rétegigények. Az Ace 4-nél a táccsvizelet miatt már jobb választásnak tűnik, de még mindig inkább a Lumia 730/735. ;]

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#25) hue2000


hue2000
tag

A nagy múltú elődhöz képest ez semmi

Az élet mindig drága

(#26) kolosanyi válasza zombinyul (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért a 730 20 ezerrel drágább Függetlenül, 2 év garival. Annyit nem ér az a telefon szerintem, pedig jó gép. Olyan 60 körül lenne a reális ára szerintem.

(#27) azopi74


azopi74
addikt

Alcímet kéne javítani. Amerikai gyártó? Az már csak az Apple és a MS. BLU-t és tsait nem számítva..

(#28) Zsolto válasza azopi74 (#27) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát a gyártó amerikai, az más kérdés, hogy hol gyártat. Nem az a lényeg, hogy hol van a gyártósor, hanem hogy hol van bejegyezve az anyacég. És a Motorola szerencsére MÉG nem Kínában :N

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#29) bagkri01 válasza inthro (#11) üzenetére


bagkri01
őstag

Linkelj egy videót légyszíves. Megnéztem vagy 2,3 unboxingot, de egyikben sem volt, se tok, se headset.

Amúgy a xiaomi redmi 1s is lehetne vetélytárs, igaz nem gyári szofttal, mert az egy jó nagy darab kul@.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#30) embe


embe
nagyúr

Halihó!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#31) Saccco


Saccco
nagyúr

Kár, hogy az akkut nem növelték meg legalább 3000mAh-ra. :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32) zombinyul válasza kolosanyi (#26) üzenetére


zombinyul
addikt

Ha úgy vesszük, 20 a felára az NFC-nek, a 4G-nek, az amolednek (bár van akinek meg ugye az IPS jön be), meg a jobb előlapi kamerának. Az op.rendszer pedig szubjektív, számomra maga a WP is megér egy kis plusz pénzt. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#33) catroot válasza Zsolto (#28) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem a Lenovo általi felvásárlásra célzott.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34) #32577792


#32577792
törölt tag

Na erről beszéltem...

(#35) kolosanyi válasza zombinyul (#32) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem ez nem ér meg 20-at, de ez csak a személyes véleményem. Viszont ha ez nem ér meg 20-at és a Moto G se ér annyival többet a 630-nál, akkor ebből az következik, hogy a 630 a tökéletes ár/érték arányú középkategóriás telefon. Sőt. Tökéletes telefon. ;]

Most csak hülyülök, de amúgy tényleg nem nagyon vannak piacon normális középkategóriás cuccok. 1-2 elvétve akad és ennyi . A 830 se ér 130-at, akkor már inkább a 930 150-ért. Igazából annyi sincs, úgyhogy szerintem az például kifejezetten jó vétel. De ettől még letehetnének a gyártók valamit az asztalra, mert a Moto G, pár Lumia meg egy-két LG nem váltja meg a világot, középen meg nagyon nagy az űr. A kínaiak meg nem érdekelnek, hiába adnak jó hardvert jó áron, ha a szoftverrel bajok vannak.

(#36) pengwin válasza azopi74 (#27) üzenetére


pengwin
addikt

őőő... a Motorola sokkal amerikaibb, mint bármelyik másik, amit említettél.
Tudtommal már egyedül a Motorola gyárt/szerel össze az USA-ban okostelefont, többek között a Moto Maker szolgáltatás miatt (ha Kínában csinálnák, akkor nem tudnák a megrendelőknek időben leszállítani).

Üdv, pengwin

(#37) Zsolto válasza kolosanyi (#35) üzenetére


Zsolto
őstag

Figyi, most már tényleg mindenkit meggyőztél arról, hogy mennyivel jobb választás volt a Lumia 630 -- neked --, de szerintem lassan kezdjünk el a témába vágó dolgokról beszélgetni, és hanyagoljuk a Lumiákat ;)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#38) ghiottone válasza #32577792 (#34) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Majd letisztul, nyugi ;)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#39) kolosanyi válasza Zsolto (#37) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak marhulok. :)

(#40) Zsolto válasza #32577792 (#34) üzenetére


Zsolto
őstag

Még pár hét és nyugi lesz :DDD

Kolosanyi:
Ok, ok, én is :)

Vagyunk itt páran tulajok (ungawa, _ghiottone stb.), akik az eddigi topicból szivárgunk át ide, a szokások erejének engedve. Ha valakinek kérdése van, szóljon bátran, mi már egy ideje használjuk is, nem csak méricskéljük :K

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#41) ghiottone válasza Zsolto (#40) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Helyesbítek - nekem nincs G-m. Első generációs volt 6 hónapig, majd X szintén 6 hónapig, aztán majdem 2. generációs G, de visszamentem az X-hez a méret miatt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#42) azopi74 válasza pengwin (#36) üzenetére


azopi74
addikt

"Tudtommal már egyedül a Motorola gyárt/szerel össze az USA-ban okostelefont, többek között a Moto Maker szolgáltatás miatt"

Szólj a postásnak, hogy ne a tavalyi újságokat dobálja be, hanem frissítsen egy kicsit a fél évesekre :)

[link]

Ami a Moto Maker-t illeti: megígérték, hogy folytatják a szolgáltatást Fort Worth bezárása után is, a korábbi szállítási időt fenntartva, ami nem egy nagy kihívás, mert az átlagban 13 nap volt, de utóbbi időben lehetett hallani 4 hetes csúszásokról is ([link]).
Megfelelő logisztikával ez simán tartható, egy mezei B2C rendelés is megvan, minden logisztikai varázslat nélkül is 1, max 2 héten belül.

Üdv, Peti

(#43) #32577792 válasza azopi74 (#27) üzenetére


#32577792
törölt tag

Már bocs, de a Foxconn átrakta a gyártósorát az USA területére és ott ontja magából az Apple terméket?

Megjött az XtremeGuard fólia páros, mindkettőt feltettem :C

[ Szerkesztve ]

(#44) azopi74 válasza #32577792 (#43) üzenetére


azopi74
addikt

Nem azt mondtam, hogy at USA-ban gyártanak, hanem azt, hogy maga a gyártó amerikai. Ami a kínai Lenovo/Motorola-ról nem mondható el :)

(#45) #32577792 válasza azopi74 (#44) üzenetére


#32577792
törölt tag

Maradjunk annyiban, hogy legalább annyira amerikai-kínai az apple, mint kínai-amerikai a motorola. (eseetleg a moto részleg bezárt és átköltözött kínába is? csak költői a kérdés, nem kell rá válasz)
Az, hogy játssza a nagy amerikai céget, miközben sunyi adóelkerülő és gyerekmunkát eltűrő cég, az meg egy másik kérdés lehet, de az almás topicban.

Ezen felül baromira off is.

---
Jó lenne, ha a készülékről, erről a készülékről lenne szó és nem lunyákról, almákról, és hasonlókról.

[ Szerkesztve ]

(#46) Paul119


Paul119
addikt

ez az SoC még az LTE-t sem támogatja...pedig kene neki mivel a g2 miniben is ez van es ott tudja

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#47) #32577792 válasza Paul119 (#46) üzenetére


#32577792
törölt tag

Lg G2 mini: SIM-foglalat microSIM (1db SIM), MSM8926
Moto G 2nd 2014: Dual Sim, MSM8226

Lehet csak én tudom rosszul, hogy a kettő nem egy és ugyanaz....

(#48) Paul119 válasza #32577792 (#47) üzenetére


Paul119
addikt

Lehet a dual sim miatt nem tamogatja ?
parom g2 minijeben is 8226 van azert nem ertem a dolgot

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#49) Duree


Duree
veterán

Nagyon kétarcura sikeredett termék lett belöle.

duree54

(#50) #32577792 válasza Paul119 (#48) üzenetére


#32577792
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.