Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moha21


moha21
addikt

Kíváncsi leszek..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2) Huma


Huma
addikt

Miből következtetsz arra, hogy keményebb lett a moderálás?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) Sandrew


Sandrew
őstag

BAN

(#4) moha21 válasza Huma (#2) üzenetére


moha21
addikt

Mert mindenki ezt mondja. És pl. ezen lovagolnak az emberek nem teljesen alaptalanul.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) Thome válasza moha21 (#1) üzenetére


Thome
addikt

Hogy mersz ilyet írni? Topik zárható, gazdája 3 óra figyelmeztető elgondolkodtató ban.

;]

[ Szerkesztve ]

(#6) beefjeez válasza Thome (#5) üzenetére


beefjeez
senior tag

te még mindig itt? ;] amugy meg 1nap bannot nekije, mert ezt kiirta, és nekünk is, mert szóltunk neki :P

(#7) Dany007 válasza moha21 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Ez mondjuk tényleg nonszensz. Én is olvastam a story-t még pár napja. Vicc az egész.
Erről a "különvélemény" jut az eszembe. Lassan már elég ha rosszra gondolok és ki is vagyok bannolva :D

De szerintem ez abból adódik, hogy nem lehet minden helyzetet objektíven megítélni. Ezért néha a moderátor személyes véleménye esetleg érzelmei, előzetes tapasztalata vagy épp rossz napja is befolyásolja kis mértékben az ítéletet.
Így alakulhatnak ki ilyen nevetséges esetek, mint amit linkeltél. Aztán persze eltelik 1-2 nap és talán az illető döntéshozó is rájön, hogy bammeg ez röhej...

Aztán a problémát szerintem az okozza, hogy az ilyen esetekben a "rossz" ítélet nincsen elismerve. Vagy csak nagyon ritka, kivételes esetekben.
Nyilván egységes véleményen kell lenniük. Moderátor moderátorral nem veszhet össze. Azt elintézik a háttérben és nyilvánosságra már egy megegyezett döntés kerül.
Nyilván a hitelüket vesztenék el, ha sorra vonnák vissza korábbi kicsit is kérdőjeles, vagy kicsit is nem egyértelmű döntéseiket. Ezért is muszáj az egyetértés látszatát is fenntartani. Mert azért biztos vagyok benne, hogy a háttérben azért vannak viták bizonyos esetekről.

Egyébként nekem személy szerint még semmi gondom nem volt a moderátorokkal. 3-4 éve volt egy bannom - ami utólagosan elismerten irreálisan sok volt - majd ~ 1 éve egy figyelmeztetésem. Aztán asszem ennyi.
Pedig itt vagyok napi szinten. Irkálok, olvasok, minden nap itt vagyok, sokszor elmondom a véleményem, néha direkt provokáló jelleggel, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is. Ezért néha erőteljesebben fogalmazom meg a véleményemet :)
Na mind1, a lényeg, hogy ennek ellenére tényleg szinte semmi összetűzésem nem volt még a "hatóságokkal".

Ezzel szemben viszont rengeteg visszatérő embert látok a jogos moderálás topicban. Ott van pl ez a Vladimier gyerek :) Havonta egyszer biztos látom a jogos modban. Megjegyzem volt olyan eset, amit én se tartottam volna jogosnak, dehát oda külsős nem szólhat be.
Na meg van még pár visszatérő...
Ezzel csak arra célzok, hogy pl az ő eseteikben nem feltétlenül mindig téves a moderálás. Sőt, talán az esetek nagyrészében teljesen korrekt is.

(#8) Kassadin


Kassadin
addikt

Keménynek kemény, de legalább rend van.
Azt meg hogy mi jogos, meg mi nem, szerintem még a moderátoroknak is nehéz eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Воланд


Воланд
titán

lol

Így az egésszel kapcsolatban ez a véleményem mostanság.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) dízelracer


dízelracer
senior tag

Én nem vettem észre, hogy túl szigorú "ítéletek" születnének. Ha valakit kiraknak nyilván rászolgált.

(#11) moha21 válasza Dany007 (#7) üzenetére


moha21
addikt

Bajom nekem sem volt egyikkel sem, ezt a bejegyzést sem azért írtam. Azért írtam, mert más nem tette meg helyettem. Amúgy egyetértek veled.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) Kassadin válasza moha21 (#11) üzenetére


Kassadin
addikt

"Azért írtam, mert más nem tette meg helyettem."

Másnak van ennél nagyobb problémája/elfogadja/nem érdekli, talán azért.

(#13) Wictor


Wictor
senior tag

Bezzeg Carlo...

(#14) moha21 válasza Kassadin (#12) üzenetére


moha21
addikt

Nem, nem ezért..nekem ez nem probléma igazából. Neveket nem írok, de PH FB-n ez megy és pont engem "nem érdekelt". 14 órákat dolgozom, ma transporter tetejére 12m -es létrán kellett hegeszteni kínai negyedben. Reggel megyek kamerákat húzok be hűvösvölgyön. Előtte tököl gyorsulás/drift volt, utána is Tököl reptér kamera rendszer csere plusz rendes melóhelyem. Suliról nem beszélve vagy akár barátnőmről.

Szóval nem hiszem nekem ez akkora probléma lenne.

Ott van Thome akit én egyébként kedvelek, ő jogosan volt ugye moderálva, de azért nála durvább emberek vannak akik semmit nem tesznek itt.

Csézének elvették az avatarját meg másnak is, másnak meg nem..akkor wtf szabályok?

Én is figyelmeztetve lettem mondhatom jogosan, pedig ha másképp nézem kiprovokálták belőlünk. Én tudtam mikor leírtam a hsz-em, hogy 50% az esély.

És más nem ír ide, mert fél vagy nem tudom, de máshol meg mindenkinek sír a szája.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

wtf is ph! csoport? :F

köszi, mindenhogy próbáltam keresni, de nem sikerült..

[ Szerkesztve ]

(#16) Sandrew válasza Wictor (#13) üzenetére


Sandrew
őstag

biztos tejel :DDD

(#17) Воланд válasza sp@rtan (#15) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Winner_hun


Winner_hun
félisten

winner_Hun

A shift helyes használatát még gyakorolnod kell:)

A moderálás kemény? Nem lehet hogy a (f)elhasználók szintjén van némi változás? Hígul a társaság...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Nordic válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

+1, ezt akartam én is kérdezni. :U

Nem beszélve arról, hogy kicsivel többen vagyunk, mint pár éve, amikor regeltem, viszont tudtommal nem nőtt a modik száma, csak a távozók helyére kerültek újak, és lehet, hogy gyorsabban kell reagálniuk, vagy kevesebb idejük marad egy-egy eset elbírálására.

Viktor77: Akkor ott lennék a sok között :B , örülök, hogy nekem még nem volt bajom a modikkal.

[ Szerkesztve ]

(#20) Viktor77


Viktor77
titán

A véleményem az, hogy nyitok egy blogot a PH! durván 95%-a nevében, akik még életükben nem találkoztak Moderátorral (maximum ha kérésük van).

5% küzd érte, hogy kitegyük, ha meg megtesszük, nyafog a facebook-on.

(Saját egyéni, személyes álláspontom volt.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Wictor válasza Sandrew (#16) üzenetére


Wictor
senior tag

Lehet, hiszen havonta 2-3x feji a kecskét. Izé, röfögteti. Nemt'om.

(#22) Kassadin válasza moha21 (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

Engem személy szerint maga az fb se érdekel, de elhiszem.
Nem csak te dolgozol, megnyugtatlak... Amúgy sem azért írtam, csak ilyesmiken problémázni teljesen fölösleges, amikor nekünk se hatalmunk, se módunk nincsen változtatni bármin is(kell egyáltalán?). Thome teljes mértékben jogosan volt moderálva(még ha van is igazságalapja annak, amit írt), és ugye a büntetés mértéke halmozódik...

"És más nem ír ide, mert fél vagy nem tudom, de máshol meg mindenkinek sír a szája."

Mit mondhatnék erre? Tartsd be a szabályokat, és valószínűleg tiszta marad az adatlapod.

[ Szerkesztve ]

(#23) dízelracer válasza Nordic (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

Na igen. regisztrált tagok: 344 656 Ha leszámoljuk a kirakott / nem használt acc.-okat akkor is egy horrorisztikus szám jön ki. És erre hány moderátor jut? :)

mod: engem Thrawn végleg bannolt. Race is kiakott párszor ahogy I_Am is, Yetike is, Grafiqs is, Janoska26 is (bocsánat ha kihagytam valakit :D ) mégsem neheztelek egyikőjükre sem. Nem személyes, a kitiltás elsősorban a viselkedésnek szól és csak átvitt értelemben az embernek a nicknév mögött.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lenry válasza moha21 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

ez egy darab - mondhatni - túlkapás volt, megjegyzem, nem is biztos hogy jogtalanul. nem is biztos, hogy jó szó a "jogtalan". lényegtelen is, igazából daa-raa és Edenyke álláspontját is megértem, de nagyon nagyon minimális különbséggel a moderátori döntést nyer a szememben. egyértelműen vétett az alapelvek ellen. pont.
(a büntetés mértéke más, nem tudom, hogy mi alapján döntenek róla)

szvsz a politika betiltása óta nem szigorodott a moderáció a PH!-n

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) kenwood3 válasza moha21 (#4) üzenetére


kenwood3
őstag

Változtatva lett rajta [link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#26) Sandrew válasza dízelracer (#23) üzenetére


Sandrew
őstag

én inkább meg sem szólalok :DDD

(#27) Dany007 válasza dízelracer (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Ez pozitív és helyes hozzáállás, de a legtöbb esetben azért a viselkedés mögött egy ember van. Ami elég erősen hozzátartozik.:)

#25:

Ez szintén pozitív. Így 1-2 mondatom semmisnek tekinthető. Talán egy egész bekezdés is.

[ Szerkesztve ]

(#28) moha21 válasza Kassadin (#22) üzenetére


moha21
addikt

Én betartom van egy figyelmeztetésem azt jó napot. Én csak kíváncsi voltam, hogy akkor mások hogyan látják a dolgot. Azt hiszem nyugodtan mondhatom magamra, hogy bajt okoznék valahol is vagy konfliktusba keverednék ok nélkül.

(#24) Lenry : Én sem hiszem jogtalanul, viszont ennyiből ez jön le.

(#22) Kassadin: Leírtam, hogy szerintem is jogosan volt moderálva.

Egyébként nem hiszem azt írtam jogtalanul moderálnak, hanem kérdést tettem fel.

(#29) kraftxld: Ebben van valami.:)

(#20) Viktor77: Azért csináltam ezt a bejegyzést ne ott menjen a nyafogás. Én egyenes embernek tartom magam ott is és máshol is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem a moderálás kemény, hanem a kerítés alacsony :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) moha21 válasza Winner_hun (#18) üzenetére


moha21
addikt

Sry a névért legalább volt mibe kötni :) Amúgy igen hígul a társaság. Személy szerint én még keményebben betartanám a szabályokat. / Tehát pl. 1 napos ban után arckép tuti nem lenne /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) Winner_hun válasza moha21 (#30) üzenetére


Winner_hun
félisten

betartanám

betartanám vagy betartatnám?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) dízelracer válasza Dany007 (#27) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én tudom, hogy nekem a nagy pofámmal van a baj. Ezért ha felzavarnak a banánfára nem kiabálok lefelé sértődötten hanem tudomásul veszem. Nagy pofám van és néha nem tudom mikor kéne befogni. De azért igyekszem... :D

(#33) baluka26


baluka26
veterán

Nekem csak az nem tetszik, amikor értelmes topikokat zárnak be. Általában a személyek elleni dologgal nincs gond, lehetnének keményebbek is szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Miért van kemény moderálás? Mert egyesek már sportot űznek abból, hogy bannoltatják magukat (lásd még: általános iskola 7. osztály "ki mer nagyobbat beszólni a magyartanárnak"), de ezt kifejtettem a Facebookon is.

Ezekkel az emberekkel szemben még enyhe is a moderátori gárda, én a 3. után vágnám ki őket permabanra. Nem azért, mert vétettek az alapelvek ellen, hanem mert sportot csinálnak belőle. Ezért is nem lennék jó moderátor.

A gond viszont az, hogy egy-két moderátornak szubejktív okokból is eljár a keze, ami egyrészt magában is para, másrészt meg pont az ellentétét éri el vele. => Ha világos egyértelmű szabályok vannak, amiket világosan és egyértelműen tartatnak be, akkor mindenki tudja mihez tartsa magát, és úgy is tesz (vagy kikerül). Ha viszont a szabályok, vagy azok alkalmazása nem egyértelmű, akkor nem tudja az ember, hogy mihez tartsa magát, és sz*rik is bele azzal a lendülettel, mert úgy is mindegy.

Lásd még: forradalmak, lázadások sem a diktatúra ténye miatt, vagy a szegénység miatt törtek, törnek ki soha, egyik országban sem, hanem a vélt vagy valós igazságtalanság ténye miatt.

(#35) Huma válasza DeFranco (#34) üzenetére


Huma
addikt

Akkor lázadjunk a moderátori igazságtalanság ellen és döntsük meg a PH-t? :D

Én is találkoztam már olyan esettel amikor szerintem nem volt a moderátornak igaza és inkább vélt mint valós okok miatt zártak be topicot ill bannoltak embert ill lehet hogy közrejátszott a moderátor bal lábbal való fölkelése is.

Mindenesetre én úgy vélem, hogy ha kulturáltan fórumozik valaki és nem feszegeti a kényesebb témákat (politika, kisebbség, stb) akkor nem sok esélye van a banra.

Nekem személy szerint annyira nem jön be az hogy bizonyos témák tiltottak itt, de megértem a döntést. Elég megnézni azt, hogy az olyan oldalakon ahol szabad a vásár milyen hozzászólások születnek. (kuruc, puruttya, napiszar, sg, stb)

Nem mellesleg a semlegesség fontos tényező egy ilyen oldalnál. Egy prohardver méretű lapcsalád nem engedheti meg magának, hogy állást foglaljon politikai ill faji kérdésekben.

Ezeket a dolgokat sokan nem tudják elfogadni és ebből jönnek a bonyodalmak.

Azzal meg teljes mértékben egyetértek mikor valakit bannolnak mert káromkodik ill durván személyeskedik a másikkal.

ui: A hozzászólásomnak csak egy része szólt neked a többit csak úgy általánosságban írtam le.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) DeFranco válasza Huma (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál (már amennyit felfogtam belőle a második bögre kávé előtt), úgy hogy akár nekem is írhattad volna. (kávét kellene főzni, de nem bírok felkelni és elmenni odáig - boot process fail)

(#37) baluka26 válasza Huma (#35) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem a politikával, mint témával semmi gond nem lenne,a ha kicsit racionálisabbak és vitaképesebbek lennének az emberek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#38) Dany007 válasza DeFranco (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Én is valahogy így látom :)
Sok "visszatérőt" látni a moderálással kapcsolatos topicokban.

Vannak szubjektív ítéletek is. De ezeknek csak egy része ténylegesen szubjektív. Másik része pedig a szabályok egyéni megítélése alapján történnek.
Egyszerűen nem lehet minden helyzetre, minden szituációra szabályt alkotni. Arra egy fél könyvtár se lenne elég.
Ezért vannak alapszabályok. És sajnos vagy sem, de a moderátor dönti el, hogy az adott eset még beletartozik-e vagy sem. Tehát ezt a fajta szubjektív megítélést, a szabályok értelmezésének kérdését nem lehet felróni nekik. Gondolom a kérdésesebb esetekben közös megbeszélés folyik.

(#39) 7 válasza baluka26 (#37) üzenetére


7
addikt

De nem azok, épp elég szívás volt ezt megtapasztalni.

(#40) baluka26 válasza 7 (#39) üzenetére


baluka26
veterán

Sajnos nem... Ha politika a téma akkor sokan átmennek habzó szájú barbárrá...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) 7 válasza baluka26 (#40) üzenetére


7
addikt

Naja. És azt még olvasni is gyomorforgató, nem hogy moderálni.

(#42) bullseye


bullseye
addikt

Én egy darabig voltam modera más, sokkal keményebb helyen, és láttam, milyenek a moderák.

Egyrészt viszonylag kevés a szadista állat, aki hatalomvágyból csinálja, mert el sem jut odáig, vagy hamar kiderül róla és pápá. (1 főnökös fórumokon akad ilyen inkább) Nagy összefonódások is ritkák, de megesik, hogy egy modera 1-2 emberben különösen megbízik, többet ad a szavukra.

A konfliktusok a szürkezónában vannak: van ami egyértelműen megy, vagy marad, és van, ami hozzáállás, értelmezés kérdése, viszont ahány moder, annyiféle szemlélet és döntés. Van aki hagyja, ha kimagyarázhatóan van fogalmazva egy warez kérés, van aki nem, mert így is érthető, van aki megvárja, amíg valaki aktuálpolitikát ír, és van aki már előre szól az első félfelfogható párhuzamnál. stb. És sokaknak van egy gyenge pontja, ami ugranak...

Egy modera 10-20-50 döntést egy nap, ebből kb. a felét (majd kijavítanak az aktuális modok) kell megmagyaráznia annak, aki ellen intézkedett, meg az önkéntes jogvédőkórusnak (erről később), akik nem feletétlen a legudvariasabban kérik számon. Egy idő után az ember hajlamos az állandó számonkérést személyeskedésnek érezni. Főleg, hogy sokszor az is.

Mert fórumozóból is többféle akad.

Van aki figyelmetlenségből, apróbb hülyeség miatt első figyelmeztetést kap, esetleg rövid bant, kicsit megsértődik, esetleg elszégyelli magát, néha elküld levélben, de túléli. semmi komoly.

Van aki nagy bant kap, mert megdolgozott érte, visszajön, elkezd hadakozni és repül újra, vagy visszajön normálisan - és legfeljebb titokban gyűlölködik, de ha egy darabig nem ír semmi gázosat, és nincs konfliktus, akkor ált. megnyugszik.

És van, aki 1 óra letiltásért, vagy akár egy részleges törlésért is bekattan, és sajtószabadsági forradalmat indít: más, máskor más által miért volt, ha ő nem? miért nem volt, ha ő igen? ki-kit dug? ki-kit fizetett le? Mikor lesz vége a terrornak és önkényuralomnak? stb. Előszeretettel védi mások ügyét is, mert jó alkalom rúgni egyet a modokon, meg szellemes beszólásokkal láttatni mindenkivel, hogy mennyire felettük áll. Immár a 18. nickjével is.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) Gergő_


Gergő_
őstag

az említett esetben nem az ártatlanság vélelme áll fenn, illetve annak semmibe vétele?
most én azt kitalállom és azt mondom hogy köszi moha a windows 7 serialt amit püben küldtél, akkor téged kibanolnak? :D

(#44) ArchElf


ArchElf
addikt

Egyre több a fórumozó és nem javul a felhasználó/troll arány.
Ergo
1. több felhasznló -> több troll -> több moderáció
2. több felhasználó -> azonos mennyiségű modi -> hulljon mind, majd az Úr kiválogatja

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#45) baluka26 válasza 7 (#41) üzenetére


baluka26
veterán

Ja.
Az a legjobb, amikor az ember ír egy teljesen jól megindokolt, forrásokkal alátámasztott érvet, és akkor jön rá, hogyakurvaanyád, mert ezek köcsögök, meg azok gecik, mert amiatt meg emiatt stb.
Így belegondolva, jobb is, hogy nincs aktuálpolitika..

AE: Miért nincs több modi?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#46) dabadab válasza bullseye (#42) üzenetére


dabadab
titán

A "szabadsagharcosokrol" jut eszembe: van egy olyan erzesem (konkret korrelacioszamitasokat nem vegeztem :) ), hogy valaki minel inkabb hangzotatja a forumokon, hogy a rendorsegnek/birosagnak/torvenyhozoknak kemenyebben kellene fellepnie, annal jobban felhaborodik, ha o lesz moderalas targya.

DRM is theft

(#47) 7 válasza baluka26 (#45) üzenetére


7
addikt

Akkor végülis megértetted az álláspontunkat ezzel* kapcsolatban.

*ez alapján gondolom, hogy az előbb linkelt hozzászólásod is témába vág

[ Szerkesztve ]

(#48) baluka26 válasza 7 (#47) üzenetére


baluka26
veterán

Aznap este elalvás előtt kezdtem el gondolkodni... ;]
Bár, ha az emberek szigorúan csak a gazdasági részét néznék...de hát ez álom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Kassadin válasza baluka26 (#37) üzenetére


Kassadin
addikt

Semmi gond nem lenne, ha nem kellene az embereknek a politikával foglalkoznia...

(#50) Dany007 válasza Kassadin (#49) üzenetére


Dany007
veterán

Ja és ha a politika is 'olyan' lenne, akkor az embereket sem foglalkoztatná, hanem egyszerűen elfogadnák. ;]
Hiszen ha a politika "tökéletes", hibátlan lenne, akkor nem is lenne mivel foglalkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.