Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brian1987


brian1987
tag

Érdekes.
De miért kell hazudni???

A felhasználó a teljesítménye miatt fogja meg venni, nem pedig hogy hány mm2 az adott grafikus mag. :W

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#2) Dark Archon válasza brian1987 (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem hazudtak, csak inch-ből számították át és kerekítettek :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) Fiery


Fiery
veterán

Errol az AMD altal 800 millioval elszamolt Bulldozer tranzisztor szam jut eszembe :)

Masodik korben meg az jutott eszembe, hogy nem tok mindegy, mekkora egy GPU valojaban? A GM204 egy rohadt jol sikerult termek, amihez foghatot a konkurencia me'g honapokig nem fog tudni felmutatni. Attol, hogy kicsit kisebb vagy nagyobb fizikailag a die, az egvilagon semmi nem fog valtozni.

(#4) BiP válasza brian1987 (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy látom, nem sikerült a cikk végére jutni. Nem hazudtak, csak más mérés alapján kijött adatot publikáltak.

De amúgy én is úgy vagyok vele. Engem, mint vásárlót rohadtul nem érdekel az a tizenx mm2, elhanyagolható, meg amúgyis.
Az egyéb paraméterek fontosabbak. Teljesítmény, melegedés, energiafelvétel, tudás.
És ezekben nagyon nem kell szégyenkeznie.
Ez a Mennyi is pontosan? kérdés csak vihar egy pohár vízben.

[ Szerkesztve ]

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

"hétköznapi eszközökkel elvégzett mérések szerint a GM204 egy 416 mm²-es chip."

Ezzel csak annyi a bibi, hogy amit hétköznapi eszközökkel meg lehet mérni az nem a lapka mérete, hanem a lapka bevonva azzal a spec anyaggal ami megvédi a közvetlen behatásoktól. Utóbbi rátesz pár millimétert mindhárom dimenzióra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) aginor


aginor
addikt

Vihar a biliben.. :W
Tök mindegy mekkora Gpu elmélet vagy való mérete, szerintem senkit nem érdekel ez a gyártón kívül (ők viszont biztosan tudták a valós adatokat, hiszen valahogy ki kell számolni, hogy egy ostyából hány lapka lesz).

Fiery: "A GM204 egy rohadt jol sikerult termek, amihez foghatot a konkurencia me'g honapokig nem fog tudni felmutatni." - no erről már tudnánk viztatkozni, de nem tesszük.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7) exedoc


exedoc
senior tag

Én AMD felhasználó vagyok jelenleg, ettől függetlenül igazából engem sem érdekelne mekkora a GPU mérete. Ez már a kákán csomót esete... Felhasználói oldalról számomra már érdekesebb, hogy milyen ár / teljesítményt hoz, vagy mennyire melegszik / hangos. Ilyen szempontból mindegy is számomra, hogy nvidia vagy amd. Nem is értettem soha a felhasználói vitákat ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

GK104 (TSMC 28nm): 3,54 milliárd - 294 mm2 (~0,12 millió/mm2)
GM204 (TSMC 28nm): 5,2 milliárd - 398 mm2 (~0,13 millió/mm2)

Nem mellesleg elég megfoghatatlan ez az egész tranzisztorszám kérdés. Annyit mondanak be ami még éppen hihető (vagy nem:D).

"Alapvetően nincs túl sok jelentősége, de a közelmúltban már két példát is láttunk arra, amikor az AMD korrigálta az információt a processzorainak lapkájában található tranzisztorok számát illetően. Az egyik a Bulldozer (Orochi) esetében történt, amikor is a 2 milliárdos értéket végül 1,2 milliárdra helyesbítették. A másik a Llanót érinti, melyre a rajtkor 1,45 milliárdos értéket közöltek, de a Trinity megjelenésére már csak 1,178 milliárd maradt belőle."

A vásárló számára zéró gyakorlati jelentősége van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Azért ennyi mert van benne tartalék :U

Röntgen alatt kellene méricskélni, és egyenként átszámolni az összes tranzisztort, nehogy valami hasonlóan félelmetes félreértés áldozatává váljanak a vásárlók.

Vajon lesz-e olyan "hír": hogy rákkeltő a GM204-es GPU, vagy szűz lányok vérében fürösztik bin-elés előtt?!

[ Szerkesztve ]

(#10) smkb


smkb
őstag

Ezt a cikket, komolyan miért kellett... nem lehet más fogást találni a Maxwellen vagy mi? Ráadásul elég nagy butaság... hétköznapi mérőműszerrel, hogy fogják megmérni a védőréteg alatti szilícium lapkát? Meg befektetőket lapkaméret érdekelne? Oszt miért? 20nm szilíciumon múlik a profit? :) Amúgy is olcsóbb a nyák, mint a r285-é, köszönhetően az alacsony fogyasztásnak...

Egyébként erről a cikkről a Charlie Demerijan pár évvel ezelőtti agyament kirhonásos cikke jut eszembe, ahol valami tolómérővel méregette az NV Fermi gput, és persz ott is felvilágosítottak a remek a szakembert, a megoldás, hogy a lapka méretét növeli egy védőréteg, amit minden gpu, cpu, stb szilicumlapkára tesznek, másrészt a mérőműszere khm... :)

Amúgy ki hol mivel is mérte? Honnan származnak eme hihetetlen fontosságú infók és hiteles mérőműszerek ? :)

(#11) bsh válasza smkb (#10) üzenetére


bsh
őstag

"Ezt a cikket, komolyan miért kellett..."
clickbait :(((

(#12) kekegsm válasza aginor (#6) üzenetére


kekegsm
őstag

"no erről már tudnánk viztatkozni, de nem tesszük." na akkor viztatkozunk, vagy akár vitatkozzunk, ha az jobb...

Megegyező teljesítmény majdnem fele annyi fogyasztással. mit nem értesz ezen?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#13) Loha válasza Oliverda (#5) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem is elég valószínű, hogy az NV a chip tényleges méretét adja meg,
az S-FCBGA tokozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14) stratova


stratova
veterán

Érdekes éppen Tongával összevetni. :U Szép lenne ha hozná a GTX 970 teljesítményét az R9 285X, de efelől kétségeim vannak.

(#15) Goblin12


Goblin12
őstag

Szerintem meg szimplán arról van szó, hogy egy butított csip és pár hónap múlva jön a 980 ti meg a titan meg a többi és akkor már tényleges méretet fognak megadni. :)) ;]

(#16) #06658560


#06658560
törölt tag

A hétköznapi mérés sem jó, elsőrendű hibát követtek el vele. A mérés során használt erő is hatással van ra. ugyan azt az acél rudat is lehet elég tág határok között mérni, ugyan azzal az eszközzel.

(#17) Zeratul válasza Fiery (#3) üzenetére


Zeratul
addikt

A GM204 egy rohadt jol sikerult termek, amihez foghatot a konkurencia me'g honapokig nem fog tudni felmutatni.

Attól függ hogyan nézzük, mert 1/32 FP 64 teljesítményével nem igazán lesz belőle Quadro kártya. ;)

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Kutyat nem erdekli a merete, foleg ha ilyen pici ertekrol van szo. A tranzisztorokat is megszamolja remelem valaki, mert ezek utan lehet megsem annyi, hianyzik belole par db. :-0

(#19) Fiery válasza Zeratul (#17) üzenetére


Fiery
veterán

Nem az abszolut teljesitmenyre gondoltam, plane nem az FP64 teljesitmenyre, hanem a teljesitmeny/fogyasztas mutatora. Akinek meg az FP64 a legfontosabb meroszam, az ugysem fog GeForce-ot vagy Radeont vasarolni. Az AMD sajat bevallasa szerint is a piac mindossze 1%-a szamara erdekes az FP64 teljesitmeny, vagy ugy altalaban az FP64 tamogatas a GPU-k reszerol. Az Intel GPU-i nem is tamogatnak FP64-et, megis azok a legnepszerubb (legnagyobb szamban eladott) PC-s GPU termekek.

(#20) LordX válasza Zeratul (#17) üzenetére


LordX
veterán

Erős tipp azért, hogy maga a chip tudja az FP64-et rendesen, csak a GeForce-os változatban butították le..

(#21) Alert89


Alert89
tag

Megint hazudott az nVidia. Ej ej...

(#22) Loha válasza LordX (#20) üzenetére


Loha
veterán

Elég valószínű, hogy fizikailag is csak 1/32-ed annyi FP64-es egység van a GPU-ban mint FP32-es.
Az a GM2x0 lesz amiben a csak játékra szánt változatokban mesterségesen visszafojtják az FP64-et.

[ Szerkesztve ]

(#23) LordX válasza Loha (#22) üzenetére


LordX
veterán

(#24) Loha válasza LordX (#23) üzenetére


Loha
veterán

Facepalm helyett linkelhettél volna inkább vmi cáfolatot... :U

(#25) Grasy


Grasy
csendes tag

5 perce nevetek ezen a cikken :DDD , belegondoltam, hogy peldaul Obama azon dilemmázik, hogy lebombazza e a kozel keletet vagy inkabb eszak koreat, valaki meg a tranzisztorokat szamolgatja egy csipen :DD , bocs fáradt vagyok :R

(#26) Dtomka


Dtomka
veterán

Független attól, hogy Nvidia, vagy AMD....attól még 1 hardver tulajdonsága nem a specifikációban bemutatott/leírt , azaz ez félrevezetés. Akit nem érdekel, az sajnos eléggé félvállról veszi a dolgokat. Hiszen ma ezt holnap akkor 2 gb példányra ráírhatják, hogy 4 gb?
Nekem akkor sem tetszik ez a húzása az Nvidia-nak... :U (ha AMD lenne az sem tetszene!)

(#27) namaste válasza Zeratul (#17) üzenetére


namaste
tag

GM107 már van Quadro kártyában: K620, K2200. A magas FP64 teljesítmény nem feltétel, Kepler is szerepel, igaz 1/24 FP64 aránnyal Quadro kártyákban.

(#19) Fiery A HD Graphics hardveresen tudja az FP64-et 1/4 aránnyal, de az OpenCL driver nem támogatja.

(#20) LordX Valószínűleg a hardver ennyit tud, de majd biztos kihoznak olyan Maxwell GPU-t, ami már többet tud, az mehet HPC-re.

(#28) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A vételár kiegyenlítésekor is lehet úgy fizetni, hogy nem a hagyományos módon történő számítás szerint,kevesebbet kelljen leperkálnom? :P ;]
Hivatkozok arra,én máshogy számoltam!

(#29) kpal


kpal
veterán

teljesitmény a fontos es az eladott darabszam..

(#30) Male


Male
nagyúr

"Az egyébként nem valószínű, hogy az NVIDIA a saját befektetőit szeretné félrevezetni."

Már csak azért sem, mert a befektetőket rohadtul nem érdekli, mekkora a GPU... ők azt nézik, hogy hány % profit van rajta, és ez várhatóan hogy alakul a továbbiakban... ezek meg egy rakás más dologtól is függenek, és nem ők fogják ezt kiszámolgatni.

(#31) Fiery válasza namaste (#27) üzenetére


Fiery
veterán

Lenyegtelen, hogy mit tud a hardver, ha azt nem tudod kihasznalni szoftveresen :) Ennyi erovel a GK110 alapu GeForce-ok mindegyike tudja hardverbol az 1/3 FP64-et, aztan ugye megse lehet azt mindenhol kihasznalni...

(#32) Locutus


Locutus
veterán

Már várom a következő ilyen hírt :)
"A faszagyerek AMD nagyonjó dxlevel12_1_4 kártyáinak hátlapja 1.38mm vastag fémből van, míg hazudós Nvidia nemGCN kártyáin csak 1.27mm! Bár ez nem számít, csak leírtuk."

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33) DigitXT válasza Locutus (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

Bár ez nem számít, csak leírtuk.
Ez nagyon kifejező.:R

(#34) aginor válasza kekegsm (#12) üzenetére


aginor
addikt

Nem, nem vitatkozunk, mert nem flémelünk, még inkább mert nem tetszik a roppant kifinomult stílusod.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#35) vinibali válasza stratova (#14) üzenetére


vinibali
őstag

azért lett a Tongával összevetve, mert az a legújabb HDL-lel megspékelt lapka

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#36) Sanya


Sanya
nagyúr

vásárlóként nem érdekel, hogy mekkora a chip a videókártyán. a folyasztása és a teljesítménye a lényeg, meg hogy a hűtés meglegyen. hogy most + 30 mm2 ide vagy oda nem számít.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) Loha


Loha
veterán

Mint ismeretes a Tonga cGPU-ban 5 milliárd tranzisztort sikerült bepréselni 359 mm²-es területbe

AMD's Tonga graphics processor uses a new version of the GCN shader architecture. I measured its die size to be 17.5 x 20.9 mm = 366 mm² techpowerup

Az AMD kit akar megtéveszteni az elcsalt 7 mm² -rel? ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) Abu85 válasza Loha (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tegyük tisztába a dolgokat, mert látszik, hogy nem érthető.

[link] - itt világosan le van írva, hogy a lapkát védi egy bevonat, amely körbeveszi azt, és ennek van még más funkciója is, de ez mindegy. Ha így méred, akkor mindegyik lapka nagyobb egy picit.

Ezzel szemben a GM204 bevonattal mérve ~420 mm2-es, de azóta már van bevonat nélküli adat, ami 416 mm2. A szükséges sav is előállítható, amivel kimaratható a lapka a bevonatból.
Tehát itt is kijön egy 4-8 mm2-es extra a bevonatból (plusz apró mérési hibából), mint minden lapkánál, ahogy a Tonga esetében is. A kérdés nem ez, hanem a 398 mm2 és a 416 mm2 közötti eltérés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Cathulhu válasza Loha (#37) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az nVidiat! Vagy Abut! Vagy magat!

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) vinibali


vinibali
őstag

na, lemértem egy itthon található A4-3300m-es lapkát, ami egy kupak nélkül AMD Sabine(mobil Llano) családból származó lapka. digit tolómérővel jó fény mellett 228,5mm^2(13,85*16,5) és egy internetről származó fotóból 229,4mm^2(13,88*16,53) jött ki(arányos számolással a processzor teljes méretéből, mert az a ragasztós oldalú szilíciummal ellentétben, pontosan megmérhető).
ez elég közel van az AMD által megadott 228mm^2-hez, de a legrosszabb esetben is ~0,6%-os eltérést jelent.
itt közel 4,5%-kal kisebb a lapka mérete. mindenki döntse el maga, hogy most ez miért van. bár nincs kizárva, hogy CPU-APU-GPU és TSMC 28nm és GloFo 32nm között is van eltérés. hogyha fontos a ragasztó, akkor miért nincs egy kupak nélküli mobil lapkán és miért van egy szintén kupak nélküli GPU-n?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#41) Loha válasza Abu85 (#38) üzenetére


Loha
veterán

Na akkor tegyük tisztába:
I took the heatsink off of a GTX 980 card, pulled out a pair of calipers, and measured it myself. The result: almost a perfect square of 20.4 mm by 20.4 mm. That works out to 416 mm². techreport

Tehát bevonattal együtt mérve (nyilván) 416 mm² szerintük.

(#42) Abu85 válasza Loha (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyrészt más mért 420 mm2-t is, ez az átka annak a mérésnek, mert lehet tévedni. A hw.fr maratta ki, onnan van a 416 mm2. Egészen pontosan 415,512, digitálissal mérve és felszorozva.
De ha logikusan átgondolod, akkor egyszerűen 18 mm2-et nagyon nehéz hibázni. Ahhoz oldalanként fél mm-t kell tévedni. Még ha ez nem is pontos, akkor is ennyire azért nem mérnek félre a hagyományos műszerek. 4-8 mm2 benne van, de 18-cal félremérni az már más téma. Ott egyszerűen nagyobb a lapka a megadottnál. Ha lenne valaki, aki mondjuk egy 398 mm2-es lapkához megfelelő 405-ös érték körül mérne, de senki. Mindenki 415 fölött mért.
Innen indult el az átverés dolog, de ahogy írtam van ennek logikusabb magyarázata. Egyszerűen az NV-nél nem mérték le a végső méretet, hanem megadták a szimuláltat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Locutus válasza Abu85 (#42) üzenetére


Locutus
veterán

Mi visz rá valakit, hogy leszedje a gpu-t, és kimarassa a védőanyagból?
Mi indít el egy ilyen folyamatot? :D Nemtom elképzelni ezt a brainstormingot valahogy.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44) Abu85 válasza Locutus (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy nem csak a méret meghatározása, hanem a lapka felépítésének megismerése. Szinte minden gyártó megcsinálja a konkurens termékekkel. Ugyanis a hivatalosan közölt die fotók photoshoppoltak. Ez fontos, mert egy mérnök ezekből olvas.
Kimaratás után egy megfelelően jó képet készítve rendkívül sok adat kinyerhető a lapka vizsgálatával. Ezt összerakva mondjuk a whitepaperekkel, vagy esetleg jobb esetben a konkrét dokumentációkkal, tulajdonképpen sok kutatást lehet megspórolni. Sok egyszerű, de hasznos dolog lemásolható.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Loha válasza Locutus (#43) üzenetére


Loha
veterán

Link nélkül én sem tudom elképzelni... :U

Abu85: Én már levontam a tanulságot az esetből:

Az NV még a chip méretét is lehazudja, nem szabad elhinni nekik semmit, az AMD meg egyszerűen csak többet ad a pénzemért.

[ Szerkesztve ]

(#46) kekegsm válasza aginor (#34) üzenetére


kekegsm
őstag

Mi is a gond a stílusommal?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#47) Taky


Taky
senior tag

Nem mintha engem, mint végfelhasználót ez bármilyen formában is érintene... sőt, igazából a gyártók nagyrésze úgyis referencia nyákra pakolja, szerintem nekik is teljesen mindegy, az nVidia érdeke, hogy minél kisebb legyen a gyártási költségek miatt, szóval saját magukat akarják becsapni? :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#48) stratova


stratova
veterán

Hazudnék ha azt állitanám lázba hoz a lapka méretének ilyen mértékűl eltérése, inkább arra lennék kíváncsi azonos csíkszélességen gyártva minek milyen arányban köszönhető a fogyasztásban, tranzisztorszámok tekintetében bekövetkező csökkenés és teljesítménybeli növekedés a HDL fejlesztésének, egyes funkciók elhagyásának, a shader processzorok hatékonyabb kihasználásának (128 vs. 192-es blokkméret) valamint órajelnövelésnek illetve van-e tudásbéli eltérés a GM107 és GM204 között a delta color compression bevezetésén és tesszellálás fejlesztésén túl. Utóbbiakat Tonga is megkapta Tahitihez képest, de talán a mindössze 2 GB és effektív 5.5 GHz-es 256 bites RAM miatt kevésebb helyen mutatkozott meg ezek előnye.

A GM204 egyik sarkalatos pontja a hardver tudása. Bár a GPU a Maxwell architektúrára épül, de annak egy továbbfejlesztett verziójára, tehát többet tud, mint a GM107-es opció vagy éppen a Kepler sorozatú megoldások. Az NVIDIA azonban ennél tovább még nem megy, így a GM204 tudása szó szerint titkos. A vállalat hivatalosan annyit közöl, hogy csak a DirectX 12 véglegesítésénél, vagyis nagyjából egy év múlva fogják megmondani, hogy a GM204 pontosan mit támogat a Microsoft új API-jából, illetve mit nem.

Ez idáig talán rendben is lenne, de már a mostani DX 11-es címek alatt is látványos Maxwell teljesítménynövekedése, még ha a béta meghajtókkal még nem is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#49) Abu85 válasza Loha (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hazudja el. Pont arról szól a cikk, hogy ennek van logikus magyarázata, és nem kell rögtön összeesküvés elméletet gyártani hozzá.
Számomra felfoghatatlan volt már a hétvégén, hogy ez kiderült, és rögtön valami hátsó szándékot keresett mindenki. Pont ezért írtam meg, hogy van erre magyarázat a hazudozás és az egyéb elméletek nélkül is. Ha ezt valaki nem képes felfogni, akkor gyártson összeesküvést, meg vádolja hazugsággal az NV-t, nekem mindegy, én leírtam, hogy ez mind bullshit. De ha te úgy gondolod, hogy hazudik az NV, akkor az a te dolgod. Nem értek egyet vele, de a véleményed kialakult, a hír pedig láthatóan nem befolyásolta, így felesleges vitázni róla.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) #06658560 válasza Abu85 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tolómérővel simán lehet ennyit, még többet is tévedni.Ha nem speciális mérőgéppel mérték, akkor sokra nem lehet vele menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.