Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:21

LOGOUT.hu

..:: Motorola Atrix 2 ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #19708160


#19708160
törölt tag

Egy remek összefoglaló a készülékről: LINK _ghiottone jóvoltából

---------------------------------------
Nem rossz kis telefon,jó nyitó árral.

[ Módosította: stevve ]

(#2) vince


vince
őstag

A két tesztvideó még nincs belinkelve!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3) Zoja™ válasza #19708160 (#1) üzenetére


Zoja™
őstag

A teszt videók linkjét légyszi javítsátok...

(#4) Halo


Halo
senior tag

A dokkolókról lehetett volna még pár szó. Ezek változtak valamit az előző Atrix óta? Áruk?
Használhatóságuk?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#5) Pete55555


Pete55555
addikt

Jo telefon, jo cikk, bár nekem inkább a razr maxx kéne.

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) opeter87


opeter87
senior tag

Jó teló, de sajnos sokadjára kell feltennem a kérdést: Miért nem jön hozzánk is??? :F

(#7) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Volt szerencsém hozzá személyesen, cimborám ilyet vett és valami gyönyörű, imádom. :)) Méretéhez képest meglepően könnyű.

Defy után azt hiszem egy sima Atrixra befizetek! :K Vodánál most ment le az ára 64k-ra.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#8) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Tetszik, jó a nyitóára és kapott gorilla glasst.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#9) premete


premete
veterán

Én nem mondanám fényesnek az Atrix 4G hátlapját sem, és nem értem, miért "lett jobb" 8 GB belső tárhely a 16 GB-nál.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10) #19708160 válasza premete (#9) üzenetére


#19708160
törölt tag

Ezt én sem értem,de legalább bővithető micro sd-vel,az meg már tényleg csak pár ezer forint.

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó az ára! :), tényleg jó telefon, a Portal Phone megoldás meg szinte ugyanaz mint az AirDroid :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Korrekt kütyü. A dokkolhatóság engem is érdekelne. Mindezek mellett a szoftver elavult (remélem csipkedik magukat a frissítéssel), ráadásul ez a UI. Bootloadert lehet nyitni és rápakolni egy vanilla droidot?

(#13) premete válasza #19708160 (#10) üzenetére


premete
veterán

Jó, akkor azt is megkérdezem, hogy miben jobb az atrix 2 microsd foglalata az atrix 4g-nél? :)
@kolosanyi: Mitől elavult a februári android 2.3.6? dokkolható saját dokkolóval.
bootloadert lehet nyitni, de nincs semmi értelme, a gyári szoftver is jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14) #19708160 válasza premete (#13) üzenetére


#19708160
törölt tag

Mondom hogy nem értem én sem.Nekem is feltünt hogy fele akkora lett a belső memória méret,és tudom azt is hogy az elöző is bővithető?Igy gondolom olcsóbb volt az előállitás,és azért tugyják viszonylag olcsón adni a készüléket.

(#15) MR007RM


MR007RM
addikt

Az a 8GB-ból felhasználható csak 4,5GB az normális? Csak kérdezem. Kinézetre szerintem szép formás, és nem túl vékony. NFC-t még tehettek volna bele, az már szinte minden felsőkategóriás mobilba dukál, akár tudunk vele mit kezdeni, akár nem.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#16) #19708160 válasza MR007RM (#15) üzenetére


#19708160
törölt tag

A galaxymba ha jól emlékszem 5.6gb volt a szabad a 8 gb-ból,szerintem is elég kevés.

(#17) premete válasza MR007RM (#15) üzenetére


premete
veterán

Normális, mert a benne lévő, lebutított ubuntu elég sok helyet foglal: viszont egyszerre tud futni mindkét op. rendszer, megosztoznak a magokon és a ramon.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18) kolosanyi válasza premete (#13) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, akkor mondom úgy, hogy a mostanihoz képest elavult. :DDD Illetve azért kérdeztem, mert nem jön be ez a MotoBlur izé. Jobban kedvelem az alap droidot, főleg ICS esetén.

szerk.: Arról esetleg nincs tapasztalatod, hogy a normál Ubuntu hogy fut az ilyeneken? Lehetett olvasni nem rég erről.

[ Szerkesztve ]

(#19) Liudvikas


Liudvikas
tag

szép kis teló,nagyon bejövős a külalak.
de annyira lehangoló ez a szaggatás pl. a telefonkönyvben, ilyen vas alatt :W
persze majd ICS után..

(#20) Halo válasza Liudvikas (#19) üzenetére


Halo
senior tag

mondjuk Defy alatt is volt szaggatás alap romnál több száz telefonszámnál... érdekes módon külső app-pal valamint főzött rom-mal már jó lett a helyzet...

valószínű itt is külső app-pal szaggatásmentes lenne.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#21) premete válasza Halo (#20) üzenetére


premete
veterán

Nem tudom, az atrixomon még nem találkoztam szaggatással és hanghibával sem. Persze, egyik készüléknek sem tesz jót, ha ötvenen nyomkodják ész nélkül és azt hiszik, azért van a marketen félmillió program, hogy mindegyik egyszerre fusson a készüléken. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22) Zoja™ válasza premete (#9) üzenetére


Zoja™
őstag

Azért jobb a 8GB a 16-nál, mert a Nand flash az egyik legdrágább alkatrész a telefonban, ezzel spóroltak a költségekkel. Amíg bővíthető, engem az se érdekelne, ha csak 2 giga lenne benne a programok telepítésére, minden más mehetne a micro sd-re.

(#23) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na tessék, nem 7mm "vastag" hanem 10, de legalább 2 napig is kibírja, olyan nehéz ezt a példát követni? :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) Halo válasza premete (#21) üzenetére


Halo
senior tag

jah - pont téged akartalak említeni :)

(azért nem tettem mert valamiért nexus ugrott be, hogy arra váltottál... meg az arix... visszakeresni meg lusta voltam :) )

de az nfc hiánya... nem tudom - ha ezt beszerzem, 2 évig tuti ez marad... igaz, most már úgy gondolom, 2 év alatt se fog annyira változni itthon a helyzet, hogy az nfc úgymond _kötelező_ legyen... nem tudom. :S

tjb007: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#25) tjb007 válasza Halo (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Változtak, új dokkolót kapott az Atrix 2 ami nem kompatibilis az elődmodellel (de hat másik új modellel igen), nettó 250 dollárba kerül (az elődmodell 500 dolláron kezdett), videó róla itt: [link]

(#12) kolosanyi

"Mindezek mellett a szoftver elavult (remélem csipkedik magukat a frissítéssel)"

A harmadik negyedévben jön valamikor, szóval annyira nem sietnek vele (mondjuk a többi modellnél sem).

(#26) MR007RM válasza premete (#17) üzenetére


MR007RM
addikt

Ismerkedek az androiddal, mert az idő..... Csinálhatnának neki külön partíciót, mint a symbinél és akkor pontosabb számot kaphatnánk. Mindegy biztosan megvan az oka, hogy miért így van. Nekem kevés volna így az igényeim miatt. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#27) zaskar


zaskar
senior tag

Végre egy telefon, ami már hasonlóan szép képeket tud készíteni, mint 4 évvel ezelőtt az Nokia N82-m. Kiadtak azóta több száz modellt a gyártók, és elég bosszantó, hogy 100 ezer Ft feletti készülékekbe is gyakran semmirevaló, használhatatlan kamera kerül. Tévedés ne essék, nem a telefonba épített kamerával akarom életem fotóit elkészíteni (van itthon DSLR és kompakt gépem is), de visszafelé nem kéne fejlődni...

(#28) floatr


floatr
veterán

A dokkolt állapotban felébredő oprencerről azért mesélhetne valaki, kezelés, használhatóság, alkalmazások miegymás...

(#29) premete válasza tjb007 (#25) üzenetére


premete
veterán

A dokkoló az 100 dollár sincs, amit linkelsz, az a Lapdock.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#30) tjb007 válasza premete (#29) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt ő nem írta, hogy melyik dokkolóra kíváncsi.

Most, hogy elolvastam még egyszer látom, hogy többesszámban említi, szóval a te hozzászólásoddal már teljes neki a kép.

[ Szerkesztve ]

(#31) Zoja™ válasza tjb007 (#25) üzenetére


Zoja™
őstag

Hát a 250 dolcsi, cirka 50000 Ft sem olcsó mulatság.

(#32) premete válasza Zoja™ (#31) üzenetére


premete
veterán

Rossz helyre születtünk, az at&t-nél +50 dollár a készülékhez. Egyébként az 50 ezer sem sok, ha tudod, hogy mi az a lapdock és a komponenseit megpróbálod külön megvenni.

Lapdock

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#33) Zoja™ válasza premete (#32) üzenetére


Zoja™
őstag

Persze, tudom, anno mikor az atrix-al szemezgettem is lehidaltam az árán, főleg hogy még beszerezni is necces volt.

Szerk.: Szép ketyere... :) De szerintem létjogosultsága akkor van, ha az embernek nincs, notebookja. Szegény ország vagyunk, nem mindenki teheti meg, de így is minden 3. embernek van. Viszont ha valaki megteheti, hogy Atrix 2-őt vegyen, akkor biztos van elfekvőben noti-ja is.

[ Szerkesztve ]

(#34) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szokásos Motorola üzletpolitika. Meg sem lepődöm ezen.

All→M8

(#35) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Fuq Motorola support. Pedig jóféle kis cumó ez is, tuti lenne rá igény.

<< Heimdal >>

(#36) formax


formax
tag

Köszönjük a tesztet!
Nem egészen értem hogy miért kapott csak "tetszett" értékelést. Nagyon komoly hardver, jól néz ki, a teszt szerint minden jól működik, Gorilla Glass üveg, autofókusz, "vaku", szép fotók, jó üzemidő, korrekt induló ár, stb. Igazán komoly problémát nem írtok, csak apróbbakat (amik szoftver frissítéssel minden bizonnyal még javíthatóak is). Miért nem legalább "ajánlott"?

Még egy kérdésem van: lehetne-e az egyik képernyőfotót (mondjuk felugró ablakban) teljes felbontásban (540 x 960 pixel) feltenni a teszthez?

formax

(#37) Zoja™ válasza formax (#36) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem azért nem kapott jobb plecsnit, mert itthon hivatalosan nem lesz forgalmazva...

(#38) premete válasza formax (#36) üzenetére


premete
veterán

Vannak azért hiányosságai: például gyárilag kártyafüggetlen, így a szolgáltatók is inkább letagadják, hogy van nekik Motorola raktáron, és mást ajánlanak helyette, olyan cégek termékét, akik jelen vannak Magyarországon, esetleg le is esik valami apró szóróajándék, üveggyöngy, stb. tőlük. :)
A másik, a support: az agyondicsért xperiám háza széttört magától, ez gyártási hiba volt, a Lajtától nyugatra cserélték garanciában: nálunk kifizettették volna a házat, 12000 forintban. Ugyanaz a hivatalos szerviz a Defy egy kéthetes gyártási hibás szériából adódóan a hangszórót garanciában kicserélte másfél nap alatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#39) bwoay válasza premete (#29) üzenetére


bwoay
nagyúr

borzasztóan néz ki ez a lapdock a korábbihoz képest, olyan, mint egy 80-as évekbeli home computer... viszont ha lapdockból másik típus kell hozzá, akkor feltételezem, hogy HD dockból sem jó a régi, amit egyébként legutóbb 16 eurós áron szúrtam ki ebayen bontatlan csomagolásban, gyári tartozékokkal.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40) V.T.CS. válasza Pete55555 (#5) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

teljes mértèkben igazad van.

(#41) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A mindennapi életre már elég a kamera bőven az egységsugarú usernek, de azért lehetne jobb is.

Köszi a tesztet!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#42) premete válasza bwoay (#39) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, a megapixelek, a megahertzek és az inchek világában az anyaghasználat és a tartósság háttérbe szorul. Ráadásul az atrix2, mint tavalyi modell még nem is kapta meg a 3300 mAh-s akkut, mint az ideiek.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#43) bwoay válasza premete (#42) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem nemigen vált be a Motorola koncepciója, bármilyen jók is ezek a kiegészítők, az emberek nem szívesen fizetnének netbook árat egy olyan eszközért, ami klaviatúrából, akkumulátorból, meg kijelzőből áll csupán. az eredeti lapdock ára kényszerből esett ilyen alacsonyra, így a következő generációkon már jobbnak látták, ha eleve spórolnak. borzalmas is lett :) bár nem tudom pontosan, hányféle lapdock van, olyan 3-4-re tippelek, és mintha a RAZRé megint egész pofás lenne... de ahhoz a telefonhoz morbid is lenne valami bazári dock.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44) JanFe


JanFe
aktív tag

Egesz jo keszulek :)

"There is nothing permanent except change"

(#45) Apika


Apika
Közösségépítő

A teszt és a specifikációk alapján egy elég jó telefonnak néz ki. A kártyafüggetlen ára is elfogadható. Jó lenne, ha eljutna ez a modell hozzánk is...

[ Szerkesztve ]

(#46) tadam99 válasza Pete55555 (#5) üzenetére


tadam99
csendes tag

Kéne nekem is de hát nincs európában :W

(#47) G-Guts válasza Apika (#45) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ezt a telót inkább nevezném Motorola Atrix Plusnak, mint Atrix 2-nek. Csalódtam egy picit, azt gondoltam, hogy nagyobb fejlesztés lesz azért az első Atrixhoz képest.

(#48) sdd2


sdd2
veterán

Jó a cikk és a telefon is. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#49) Gude


Gude
senior tag

Pofás teló

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#50) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

A kamera nagyon jónak tűnik...és jelenleg kevés telefon van amire nem cserélném le az Lg O3D-t... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.