Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moha21


moha21
addikt

Tényleg kíváncsi vagyok rá.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2) Domxc


Domxc
senior tag

Igen. Engem nem zavar. Te tudom, hogy leszarod. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#3) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Szerintem a kg nem a tömeg mértékegysége. ;]
Engem ennyire nem zavar, tudom mire gondolnak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4) moha21 válasza Speeedfire (#3) üzenetére


moha21
addikt

A kilogramm a tömeg SI-alapegysége; a jele kg. ;]

Attól, hogy tudom mire gondolnak még zavarhat. Mondjuk ha orvos kérdezi, hogy mennyi a súlyom én sem newtonban mondom. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) Dluinet válasza moha21 (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sokan még a fizikát sem ismerik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) Armahun


Armahun
addikt

A tömeget itt a föld gravitációja hatására súlyként érzékeljük.

Kit érdekel mennyi a tömege, amikor a súlya húzza a vállamat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7) moha21 válasza Armahun (#6) üzenetére


moha21
addikt

"Kit érdekel mennyi a tömege, amikor a súlya húzza a vállamat."

Hát pedig a tömeg és a gravitációs erő között, azért van némi összefüggés. :)

(#5) Dluinet : Lehet csak azért piszkál a dolog engem is, mert általános iskolában mindig ránk szólt ezért a tanárnő.
Nem azt várom, hogy senki ne mondja, de én jóindulatból mondom neki, hogy helytelen a mértékegység dimenziója.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8) Speeedfire válasza moha21 (#4) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A fenébe. Már hülyeségeket sem tudok írni. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9) Иван


Иван
őstag

Én is tisztában vagyok ezzel, de furcsa lenne 1,5 newton súlyú parizert kérni a boltban.

Ez pont olyan az a Nagy-Britannia és Anglia :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) Armahun


Armahun
addikt

Valamilyen szinten szakbarbárkodás, mint amikor az asztalos kikéri, hogy nem görcs hanem csomó, vagy a katona hogy nem tank hanem harckocsi.
Pontatlan, de mégis mindenki érti, hogy miről van szó.

Engem pl. az zavar de nagyon, mikor egy tárgyra azt mondják, hogy ő.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) Dluinet válasza moha21 (#7) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Engem meg az zavar, hogy a tömeg SI alapegysége nem a gramm.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12) moha21 válasza Dluinet (#11) üzenetére


moha21
addikt

Hát igen elvileg prefixum nélkül érthetőbb lenne mint SI mértékegység a gramm.

(#10) Arni: Az engem is kifejezetten irritál, bár az is mikor egy emberre mondják, hogy "az". :(

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Armahun válasza moha21 (#12) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem az "az"-t akkor használják (juk) amikor egy kimondatlan jelző kapcsolódik a személyhez.
Pl:
-Ki törte be az ablakot?
-Az a hülye gyerek volt .

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) aXXon


aXXon
senior tag

Én ugyan tudom, hogy így van de nem zavar. Ez van elterjedve a köznyelvben, sajnos meg kell szokni, még ha igazából hibás is ;)

Bár nagy kötekedő hírében állok, de ebbe belekötni szerintem is kukacoskodás és ezt ne vedd magadra, nem személyeskedni akartam :R :R

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#15) moha21 válasza aXXon (#14) üzenetére


moha21
addikt

Semmi gond, tényleg kíváncsi vagyok a véleményekre.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Avicularia válasza Иван (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt meg hektót mondanak a boltban ha pld. felvágottat vesznek,vagy esetleg grammot. A dekát egyáltalán nem használják. Otthon elég furcsán néznének az eladók, ha kérnék egy hektó téliszalámit :)

(#17) Armahun válasza Avicularia (#16) üzenetére


Armahun
addikt

A százasra azt mondják, hogy kiló, ami viszont ezret jelent.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18) xdx@


xdx@
aktív tag

Nekem is mindig feltűnik, de nem szoktam szólni miatta.

(#19) talmida válasza moha21 (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szakmai ártalom. ;) Szerintem se rágódj rajta. :N

És, ha már ott tartunk, hogy kit mi idegesít, engem pl az, ha tárgyakat személyként emlegetnek. "Ő az" A falra mászom tőle. :D .

IN GOD WE TRUST!

(#20) Dluinet válasza Armahun (#17) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezért nem is értem.

(#19) talmida: engem meg az ízé zavar

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21) moonlight115 válasza moha21 (#15) üzenetére


moonlight115
tag

Engem minden zavar. :)
Pl. : ....nem mondod ? - de, mondom, most mondtam !!!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#22) Löncsi


Löncsi
őstag

Grammar Nazi LVL: Over 9000.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) Ringman válasza Armahun (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert az nem is görcs, hanem göcs (csomó, ezt sem hallottam még) :)
mérnökként sem zavar egyébként a súly/tömeg helytelen használata, kanyar helyett sem ívet mondok.
az alábbiak viszont igen:
- egyenlőre - egyelőre
- terra - tera - prohardveren elég ciki

(#24) Dany007


Dany007
veterán

Engem nem zavar. És leginkább a #6-ossal értek egyet. :)

Ami engem zavar azaz pl, hogy a szlengben a kiló 100-at jelent (pénzben). Többször találkoztam már vele. Rettentően zavar, mikor én azt mondom valamire, hogy megér 2 kilót - és pénzre gondolok - akkor az 2 ezret jelent. Viszont többször kijavítottak, hogy ez a szlengben százat jelent csak. De mégis milyen alapon? :)
Innen is látszik, hogy akik a szlenget úgymond alkották mennyire alul iskolázott buták voltak.
Hiszen a kiló hivatalosan is ezret jelent. Évszázadok óta. A Kg aka kilógramm is ezer grammot jelent. Ami pedig 1000g=1Kg.

Szóval engem ez jobban bosszant, mint súly tömeg kérdés. Viszont ha a kilóra tud valaki valami értelmes magyarázatot akkor még a végén elnézést is kérnék.

(#25) Avicularia válasza Dany007 (#24) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom hány éves vagy, én 43 és mikor 30 éve kaptam apámtól egy százast zsebpénznek már akkor is azt mondta, hogy nesze fiam itt egy kiló. Szóval nem mai keletű a dolog, de fogalmam sincs miért kiló.

(#26) Dany007 válasza Avicularia (#25) üzenetére


Dany007
veterán

28 vagyok, de örülök, hogy ez nem az én korosztályom hülyesége. :)
A szlenggel és egyéb szubkulturális dolgokkal semmi bajom sincsen. De ez annyira értelmetlen és logikátlan számomra, hogy így ebben a formában nem tudom elfogadni.

Ha egy kiló húst kérsz a boltban nem fognak 100 grammot adni. Ha kiló cukrot kérsz az is 1000 gramm lesz. Maximum dekában lenne 100 az a kiló. :U
Viszont a kiló minden létező mérőszámban (legyen az kiló-gramm, kiló-tonna stb) ezret jelent! Csak a szlengben valamiért százat amit nem bírok megemészteni. :)

(#27) Gergő_ válasza Avicularia (#25) üzenetére


Gergő_
őstag

100 deka = 1 kilo
100 deka = 1 kiló :D

(#28) Egorov


Egorov
aktív tag

Nem is olyan régen voltam munka alkalmassági vizsgálaton és a dokibá kérdezte, hogy mennyi a súlya? Mondom neki kb. 690[N] :DDD Kicsit furán nézett, aztán ráállított a mérlegre.
A híradóban szokott lenni, hogy 80[km]-es szél fújt. Engem ettől ráz ki a hideg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#29) Dany007 válasza Egorov (#28) üzenetére


Dany007
veterán

"A híradóban szokott lenni, hogy 80[km]-es szél fújt."

Most mé', lehet megmérték! :DDD

(#30) Lenry


Lenry
félisten

engem nem zavar.

az embereknek a súly az, hogy valami milyen nehéz, a tömeg meg egy jó nagy embercsoport.

fölösleges ezen hisztizni.
pont, mint amikor ős-szerepjátékosok nyavalyognak, hogy ami PC-n van, az cRPG, és nem mindegy. de. mindegy. mindenki érti, úgyhogy mindegy.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) baluka26 válasza Armahun (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, mint mutató névmás :)
Legtöbbször úgy van használva, és utálom, amikor kijavítanak, mert nincs igazuk :D

Engem is zavar a súly legtöbb esetben. Főleg, ha mondjuk ilyen műszaki cikkek adatlapján van, hogy súly: Xy kg. Ott tényleg idegesítő. Igy a mindennapokban annyira nem vészes.

Dany: Felénk ha azt mondják, hogy megkeres "kétkilót" akkor kétszázezerre gondolnak. Ez jobban zavar engem is :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) ArchElf


ArchElf
addikt

Engem meg az eper vs szamóca zavar. És :F

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#33) Иван válasza Dany007 (#24) üzenetére


Иван
őstag

Én se bszeretem ezt a kilo = száz rendszert. Ha nagyon szlengbe akarom megadni, mindig grandot mondok. Oszt' csókolom. Nálam az a kiló :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) darál0w válasza moha21 (#4) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem mindenkit érdekelt anno a fizika...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) Löncsi válasza darál0w (#34) üzenetére


Löncsi
őstag

Köhm...

nem mindenkit senkit sem érdekelt anno a fizika...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#36) Dany007 válasza darál0w (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Elég szomorú. Btw ez meg is látszik :D

(#37) darál0w válasza Löncsi (#35) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

dehogynem...már általánosban is szerettem...főleg a kísérletek miatt. fizika volt a választott tantárgyam érettségin és ezirányban mentem tovább egyetemre is. ;]

a kémiát pedig sosem szerettem, hiába voltak ott is kísérletek...pedig a családban van 2 gyogyszerész is. :U

persze lehet kell egy jo taníto/tanár is egy ilyan tárgy mellé, aki nem nyersen adja le az anyagot. nekem ez megvolt :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#38) Löncsi válasza darál0w (#37) üzenetére


Löncsi
őstag

Jójó szerettem én is.. meg viszonylag könnyű volt, abból általában 5-ös voltam, bár egyetemre nem mentem volna a tudásommal. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#39) baluka26 válasza darál0w (#37) üzenetére


baluka26
veterán

Én is kedveltem a fizikát egészen idénig, viszont most bebaszott a kedvemnek 7 kredites fizika :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#40) darál0w válasza baluka26 (#39) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#41) Löncsi válasza baluka26 (#39) üzenetére


Löncsi
őstag

Az volt nekem is... elektromágneses terek, vektormezők, kirchhoff törvények...

darálow
Most jut eszembe, szólhattál volna hamarabb is, hogy atomfizikus vagy, elvégezhetted volna helyettem a tárgyat egy sörért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#42) darál0w válasza Löncsi (#41) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

attol messze állok...:D

főleg miota átmentem passzívra, majd levelezőre :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43) Löncsi válasza darál0w (#42) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor nem tartott sokáig a lendület (vágod, mozgási energia)... meg gondolom nem voltál felvillanyozva se (elektromosság, érted..).

Najó, abba hagyom a sz@r vicceket. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#44) darál0w válasza Löncsi (#43) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#45) moonlight115 válasza Löncsi (#43) üzenetére


moonlight115
tag

:C :C :C :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) baluka26 válasza Löncsi (#41) üzenetére


baluka26
veterán

Hol tanultad?

Ja, volt minden nekem is. :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#47) Löncsi válasza baluka26 (#46) üzenetére


Löncsi
őstag

Suliban. :DDD
Amúgy I*K-n, asszem nekem is 7 kredit volt.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#48) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Engem is zavar. Az meg meg jobban, mikor parezer millibites memoriamodulokat latok webshopok arlistajan.

in asm we trust

(#49) moha21 válasza darál0w (#34) üzenetére


moha21
addikt

Ez oké, de engem meg a nyelvtan nem érdekelt sosem és mégis megszólnak, ha valamit helytelenül írok le. Akkor ez miben más? Miért baj, ha felhívom más figyelmét erre?

kilo = 100 és a 80 km-es szél persze még valóban ennél is idegesítőbb.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#50) darál0w válasza moha21 (#49) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem baj, csak a fele nem is érti :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.