Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Én nem tudok segíteni, de hátha a többiek tudnak: pÚP!

[ Szerkesztve ]

(#2) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Grat jó kis cikk lett :D Én láttam élőbe is :D

(#3) mager#


mager#
csendes tag

Miket nem művelsz. :D

(#4) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Üdv és bocs a késésért! :R

Jó téma, gyakran kísérletezgetek én is hasonlóképp, csak nem ilyen öreg gépen. Viszont mivel intel vga-m van, :O minden játéknál ügyeskedni kell szinte...
Tuning kérdésben / stabilitásban nem tudok segíteni, de a Most Wantedet ismerem, úgyhogy engedelmeddel megosztanék pár dolgot, amivel még tovább lehet butítani a játékot:
- Amikor belépsz a "video options"-ba, a részletes grafikai beállításokat a "2"-es billentyű megnyomásával érheted el (nem a numerikuson!).
Ezt csak azért ajánlom figyelmedbe, mert a felbontás feletti csúszkát állítva még nincs minimum grafikán a játék. A "rain effect" off-ra állításával talán még ki lehet csikarni 1-2 fps-t. (dx9-es kártyákon a "visual treatment" opciót is érdemes átállítani low-ra)
Ezen kívül van még egy kis progi is, ahol ki lehet kapcsolni a "motion blur"-t (mozgási elmosódás) és a "particle effect"-et (gumifüst, szikrák, stb).
Ezek már nagyban segítik a játék könnyebb futtatását.
Igazán elvetemülteknek még egyéni felbontást biztosító progi is van, ahol pl. 320x240-et is lehet engedélyezni. Persze ez már így nem élmény, viszont a "how low can you go" irányelvbe még belefér. :)
Ahogy az is, ha kikapcsoljuk a zenéket a játékban, vagy akár a hangot. Nekem a HUD eltűntetése sem szentségtörés, a térkép statikussá tétele és az autó sérülés kikapcsolása is szóba jöhet, ha minden képkocka számít.
Ja és lökhárító-nézetben a legkisebb a FOV, ezáltal a megjelenített képpontok száma is így a legkisebb.
Valamint win2000 alatt is fut a játék elméletileg, jóval kevesebb erőforrást zabál, mint az xp, valószínűleg dobna rajta az is. (Egyesek szerint az xp service pack-ek között is van különbség, a sp-mentes xp a leggyorsabb, a sp3-as a leglassabb.)

Nem akartam tolakodni, elnézést, ha túllihegtem.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#5) aram01


aram01
nagyúr

szerinted a carbon menne egy p4 1,6-os proci, vagy 600mb ram dx460 64mb-os vga, ha em akkor mi menne rajta? (tudom a kukáskocsi :D )

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) Mokó válasza PC-rev-RM (#4) üzenetére


Mokó
aktív tag

kössz a tippeket,de azóta süllyesztőben a projekt,előbb a deszka gondolta meg magát ~800mhz fölött instabil :F ,aztán a maxtor is beadta a kulcsot.Később lessz p3 ddr-el és satas vinyóval,azon már lessz nfs carbon teszt.

Még egyszer kössz a tippeket,és hogy elolvastad!

(#7) Mokó válasza aram01 (#5) üzenetére


Mokó
aktív tag

carbon is simán megy p3on amugy <link>,bár ez egy elég kezdetleges videó p3-s és 1200mhz környékén már egész jó csak ram legyen neki elég....egy "racsni" fx5200al toltam ki pont ilyen konfigon anno
(a linkes videót nem én csináltam)

Kösz hogy elolvastad!

Üdv.

(#8) PC-rev-RM válasza Mokó (#7) üzenetére


PC-rev-RM
tag

A videóban sincs teljesen lebutítva, simán menne.

Az fx5200 vs Carbon témáról eszembe jut, amikor haver(fx5600) váltig állította, hogy neki full grafikán megy a Carbon. Átmentem megnézni, és tényleg. Csak azt felejtette el észrevenni, hogy a drágalátos fx vga-ja nem kezelte a legkorszerűbb dx 9 c. effekteket, még a menüben is inaktívak voltak azok az opciók. Így viszont legalább a sebességgel nem volt gond.

P3 satás vinyóval? Ilyenkor érzem azt, hogy mennyi mindent nem láttam még.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#9) Mokó válasza PC-rev-RM (#8) üzenetére


Mokó
aktív tag

Egyébként egy PCI-os sata vezérlővel lessz megoldva a p3 téma,ami jót tesz a sebességnek is,szerintem,meg nincs PATA-s 100/100as HDD-m jelenleg....ugyhogy 80as satas barracuda lessz benne kis szerencsével,ha megéljük :K

(#10) aram01 válasza Mokó (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi a linket :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) PC-rev-RM válasza Mokó (#9) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Ja, így könnyű! :C

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) Mokó


Mokó
aktív tag

Hamarosan lessz update,lassan megérkezik a sata vezérlő és lessz dx9-es vga is,radeon 9600,700,talán x800...jó lessz,érdekes lessz.

Ja,gf4ti4200 már "tűkön ülve" várja a bevetést,kár hogy a piros-zöld nyák nem szép látvány.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mokó


Mokó
aktív tag

nah de jó..a videót nem tudom lejátszani (nem jelenik meg) 2013.12.13..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.