Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moha21


moha21
addikt

[link]

A képre kattintva lehet olvasni az EPH-ról is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2) Z86 válasza moha21 (#1) üzenetére


Z86
őstag

Sivatagban, ahol nincs nedvességtartalma a homoknak hogyan földelnek?
:)

(#3) moha21 válasza Z86 (#2) üzenetére


moha21
addikt

Töltött rúd pl. :

"Külön kell említenünk a kémiai anyagokkal töltött rudakat: ezek olyan töltettel rendelkeznek, amely higroszkópos, s az atmoszférával folyamatosan kapcsolatban állva nedvességet vesz fel, amely beoldva a töltet anyagát a cső elektród perforált alsó részén a talajba jut, jelentősen javítva annak ionos vezetőképességét.

Bár első látásra drága megoldásnak tűnik ez a módszer, de a szakirodalomban szerepel olyan mérési eredmény, ahol az azonos felületű réz rúdhoz képest tized részére csökkent a földelési ellenállás. Száraz sivatagi környezetben, például Arizónában, ha minden költséget beszámítunk és a megbízhatóságot, élettartamot is figyelembe vesszük, egyes szerzők szerint mintegy felére - harmadára csökkenthetjük a beruházás költségeit!

A töltött rudak és az adalékanyagok összehangolt alkalmazása tovább javíthatja a földelés minőségét." via: [link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) Z86 válasza moha21 (#3) üzenetére


Z86
őstag

Érdekes :)

(#5) Thunderzolee

Jajj.. de nem szerettem az elektro órákat, dereng valami.. ott emlegettek ilyesmiket

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) 14adam


14adam
addikt

[link] :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

(#7) Dr. Romano válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rühelltem én is az ilyen tantárgyakat, mára meg úgy vagyok vele "de kár hogy nem figyeltem jobban".

Földeléssel kapcsolatban egyébként még a sírásókat is lehet kérdezni :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) #65675776 válasza 14adam (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez bizony nagyon hatékony lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.